Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nevet adj a gyermekednek, amit te is szívesen viselnél.
2012. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
58%
Nálad a pont kérdező. :D
2012. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
85%
19:37-es a kérdező válaszában érezz egy kis iróniát... A Zsannával és Zoéval nekem sincs bajom, de pl az Eperkétől, Zsülikétől, Napsugártól frászt kapok. Az Eugéniával sincs különösebb bajom, csak én spec nem adnám, mert nem tudom becézni. Ez van... Egy másik oldalról közelítés: Ha ma azt adod a gyerekednek, hogy Erzsébet, biztos lehetsz benne, hogy ma már ez nem hétköznapi név, (ez csak egy példa volt)
2012. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, én vagyok a 41. válaszadó. Szerintem meg az szánalmas, hogy nem érted mit akarok mondani.
2012. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
98%

Szia.

Semmi baj nincs azzal,ha valaki nem hétköznapi nevet ad a gyerekének addig,amíg a realitás talaján marad. A Hadúros kérdezővel nekem az volt a gondom,hogy megkérdezte,mit szóltok ehhez a névhez? Vajon csúfolni fogják? stb. Mikor leírták a válaszadók a véleményüket,akkor meg jött az,hogy nem érdekel,úgyis ezt kapja. Akkor most mi van? Minek kérdezi,ha nem érdekli mások véleménye?

Ha gyermekem lesz,neki is ritka neve lesz,ami benne van a magyar utónévkönyvben és szerintem nagyon szép.A második neve pedig Anna lesz. Én nem teszek fel kérdést,hogy mit szóltok ehhez a névhez,mert ez ügyben nem nagyon érdekel mások véleménye,de nem akarom a gyermekem nevetségessé tenni,így nem engedtem szabadjára a fantáziám. Van sok olyan név,ami hangzásban nekem nagyon tetszik (pl. Mózes,Lukács),de semmi pénzért nem adnám a gyerekemnek,mert nem akarom,hogy hátránya származzon belőle,pedig nekem ezek tetszenek. Szerintem ezt a két dolgot kellene elkülöníteni,mármint hogy a szülőnek mi tetszik,és mi az,ami a hétköznapi életben is "alkalmas". Ilyen számomra a Bence,ami nagyon tetszik,és egy 5 éves fiúcskának jól is áll.De már egy Bence bácsit nem nagyon tudok elképzelni.

2012. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
97%
45-ös vagyok, 41-esnek teljesen igazat adok. Szerintem én korrekt véleményt mondtam és mégis le lettem pontozva. Ennyi erővel teljesen felesleges ilyen kérdéseket kiírosgatni, mert úgyis lesz akinek tetszik majd a nagyon egyedi név, amit a kedves szülő adni akar a gyerekének, és lesz akinek nem. Csak igazából azt nem értem, hogy akik kiírják, hogy hogy tetszik pl a Hadúr név, minek írják ki, ha a negatív, tehát más véleményűeket nem fogadják el. Kedves nagyon überszuper egyedi névadós unatkozók, ha ti magatok is kiírjátok, hogy szerintetek jó- e ez a név, akkor ti is kételkedtek benne. Itt sose lesz senkinek igaza, mert akinek nem tetszik a furanév azt lepontozzátok, akinek meg tetszik, azokat meg a normális név pártiak pontozzák le. Nah bocsánat a hosszú kommentért, csak már kicsit elegem van ezek a neves dolgokból.
2012. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
77%
jó most már 19:43-as vagyok :D, nem 45-ös
2012. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
100%
Én azon a véleményen vagyok, hogy mindenki adjon olyan nevet a gyermekének, amilyet csak akar, elvégre nem az én gyerekem. Viszont akkor viselje is annak következményét, ha látja, hogy a gyermeke sírva jár haza mindennap, mert olyan nevetséges neve van, hogy minden csúfolja.
2012. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
91%
* mindenki, elnézést...
2012. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg 45ös, mostmár annyi hsz-t töröltek h inkább időponttal hivatkozzunk a hszekre. :D
2012. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!