Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 A kérdező kommentje:
Talán 1 választ pontoztam le és egyet sem töröltettem. :) Úgyhogy ez kapufa volt.
2012. jan. 21. 17:51
 72/84 A kérdező kommentje:
Ja és attól hogy valakinek hétköznapi neve van, még nem jelenti azt, hogy fú de okos lenne... és ha meg különleges akkor meg gyökér. Nehogy már a nevük tegyék a gyerekeidet okossá.... -.- Úgyhogy a te hétköznapi nevű gyereked nem attól olyan hú de szuper, hogy mondjuk Erzsébet Mária Gabriella Jolánnak hívják. :)
2012. jan. 21. 17:54
 73/84 omba ***** válasza:
80%

Na hát pont egyet értünk, nem a köznapi neve teszi okossá, sem a ritka neve butává!

Sokszor az az érzésem, hogy önbizalom hiányos szülők adnak furcsa neveket, hogy legalább azzal "kitűnjenek".

Nekem a legfurább keresztnév a "Jetta" volt, amiről hallottam, valaha is :)

2012. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 A kérdező kommentje:

Ismerek nagyon okos Erzsébetet, de nagyon buta Melittát is..

Mondjuk az Erzsébetnek esze ágában sincs soha Erzsébetként bemutatkoznia. :)

Én nem azért akarom ezt meg azt a nevet adni a gyerekemnek, mert fú de okos lesz tőle, hanem mert nekem az tetszik.

2012. jan. 21. 19:07
 75/84 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűen nem jó a hangzársa azoknak, amiket felsoroltál (kivéve nekem a Zsanna és a Zoé, ezek tetszenek). Illetve egy magyar vezetéknévhez szerintem hülyén hangzik egy tök különleges keresztnév. Én úgy gondolom ezeknél a kérdéseknél a válaszolók nagy része azért hozzáteszi (de legalábbis úgy gondolja), a szülőnek joga van úgy elnevezni a gyereket, ahogy akarja, csupán a véleményét mondja el mindenki. A kérdező a véleményt kérdezte és hát azért ezek a nevek nem sok embernek tetszenek, valljuk be.
2012. jan. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
93%

Nekem pl nagyon tetszik a Bodza mint név, és nagyon jól passzolna a vezetéknévhez is, sőt hogy még feszítsem a húrt, imádom a bodza szörpöt, DE mindezektől függetlenül el nem tudnám képzelni hogy a kislányomnak ezt a nevet adjam.

Vagy szintén az MTA által elfogadott név az Orália. Még a helyesírás elemző is rögtön pirossal húzta alá. Na egy ilyen névvel hogy szétzrikálnák szegény gyereket.

Érdekes ez a névadási szokás és dönteni erről nem lehet. Mivel mások vagyunk, mások az ízlésünk ezért mindig lesz olyan név ami számunkra röhejes, még másnak maga a tökély. De azért mindenképp jónak tartom hogy a névadás bizonyos keretek közé van szorítva, nem úgy mint pl Amerikában, ahol olyan nevet kreálsz a gyerekednek amilyet csak akarsz.

2012. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
73%

szerintem klassz a Bodza :D



Szerencsére nekem a párom nem magyar, így olyan nevet adnék a gyereknek, amilyet akarok.


De az egyik neve tuti Indiana lesz az Indiana Jones miatt :D


Vagy nem adok neki nevet és megvárom amíg kifejlődik a személyisége, hogy mi illik hozzá.


mondjuk ha nomen est omen, akkor Indy névvel nem is lenne rossz.

2012. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
68%
11:46-os te ebből a szempontból szerencsés vagy, mert bármilyen nevet adhatsz a gyermekednek nem fognak megszólni érte, mert a férjed külföldi. Így ráfoghatod akármilyen névre, hogy a férjed nagymamáját hívták úgy és róla kapta a nevét! :)
2012. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok..

Az én kislányom Bodza..

Amikor kerestem a nevet neki,itt a neten..egyszerüen beleszerettem ,szépen cseng a vezetéknevével és úgy gondoltam mint sokan mások is,hogy "elég különleges lesz" az én gyerekem ,mert az én gyerekem:) de mégsem feltűnő,vagy megbotránkoztató ezzel a névvel

Nem utólsó sorban jól fog hangzani úgy is mint Dr. .... Bodza :)

Én igy döntöttem és a párom is támogatta...és azóta akik meghallják,hogy hivják a babámat...eddig!!!! még mindenkinek tetszett:)

Szerintem Neki sem kell majd emiatt szégyenkeznie..

jah van második neve..és ha mégsem szeretné majd a Bodzát..akkor használhatja azt.

2012. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
95%

Sosem szerettem a nevemet (Erzsébet vagyok), de megbékéltem vele azóta, amióta annyi hülye, idétlen nevet láttam.


A lányom Zsuzsanna, annak idején a nagyanyjától kaptam hideget-meleget, hogy hogy lehet ilyen hülye nevet adni?

Akkoriban minden második kislányt Mónikának hívtak, meg Melindának. Én a Melinda nevet pl. nem tudom elképzelni egy nagy darab, tenyeres-talpas nőnek. Egyébként a Zsanna a Zsuzsanna változata.


Nálam a következő két keresztnév verte ki mostanában a biztosítékot : V.... Barka Borka


Mindig kiakadok azon, hogy a szülő nem mondja ki együtt a kicsi vezetéknevét és a keresztnevét. Nem értem, hogy egy szülő hogy képes a saját gyerekét kiröhögtetni, mert igenis vannak olyan nevek, amikor előre látni lehet, hogy mindenki röhögni fog a gyereken.

2012. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!