Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor nálunk legyünk?...

Karácsonykor nálunk legyünk? Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

250 kmre élünk anyóséktól. Sógornőméktől csak 20ra.

Eddig úgy volt minden karácsony hogy mindenki ment 25 vagy 26 anyósékhoz (24 otthon,karácsony máaik napja meg másik szülőnél).

Sógornőm pár hónapja szült,nem indul neki ilyen hosszú útnak a picurral,ugy volt hogy csak mi megyünk. Kitaláltam hogy akkor inkább legyünk nálunk,elférni,ide jönnek szivesen a picurral amúgyis,ne maradjanak ki.

Anyóséknak is előadtuk hogy akkor az éven mi sem megyünk,hanem várjuk őket szeretettel,idén igy tud együtt lenni a család.

Kiakadt. Hogy olyan nincs hogy nem ő főz (az én konyhám az én váram,ő se enged mást a konyhájába,én se), milyen már hogy nem mennek a gyerekei karácaonykor,mert ez igy szokás (sógorom nem hagyja otthon karácsonykor sógornőmet meg a picit), sógornőm túl kényes hogy nem utazik télen,én meg egyszerűen el akarom venni a családban betöltött helyét,és ha mindkét fia támogatja ezt az egészet (támogatják bizony) akkor neki nincs is értelme élni...

Szerintetek normális?


2016. okt. 23. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, azon egy percre sem gondolkodtál m,ég el, hogy a férjed azért nem emeli fel a szavát, mert akkor karácsonyig őt is vegzálod minden egyes nap?

Az hogy papucs lett és hallgat a békesség kedvéért, nem jelenti azt, hogy egyetért veled.

2016. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
0%

acélszív, mégis mi a fenének képzeled magad, hogy mindenkit kategorikusan lebarmozzál? Nálatok ez a stílus otthon?

Nem gondolod, hogy ez téged minősít?

2016. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 A kérdező kommentje:

A kidobatást arra írtam hogy írtq valaki hogy itt ugráltatna egy hétig.

Vendég max 2 napig vendég,tovább senki nem marad,mi sem másnál.

Karácsonykor meg reggel jön este megy,mert másnap más kön,harmadnap meló van. Ilyen egyszerű.

2016. okt. 23. 21:12
 44/77 A kérdező kommentje:

A kérdés azért került kiírásra mert reméltem hátha valaki rávilágít mi játszódik le anyós fejében,vagy valaki értelmes megoldást javasol arra hogy jöjjenek,idén ők legyen a vendégek.

Ehhez képest votam én féltékeny hülye,sógornőm detto mert első a saját és a baba kényelme,a férjeink meg papucsok mert inkább a feleségekkel vannak mint az anyjukkal. (Pedig hány tipp van itt a arra hogy ne hagyjátok hogy anyuci kisfia legyen a pasi)

2016. okt. 23. 21:16
 45/77 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébként én is nonszensznek tartom azt is hogy 3 hós babával nem utazik(?!?"


Nem vagyunk egyformák. Én például azt tartanám nonszensznek, hogy azt várjam el anyósként, hogy a fiamék vagy a lányomék a pár hónapos unokámmal utazzanak 500 km-t téli útviszonyok között ahelyett, hogy én mennék látogatóba, ha már egyszer meghívtak, szívesen látnak, mert nekem az ő biztonságuk és nyugalmuk lenne a legfontosabb, még akkor is, ha nem életük első közös karácsonyára készülnének.


Ha egyetlen napra jönnének, még akkor is előfordulhatna, hogy időközben leesik egy komolyabb mennyiségű hó. Tényleg nem tudom felfogni, mit nem lehet megérteni és elfogadni egyeseknek azon, hogy még csak túl aggodalmaskodó típusnak sem kell lenni ahhoz, hogy azt a kockázatot, amit az ember vállal felnőttként, nem biztos, hogy szívesen vállalja egy csecsemővel, akiért ő a felelős.


Én már vártam órákat egy bedugult autópályán baleset miatt - szerencsére nem télen, hóban-fagyban. Pár éve abban az ominózus március hóesésben ragadt ott felnőtt családtagom 6 órára - a 81-es főútról árokba csúszott kamionok miatt - mellékutakra leterelve, ahol a hófúvás miatt elakadt járművel vártak a hókotróra - sokáig hiába, mert a hókotró is elakadt egy - szintén árokba csúszott - távolsági busz miatt.


