Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom meggyőzni a párom,...

Nem tudom meggyőzni a párom, mit tegyek? (kisállat)

Figyelt kérdés

egy 3 szobás, 70nm-es lakásban élünk. van egy cicánk. Most talátam facebookon örökbefogadható yorki+valami keverék kiskutyákat. Hát egyszerűen beleszerettem... Nekem mindig is egy yorki volt az álmom, de mivel fajtisztára nem volt pénzünk, cica lett helyette. Most viszon találtam ezt a gyönyörűséget, örökbefogadható (vagyis nem kell fizetni érte)

Még sétáltatni se kell minden nap, mert alomra lehet szoktatni.

Hogy győzzem meg a párom? Én ezt rettenetesen szeretném... és úgyis tök picike marad...


22 évesek vagyok, házasok


Kérem a moderátorokat, ne helyezzék át, hisz a kapcsolati problémán van a hangsúly!


2013. márc. 27. 19:16
1 2 3 4 5
 31/43 anonim válasza:
90%

szerintem inkább maradj a macskánál. Neked nem való sem yorki, sem egyéb más kutya.


Olyan gazdi lennél, akik kikerül minden kutyást, fölkapkodja ha térdig érő kutyát lát. Ráadásul hülyeségeket beszélsz azzal, hogy a yorkit nem lehet esőben, fagyban levinni, meg alomra szoktatni......anyám borogass.

Ezzel a mentalitással és a 22 éveddel inkább bújdokolnék. És remélem, hogy ha beállítasz egy menhelyre ezzel a hozzáállással egy egeret sem fognak rádbízni....

2013. márc. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Remelem egy ilyen felelotlen, unintelligens noszemelynek sosem adnak kutyat. Semmilyet!
2013. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj levinni a kutyát mindennap többször! Nekem is volt egy bischonom macska mellett és nem jöttek ki jól, pedig biztos voltam benne, hogy nem lesz bajuk egymással, mert nagyon nyugis a cica. A kutya egész nap nyúzni akarta a macskát, annak meg nem tetszett és állandóan pofozta. A kutya meg csak nem akart tanulni belőle. Tényleg nagyon erős kezű gazdi kell hozzá, nehezen fogadnak szót és ezt elérni sok idő! Pl a miénk csak az exbarátomra hallgatott. Tény, hogy mi is más gazditól kaptuk, egy osztálytársamé volt. A vége az lett, hogy szétszedte a kutya az albérletet, kikészítette a macskát, így rokonokhoz került kertes házba! Ott már jól érzi magát, az exbarátom megnevelte, szófogadó, okos kutyus lett kb 1 év után.

Még egyszer lakásba macska mellé nem vállalnék kutyát. Ráadásul a yorkik is nagyon önfejűek, agresszívak is lehetnek. A barátnőm yorkija egyszer sétáltatásnál megharapott egy várandós kismamát, aztán meg égett a pofája a kutya miatt, amikor felmentek hozzá megnézni az oltási könyvet...

Szerintem elég nektek a macska.

2013. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

A 30-as válaszolónak teljesen igaza van, így nem lesz szobatiszta.

Másrészt meg azt írtad, hogy nincs pénzed venni egy fajtatisztát. Mond meg, akkor ezt miből fogod eltartani.

Chip(már lehet hogy van benne, de nem hiszem): 3500 Ft

2 kölyökkori kombinált oltás: 10000 Ft

veszetségelleni oltás(1 éves koráig kettő): 6000 Ft

Nyakörv, póráz: 5000 Ft

Fekhely: 3000 Ft

Játékok: 5000 Ft

Kutyaruha: 5000 Ft

Táp(jó minőségű): 1000 Ft/ kg

Esetle történik valami baleset, váratlan betegség: 100000-eket is otthagyhatsz az orvosnál

Kutyasuli(a te neveléseddel biztos szükség lesz rá): néhány 10000 Ft

Van erre pénzed??????????

2013. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan utolso:) ő csak egy cukikutyit akar...nem költene rá,jo neki a házikoszt is...akit lehet mutogatni h ilyenje is van....
2013. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat, de nekem is szobakutyám van, 7 kiló mindössze, és imádja a telet, az esőt, ha vizes, és nem rakok rá kutyruhát, jó, neki nagyobb a bundája a yorkiénál. Igenis kell sétáltatni.


de hogy a kérdésre is válaszoljak:


úgy szerintem ne hozd el, hogy a párod nem szeretné, mert nem biztos, hogy a párod szeretné, és a kutyusnak sem lenne jó :(

2013. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem nem bunkó módon reagálni a dologra, akármennyire is felidegesített, amit a kérdező írt.

Szóval Kedves Kérdező!

A yorki terrier, akármennyire is pici, terrier vér csordogál benne, azoknak meg baromi nagy a mozgásigényük, amihez hozzá tartozik a napi séta esőben, hóban, fagyban, szélben, 30fokban is. A kutyáknak természetellenes dolog a saját életterükbe piszkítani, nem véletlenül takarít fel az anyakutya a kölyök után, és miután kijárkál az anyja mellől, nem is oda végzi a dolgát.

