Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/146 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ki van számolva minden.


Ez hihetetlen, hogy nem vagytok képesek felfogni. Nem vagyok idióta, nem költözök úgy el, hogy lehet, hogy éhen döglök.

Szomorú, hogy hülyének néztek csak azért, mert 18 vagyok, de hát mindegy.

2013. febr. 19. 16:46
 32/146 anonim ***** válasza:
93%
12-es gimnazistaként miért akarsz összeköltözni??? ha felnőtt vagy a közös élethez, akkor legyél felnőtt a munkához is. Én 12-es koromban dolgoztam suli mellett és hazaadtam a fizetésemből. Engem ne oktass ki! :D
2013. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/146 A kérdező kommentje:

Neeem, nem tanulok, csak meresztem majd a seg*gemet egész nap.

Szánalmas, ha valakinek ez az életcélja, én nem ilyen vagyok. Ezért is kell a pénz a 2. szakmámra. 2 év múlva kezdem, addigra kell az a pénz, és nem fogom diákmunkára alapozni a jövőmet.

2013. febr. 19. 16:47
 34/146 A kérdező kommentje:
Na igen, egyből gondoltam, hogy te dolgoztál, meg kitűnő tanuló voltál, közben háztartást vezettél, blablabla.. :) Egyből gondoltam, hogy lesz itt legalább 1 ilyen. :)))
2013. febr. 19. 16:48
 35/146 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy hülye, ezt senki nem mondta. Csak nem értjük, hogy miért nem várod már meg, hogy elvégezd az iskolát, elmenj dolgozni, és közösen próbáljatok meg előbbre jutni. És ezt te nem tudod felfogni?
2013. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/146 anonim ***** válasza:
94%
Itt több ilyen kislyányom... én meg tudtam, hogy lesz itt egy kérdező, akinek fogalma sem lesz a munka fogalmáról, de tudja osztani az észt. Ülj le fiam egyes! :D
2013. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/146 A kérdező kommentje:

Mert nem fogok tovább itt maradni az apámmal, azért. Már 4 éve el akarok költözni, azóta várom, hogy betöltsem a 18-at és húzhassak innen és soha többé ne lássam őt.

Megelőzöm a kérdést: anyám fogja utalni azt a pénzt.

2013. febr. 19. 16:50
 38/146 anonim ***** válasza:
97%

"Áruld már el, mennyit kéne keresnem 12-es gimnazistaként??"


Aha. Szóval nem keresel egy fillért sem, de még azt a 30-at is sajnálod. Jól kitaláltad ezt. :)



És még második szakma? Még 2-3 évig vegetálsz a barátod költségére. Az igen!


A becsületes az lenne, ha legalább azt a jelképes 30 000 -et odaadnád. (Ami nem fedezi a tényleges "eltartási költségeidet, ami min. 50 -60 000 FT)

2013. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/146 anonim ***** válasza:
93%
Az első vagyok és nem provokációnak szántam a kérdést, de jópár tanulatlan naivka futkos itt világmegváltó tervekkel összeköltözésről meg családalapitásról, de fogalmuk sincs, hogy egy kiló kenyér mennyibe kerül. Neked úgy néz ki van és kiszámoltatok mindent, a magatokfajta székletét is a fogához verő embereknél a feltett kérdésre a válaszom nem, nem önzőség, sőt erény. A normális kapcsolatokban meg simán lehúzás, de elismerem, hogy a zsák a foltját helyzetnek tűntök, u.h. boldog együttélés kivánok.
2013. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/146 anonim ***** válasza:
85%
Igen, önzőség.
2013. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!