Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem prédikál, hogy...

Miért nekem prédikál, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

A testvéremék a szüleimnél élnek, alaposan kihasználva a szüleimet. Mikor megszületett a gyerekük, akinek a jövetelét a 13-4. hétig eltitkoltak (a testvérem még kiskorú is volt akkor), szerencsére én el tudtam költözni a párommal messzire. Mikor kicsi volt a gyerek, még nem volt gond vele, de idővel egyre hisztisebb lett. Most 1,5 éves, de borzasztóan viselkedik, hisztis, kiabál, sikítozik egész nap. Ha rá merünk szólni, a testvérem egyből védi, mindent ráhagy. A szüleim odavannak érte, agyon kényeztetik, ami sajnos egyre rosszabb hatással van a gyerekre.

Mi épp otthon voltunk a hétvégén, segítettünk a szüleimnek a ház körüli felújításokban, ahogy mindig mindenben. 2 éjszakát ott is aludtunk, de a gyerek minden áldott éjszaka üvöltött (bármikor hazalátogatunk, pár hónapja mindig ez van), nappal altatják, éjjel meg cipelik a házban és üvölt a gyerek (nem sír, csak mintha a hangját akarná hallatni). Mi ettől nem tudtunk aludni, ma pedig egy 4 órás vezetés vár a páromra úgy, hogy éjjel alig aludtunk és hulla fáradtak vagyunk. Mikor megjegyeztem a páromnak, hogy milyen rossz éjszakánk volt és nem tudom, így hogy húzzuk ki a 4 órás utat, anyám közbeszólt és leosztott, hogy "ezzel jár, ha gyerek van a háznál, ezt kell szeretni". Én kiakadtam, megmondtam, hogy sajnálom, hogy ilyen bunkó anyám van, akiben semmi megértés nincs, ott gürizünk nekik, 2 éjszakán át nem alszunk és akkor ezt kapjuk. A testvéremék odaszülik a gyereket anyámék nyakára, a ház körül egy porszemet odébb nem raknak, mi futkozzunk segíteni, én amúgy is miattuk menekültem el onnan, azóta is folyamatosan panaszkodik nekem anyám, hogy mennyire terhes neki ott tartani őket, és akkor ilyeneket vág oda nekem? Múltkor sem tudtunk aludni a gyerektől, akkor is ugyanezt mondta, szóval ez nem az első volt. Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak, ha legközelebb megint jön panaszkodni a testvéremékre? És miért nekem prédikál, hogy mivel jár MÁSNAK a gyereke, kértem én? Nem volt elég, hogy elüldöztek onnan?


2016. júl. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Az, szánalmas. Nem a gyereket meg az unokát kellene felhasználni arra, sokszor tönkretéve őket (meg a gyerek házasságát), hogy ők ne maradjanak meg a sz*r kapcsolatukban. Sok idősnek abszolút nem probléma, ha kettesben marad a férjével és amelyik házasság ennyit nem bír ki, az olyan is volt már előtte is. Inkább élveznék ki, hogy ennyi idő után végre kettesben vannak és oda mennek, azt csinálnak, amit akarnak. Nem minden hajnalban még gyereksírásra ugrálni 60+ évesen.


Túőlem meg abszolút ne várja el senki, hogy tovább támogassam az elzüllött húgomat. Odacsinálta a gyereket, nevelni, ellátni már nem akarja, csak az új faszik meg a szórakozás érdekli. Házimunkát abszolút nem végez (ebben mellétrafáltál, kedves egyik válaszoló), egy fűszálat sehol odébb nem tesz. Én kb. 3 hete takarítottam ki nekik a fürdőt, mert már nem bírtam elnézni a mocskot, most, hogy újra ott voltam, láttam, hogy 3 hét alatt senki le nem takarította még a mosdótálat sem, centi vastagon állt rajt a kosz. Ő elmegy dolgozni, utána a pasijához, aztán hazamegy aludni, a gyerek 0-24-ben anyámmal van, a gyerek apját ki akarják túrni az egészből, pedig szereti a gyerekét, de tiltják tőle (holott semmit nem tett). Épp elég nekem az,hogy hazamegyek nagyritkán vendégségbe, és még nekem kell utánuk takarítani, mert ők ennyien nem bírnak egy gyereket ellátni. Máshol egy nő dolgozik, gyereket nevel és még a háztartást is vezeti. Ők ezzel 3-4-en nem bírnak el.

