Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem prédikál, hogy...

Miért nekem prédikál, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

A testvéremék a szüleimnél élnek, alaposan kihasználva a szüleimet. Mikor megszületett a gyerekük, akinek a jövetelét a 13-4. hétig eltitkoltak (a testvérem még kiskorú is volt akkor), szerencsére én el tudtam költözni a párommal messzire. Mikor kicsi volt a gyerek, még nem volt gond vele, de idővel egyre hisztisebb lett. Most 1,5 éves, de borzasztóan viselkedik, hisztis, kiabál, sikítozik egész nap. Ha rá merünk szólni, a testvérem egyből védi, mindent ráhagy. A szüleim odavannak érte, agyon kényeztetik, ami sajnos egyre rosszabb hatással van a gyerekre.

Mi épp otthon voltunk a hétvégén, segítettünk a szüleimnek a ház körüli felújításokban, ahogy mindig mindenben. 2 éjszakát ott is aludtunk, de a gyerek minden áldott éjszaka üvöltött (bármikor hazalátogatunk, pár hónapja mindig ez van), nappal altatják, éjjel meg cipelik a házban és üvölt a gyerek (nem sír, csak mintha a hangját akarná hallatni). Mi ettől nem tudtunk aludni, ma pedig egy 4 órás vezetés vár a páromra úgy, hogy éjjel alig aludtunk és hulla fáradtak vagyunk. Mikor megjegyeztem a páromnak, hogy milyen rossz éjszakánk volt és nem tudom, így hogy húzzuk ki a 4 órás utat, anyám közbeszólt és leosztott, hogy "ezzel jár, ha gyerek van a háznál, ezt kell szeretni". Én kiakadtam, megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem? Múltkor sem tudtunk aludni a gyerektől, akkor is ugyanezt mondta, szóval ez nem az első volt. Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre? És miért nekem prédikál, hogy mivel jár MÁSNAK a gyereke, kértem én? Nem volt elég, hogy elüldöztek onnan?


2016. júl. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
37%

én úgy tudom, hogy kiskorúként nem 12. hétig vetetik el a babát.. úgyhogy szerintem kamu a kérdés..

ha nem, akkor sajnálom. de akkor sem a te feladatod rendet tenni. a szüleidnek kéne a sarkukra állni,hogy már pedig költözzenek el mostmár. vagy ha már ott élnek, legalább segítsenek. mert ha jól értem a szüleid most még három embert eltartanak magukon kívül. ez így elég sok. nekem pl nem lenne pofám ehhez.

2016. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
94%

Így már értem. Ne hagyjátok ! Nem vagytok senkinek a csicskásai. Egyébként létezik bölcsöde is, a testvérednek ideje lenni elkezdeni dolgozni,ha már eddig anyádékat meg a pasiját pumpolta .

Oké,hogy szerintük ezzel jár egy gyerek (bár megjegyzem,egy másfél évesnek nem igazán szokása egész éjjel ordítani,az enyémek maximum ha betegek voltak akkor nyűglődtek ,de egyébként aludtak ennyi idősen) ,de nektek nem kötelességetek hallgatni . Persze a segítség jól jön nekik,és iylen flegma félmondatokkal hálálják meg .

Mellesleg a panaszkodásra nyugodtan mondd meg,hogy amíg nincs motiváció a tetsvérednél arra,hogy önnállóan nevelje a gyereket addig hülye lesz bármit is tenni . Gondolom gyerek még agyban .. Én anyukád helyében biztosan mondtam volna,mielőtt megszületik a gyerek,hogy SEGÍTEK és támogatom őket,de tessék egy normális tervvel előállni,iskolába,vagy dolgozni járni és pénzt gyűjteni. Az elmúlt két évben mit csinált a kisasszony ? Ma már egy dolgozó felnőtt nőnek is nagy luxus 3 évig otthon ülni a gyerekkel ,nemhogy egy tininek iskola meg minden nélkül ..

2016. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

A testvérem zavarta el, nem a gyerek apja a hibás. A testvérem szűrte össze a levet egy másik férfival.

Egyébként én úgy látom, bármennyire is kimerítő nekik a gyerekkel lenni, mégis azt akarják, hogy velük legyen a gyerek. Anyám pl alig hagyta a hétvégén, hogy az apja elvigye kirándulni a gyereket és teljesen kifordult magából már, mikor a megbeszélténl pár órával később vitte vissza. Miközben nagy munkálatok folytak a házban, tökre nem hiányzott oda a gyerekkiabálás meg a futkozás, inkább örülnie kellett volna. Plusz ha nem látja 4-5 órát az unokáját, úgy puszilgatja meg ölelgeti, mintha fél éve nem látta volna. Jobban ragaszkodik hozzá, mint hozzánk valaha is. Ezért nem hiszem, hogy tényleg teher lenne neki a gyerek, mint állítja. Inkább csak imád panaszkodni. De ettől még megérthetné, hogy másnak teher a gyerek és ha azt akarja, hogy segítsünk neki (mert más nincs, ki segítsen), akkor fogják vissza magukat legalább, hogy kibírjuk a hétvégét. 4 órát nem lehet csak úgy kialvatlanul végvezetni, úgy tűnik, nem féltik a biztonságunkat, ha még így vissza is dumálnak.

