Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem prédikál, hogy...

Miért nekem prédikál, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

A testvéremék a szüleimnél élnek, alaposan kihasználva a szüleimet. Mikor megszületett a gyerekük, akinek a jövetelét a 13-4. hétig eltitkoltak (a testvérem még kiskorú is volt akkor), szerencsére én el tudtam költözni a párommal messzire. Mikor kicsi volt a gyerek, még nem volt gond vele, de idővel egyre hisztisebb lett. Most 1,5 éves, de borzasztóan viselkedik, hisztis, kiabál, sikítozik egész nap. Ha rá merünk szólni, a testvérem egyből védi, mindent ráhagy. A szüleim odavannak érte, agyon kényeztetik, ami sajnos egyre rosszabb hatással van a gyerekre.

Mi épp otthon voltunk a hétvégén, segítettünk a szüleimnek a ház körüli felújításokban, ahogy mindig mindenben. 2 éjszakát ott is aludtunk, de a gyerek minden áldott éjszaka üvöltött (bármikor hazalátogatunk, pár hónapja mindig ez van), nappal altatják, éjjel meg cipelik a házban és üvölt a gyerek (nem sír, csak mintha a hangját akarná hallatni). Mi ettől nem tudtunk aludni, ma pedig egy 4 órás vezetés vár a páromra úgy, hogy éjjel alig aludtunk és hulla fáradtak vagyunk. Mikor megjegyeztem a páromnak, hogy milyen rossz éjszakánk volt és nem tudom, így hogy húzzuk ki a 4 órás utat, anyám közbeszólt és leosztott, hogy "ezzel jár, ha gyerek van a háznál, ezt kell szeretni". Én kiakadtam, megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem? Múltkor sem tudtunk aludni a gyerektől, akkor is ugyanezt mondta, szóval ez nem az első volt. Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre? És miért nekem prédikál, hogy mivel jár MÁSNAK a gyereke, kértem én? Nem volt elég, hogy elüldöztek onnan?


2016. júl. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
0%

ilyen zsufolt házba te is oda vitted a pasidat

nehogy már meg keljen köszöni hogy ti intézitek a tűzelést,

és a takaritást

2016. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Számomra érthetetlen, hogyan adhatnak itt egyesek a hugicának igazat. Nem zavar titeket, hogy a kérdező testvére semmiben sem segít, otthon élősködik a szülőkön, és a kipottyantott neveletlen kölkét is a kérdező anyjára sózza, mert neki nem fekszik a gyereknevelés, inkább pasizik meg bulizik?

Mellesleg kérdező ha anyádék a segítségeteket ennyire sz@rba se veszik, meg csak legyintenek, hogy az semmiség, akkor miért csináljátok meg? Foglalkoztok a macskával, a többi dolog innentől nem rátok tartozik. Ha megkérnek valamire, legyintsetek ti is, hogy az semmiség, ők is elboldogulnak vele.

Ha meg anyád nem vesz komolyan, én megmondanám neki szemtől szembe jól hallhatóan, hogy a testvéred is hallja, hogy bezzeg akkor tud felnőtt módjára beszélgetni, ha a testvéredről kell panaszkodni, otthon meg előadja a szentet.


Igazából ez a csicskáztatás addig fog folytatódni, míg hagyjátok magatokat. Nem kell panaszkodni, hogy órákat dolgoztok nekik, és nem értékelik, egyszerűen neki sem kell állni és kész. Ha annyira fontos, majd megcsinálják maguk. Hisz te is leírtad, hogy mindig ilyenek voltak, akkor nem értem, miért várod a dicséretet, amikor ezt sosem tették.

A macskát meg el nem hiszem, hogy nem tudjátok megoldani. Ha semmiképpen sem tudjátok magatokhoz venni az albérletbe, akkor kérdezzétek végig a hozzátok közel álló ismerősöket, rokonokat, nem-e tudnák a macskát egy ideig befogadni úgy, hogy ti veszitek neki a tápot, mossátok a tálkáját, az alomját stb, felvázolva az anyádéknál kialakult helyzetet. Szinte biztos, hogy van olyan, aki be tudja vállalni főleg úgy, hogy még költenie sem kell rá.


Cselekedni kell, és nem pedig még évekig anyádék háziszolgája lenni egy darab macska miatt.

2016. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Na kérdező, megoldódott a probléma, vagy jobb lett valami?

Vagy fejet hajtottatok anyád előtt és becsicskultatok?

2016. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!