Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom meggyőzni a párom,...

Nem tudom meggyőzni a párom, mit tegyek? (kisállat)

Figyelt kérdés

egy 3 szobás, 70nm-es lakásban élünk. van egy cicánk. Most talátam facebookon örökbefogadható yorki+valami keverék kiskutyákat. Hát egyszerűen beleszerettem... Nekem mindig is egy yorki volt az álmom, de mivel fajtisztára nem volt pénzünk, cica lett helyette. Most viszon találtam ezt a gyönyörűséget, örökbefogadható (vagyis nem kell fizetni érte)

Még sétáltatni se kell minden nap, mert alomra lehet szoktatni.

Hogy győzzem meg a párom? Én ezt rettenetesen szeretném... és úgyis tök picike marad...


22 évesek vagyok, házasok


Kérem a moderátorokat, ne helyezzék át, hisz a kapcsolati problémán van a hangsúly!


2013. márc. 27. 19:16
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

nem hirtelen fellángolás, kb. 4 éve szeretnék ilyen kutyát, de csak fél éve költöztünk külön a szüleimtől


utolsónak köszönöm! mint írtam, természetesen lenne vele foglalkozva, tudom milyenek a kutyák, volt már nekünk is, de családiban! :)

2013. márc. 27. 19:49
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Ki szabad vinni. Léteznek kutyaruhák, az melegen tartja. A yorkimra 0 fok alatt adom rá, akkor fázik.

Esőben se lesz baja, akkor rövidebb a séta (ő se szívesen van kint esőben, bár ez inkább kényeskedés, a pocsolyákat is kikerüli, hogy ne legyen vizes a mancsa).


A hóban hempereg, imádja. Semmi baja nincs tőle.


Egyébként agresszióra hajlamosak, bár a méretük miatt kárt nem tudnak tenni a legtöbb élőlényben. Az enyém azzal kezdte az egyik parkban történt sétát, hogy megharapott egy pitbullt. A pitbull jófejségén múlt, hogy válaszul nem harapta ketté, csak rámordult.


Korán és intenzíven kell szocializálni, egyébként támadó természetű más kutyákkal (főleg a kanok, akár herélt, akár nem). Ez önmagára lehet veszélyes, mert visszatámadhat egy nagyobb kutya és nem sok esélye van.

Nem fogják fel a saját méretüket, úgy ugranak neki háromszor akkora kutyáknak, mintha egy súlycsoport lennének.

2013. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
88%
A kutyának sétára van szüksége , és nem csak a mozgás miatt , fontos hogy szociális életet is élhessen. Lehet hogy tényleg inkább nem kéne . De ha képes vagy a napi két óra sétát biztosítani neki , akkor beszélj a pároddal. Mit mondott miért nem akar kutyát? A kutya jóval nagyobb felelősség mint egy macska egy macskát kivételes alkalmakkor persze pár napra otthon lehet hagyni egyedül , a kutyát soha! Ha nem akar még több felelősséget 22 évesen meg kell hogy értsd. Én 15 állattal élek együtt , 20 éves vagyok , házas , most költözünk Londonba , ne tudd meg inkább mennyi pénzünkbe került hogy kivihessük őket ... Fiatalok vagytok várhatnál még pár évet hidd el később is fogsz találni ilyen lehetőséget ha nagyon keresel!:)
2013. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg készülj fel, mert máshogy működnek, mint az átlag kutyák, tapasztalatból mondom :)


Ha nagyon következetesen és szigorúan neveled (a nem az nem, nincs kivétel, mert azonnal pofátlan lesz!), akkor nagyon kezelhető kutya. Habitusra a belga juhászhoz hasonlítanám, ha nincs lefárasztva (szellemileg is, könnyen taníthatóak, szinte bármilyen trükköt, parancsot percek alatt megtanulnak), akkor rombol és agresszív lesz, akár a gazdájával szemben is.


Nem tud kárt tenni benned, de nem kellemes érzés, ha a hegyes fogaival belekap a kezedbe.


