Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor nálunk legyünk?...

Karácsonykor nálunk legyünk? Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

250 kmre élünk anyóséktól. Sógornőméktől csak 20ra.

Eddig úgy volt minden karácsony hogy mindenki ment 25 vagy 26 anyósékhoz (24 otthon,karácsony máaik napja meg másik szülőnél).

Sógornőm pár hónapja szült,nem indul neki ilyen hosszú útnak a picurral,ugy volt hogy csak mi megyünk. Kitaláltam hogy akkor inkább legyünk nálunk,elférni,ide jönnek szivesen a picurral amúgyis,ne maradjanak ki.

Anyóséknak is előadtuk hogy akkor az éven mi sem megyünk,hanem várjuk őket szeretettel,idén igy tud együtt lenni a család.

Kiakadt. Hogy olyan nincs hogy nem ő főz (az én konyhám az én váram,ő se enged mást a konyhájába,én se), milyen már hogy nem mennek a gyerekei karácaonykor,mert ez igy szokás (sógorom nem hagyja otthon karácsonykor sógornőmet meg a picit), sógornőm túl kényes hogy nem utazik télen,én meg egyszerűen el akarom venni a családban betöltött helyét,és ha mindkét fia támogatja ezt az egészet (támogatják bizony) akkor neki nincs is értelme élni...

Szerintetek normális?


2016. okt. 23. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
68%
Normális ... de mégsem ezt hívják érzelmi zsarolásnak. Ne engedjetek nekik. Nálunk is volt hasonló eset .. Mi azt mondtuk ,hogy akkor karácsonyozanak 2 apóssal. Aztán csak beültek 23 az autóba és eljöttek... Hagyjátok ,hogy ki hisztizze magát.
2016. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok.. Az lemaradt ,hogy ha ilyen konyhafan a mama.. Bízd mg ,hogy amiben ő jó pl segítsen be és hozza ő... Így neked is van és neki is siker élménye. Beszéld meg vele a menüt és ,hogy mit tud belőle otthon elő készíteni. Ez neked is jó segítség ő megfontosnak érzi magát.
2016. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

Sokadik éve hogy egy sütit se tehetünk karácsonykor az ő asztalára. Most fordítva lesz,ebből meg én nem engedek.

Sógornőmékkel karácsonyozás fontosabb,jóban vagyunk, ha valakinek ki kell maradnia nem ők lesznek.

Nem teher ennyi emberre főzni,sőt. Inkább az teher ha valaki a konyhámban bármihez nyúl ( a férjemen kívül)

2016. okt. 23. 09:58
 4/77 anonim ***** válasza:
66%
Hatalmi harcot csináltok a karácsonyból- gratulálok, szép kis "szeretet ünnepe" lesz.
2016. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
68%

"Most fordítva lesz,ebből meg én nem engedek."


Gratulálok!

A "szeretet" ünnepe...

2016. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
12%

Megértem anyóst, mert a nem akar elinduni ilyen hosszú útra süket duma. Nem akarnak menni, ennyi. Már most pár hónapos a kicsi, karácsonyig még plusz kettő. Én az egy hónaposommal (sajnos muszájból) rendszeresen jártam Zalából Bp-re orvoshoz. Evett indulás előtt, max 3 óra az út, evett, ha odaértünk, az indulás simán időzíthető az étkezéshez.

Leszel ám te is anyós... (és még messze állok tőle, mielőtt jönne a gyanúsítgatás).

2016. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
72%
Sem anyósodnak, sem neked nincs rendben az értékrendje. A konyha, a benne lévő eszközök és az étel csak eszköz arra, hogy kifejezzük a családtagjaink iránti szeretetünket az ünnepen, de nálatok ez úgy látszik, megfordul. Tényleg ennyire fontos, hogy az erő demonstrálás az ünnepi hangulat helyett? "Meghalni" azért mert nem a mama főzhet pont akkora ostobaság, mint görcsölni azon, hogy beengedjek-e egy családtagomat a konyhámba. Ti se tudjátok, mi a fontos, mi nem az életben, de azért azt kívánom, sose tudjátok meg azt, milyen, amikor nincs hol főzni, nincs miből főzni, vagy nincs kinek...
2016. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
30%

Mindenki hülye.

Sógornőd gyereke karácsonykor három hónapos lesz, műhiszti, hogy nem mozdul ki. (Fogadok, hogy a sajár anyjához elbír majd menni:D)

A te konyhád a te várad, vazze, miért nem tudod azt mondani anyósodnak, hogy főzzetek közösen? nem pusztulsz bele! Anyósod is hülye, mert egyszer kivételesen ő is kimozdulhatna otthonról.

De a hülyeség origója a sógornőd. Eszetekbe nem jutott megbeszélni! Frankó kis családi balhét hozatok össze karácsonyra, ügyesek vagytok, kockacukrot nektek!

2016. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 A kérdező kommentje:

Anyóson kivül senkinek semmi baja azzal hogy igy oldjuk meg. (Após kapott is mert egyből rávágta hogy oké persze jönnek)

Sógornő azért nem akar menni mert hosszu az út,sok a baleset,és még nem akarja máshol altatni a picit. Én megértem.

2016. okt. 23. 10:21
 10/77 anonim ***** válasza:
4%

Hosszú az út, sok a baleset? Évi kb 20 alkalommal utazok oda-vissza 250 km-t, már 14. éve, és lehet, hogy szerencsés vagyok, de sose futottam bele balesetbe, útlezárásba...

Ez a 21. század, van kerülőút millió, pár perces plusszal.

2016. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!