Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
86%

Hééé én 22 éves vagyok, Zsuzsanna és imádom a nevem! :D Főleg ha Zsuzsinak becéznek, sztem tök aranyos. A vezetéknevemhez is nagyon passzol, nem kaptam egyik rokonomról sem. Mióta öregasszonyos ez a név?? Ez nekem tök új! :D Az egész falumban 1 idősebb néni van aki Zsuzsa és kész. Viszont Éva, Mária az van csomó. A 400 fős évfolyamomban egyedül én vagyok Zsuzsi, de van 20-30 Alexandra,Viktória,Bence,Dávid és még sorolhatnám. Ma már a régen gyakori magyar nevek lesznek a legritkábbak.


Sztem a Zoé, Zorka és a Zsanna is szép nevek. Csak az olyanokat nem bírom, amiket dél-amerikai szappanoperák szereplőiről adnak a gyerekeknek. xD

2012. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem mindegy, milyen különlegesebb névről van szó, milyenek az asszociációk... egy Hadúrt, ha bemutatkozik, én sem bírnék ki nevetés nélkül, főleg ha mellé még egy vékonyka, alacsony ember, mert azt meg pláne nem lehet előre tervezni, hogy hogy nézzen ki szegény.

Meg azn sem mindegy, hogy nem tetszik-e a név egyszerűen, vagy vki a szülőt pocskondiázzas (nekem a Julitta hülyén hangzik, de nem fogom azt mondani a szülőre, hogy nem volt az eszénél). Én a magam részéről próbálnék olyan nevet választani, ami nem adja első pillanatban a csúfolódást, és illik a magyar vezetéknevekhez (a Dzsenifer-típusúaktól a hideg ráz)...

2012. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
Nkeem a Zsanna nagyon tetszik ! Bár nekem a Lotta és a Linda tetszik a legjobban.
2012. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
56%
mert korlátoltak
2013. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!