2016. júl. 3. 17:28
 14/53 A kérdező kommentje:
A testvérem 1-2 hónapja visszament dolgozni, de a fizetését elveri az új pasijával meg rengeteg gyerekjátékra (szerintem ezzel akarja pótolni a törődést, amit nem ad meg a gyerekének), az új pasit is ott ismerte meg. A gyerek meg így most a szüleimnél van, majd ősztől mehet bölcsődébe, de mivel a szüleim erősen ellenzik, lehet itthon marad. Amúgy ha bölcsődébe is kerül, hétvégén, ha mi ottalszunk, ugyanúgy kiabálni fog.
2016. júl. 3. 17:31
 15/53 anonim ***** válasza:
21%
Mégis mit vársz egy 1.5 éves gyerektől?Akasszák a szegre mert nem tudsz aludni?na majd ha lesz gyereked magad is rájössz az nem ugy működik ahogy te itt leírod.Anyád meg naná imádja körülötte forog a világ.Anyád nem küldött szájon,hogy lebunkóztad?nagy kár...
2016. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
84%

Oké, hogy egy 1,5 éves gyereket nem lehet kikapcsolni, de itt látszik, hogy egyszerűen le van tojva a gyerek és azért ilyen. Nyilván vannak olyan gyerekek, akikkel hasonló a szitu, leszámítva, hogy ott normálisak a családi körülmények, szeretik és törődnek a gyerekkel, nem nyolcasban élnek egymással, hanem apa-anya-gyerek és egyszerűen nehezen megy neki az alvás.


Hát a kérdező esetében nem tudhatjuk, hogy normál esetben is üvöltene-e a gyerek, mint a sakál.. Mindenesetre az biztos, hogy ez a helyzet úgy van elbszva ahogy csak lehet és az az igazság, hogy később sem lesz sokkal jobb. Oké, este aludni fog a gyerek. Cserébe nappal totál kezelhetetlen lesz. Kiabálni, ütni, rúgni fog, ez nyilvánvaló.


Kérdező, sajnos ezzel a helyzettel nem tudsz mit kezdeni. Vagy nem mentek segíteni, vagy elviselitek még 1-2 évig, hogy este nem tudtok aludni tőle. Utána legalább az alvás megoldott lesz és "csak" napközben kell megküzdeni a szerencsétlen neveletlen kölyökkel. Akire nyilván esélyetek nem lesz rászólni és nevelni, tehát a gyerek sorsa az lesz, hogy utálni fogjátok, hiába nem tehet róla. Ez van.


Egyébként oké, hogy nem te vagy, de ha legközelebb panaszkodik anyukád, akkor egyszerűen mondd meg neki, hogy te ezt egy másodpercig nem vagy hajlandó tovább hallgatni és sétálj ki a szobából. Illetve ha belekezd, akkor állítsd le rögtön, hogy bele se kezdjen, mert nem érdekel.

2016. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%
Az én kérdésemre válaszoltál. Hát ez tényleg durva. Van egy ilyen jelenség, mama-hotel. Nézz utána, bár régebben normális volt, hogy generációk éltek együtt, de akkor is azért, hogy segítsenek egymásnak. Amúgy tényleg az a megoldás, hogy hanyagolni az egész kapcsolatot egy jó ideig, én is ezt fogom csinálni, meg maximum csak abban segítek, ami ténylegesen az édesanyámnak segítség, tedd te is ezt. Ajj de idegesítő, hogy az ilyen élősködők tönkreteszik több ember életét!
2016. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
13%

egyszerüen féltékeny vagy hogy nem téged tartanak el és egy babán akarod leverni az igazad

röhejes vagy

2016. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
80%
#18 Hát te hülye vagy..
2016. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
Nem a gyerekre haragszom, hanem a szüleimre és a testvéremre. A gyerekkel én is és a párom is teljesen normálisan viselkedünk, de ha már rászólunk, hogy pl ne cipelje el a papucsainkat a szobából vagy ne akarja megenni a kutyakaját, akkor a többiek már a fellegekben vannak, milyen gonosz vagyok vele. Mindent ráhagynak, ezért ilyen. Ha pedig hajnalban felkel és nem bír magával, csitítgassák vagy szórakoztassák benn a szobában, nem kéne az egész házat felverni ezért (pl apám is hetek óta alig él, bár nem vallja be, de szerintem ő is a kialvatlanságtól). Pláne nem a segítő szándékú gyerekemet még elküldeni is a francba, hogy megszoksz vagy megszöksz, de azért ha megszöksz is, dolgozni nekünk azért gyere haza, különben kitagadunk. Sajnos még nem áll módomban teljesen leépíteni velük a kapcsolatot, de ezen leszek a jövőben.
2016. júl. 3. 22:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!