2016. júl. 4. 10:50
 32/53 anonim ***** válasza:
82%

60%-os te nem vagy százas. Csinálj csak a hugicából mártírt, ő aztán az ég világon nem tehet semmiről ugye, hisz neki abban nincs semmi felelőssége, hogy a világra nyomott a nagy semmire egy gyereket, akit aztán lepasszol az anyjának miközben ő elveri a fizetését és szalad az új farok után, otthon meg sz@rik bele mindenbe, és nem segít/nem fizet semmit.

Komolyan még a hugicát akarod mosdatni? Mégis ki a fene lenne a kialakult helyzetért a felelős??


Mellesleg kérdező ne haragudj, de azért csicskáztatnak titeket, mert hagyjátok magatokat. Nem kell fejet hajtani, szimplán közlöd anyáddal, hogy nem vagytok szolgák, akik ugranak az első csettintésre, innentől befejeztétek a segítő jótündér szerepet. Én még azt is hozzátenném, hogy ha bosszúból bármit is csinál az állatoddal, ott látott akkor téged utoljára, és onnantól elfelejtheti, hogy van egy nagyobbik gyereke is. Nem hiszem, hogy ezt anyád meg merné lépni, ha van egy kis józan esze.

2016. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
De sajnos úgy gondolom, hogy nem vesz engem komolyan. Egyszer gyerekkoromban csúnyán bántotta az egyik állatom, azóta sem bocsátottam meg neki ezt, de ha felhozom a témát, csak kinevet. Mikor megfenyegettem, hogy vagy a sarkára áll és megneveli a húgomat vagy engem többet nem lát, az sem érdekelte. Egyébként, mikor segítünk, mindig lekicsinyli a munkánkat ő is és apám is. Pl most szombaton a párom 6-8 órát nekik segített a háznál, de ha felhoznám neki, hogy a párom mennyit segített, kinevetnének, hogy mi az a kis semmitelen munka. Mikor otthon laktam, folyamatosan én meg a párom tüzeltünk (fatüzelés, plusz rosszul szigetelt ház, képzelhetitek), de azt is mindig leszólták, hogy semmiség (miközben kb. napi fél-1 óránk elment csak a tüzelésre, annyit kellett mászkálni meg fát hordani). Persze azt a napi 1 órát nem ők áldozták rá erre. Szóval nekik ez a segítség semmi. Mikor még éltek a nagyszüleim, ők semmit nem jártak oda segíteni, a 75 éves nagypapám ment még inkább a szüleimnek segíteni. Szóval szerintük mindenki azért van, hogy őket kiszolgálja és bárki bármennyit is segít nekik, az az ő szemükben nulla és az ember is csak egy csicska marad.
2016. júl. 4. 11:09
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csinálnék meg semmit ezek után, aztán ha kérdőre vonnak, akkor közölném, hogy ez úgyis csak semmiség, egy nagy semmi, ezt ők is meg tudják maguk csinálni. Pont. Azért meg nem kezded el, hogy ledegradáljanak, dolgozzanak csak ők.


Az állatot nem tudod valami másik ismerőshöz vinni? Gondolom kutyáról van szó. Mindjárt megoldódna a függőség, és nem kéne hazamenned.

2016. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Gondolkodtunk már ezen, szerintünk az egyetlen megoldás az lesz, ha amúgy is minél előbb saját lakást veszünk és odavisszük. Amúgy cicáról van szó, nagyon független, értelmes, kinti-benti cica, csak napi 2x megetetik és kész, ami nincs nekik napi 5 perc. Mivel rá van szoktatva a pontos etetésre, még hívniuk sem kell, ő maga jelentkezik és evés után ki is megy ilyen jó időben. A többit meg én megoldom, mosom a táljait, adagolós tápja/vize van, mosom az ágyát...stb.
2016. júl. 4. 11:21
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
kérdező te is mulya vagy. Keresel egy barátot ahol ellehet a cica amíg nem oldjátok meg a problémát szülőket meg elkülditek a fenébe. Semennyi törődést nem érdemel egy olyan anya és apa mint a tied és nagy taplóság ebbe a párodat is bevonni. ez a te problémád, nem kell hogy az övé is legyen.minden másban együtt érzek veled.
2016. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljetek akkor a főbérlővel, mondjátok el neki a szituációt. Egy macska nem olyan nagy dolog egy albérletben, írjatok róla szerződést, hogy ha neadjisten megkarmol valamit, megtérítitek az árát.

