Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
98%

Most már a "különleges" nevek lesznek hétköznapiak.

Egy csomó kislány Zoé, meg Zorka, meg Zsanna, a fiúk meg Bencék, Benedekek, Dominikok.

Amikor én kicsi voltam, nem volt a korosztályomban Bence, se Dominik, se Kevin.

Most meg Dunát lehetne velük rekeszteni.

Egy darabig különleges, aztán ezek is megszokottak lesznek, és az lesz az egyéni, ha valakit úgy hívnak, hogy mondjuk "Marika".

Amúgy az én fiamat Jánosnak fogják hívni, már rég eldöntöttem.

Nem divat, meg nem különleges, de nekem nagyon tetszik.

Nem lesz egyéni a gyerek neve, de nem ez nem is lényeg.

Nem ezen fog múlni a sorsa.

2012. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
28%
A Zsanna épp nem egy kellemes érzést kelt bennem, de hogy támogassalak valamiképp, az én kislányom neve Aletta.
2012. jan. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
58%

Az egyik barátnőm óvodapedagógus, megrökönyödve meséli, hogy milyen hülye neveket kapnak már a kicsik. Egyébként az ő tapasztalata alapján többnyire a buta, primitív emberek adnak ilyen túlspecializált, felvágós neveket, mert ezzel is különbnek akarnak látszani másoknál, akik esetleg a hétköznapi neveket preferálják. Én már Kittinek se nevezném a lányom, 60 éves öreg nénike korában marha jól fog hangzani a Kitti néni... Nagyon szép neveket sorol az utónévkönyv, de ilyenek hogy Jozefa, Neszta (erről konkrétan a Nestea ital jut eszembe)... Hadúr... atyaég... kérdező, miért nem jók a normális nevek? Bella, Melinda, Dominik, Kornél, Ákos, Liliána, Lilla... mind gyönyörű nevek, és lehet, hogy a gyereket se fogják miatta kiröhögni se az oviban, sem idősebb korában.


Az ilyen emberek jó lenne, ha nem az előkelőségüket próbálnák a gyerekeik nevével fitogtatni, hanem a gyermekre is gondolnának, meg az ő érdekeire. 21 L voltam.

2012. jan. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
79%

az olyan elcsépelt, egyszerű nevek sem jók. engem pl. folyamatosan piszkáltak Zsuzsanna voltam, mindig azt mondták, csak az öregasszonyokat hívják így és elképesztően idióta beceneveket találtak ki rá és hihetetlen gúnyosan mondták ki.

megváltoztattam egy most divatos névre érdekes, azóta senki nem szekál.

sztem egy Kitti, Ivett manapság hétköznapibb a fiatalok körében mint egy Erzsébet, vagy Mária (szegények is mindig gúny tárgyai voltak).

higgyétek el, egy Zoé fel se tűnne a Dzseniferek és Dzsesszikák között :D

2012. jan. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen nevek?Kb.olyan szinten gáz,mint szandál,abból is a csámpásra taposott!
2012. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 omba ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, azt írtad:

". Úgy hangzik, mintha egy görög istennő neve lenne, én meg bolondulok a görög mitológiáért..."


A nevet viszont egy másik ember fogja viselni, akkor is amikor te már nem bolondulsz a görög mitológiáért.

Ha annyira fontosnak tartod a ritka, különleges nevet, változtasd meg a sajátodat!


Nemoda Buda, meg Vég Béla szülei is biztosan nagy poénnak tartották a névadást, ami egy két hetes vicc, a gyerek meg 60 -80 évig hordja

2012. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Akkor neked is üzenem, hogy majd megkérdezem a pár perce született gyerekemet, hogy édes kedves egyetlenem, mi fog téged érdekelni ha felnősz? A csillagászat? Akkor legyen a neved Mars, vagy esetleg Farkasbertalan szeretnél lenni? Á azt mondod inkább a kertészkedés? Jácint? Az jobb? Vagy inkább programozó leszel majd? Akkor Paszkál szeretnél lenni? (ez egy programozási nyelv, annak aki nem tudná..)

Még egyszer elmondom, engem sem kérdeztek meg anyámék, hogy akarok-e egy zsidó nevet, szinte semmilyen jelentéssel.. De ez van. A fentebbi ex-Zsuzsanna hozzászólót sem kérdezték meg a szülei, hogy akar-e öregasszonyos nevet. Kapta és kész. Megváltoztatta.

ABSZURD.

2012. jan. 21. 11:19
 58/84 anonim ***** válasza:
84%
OFF: Látom az anyatigris üzemmód megint befigyel egyeseknél. Nyugi emberek, nem kell itt szítani a feszkót. Van akinek tetszik az a név van akinek nem. Itt úgyse fogtok senkit meggyőzni a saját meggondolásotokról és a világot se ezzel fogjátok megváltani... Lehet lepontozni, Köszike, Nagy puszika mindenkinek, Pápá :)
2012. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 omba ***** válasza:
87%
Értem én: a gyerek az TE önmegvalósításod egyik alakja.
2012. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
39%

Köszönöm, hogy engem is lepontoztatok a Yésica Pilar miatt. Ezek után, nem is tudom, hogy merjem-e adni a gyerekemnek, lehet, hogy inkább Márta, Margit, Erzsike vagy Emőke lesz. Vagy körbenézek még az őskorban egy kicsit, hátha találok valamit.

Nekem volt Jessica nevű osztálytársam, sose gúnyoltuk a neve miatt. A Mariannt viszont őskövületnek, leletnek hívtuk. El lehet gondolkodni, ti szerencsétlenek.

2012. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!