Ezt segítségképpen írom le, akinek nincs tapasztalata a fajtával, könnyen beleesik abba a csapdába, hogy "annyira cuki kis aranyos, nem merek rászólni" és utána igazi vadállat lesz a korlátok hiánya miatt.


Remélem sikerül örökbefogadni és megfelelő keménységgel fogni, ha szükséges.


Gyors saját sztori: a férjem ismerőséé volt a kutya (már írtam, hogy rombolt nála), a férjem állított be vele, hogy de cuki, ő elhozta, mert kidobta az ismerős.


Elég gyorsan kiderült a természete, úgyhogy bekeményítettem. A férjemmel hetekig veszekedtem, szerinte rendőrkutyát akarok csinálni belőle. Feltettem a kezem, hogy egy hónapig a tiéd, neveld. Hurcolta magával, majd amikor egy négy sávos úton rohant a kutya után a forgalomba, mert az b...tt jönni a behívásra, azt mondta, hogy oké, igazam volt.


Egyébként klikkerrel nagyon eredményesen idomítható!

2013. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%

Ez a kifakadásod sokat elárult rólad. Remélem, nem fogod tudni meggyőzni a párod, szegény kiskutya nem lenne jó kezekben nálad.

Foglalkozz a cicáddal!

2013. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
A macskával nem lesz gond, a yorkival egy súlycsoport, maximum néhány bunyó után kialakulnak az erőviszonyok. Láttam már macskát, amelyik eltángált egy yorkit, utána ő volt a főnök :)
2013. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%
a 15 állatos vagyok és a lényeget nem mondtam. Nekem az állataim már akkor megvoltak rég mikor összeházasodtunk , a férjem rettentően szeretne egy kutyát sajnos az én kutyum őt inkább riválisának tekinti , bár szereti . Most hogy ő már Londonban van , érzem hogy a kutya szinte megkönnyebbült . Megmondtam neki hogy én jó pár évig biztos hogy nem vagyok még egy kutyát vállalni , hisz igy is óriási a felelősség rajtam , főleg az anyagi, bármikor bármi történhet és egy vagy az orvosi ellátás. Megértette bár ettől függetlenül szeretne persze,de érti.Nem értem miért kéne rávenni , házasok vagytok , tiszteletben kell tartanod a döntését és nem hisztivel sírással könyörgéssel rávenni! Egyébként mielött összeházasodtunk ő a szüleivel élt nem ő gondozta az ottani állatokat , most hogy már egy éve ennyi állattal él együtt teljesen megérti hogy miért nem akartam még egy kutyát , így hogy megtapasztalta mekkora felelősség is ez.
2013. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, ma a 20 centis hóban is láttam yorkit sétálni kutyaruhában.

A yorki is terrier, nem öleb (bár még 1 ölebet is levinnék legalább napi 3-szor).


Könyörgöm, ne fogadd be szegény állatot, hagy maradjon meg az esélye, hogy gondos gazdát talál!

2013. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

A kutyákat mindennap ki kell vinni többször!

teljesen mindegy hogy esik vagy havazik!

Nekem mini pekingi palota pincsim volt,kb akora mint a yorki.

soha nem telt el nap séta nélkül.

Annyi különbséggel hogy mikor hideg volt fázott neki a pici feneke,akkor nagyon gyorsan elvégezte a dolgát és már szaladt is az ajtóba hogy menjünk fel!

vannak nagyon szép kutyus ruhák,belehet neki szerezni egyet-kettőt!

és ha a pocija védve van neki,akkor semmi baja nem lesz 5-10 perc levegőtől!

Sok sikert

2013. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
93%
A kutya nem alomra való! az a macska.a kutyának sétát kell napi 3x biztosítani!ha ezt nem teszed meg,akkor a párodnak adok igazat.Ki mondta neked amugy azt hogy egy yorkit nem szabad hidegben és esőben sétáltatni?elég elborult elme lehetett.
2013. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!