Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor nálunk legyünk?...

Karácsonykor nálunk legyünk? Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

250 kmre élünk anyóséktól. Sógornőméktől csak 20ra.

Eddig úgy volt minden karácsony hogy mindenki ment 25 vagy 26 anyósékhoz (24 otthon,karácsony máaik napja meg másik szülőnél).

Sógornőm pár hónapja szült,nem indul neki ilyen hosszú útnak a picurral,ugy volt hogy csak mi megyünk. Kitaláltam hogy akkor inkább legyünk nálunk,elférni,ide jönnek szivesen a picurral amúgyis,ne maradjanak ki.

Anyóséknak is előadtuk hogy akkor az éven mi sem megyünk,hanem várjuk őket szeretettel,idén igy tud együtt lenni a család.

Kiakadt. Hogy olyan nincs hogy nem ő főz (az én konyhám az én váram,ő se enged mást a konyhájába,én se), milyen már hogy nem mennek a gyerekei karácaonykor,mert ez igy szokás (sógorom nem hagyja otthon karácsonykor sógornőmet meg a picit), sógornőm túl kényes hogy nem utazik télen,én meg egyszerűen el akarom venni a családban betöltött helyét,és ha mindkét fia támogatja ezt az egészet (támogatják bizony) akkor neki nincs is értelme élni...

Szerintetek normális?


2016. okt. 23. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
93%

"Az érzelmi zsarolásnak nincs semmi értelme, anyuka. Az a fontos nekünk, hogy együtt tudjon lenni a család és nem az, hogy ki főzött egy levest, mert az előbbi sokkal fontosabb. Mi már eldöntöttük, hogy így lesz, anyuka meg tessék eldönteni, hogy csatlakozik-e az egész családhoz vagy marad otthon egyedül.

Mi nagyon szívesen és sok szeretettel várjuk. A családon belül betöltött helyének az elorozásába pedig bele sem megyek, mert ez senkit nem érdekel. Csak az vezérel, hogy mind együtt lehessünk. Ha anyukának más a fontosabb, az az anyuka dolga, mi pedig sajnáljuk, hogy nem tetszik jönni. Az ajtó nyitva áll anyukáék előtt, de idén ez így lesz.

Kezét csókolom, anyuka.Apukát is szeretettel öleljük." Telefon le.

2016. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:

Ez jó. Akár inkább leírva neki,had olvasgassa,gondolja át.

Vagy inkább a férjem által leirva,az ő szavára többet ad.

2016. okt. 24. 16:04
 63/77 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi rugalmasság beleférne anyósod életébe. Sajnálom,hogy ezzel a hozzáállásával megkeseríti a rokonai ünnepét.

Te törekedj arra,hogy boldog legyen az ünnepetek.

2016. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 acelsziv ***** válasza:
100%
Mondjuk az sokat elárul anyósod értékrendjéről, hogy simán beérné a két fiával karácsonykor és nem érdekelné, hogy a két menye és az UNOKÁJA nincsenek ott...
2016. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
26%

Végigolvastam a kommenteket, nekem csak az jön le belőle, hogy anyósod és közted presztízsharc folyik, ki főz jobban.

Ez a karácsony semmi másról nem szól, hogy ki legyen a nagybetűs Háziasszony.

Az meg elgondolkodtató, hogy ha valaki (bárki) vendégségbe jön és ételt hoz, simán bevágod a spájzba, ki sem teszed az asztalra.

Feltételezem, anyósod sem főzhet annyira rosszul, mégis csak felnőtt a keze alatt két gyerek.

Nem lenne jobb kicsit megbékélni? Ez a háború a konyha és az asztal körül kezd komikussá válni.

2016. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 A kérdező kommentje:

Ha nem találjuk ki a férjemmel hogy legyünk nálunk,akkor a másik fiát sem látja.

Anyós mai napi ugy van vele hogy majd megjön a fiúk esze és visszaköltöznem hozzá.

De nem semmiért költözött el mindkettő jómessze...

2016. okt. 24. 19:43
 67/77 Snorri ***** válasza:
56%
Komikus és szánalmas. Mindkét részről...nevetnék, de sajnos inkább elszomorodom attól, hogy képesek vagytok rengeteg ételt kidobni csak azért, hogy előtérbe kerüljetek a főztötökkel. Komolyan mondom nagyon gáz....
2016. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 A kérdező kommentje:
19:27 ha végigolvastad volna akkor azt is olvashattad hogy anyóssal az még szóba sem került hogy ki főz,elakadt ott hogy náluk kell lenni és kész
2016. okt. 24. 19:44
 69/77 A kérdező kommentje:
Te is kidobnád ami 40 fokban utazik 3 órát hűtés nélkül... főleg ha meg van beszélve hogy nem hoz csak sütit
2016. okt. 24. 19:45
 70/77 acelsziv ***** válasza:
87%
Az tény, hogy én sem tálaltam volna fel a 40 fokon buggyantott levest.
2016. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!