Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor nálunk legyünk?...

Karácsonykor nálunk legyünk? Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

250 kmre élünk anyóséktól. Sógornőméktől csak 20ra.

Eddig úgy volt minden karácsony hogy mindenki ment 25 vagy 26 anyósékhoz (24 otthon,karácsony máaik napja meg másik szülőnél).

Sógornőm pár hónapja szült,nem indul neki ilyen hosszú útnak a picurral,ugy volt hogy csak mi megyünk. Kitaláltam hogy akkor inkább legyünk nálunk,elférni,ide jönnek szivesen a picurral amúgyis,ne maradjanak ki.

Anyóséknak is előadtuk hogy akkor az éven mi sem megyünk,hanem várjuk őket szeretettel,idén igy tud együtt lenni a család.

Kiakadt. Hogy olyan nincs hogy nem ő főz (az én konyhám az én váram,ő se enged mást a konyhájába,én se), milyen már hogy nem mennek a gyerekei karácaonykor,mert ez igy szokás (sógorom nem hagyja otthon karácsonykor sógornőmet meg a picit), sógornőm túl kényes hogy nem utazik télen,én meg egyszerűen el akarom venni a családban betöltött helyét,és ha mindkét fia támogatja ezt az egészet (támogatják bizony) akkor neki nincs is értelme élni...

Szerintetek normális?


2016. okt. 23. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 A kérdező kommentje:

A másnapi új kör a saját szüleim nagyszüleim,akik ugyanugy hazamennek mint akik első nap jönnek. Miért altatnék itt bárkit? Ninvs mindenkinek 10 vendégágya,anyám-anyós se jön ki,eszemben nincs. Esküvő óta nem beszéltek,nem karácsonykor eresztem őket össze.


Sütit kidobni nem felszolgálni azért szokta,már ameddig vittem,mert apósnak túlzottan ízlett és a két fiú is túl dícsérte.

2016. okt. 24. 07:21
 52/77 A kérdező kommentje:
00:44es hsz: az a baj anyós a kajáig rl se jutott olyan suinten hogy itt eszünk,nem jutott túl azon hogy nem ott lesz mindenki. Tegnap kb 10x hivta a férjem,aki konkrétan 4 után már nem vette fel a telefont ,csak irt smst hogy akkor szoljon ha más a téma.
2016. okt. 24. 07:26
 53/77 acelsziv ***** válasza:
24%
53: Ne ess tévedésbe. ÉN töröltettem ki, mert nevetséges és szánalmas a fröcsögésed.
2016. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, mondd kérlek, hogy ez kamu! Komolyan arra féltékeny az anyós, hogy másnak ízlik a sütid?! Ilyen van? És olyankor mit csinálsz, amikor nem rakhatod ki? Mondasz neki valamit?

Szerintem jól teszed, hogy megleckezteted!

Ha úgy írtad volna ki a kérdést, Hogy anyósod kidobalja a süteményed, akkor a.válaszolok többsége azt tanácsolta volna, hogy ha lehetőséged adódik, akkor te se engedd az asztalra tenni az övét!

2016. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 A kérdező kommentje:

Nem én töröltetek válaszokat.


A sütikidobálás évekkel ezelòtt volt,még csak jártunk. Kedves akaetam lenni ha már meghívtak,vittem sütit. Após megdícsérte,evett belőle,férjem detto. Anyós erre elrakta,előszedte az övét. Csak később látta a férjem a kukában a sütit. Akkor nekem nem mondta,ne utáljam meg az anyját,még nem éltünk együtt. Később is vt hogy vittem,akkor az asztalra se került hanem kitette a hideg szobába. Ez volt 2-3 alkalom kb. Aztán egyszer nem a hideg szobába vitte hanem a szemetesbe,nem látta hogy ott vagyunk látjuk. Akkor párom összeveszett vele rendesen,fél évig nem mentünk,utána is csak mert após beteg lett anyóst nem lehetett kikerülni.

2016. okt. 24. 10:48
 56/77 A kérdező kommentje:
Az eset óta egy morzsát nem vittem oda persze. De ha jönnek évente egyszer akkor olyanokat csinálok amit mutogatni lehetne receptes ujságban is olyan guszta 😀 de ez csak a szórakozás része,had fúljon magában,főleg hogy após piheg a végén annyit eszik anyós meg egész nap 2 pohár vizet iszik össz
2016. okt. 24. 10:50
 57/77 88Móni88 ***** válasza:
88%
Sajnos ez máshol is létező probléma, hogy az anyós nem viseli el, ha a férje és a gyereke megdicséri a menye főztjét. Az én anyósom elég fűszermentesen főzött, az ételek sótlanok és íztelenek voltak. Amikor bekerültem a családba imádták, ha főztem, eleinte még anyós is. Amikor összeköltöztünk és kérték, hogy főzzek ezt vagy azt egyszer kifakadt anyós, hogy nem érti, hogy ezek a majmok (a férje és a fia) hogy bírják megenni ezeket az agyon fűszerezett kajákat. Hozzáteszem, hogy se sósan, se túl fűszeresen nem főzök, csak ízletesen.
2016. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 A kérdező kommentje:
Nála ilyennel nincs baj,csak tényleg mindig ugyanazt főzi. Húsleves,rántott hus,pörkölt,töltöttkáposzta,töltött paprika, lesütött fokhagymás hús. Persze hogy tetszik az újfajta kaja. Süti detto,almás süti felváltva piskótával.
2016. okt. 24. 11:50
 59/77 anonim ***** válasza:
75%

Ezek után ha mégis beallitana a piskotajaval tégy ugyanúgy, mint ő! Ne szolgáld fel, ha kéri SE, majd dobd ki a pëcsaba!

Ha anyósod nem hajlandó elmenni hozzátok karácsonykor, akkor ne eroltesd, de azért hívjátok fel apost, hogy menjen nyugodtan akár egyedül is.

2016. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 A kérdező kommentje:
Hozott már kaját hozzánk,férjem szülinapján,az volt megbeszélve hogy én főzöm a levest és a másodikat,ő süssön sütit. Erre 40 fokban beállított húslevseel rántotthússal,süteménnyel. Nem akartam a szülinapot elrontani a férjemnek,betettem a spajzba anyós kajáit hogy ha nem elég amit főztem akkor elővesszük. Emlékezetes 30.szülinap volt,de nem az ajándékokról. Legközelebb jöttek utána éven,akkor már mondtam hogy semmit ne hozzon. Kocsi ismét tele. Férjem nem engedte hogy kivegye a kocsiból. Aznap már csak ült duzzogva a kanapén . Ezért eszemben sincs beengedni a konyhámba. (Nem,ha lesz picibabánk sem kell a segitsége)
2016. okt. 24. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!