Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem prédikál, hogy...

Miért nekem prédikál, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

A testvéremék a szüleimnél élnek, alaposan kihasználva a szüleimet. Mikor megszületett a gyerekük, akinek a jövetelét a 13-4. hétig eltitkoltak (a testvérem még kiskorú is volt akkor), szerencsére én el tudtam költözni a párommal messzire. Mikor kicsi volt a gyerek, még nem volt gond vele, de idővel egyre hisztisebb lett. Most 1,5 éves, de borzasztóan viselkedik, hisztis, kiabál, sikítozik egész nap. Ha rá merünk szólni, a testvérem egyből védi, mindent ráhagy. A szüleim odavannak érte, agyon kényeztetik, ami sajnos egyre rosszabb hatással van a gyerekre.

Mi épp otthon voltunk a hétvégén, segítettünk a szüleimnek a ház körüli felújításokban, ahogy mindig mindenben. 2 éjszakát ott is aludtunk, de a gyerek minden áldott éjszaka üvöltött (bármikor hazalátogatunk, pár hónapja mindig ez van), nappal altatják, éjjel meg cipelik a házban és üvölt a gyerek (nem sír, csak mintha a hangját akarná hallatni). Mi ettől nem tudtunk aludni, ma pedig egy 4 órás vezetés vár a páromra úgy, hogy éjjel alig aludtunk és hulla fáradtak vagyunk. Mikor megjegyeztem a páromnak, hogy milyen rossz éjszakánk volt és nem tudom, így hogy húzzuk ki a 4 órás utat, anyám közbeszólt és leosztott, hogy "ezzel jár, ha gyerek van a háznál, ezt kell szeretni". Én kiakadtam, megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem? Múltkor sem tudtunk aludni a gyerektől, akkor is ugyanezt mondta, szóval ez nem az első volt. Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre? És miért nekem prédikál, hogy mivel jár MÁSNAK a gyereke, kértem én? Nem volt elég, hogy elüldöztek onnan?


2016. júl. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
0%
Nem írta, hogy nem köszönik meg, azt írta, hogy a panaszkodását vették rossz néven, mert nekik sokkal nagyobb gondjaik is vannak, ráadásul fogalma sincs mivel jár egy gyerek, úgy is meg fogja tudni később. Azt meg, hogy szúrta a szemét a mosdó, es letakarította nem kérték gondolom, én borzasztó rossz néven venném, ha valakinek valami nem tetszene a lakásomban, és elkezdené javítgatni. Nálam a mosdóval nincs gond, de hűtőtakarításra nehezem veszem rá magam, képzeljetek már el hasonló helyzetben, hogy valaki bemegy a lakásotokba, elkezd sikálni valamit, és ki is oktat, hogy ennek nem ilyennek kellene lennie, mikor az xy állapota a legkisebb bajotok.
2016. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Anyám nem dolgozik, a húgom csak nemrég kezdett dolgozni. A gyereket hárman, korőábban négyen látták el, de élnek még a másik részről is a nagyszülők, ők is vigyáznak rá közben. Mi lehetne akkor nagyobb bajuk, mint a házat rendbe tenni? Pénzük van, jól élnek, egészségesek, az egyetlen dolguk, hogy azt az egy szem gyereket vagy huszonnégyen ellássák. Hatalmas feladat lehet. Más ezt egyedül megoldja és még a fürdője is csillog-villog.
2016. júl. 4. 12:40
 43/53 anonim ***** válasza:
9%

Most olvastam az utolsó pár hszt. A macskával nem csak ennyi gond van, két cicám volt régen.


A favágás leszólása pedig szerintem egy apróság az ő többéves napi rutinjukból, ha csak a tüzelésben segítettetek mikor ott laktatok(ha jól értem) az tényleg csak egy valami a számos teendő közül, amitel kell végezni, fizikailag ugyan a legmegterhelőbb lehet, de akkor is csak egy valami amit ők már 50 eve megcsinálnak naponta. Gondolom megköszönték, mert nem írta, hogy nem, csak az értékét becsülik kevesebbre, mint a kérdező.

2016. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:
Soha semmit nem köszöntek meg. Egy kézmozdítást sem, amit ott tettünk, pedig nem kevés volt. Csak a fával (szedés, vágás, behordás) átlag évi 5-10 napos munka van, amit a párom sok éve rendszeresen csinál nekik, ezen felül jön a tüzelés és a háztartási egyéb teendők, főleg a takarítás, de soha egy jó szót nem kaptunk semmiért. Sőt ha meglátták, hogy pl gumikesztyűben takarítottam a wc-t, még ki is gúnyoltak és nevettek rajtam.
2016. júl. 4. 13:05
 45/53 anonim ***** válasza:
22%

Az együttélés másokkal, nagyon nehéz alkalmazkodni felnőttként. Egy gyerek még rendben van, de a vele járó felnőtt társaság nagyon idegölő tud lenni.


