Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem prédikál, hogy...

Miért nekem prédikál, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

A testvéremék a szüleimnél élnek, alaposan kihasználva a szüleimet. Mikor megszületett a gyerekük, akinek a jövetelét a 13-4. hétig eltitkoltak (a testvérem még kiskorú is volt akkor), szerencsére én el tudtam költözni a párommal messzire. Mikor kicsi volt a gyerek, még nem volt gond vele, de idővel egyre hisztisebb lett. Most 1,5 éves, de borzasztóan viselkedik, hisztis, kiabál, sikítozik egész nap. Ha rá merünk szólni, a testvérem egyből védi, mindent ráhagy. A szüleim odavannak érte, agyon kényeztetik, ami sajnos egyre rosszabb hatással van a gyerekre.

Mi épp otthon voltunk a hétvégén, segítettünk a szüleimnek a ház körüli felújításokban, ahogy mindig mindenben. 2 éjszakát ott is aludtunk, de a gyerek minden áldott éjszaka üvöltött (bármikor hazalátogatunk, pár hónapja mindig ez van), nappal altatják, éjjel meg cipelik a házban és üvölt a gyerek (nem sír, csak mintha a hangját akarná hallatni). Mi ettől nem tudtunk aludni, ma pedig egy 4 órás vezetés vár a páromra úgy, hogy éjjel alig aludtunk és hulla fáradtak vagyunk. Mikor megjegyeztem a páromnak, hogy milyen rossz éjszakánk volt és nem tudom, így hogy húzzuk ki a 4 órás utat, anyám közbeszólt és leosztott, hogy "ezzel jár, ha gyerek van a háznál, ezt kell szeretni". Én kiakadtam, megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem? Múltkor sem tudtunk aludni a gyerektől, akkor is ugyanezt mondta, szóval ez nem az első volt. Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre? És miért nekem prédikál, hogy mivel jár MÁSNAK a gyereke, kértem én? Nem volt elég, hogy elüldöztek onnan?


2016. júl. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
19%
ha csak pár napra jársz haza honan tudod hogy hetek óta hulla fáradt?
2016. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
81%

Anyja úgy tesz mintha a gyereket ő akarta volna. Az anyja akarta hogy menjen oda, az anyja fogadta be a gyereket, a testvér szülte a gyereket, és a kérdező van leszólva mert nem viseli el.

És még nem az hogy elnézést kérne a kellemetlenségért, eset biztonságos vezetést vagy valamit kíván, netalántán megköszöni a segítséget, még a kérdező a rossz mert nem tudta magát kipihenni. Ha már bunkó akar lenni anyja, legalább egy füldugót lökött volna oda nekik.

Komolyan, mintha a kérdezőnek tettek volna szívességet azzal, hogy megengedték hogy elvégezze a munkát.


Amúgy valószínűleg az egyik testvért jobban szeretjük helyzet van, esetleg az, hogy te vagy a gyengébb, és te vagy közelebb ezért inkább beléd rúg bele. Gondolj bele. Másik odahajította a gyereket, és te érzed magad rosszul miatta.


Amúgy, ha ilyen családod van, mit veszítesz a kitagadással? :)

Legközelebb ne segíts, több szabadidő, nyugodt pihenés, most akciósan 0% prédikációval. Ne habozzon! Maradjon otthon MOST! ;)

2016. júl. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
89%

"Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre?"



Ezt: -> "megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem?"


Ezt mondd meg anyád szemébe, de amondó vagyok, hogy anyudnak is már tele van a hócipője a gyerekkel, csak nem meri kimutatni.

Segíteni pedig ezek után nem segítenék semmit sem, az biztos. Ha kérdőre vonnak, akkor mondd meg, hogy egyrészt azért nem segítesz, mert mindig csak a leb@ szást kaptad érte, másrészt ott lakik a testvéred, ha már egy büdös forintot nem fizet be semmibe, akkor az a minimum, hogy ő segít mindenben, és nem ti, akiknek külön életük van, és nem ti nyomtatok a szüleid nyakára egy gyereket.

Ha anyud még ezek után is támad, akkor én a vele való kapcsolatot is leredukálnám, aztán ha segítség kell, akkor szimplán közölném, hogy ott a testvéred, ott lakik ingyen a nyakukon, ideje törleszteni neki is.


