Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem prédikál, hogy...

Miért nekem prédikál, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

A testvéremék a szüleimnél élnek, alaposan kihasználva a szüleimet. Mikor megszületett a gyerekük, akinek a jövetelét a 13-4. hétig eltitkoltak (a testvérem még kiskorú is volt akkor), szerencsére én el tudtam költözni a párommal messzire. Mikor kicsi volt a gyerek, még nem volt gond vele, de idővel egyre hisztisebb lett. Most 1,5 éves, de borzasztóan viselkedik, hisztis, kiabál, sikítozik egész nap. Ha rá merünk szólni, a testvérem egyből védi, mindent ráhagy. A szüleim odavannak érte, agyon kényeztetik, ami sajnos egyre rosszabb hatással van a gyerekre.

Mi épp otthon voltunk a hétvégén, segítettünk a szüleimnek a ház körüli felújításokban, ahogy mindig mindenben. 2 éjszakát ott is aludtunk, de a gyerek minden áldott éjszaka üvöltött (bármikor hazalátogatunk, pár hónapja mindig ez van), nappal altatják, éjjel meg cipelik a házban és üvölt a gyerek (nem sír, csak mintha a hangját akarná hallatni). Mi ettől nem tudtunk aludni, ma pedig egy 4 órás vezetés vár a páromra úgy, hogy éjjel alig aludtunk és hulla fáradtak vagyunk. Mikor megjegyeztem a páromnak, hogy milyen rossz éjszakánk volt és nem tudom, így hogy húzzuk ki a 4 órás utat, anyám közbeszólt és leosztott, hogy "ezzel jár, ha gyerek van a háznál, ezt kell szeretni". Én kiakadtam, megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem? Múltkor sem tudtunk aludni a gyerektől, akkor is ugyanezt mondta, szóval ez nem az első volt. Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre? És miért nekem prédikál, hogy mivel jár MÁSNAK a gyereke, kértem én? Nem volt elég, hogy elüldöztek onnan?


2016. júl. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
27%
EGy ekkora gyereket nem lehet "kikapcsolni", ha téged zavar, akkor ne menj oda, vagy aludj máshol.
2016. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Ha meg nem mentünk volna segíteni, anyém kb kitagadott volna minket. Én nem vagyok szent a szemében, mert én nem szültem gyereket, mint a gyöngyszem testvérem. Odaszülte a gyereket, azóta meg a szüleink nevelik meg tartják el.
2016. júl. 3. 16:44
 3/53 Aelyon válasza:
45%
Sajnálom, hogy ilyen ingatag a családi viszonyotok, viszont a gyerek tekintetében szerintem nincs más mit tenni, mint kibirni ezt az időszakot, amig ilyen fiatal, mert fel fog nőni előbb-utóbb és legalább ő tűrhető lesz.
2016. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Nem a gyerekre vagyok dühös, ő nem tehet róla, hanem a szüleimre, amiért nem ösztönzik a költözésre a testvéreméket. Inkább őket választották és most is választják helyettem és ha ez nem tetszik, még bunkóznak velem. Persze a segítségem, az kell és ha nem ugrok nekik, akkor én vagyok a rossz. Az bosszant, amikor pl a régi szobám egy félreeső helyen van a házban, de van az ajtóm előtt egy tükör és pl képesek hajnalban ide hozni a tükör elé a gyereket, aki persze itt kiabál hangosan meg nevetgél a tükör előtt. Aztán ha kikiabálok hajnali 5-kor, hogy aludnánk, még ők vannak felháborodva.
2016. júl. 3. 16:53
 5/53 anonim ***** válasza:
95%

Ne segíts nekik!

És amikor panaszkodik, akkor nem mondod neki, hogy miért nem ösztönzi őket az elmenetelre?

2016. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
De, elmondom neki, hogy mi lenne a dolga, de válasz és kommentár nélkül folytatja a panaszkodást, mint aki nem is hall engem. Néha már arra gondolok, hogy kivonulok a helyiségből és rácsukom az ajtót, hogy észrevegye magát. De ezt meg olyan bunkónak tartom, ez nem én vagyok...
2016. júl. 3. 17:02
 7/53 anonim ***** válasza:
98%

Nekem egy olyan ,lehet,hogy bunkó kérdésem van,hogy miért hagyod,hogy csicskáztassanak anyádék? Nyugodtan segíthetnek a ház körüli teendőkben azok,akik ott laknak!

Én biztos nem futkároznék,meg virrasztanék ha ugrasztanak.. itt a hozzáállással van a gond igazából,nem azzal,hogy segítséget kérnek .

Nyugodtan mondd meg neki,hogy segítsen a testvéred meg a barátja,ők laknak ott (gondolom ingyen) ,nektek meg van saját életetek .

A gyereknevelés hiányát meg majd eltelik egy pár év és már bánni fogják,de egyék csak meg amit főztek .


Mellesleg,bár ez már nem a kérdéshez kapcsolódik,de kevés undorítóbb dolgot tudok elképzelni,mint így átvágni a saját szüleimet,hogy nem szólok nekik a terhességről,mikor nagyon jól tudom,hogy ők fogják eltartani és felnevelni ..

2016. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyik háziállatomat nem tudtam az albérletbe elvinni, ezért közben hazalátogatok a neki való étellel, kitakarítok utána... stb., ő nagyon hiányzik nekünk (párom is nagyon szereti), de igyekszünk elvinni onnan a jövőben. Azt hiszem, erre játszanak rá a szüleim és ezt használják ki.

És igen, a testvéremék eddig végig ott éltek ingyen, anyám kért tőlük havi 10-10 ezret, de nem adták meg neki, a testvérem meg most a hétvégén otthagyta a gyerek apját, így már az ő fizetése és munkája is kiesett a háztól (ő még néha csinált ezt-azt, de a testvérem egy fűszálat keresztbe nem tesz). Úgyhogy maradt az én párom az egyedüli férfi "csicska" és ezért ugráltatnak minket.

2016. júl. 3. 17:13
 9/53 anonim ***** válasza:
56%
Ez a "gyerek van a háznál" mondat nemcsak neked szólt szerintem, anyádék valszeg legalább annyira ki vannak akadva a helyzeten. Te "csak" két éjszakát nem aludtál, képzeld el, ők milyen zombik, ha folyamatosan így élnek...A tesód meg, gondolom, szakma nélkül, kisgyerekkel dolgozni nem nagyon tud, a párja talán igen, egy fizetésből hova rakják ki őket? Ez egy sz@r patthelyzet, nem csodálom, ha anyád feszült, és azt is leosztja, akit nem kéne. Örülj, hogy el tudtál jönni onnan, tesódat meg inkább nem is minősítem.
2016. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
88%
Közben látom, hogy apuci már le is pattant, remek.:(
2016. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!