Persze csak most kezdett dolgozni a tesód, kb másfél éves korig (egyesek szerint 3 éves korig) a gyereknek az elsődleges gondozójával kell a legtöbbet lennie, mert ez van rá a legjobb hatással érzelmileg. Ez ugye általában az anyja. A másik témakörben meg lehet nézni hogyan keszülnek ki az anyukák ez alatt az idő alatt, akár tervezett a gyerek, akár nem, megterhelő számukra másfél évig valaki érdekeit a sajátjuk elé helyezni szünet nélkül. Nekem sem egyszerű, ha lenne normális segítségem, vagy hely a bölcsiben, másfélévesen napi 4 órát csak magammal foglalkoztam volna, és élveztem volna a csendet. Egy rakáson élnek, gondolom ti sem csak függetlenedni akartatok, hanem nehéz is volt őket elviselni 0-24ben. Ilyenkor sokkal nagyobb a szellemi és lelki leterheltség, ami leszívja őket. És erre jön egy másféléves gyerek után 50 évesen a rohangálás. Nálunk a nagyi már panaszkodik, ha fel kell állnia székről. Sajnos ebben a korszakban a gyereknevelés nem hasonlít a kutyákéra, nem parancsot teljesítenie kell, hanem leginkább az érzelmi lelki fejlődésére kell hatással lenni, és nem letörni a kíváncsiságát egy járókával. Most fedezi fel a világot, épp hogy megtanult járni, ez egy nagyon szép és nagyon fárasztó kor. 3 évesen a visítás is abba fog maradni, és majd ha össze tud kapcsolni ok-okozati dolgokat, szófogadóbb lesz.

2016. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
18%
Abban az időben nem köszönték meg, mikor ott laktatok?
2016. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
77%
letörni a kíváncsíságát járókával?! behalok az ilyen szövegtől:D vagyis jobb ha az történik mint a gyerekkel akira csak pár percre nem figyeltek oda és kinyitotta a babbiztos zárat majd kiégette a retináját a mósószerrel, ahham tehát tegye tönkre magát amíg kénytelen vagyok pár percig nem figyelni rá hisz szegény hadd fedezze fel a világot. Közlöm a világ felfedezésére ott van a játszóteres időszak vagy azok a játék idők amikor anyuci tud a gyerekkel foglalkozni(mert közben kell főzni/takarítani), utána megint fölfdezheti a világot a bölcsiben és egyáltalán nem lesz lemaradva. Eszem megáll, egyszerűen nem értem hogy akiket normálisan neveltek hirtelen miért támogatják ezt a bugyuta gyereknevelési stílust, amiben azt és akkor tehet amikor csak akar és persze amikor megsérül akkor jön a sipákolás vagy jön a panaszkodás amiért anyuka wc-re sem tud menni bezzeg járókába tenni már bűn és milyen anya aki ezt teszi :d esküszöm a mai szülők röhejesek.
2016. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

Uccsó hsz.:


Nem nyavajgok, de amit egy gyerek nem ismer, azt meg kell neki mutatni. Ebben az időben nem szabad felügyelet nélkül hagyni, mert pillanatok alatt kinyírja magát. Nem azt írta a kérdező, hogy veszélyes dolgot csinál, hanem szekrényt nyitogat, azt is felügyelettel.


Nem állok le veled vitatkozni a gyereknevelésről, mert ugyan csak pár év lehet köztünk, de óriási a szakadék. Nem kedvelem ezt a tini felfogást, hogy tanulás nélkül is tudsz mindent. Inkább olvass utána, mielőtt beleszólsz tudatlanul.


Tinik, iszonyat. Pont azért figyelek oda és nyitom ki a gyerekem előtt a világot, hogy ne legyen olyan korlátolt és szűklátókörű, mint te, fiatal felnőtt korára.


Gyerek nélkül senki ne osztogasson tanácsokat, főleg ne olyan, aki még csak el sem mélyed a témában. Benézhetnél a politikai részbe, esetleg a jogiba is, talán az orvosiba is, pont ugyanennyi rálátásod van a témára.

2016. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Ez nem a gyereknevelés téma, nem a másfél évesről van szó, hanem rólam és anyámról, akik mindketten felnőttek vagyunk.
2016. júl. 4. 14:27
 50/53 anonim ***** válasza:
77%
gyerek előtt ki lehet nyitni a világot úgy is hogy mozgalmasabb napjaidon fél órácskára berakod egy járókába XD Erre vannak a közös programok a szülővel,de a mindennapok egy babával nem csak cukormáz, egy idő után a szülőnek is dolgoznia kell otthon nem csak azt lesnie a kisbaba mit akar(a nomrális gyerelnevelés legalábbis ilyen) hisz a csöppség akkor érti meg a családban levő feladatokat, ha látja maga körül dolgozni a családtagokat,de ha minden pillanatban ott van a szülő a gyerek fenekében, mert hű de szabadon engedem akkor pont hogy semmit nem fog látni a világból. Amúgy nem vagyok tini és lényegében anyámmal karöltve neveltem az öcsémet, szóval tapasztalatom is van, csak azért mert valaki kitolt a két lába között egy gyereket még nem feltétlenül érti, hogy kéne szülőként viselkedni(legalábbis itt is ezt látom).Kérdező húga is ilyen eset, szült egyet aztán hű de oda van magától,de a nevelést részét már kifelejtette.
2016. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!