Mellesleg ez a gyerek pár év múlva iszonyat büntetés lesz neki. Ordít a gyerekről, hogy azért ilyen, mert a saját anyja sz@rik rá szó szerint, és inkább megvesz neki mindent, csak maradjon kussban. Szánalmas a testvéred, és egyáltalán nem való anyának.

A testvéred többi húzását (eltitlkolt terhesség, megcsalás, stb) meg nem is véleményezem, mert kitiltanak az oldalról.

2016. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azért ilyen anyud, mert nem mer a testvérednek ellent mondani, mert fél, hogy rossz anyának/nagymamának lesz titulálva. Ha neked panaszkodik a testvéredre meg a gyerekre, otthon meg pont az ellenkezőjét csinálja, az teljes egészében ezt mutatja. Szerintem anyudnak is elege van már a helyzetből, de nem akarja, hogy rossz nagymama legyen, nem akarja, hogy a testvéred esetleg megvonja tőle az unokát.

Viszont ez a végtelenségig nem mehet, gondolom ezt anyud is tudja. Ülj le vele négyszemközt beszélgetni, hogy a testvéred vagy belead a közösbe ÉS kiveszi a részét mindenből (segítés, takarítás, stb.), vagy X hét áll rendelkezésére, hogy elköltözzön. Mondd meg anyudnak, hogy ez így nagyon nem megy, hogy nem segít semmiben, a közösbe nem ad bele, a gyereket, akit nem nevel sehogy sem, meg lepasszolja a nagyszülőknek míg a testvéred pasizik. Úgy viselkedik a testvéred mint valami éretlen, könnyűvérű 15 éves csitrin nagyon nem felnőtt agyilag.

A gyerek is azért ilyen, mert nem kap semmilyen törődést, szeretetet az anyjától. Ez a szerencsétlen gyerek még azzal is sokkal jobban járna, ha anyudék magukhoz vennék, hogy ők nevelik fel, tesód meg mehet albérletbe, aztán tart pasizhat ahogy akar, tartsa el magát, de onnantól ne számítson a szüleidre, ha már ezt tette egy gyerekkel. Lerí a gyerekről, hogy figyelemhiányos, szimplán azt akarja, hogy a barom anyja foglalkozzon már vele.


Fogjatok össze anyuddal és tegyetek valamit a testvéred ellen, mert ő sem folytathatja tovább ezt a léhűtő, felelőtlen életet. Ha ez így marad, a gyerek nem csak neki, de a te szüleidnek is egy hatalmas büntetés lesz évek múlva.

2016. júl. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

"ha csak pár napra jársz haza honan tudod hogy hetek óta hulla fáradt?"


Apám maga panaszkodott, hogy fáradt már több hete, onnan tudom.


Kedves 22-es! Tökéletesen leírtad a helyzetet, én is pont így látom. Ezentúl még mintha még örülnöm kéne, hogy ottvan a testvérem gyereke (mintha nekem nem lehetne sajátom és becsülnöm kéne a húgomat ezért a példás áldozatért).

Sajnos én is tudom, hogy innen csak a menekülés az út, apám meg anyám meg egyék meg, amit főztek. Egyelőre nehéz helyzetben vagyunk az otthon hagyott dolgok (nem hozhattunk el sokmindent a lakásba helyhiány miatt) és a háziállatunk miatt, ezért tűrök (anyám képes kárt tenni bármiben, az állatban is, ha úgy tartja érdeke). Ha nagyjából összejönnek a dolgok, 1 éven belül tudom rendezni a dolgot. Igaz, sok idő, de ha már látom a végét, máris könnyebb elviselni.

2016. júl. 4. 09:31
 26/53 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak a testvéreddel van nagy gond, hanem anyáddal is.

Anyád sem normális, hogy ilyen szinten elnézte, hogy a testvéred odanyomott a nyakukra egy kölköt, majd még nem hogy nem segít semmiben, de még fizetni se fizet semmit, plusz a gyereket még odavarrta anyád nyakára. Így anyudnak és apudnak szó szerint 2 gyereket kell eltartaniuk.

A ház gondolom a szüleidé. Ha ők nem tesznek a kialakult helyzet ellen semmit, akkor te nem sokat tudsz tenni. Segíteni viszont én ezek után nem segítenék semmiben. Ritka gerinctelen dolog egy szülőtől és taplóság, hogy az egyik gyerekének a segítőkészségét kihasználja, a másiknak meg mindent elnéz és él mint marci hevesen.

