Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor nálunk legyünk?...

Karácsonykor nálunk legyünk? Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

250 kmre élünk anyóséktól. Sógornőméktől csak 20ra.

Eddig úgy volt minden karácsony hogy mindenki ment 25 vagy 26 anyósékhoz (24 otthon,karácsony máaik napja meg másik szülőnél).

Sógornőm pár hónapja szült,nem indul neki ilyen hosszú útnak a picurral,ugy volt hogy csak mi megyünk. Kitaláltam hogy akkor inkább legyünk nálunk,elférni,ide jönnek szivesen a picurral amúgyis,ne maradjanak ki.

Anyóséknak is előadtuk hogy akkor az éven mi sem megyünk,hanem várjuk őket szeretettel,idén igy tud együtt lenni a család.

Kiakadt. Hogy olyan nincs hogy nem ő főz (az én konyhám az én váram,ő se enged mást a konyhájába,én se), milyen már hogy nem mennek a gyerekei karácaonykor,mert ez igy szokás (sógorom nem hagyja otthon karácsonykor sógornőmet meg a picit), sógornőm túl kényes hogy nem utazik télen,én meg egyszerűen el akarom venni a családban betöltött helyét,és ha mindkét fia támogatja ezt az egészet (támogatják bizony) akkor neki nincs is értelme élni...

Szerintetek normális?


2016. okt. 23. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
62%

Ez nálatok nem a szeretet ünnepe, hanem hatalmi harc.

Van egy nagyon jó ötletem: mindenki maradjon otthon!

2016. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
58%

Még az elején igazat is adtam volna a kérdezőnek, de rájöttem ő sem különb az anyósnál.


Tényleg olyan nehéz lenne felajánlani, hogy te főzöl, ő meg hozza a bejglit?

2016. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
42%
19, mert akkor nem írhatna ki kérdést dec 27-én, hogy itt volt anyós, és egy szalmaszálat sem tett keresztbe...
2016. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem tiszta vicc, hogy már októberben a karácsonyi vacsin megy a balhé egy családban...


Tudod, felteszem az anyósod, mint az én anyukám is, 35 èvig töltötte azzal a karácsonyt, hogy fözött sütött a családjának, gyerekeinek. Nehéz lehet ezt elengedni, mikor a gyerekeknek saját családja lesz, föleg hogy így a semmiből előálltatok ezzel az ötlettel. Joggal érzi szerintem, hogy ki akarod túrni a szerepéből, az alapán amiket írtál, ami azért nem lehet jó érzés.


Hagyjatok neki időt, ha nem engedtek a tervből, úgyis beletörődik, ha látni akarja az unokát, meg a gyerekeit.

Ha nem akkor majd ülnek ketten apóssal a fa alatt azt' jónapot. Bár gondolom após majd megpuhítja ;)


Egyébként én is nonszensznek tartom azt is hogy 3 hós babával nem utazik(?!?), meg ezt az " én konyhámba aztán senki be ne tegye a lábát" agyrémet.

2016. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
96%

Ha jól értem a kommentekből, anyósnál nincs kompromisszum, hogy csak a sütit vagy a salátát hozza, mindent vagy semmit, lehetőleg náluk. A kérdezőnek meg most lett elege és ott van a szimpatikus sógornő, akivel együtt lehet tölteni az ünnepet békében.


Én úgy látom, itt nincs köztes megoldás, mindkét fél érezheti úgy, hogy teljes mértékben igaza van, és nem akar engedni vagy a megszokás, vagy az érzései miatt. Innen nehéz meccset nyerni, a sértődés pár hónap alatt elkpoik, de szerintem ebből nem lesz mindenkinek megfelelő megoldás.

2016. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
79%

Én sem szeretnék máshol aludni egy három hónapos kicsivel. Nálunk is lesz utazás, kb ilyen hosszú egy három hónapossal és már most azon agyalok, hogy hogyan oldjuk meg azt, hogy ne kelljen ott aludni és nagyon kezdek afelé hajlani, hogy majd ha nagyobb lesz, akkor megyünk, nem most decemberben.

Szóval én teljesen megértem a sógornődet. Anyóst nem, de nem is akarom. Nekem ez műhiszti, amit csinál.

2016. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:
Visszakérdés: ő miért nem tudja egyszer azt megenni amit én főzök ha már ő jön vendégségbe?
2016. okt. 23. 12:50
 28/77 anonim ***** válasza:
70%
Nem kötelező együtt tölteni az ünnepeket, ha így gyűlölitek egymást. Maradjon mindenki otthon és egye meg, amit főzött.
2016. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:

Sógornőmékkel 5en itt leszünk,ez eldöntbe,ez a pici első karácsonya,neki jobb ha olyan helyen van ahol az anyja nyugodt,márpedig egy picurnak az a legdontosabb.

Anyósékat meghívtuk,ha nem jönnek így jártak,ha választani kell egyértelmű.

2016. okt. 23. 13:10
 30/77 anonim ***** válasza:
16%

Basszus, hagyd már ezt az örökös "visszakérdést"!!!!

Ennyire nem lehetsz meghibbanva!


De ha mégis, akkor verekedj össze anyósoddal a karifa alatt, addig úgysem nyugszol!

2016. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!