Én sem szívesen indulnék útnak egy egy több órás útra télen egy kisbabával, ha nem feltétlenül szükséges. És őszintén szólva nem lennék benne biztos, hogy ha valaki arról írna ki kérdést télen, hogy egy családtagja órákra az autóban rekedt az időjárás miatt kialakult rossz útviszonyok miatt egy csecsemővel, vagy a híradóban számolnának be ilyen esetről, akkor ugyanazok között a hozzászólók között, akik most kifogásolható döntésnek, - adott esetben "nonszensznek" - minősítik a szülők döntését, nem lennének olyanok, aki ugyanezzel a lendülettel azt a kérdést tennék fel, hogy hogy lehet valaki olyan felelőtlen, hogy télen nekivág egy 500 km-es útnak egy pár hónapos babával.


Tényleg rendben van a többség szerint, hogy a nagyszülők választják a kényelmet és a biztonságot?

2016. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
63%

Hát kaptál elég hideget, de ha számít szerintem igazad van.

És ha anyós így állt volna hozzám, hogy kidobja a sutemenyem én sem engedném főzni. Megerdemli. De most őszintén, jóérzésű ember miért dobálja ki más süteményet? Ha nem így tette volna fel a kérdést a kérdező akkor tuti támogatnatok...

2016. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
45%

Volt értelmes megoldás, hogy most jöjjön az anyósos, ám MINDENKI értetlenül fogadta, hogy eléggé agresszíven reagálsz arra, hogy anyósod aztán be nem teheti a lábát a konyhádba.

most kicsit emeled a tétet azzal, hogy este húzás ám el, mert jön másnap hozzátok az új "kör" (???).

Meglepő egy ünnepi hozzáállás.

De te már eldöntötted úgyis, hogy ez lesz a Te Nagy Karácsonyod Háziasszonyként, akkor is, ha addigra szétszekálod az egész családot.

Menj inkább, tervezgesd tovább a menüsort!

Békés(ebb) karácsonyt kívánok a családodnak!

2016. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 acelsziv ***** válasza:
56%
42: Az azóta törölt hsz -nek te voltál az egyik fő célpontja. Örülök, hogy ilyen szépen átment. Fröcsögés megvan, értelmes gondolkodás nincs. Olvasd vissza, hogy te hogyan minősítetted a kérdezőt aztán okoskodjál.
2016. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 acelsziv ***** válasza:
65%

47: Az a MINDENKI főleg te voltál meg egy-két hasonszőrű sivár életű felebarátod. Attól, hogy idiótán próbálsz általánosítgatni még korántsem lesz igazad, sőt a közelében sem jársz az igazságnak.

Kérdező: Tegyétek össze a kezeiteket, hogy két tökös férjet fogtatok ki és nem két anyuci pici fiát.

Mert én mondom neked: Ha a két fiú hazamenne anyós "parancsára" akkor itt azzal jönnének ezek a sivár lelkűek, hogy milyen töketlen anyuci pici fia férjeitek vannak és ti is szánalmasak vagytok, hogy ilyenekkel álltatok össze.

Az ilyen hozzábarmolókkal szemben nem érdemes mentegetőzni, sem magyarázkodni. Nem olvasnak, ha igen a szöveget nem értik csak a saját ostobaságaikat fújják. És, mint tudjuk bolond lukból bolond szél fúj.

Amit elhatároztatok az jó. Ha meg anyós ilyen erőszakos a konyhával s a kajával kapcsolatban akkor bizony keménynek kell lenned neked is, ha érvényesíteni akarod az érdekeidet. És ha a férjed támogat ebben akkor nincs mitől tartanod, mert egységes a front.

2016. okt. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
96%
Őszintén szólva, én megértelek titeket. Nekünk 100 km-en belül van a "téli kör", de sokszor ez is macerás, hogy az ember nem tud pihenni a pár napos ünnep alatt, amikor már az éves hajszától a térdéig lóg a nyelve, hanem mászkálni kell. Hát még ha van egy kisbaba is a képben. Miért ne "kényeskedhetne" a sógornő, ha neki/nekik most úgy kényelmesebb? Miért ne csinálhatnátok úgy, ahogy nektek jó, ahogy kényelmesebb 5 embernek? Mert anyónak kontrollmániája van, és rá akarja húzni az egész családra az ő akaratát? Egyébként, ha olyan nagy öröm lenne mindig hozzá vándorolni, akkor senki sem akadékoskodna, hanem úgy intéznék, hogy mehessenek...Szóval vehetné a lapot, hogy esetleg mégsem olyan tökéletesek az ő karácsonyi "én megmondom, hogy mi lesz és hogy lesz, és ti azt fogjátok szeretni, kész!" című eseményei, hogy jó szájízzel nyelné le mindenki. Nem hiszem, hogy ünnepeknek arról kellene szólnia, hogy az ő igényeit kielégítsétek.
2016. okt. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!