Attól még, hogy egy kutya kistermetű, ugyanúgy igényli azokat a dolgokat, amiket egy nagytestű. Ha így szeretnél kutyát tartani, hidd el, jobb lesz neki, ha egy felelős állattartóhoz kerül, aki kielégíti minden igényit (minimum egy középkategóriás táp, napi szellemi és fizikai fárasztás, játék, séta, más kutyákkal való játék). Ezeket biztosítani kell egy kutyának, különben egyrészt megbolondul, másrészt olyan viselkedési problémái lesznek, amit valószínű már csak egy kiképző segítségével lehet megoldani. Ez kutya, nem macska. Az alom cicáknak való, a kutyáknak a természet, az új szagok kellenek, napi minimum 3x. Ahhoz, hogy fizikailag elfáradjon, minimum napi 1,5-2 órát kell vele összességében sétálni, ebben benne kell lennie egy nagy (1 órás) sétának, amikor póráz nélkül futkározhat a többi kutyával, termettől függetlenül. Ehhez az kell, hogy maximálisan szófogadó legyen és ne egy elkényeztetett vakarék, akit minden más kutya elől felkapnak, mert jaj mi lesz, ha megszagolják egymást. Az a baj, hogy az olyan emberek, mint te csak kiegészítőnek és gyerekpótléknak tartják a társasági kutyákat, és nem veszik figyelembe a fajta jellemzőit, hogy télen se fagy meg, főleg, ha van ruhája, hogy a -20fokban is szívesen kimegy, mert ki KELL mennie. Én is inkább azt tanácsolom, hogy várj még pár évet ezzel a kutyatémával, olvass utána minél több dolognak, keress yorkis fórumokat, ha gondolod olvass bele itt gyakorin a kutyás témába, elég sok yorkis kérdés jön, különböző viselkedési problémákkal, ami visszavezethető a megfelelő tartás hiányára.

Kérlek szépen, hogy mindhármótok érdekében NE hozd el azt a kutyát, add meg neki az esélyt olyan életre, amilyen jár neki.

Mert ha elhozod párod nem sokáig fogja tolerálni ha esetleg folyton a cicával verekszik, vagy folyton olyan helyre piszkít, ahova nem kéne.


Gondolom az ágyba is felengednéd, és mivel elég valószínűnek tartom, hogy nem lenne tisztázva a kutya és közötted lévő viszony, 1 hetet adok arra, hogy rájelöljön az ágyadra, vagy esetleg a párod párnájára, mert nem tiszteli őt. Ha nem akarsz fölösleges konfliktust és a kutya és a párod között választani vagy úgy hozd el, hogy valóban mindent megteszel annak érdekében, hogy jó gazda legyél (és a jó gazda nem abban merül ki, hogy egész nap ölben tutujgatom a kutyát), vagy ne hozd el.


Azt se lehet tudni róla, hogy más kutyákkal hogy jön ki, cicákkal, gyerekekkel hogy viselkedik (ami pedig a későbbiekben elég fontos lesz, mert gondolom terveztek babát) és elég sok tényező van még, amit figyelembe kell venni egy kutya befogadásához.


Szóval ezek tudatában döntsd el, hogy meg tudod-e adni számára azt, amire szüksége van, vagy csak önzőségből hoznád el, mert neked külsőre tetszik ez a fajta, a fajta jellegzetességét figyelmen kívül hagyva. Ha nem, akkor még nem vagy kész egy kutya tartására.


És ezzel tényleg nem téged akarlak bántani, csak azért tart itt ez az ország kutyatartás szempontjából mert rengetegen meggondolatlanul vesznek magukhoz 10-15 évre egy társat.

2013. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 Szilvi & Argos válasza:
100%

Az utolsó válaszoló tökéletesen leírta a lényeget!

Azért, mert sokan gyerekpótléknak vagy plüssjátéknak tekintik a kistestű kutyákat, azért az még nem helyes! Tényleg "cukimuki"-nak tűnnek, de mégis csak KUTYÁK!

Ugyanolyan következetes nevelésre és sok mozgásra van szükségük, mint nagyobb testű társaiknak. Ha hozzá vannak szoktatva a hidegben történő mozgatáshoz, akkor egy 20 km-es túra meg sem kottyan nekik.

Azért alakult ki a kis kutya-kis gond előítélet, mert 90%-ukat úgy tartják, hogy naponta jó esetben leviszik 3-szor 10 percre wc-zni, féltik még a széltől is, felkapdossák más kutyák elől. Tipikus látkép, mikor pórázon/póráz nélkül őrjöng a kis vakarék, a gazdi meg "jajj, ne félj, nem bánt a nagy kutyus", "nyugodj már le"...de hogy NEVELNÉ is a kutyát...ááááá, az fárasztó.

2013. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

ma 14:15 Teljesen igazad van! Minden állattartónak így kellene gondolkoznia! Napokban tettem ki én is ezzel kapcsolatban kérdést. Először egy pár válaszoló még engem hurrogott le, azok nem hiszem, hogy értették a mondandóm lényegét.

Tényleg az a baj, hogy nagyon sokan úgy tartanak lakásban kutyát, hogy nem veszik figyelembe az állat igényeit, s hogy mi szükséges ahhoz, hogy boldog, elégedett állat legyen.

2013. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4157803-ti-mi..


Ezt a kérdést írtam ki. Most is ugat a kutya órák óta, persze nincsenek itthon. Milyen boldog lehet csóri kutya, hogy ilyen gazdája van.

Tényleg nem értem az ilyen felelőtlen, önző állattartókat, hogy hol hordják az eszüket? Kb 3-4 hónapja van már náluk a kutya, de még mindig vonyít, ha nincsenek itthon. A gond csak az, hogy kb aludni járnak haza.

2013. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!