Én megmondanám kerek-perec, hogy a segítségedet felejtsék el addig, amíg egyrészt meg nem tanulják megbecsülni, másrészt amíg a testvéred ingyen lébecol otthon a szüleid pénzén úgy, hogy tőle nem is kérnek semmilyen segítséget sem.


Egyszerűen ha segítséget kérnek, nemet kell mondani és kész. Nektek is van saját életetek, és a szüleidnek is muszáj lesz megtanulniuk, hogy nem csak a nagyobbik gyerek létezik, ha segítségről van szó. itt az ideje, hogy a felelőtlen, és anyukának rohadtul nem való hugicád is kivegye a részét a házimunkából, meg a fizetni valókból. Aztán ha nem tetszik, el lehet költözni, és akkor már muszáj lesz neki a gyerekkel foglalkoznia, mert nem lesz ott anyud, aki ingyen óvodát biztosít addig, amíg a testvéred pasik után futkos. Amondó vagyok, hogy a testvéred nem is akarta a gyereket, így inkább "odaadta" anyudnak. A gyerek tényleg nem tehet semmiről, és anyud legalább próbál neki minél több szeretetet adni, de anyud persze nem tudja sajnos pótolni az "igazi" anyuka szerepét, mert mégsem ő a gyerek igazi anyja. Itt a testvéredet kéne alaposan megregulázni, anyudnak meg fel kell nyitni a szemét, hogy belássa, hogy a testvéreddel kapcsolatban nem dughatja a fejét az örökké valóságig a homokba.

El kell zavarni albérletbe, akkor majd megtudja, milyen 1 fizetésből eltartani egy gyereket és vezetni a háztartást. Amíg anyudék kiszolgálják, mint valami csecsemőt, és adják alá a lovat azzal, hogy ingyen óvodát biztosítanak a gyereknek, addig nem lesz változás. Anyud apuddal álljanak a sarkukra!


Ha meg nem hajlandóak érdemben semmit sem tenni, csak panaszkodnak, akkor biztos, hogy a látogatások számát is lecsökkenteném. Egyék meg amit főztek.

2016. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ, megnyugtattatok, hogy nem én vagyok a túl hisztis és kényeskedő, amiért felhúztam magam ezen az eseten és nem túlzás anyámat pofátlannak tartani a helyzet után.


"Ülj le vele négyszemközt beszélgetni, hogy a testvéred vagy belead a közösbe ÉS kiveszi a részét mindenből (segítés, takarítás, stb.), vagy X hét áll rendelkezésére, hogy elköltözzön."


Ezt megtettem már, mikor otthon laktam. Megmondtam neki, hogy vagy a testvérem vagy én. Nem szólt semmit, így előbb-utóbb elintéztem, hogy el tudjak jönni onnan. A párom szerencsére messze talált új állást, így elköltöztem vele. Bár most sem felhőtlen a helyzet, de legalább már nem heti 20 órás takarítónőjük vagyok nekik, fűtésfelelős és ügyeletes lábtörlő, de még mindig ott igyekeznek engem és a páromat kihasználni, ahol tudnak. Mint tegnap is, anyám megkapta, amit akart, kész a munka, így már vasárnap este szinte úgy zavart minket vissza, hogy csak menjünk már. Undorító. És van egy akkora szerencséje, hogy ha még dolgozni kell, nemsokára megint mehetek haza egy orvosi kezelés miatt, így megint ott leszünk csicskulni.

2016. júl. 4. 09:40
 28/53 A kérdező kommentje:
Mármint azt mondtam meg anyámnak, mikor még ott laktam, hogy vagy összekapja magát a hugica, vagy én elmegyek onnan és nem fog túl gyakran látni. Így választhatott kettőnk közül: vagy őt pátyolgatja továbbra is, vagy mellém áll és megneveli a másik gyerekét. Ő a rosszabbik utat választotta, csak most velem akarja megetetni, amit ő főzött. Amúgy néha van egy olyan sejtésem, hogy őneki valójában tökéletesen megfelel ez a helyzet, ottvan az unoka (szerintem úgy érzi, nála kijavíthatja azokat a dolgokat, amiket nálunk elrontott), ottvan a kedvenc gyereke, végre nem unatkozik, van életcélja (az unoka gondozása, felnevelése), nem kell szembenéznie az üres házzal és üres életével, mikor a gyerekek kirepülnek és kettesben marad a férjével - ugyanis ettől nagyon félt mindig, hogy apámmal egyedül maradnak. Szerintem neki ez így megfelel, csak mániája a panaszkodás és mások szidalmazása. Vagy így akar bevágódni nálam és megtartani engem csicskának, hogy azt mondja, amit hallani akarok, mégha nem is igaz.
2016. júl. 4. 10:09
 29/53 anonim ***** válasza:
8%