Nem hiszem, hogy a főbérlő olyan makacs és gonosz lenne, hogy még akkor sem engedi meg, ha megmondod, hogy anyud meg is ölné a macskát. A férjed is ott van, ő is tud tanúskodni róla, hogy jól nevelt, szobatiszta macska.

Ha tényleg hajthatatlan a főbérlő, akkor biztos van valami kedves szomszédotok, vagy ismerősötök, aki szeret titeket, és be tudná fogadni egy ideig, meg aki közelebb is lakik. Így, hogy te eteted, te mosod a tálját, stb. szerintem nagy nagy kérés, pláne úgy, ha a másik fél is szereti az állatokat.

2016. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
*nem nagy kérés
2016. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
22%

Honna tudod, hogy meló után a hapsihoz megy? Anyukád mondta? Azt is, hogy semmit nem csinál a ház körül? Ha valóban így van, nem csak a mosdóról tudod megállapítani, akkor kivételeznek a hugoddal. Jó lenne ha leírnád, milyen háziállatod van anyukádnál, mert szerintem valami olyasmi lehet, amit az ember a rendetlen lányánál és unokájánál is kevésbé tud tolerálni. Ezért lehet, hogy a tesóddal kivételeznek. Én hamarabb laknék egy fedél alatt a lányom gyerekével, mint egy pókkal egy terráriumban.


Gondolom azért várta meg a terhesség x hónapját titokban, hogy ne kelljen hallgatnia a vetesd el szövegeket, amikor nem akarta elvetetni. Az így felgyűlt stressz akár vetélést is okozhat, gondolom nem akarta kockáztatni.



Egy rakás hülye ember mondogatja, hogy ne segítsen a szüleinek, mert azok nem úgy viselkednek mással, mint szeretné. Nevetséges. Mint az oviban, nem vagy a barátom, ha Pistivel is jászol.


Segíts tovabbra is a szüleidnek, ha reálisnak látod, hogy egyedül nem tudják elvégezni, ők neveltek fel, az a minimum, hogy lehetősegeidhez képest segítesz, főleg, hogy ők is segítenek rajta. Az pedig, hogy a tesóddal hogyan bánnak, nem a te dolgod. Az az ő lelkiismeretére van bízva. Ha kérdeznek, ajánld nekik a bölcsit.

Nyugodtan mondhatod, hogy úgy érzed kivételeznek vele, egy normális anya gyerek viszonyban ezt meg lehet beszélni.


Gyerek nélkül pláne ne, de gyerekkel is csak akkor szólj bele gyereknevelésbe, ha kérdeznek. Ők sem osztogatnak neked párkapcsolati tanácsot.


Mondom ezt úgy, hogy nálunk az öcsém van eltartva külön lakásban pedig nem is dolgozik, nem is tanul, nem is segít. Én egyedül nevelek egy gyereket és külön élek, eltartom magunkat, tanulok. Ebben a korban a gyerek viselkedése nem függ a neveléstől, 2 éves korig nem lehet nevelni gyereket, csak elrontani az anya gyerek kapcsolatot, és tanítgatni apróságokra.

2016. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
uccsó már miért segítsen a szüleinek akkor ha a segítséget nem becsülik meg. Az egy dolog hogy bele vannak pistulva az unokába és emiatt még nem fújolhatna a kérdező,de azt hogy a segítséget konkrétan kinevetik és meg sem köszönik hááát, szerintem ilyen esetben akkor sem köteles az ember segíteni ha a saját szüleiről van szó. Minimum egy kösz szerintem beleférne ha pl. 1 órán át fát vágsz.
2016. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!