Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/146 A kérdező kommentje:

Mivel nem vagyok h*lye, ezért nem forintra pontosan számoltunk ki mindent, hanem kerekítettünk felfelé pár ezret, meg ott van az a +10.000 ft is.

Ezért tuti, hogy kijövünk majd ebből a pénzből, de abban már nem vagyok biztos, hogy tudunk hirtelen kiadni pár ezret egy nadrágra.


Nem hiszem el, hogy felnőtt emberek ezt nem látják át és nem értik meg.

2013. febr. 19. 16:42
 22/146 A kérdező kommentje:
16.000 a rezsi. 1,5 éve ennyi neki, télen maximum 19.000 ft
2013. febr. 19. 16:43
 23/146 anonim ***** válasza:
98%
tartson el a párod a minimálbéréből átmenetileg míg te össze nem gyűjtesz annyit, hogy tovább lépj (rajta is) ... ühüm ... ez úgy szokott működni, hogy ami pénzünk közösen van azt a közös dolgainkra fordítjuk ... ekkor tudj az ember gyerek azt mondani/írni, hogy PÁROM VAN
2013. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/146 A kérdező kommentje:

Majd ha én is dolgozok, akkor persze, hogy közös lesz.

Vagy ha majd én dolgozok, ő meg elveszíti a munkáját, akkor hagyjam, hogy a spórolt pénzéből vegyen meg valamit, amire szüksége van?

Biztos, hogy nem.

2013. febr. 19. 16:44
 25/146 anonim ***** válasza:
95%
Te mennyit keresel? Mert ha a párod tart el, akkor igenis önzőség.
2013. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/146 A kérdező kommentje:

Mi van, miről beszélsz te?:D

2. szakmámra (!!!) gyűjtök, nem műkörömre!!!

2013. febr. 19. 16:44
 27/146 anonim ***** válasza:
99%
hű, de felment a pumpa valakiben :D :D :D Tudok spórolni, ne izgulj értem, nem utalnak a szüleim, mert én támogatom őket, ahogy tudom, igaz, nem nagy összeggel. Te nem tudsz spórolni, nincs is önálló kereseted, és te oktatsz ki. Elég vicces... :D na mindegy, igyál egy nyugtató teát. Egyébként meg amit a párod keres, közös, amit te kapsz, az meg a tiéd? menj el dolgozni!
2013. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/146 anonim ***** válasza:
98%
Egyedül megélt minimálbérből, de ha összeköltöztök, ketten lesztek... mert gondolom enni te is fogsz, fürdeni is..ami többletkiadás. De próbáld meg, majd rájössz. És nem, nem vagyok irigy nekem szüleim 18. születésnapomra lakást vettek, egyedül élek, havi 180 ezerből, de még így se nagyon tudok félretenni.
2013. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/146 A kérdező kommentje:
Áruld már el, mennyit kéne keresnem 12-es gimnazistaként??
2013. febr. 19. 16:45
 30/146 anonim ***** válasza:
98%

És Te mit adsz bele a lakásfenntartási költségekbe? Tanulsz? Dolgozol? Vagy csak úgy elvagy? Mert így nem fair.


Úgy nem jó, hogy "az enyém az enyém, a tiéd az meg közös".

2013. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!