Én egészen máshogy látom. A tesód szar helyzetbe került, az anyukádék segítenek neki az otthonlakással. Nem látsz bele a kapcsolatukba, nem tudod miért hagyta ott a gyerek apját, ha csak nem lehúzni akarta pénzzel, akkor jobb is, hogy ott merfe hagyni és nem tőle akar függni egy életen át.


A szüleid segítenek neki, te mint idősebb testvér mivel támogatod?


Egy másféléves gyerek nagyon nehéz eset is tud lenni, jó lenne, ha átlátogatnál a gyereknevelés részbe okosodni. Ebben a korban még nem hisztiznek, nem beszélnek, szerencsétlen gyerkőc nem tudja hogyan kifejezni az érzéseit, ez a kor nehéz neki, a körülményektől függetlenül.


Az, hogy anyukád segít a tesódnak, csak annyiban érint téged, hogy a ket segítség egálban legyen. Gondolom te is lakhatnál ott, csak nem akarsz. Anyukád máshogy segít neked, helyet biztosít a háziállatodnak. Nem írtad, hogy mi az, de lehet, hogy fél tőle, vagy sok bosszúságot okoz neki, legalább annyit, mint egy gyerek. Ha valami vadászgöreny vagy gyík, akkor a megtűrése lehet nehéz, ha kutya vagy macska, akkor vele jár egy rakás kellemetlenség.


Az pedig a minimum, hogy amikor kell, segítetek a szüleidnek abban, amit nem tudnak elvégezni. A tesód is és te is. Gondolom ő sem csak mereszti a fenekét otthon, hanem takarít rendet rak, rendezi a kertet, a munka és a gyerek mellett. Egyébként, ha nem is egész napra, de pár órára be lehetne adni bölcsibe, egy egy délelőtt jót tenne neki, és mindenkinek.


Az senkit nemérdekel, hogy hogy fogtok utazni 4 órát, ez a legkevesebb baja a családnak, én is csúnyán néztem volna, ha nekiállsz panaszkodni. Mintha egy amputált lábúnak mondanád, hogy szorít a cipőd.


Egyébként szerintem örülnek a babának és az ottlakásnak is a szüleid, a környezetemben mindenki igyekszik nem kettesben maradni a hétköznapokban a férjével idős korban. Ennyi idő után nehéz egy házasság, nem olyan élvezet a másik társasága. Gondolom nyugdíjasok, nehéz kitölteni a napokat.

2016. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
77%
ez egy új modern kór, mert sógoromék is pont ezt csinálják, csak őky mundössze a hétvégére ugornak át anyósékhoz. De akkor csak lógatják a lábukat, a gyerek meg kinyit mindent aztán csapkodja az ajtókat, megfog valamit aztán ledobja és ott marad, lényegében azt csinál amit akar. És ha neadj isten panaszkodnak és mondom hogy akkor 20 percre tegyék járókába(addig esznek vagy valami) akkor rám förmednek, hogy "de az egy börtön", csak ezalatt mivel mindig van valaki a gyerek seggében és sosincs magára hagyva képtelen egyedül játszani és elég gyér a kölyök fantáziája is(amúgy most 2 éves). Ja és egyfolytában visít ha nem az van amit ő akar.A szülők szinte pánikolva adják a kezébe azt amiért vinnyog. Nem utálom a kissrácot,de a szülők és a nagyszülők viselkedése elég irritáló, le is csökkentettük a látogatások számát.ez egy modern hülyeség aminek a lényege hogy a szülő fél a gyerek reakciójától, ezért inkább mindent ráhagynak, mert az egyszerűbb. A nagyszülők meg félnek attól hogy kettesben lesznek. Szánalmas.
2016. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!