Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/1151 anonim ***** válasza:
0%

"A szemérmesség kialakulása az egy normális folyamat és igenis már ovis korban kezd kialakulni és nem nevelés kérdése."


Nevelés kérdése nagyrészt és nyilván az is számít, hogy ha sok szégyellős gyerek van, akik buta hozzáállást lestek el nagyobbaktól, tesóktól, szülőktől, a PÉLDAKÉPEKTŐL, akkor ELTANULJÁK.

Neked is azt ajánlom, ne itt oszd az észt, hanem a fölsorolt szakmák képviselői közül válassz egy számodra nálam jobban megbízhatóbbat és kérdezd meg, hogy így van-e, mert rosszul tudod, az nem KIALAKUL, hanem kialakítja a KÖRNYEZET, a példaképek, az óvónéni, a szülők, nagyobb testvérek, társak is, stb. Ez ténykérdés, én tényekről nem akarok vitázni. KÉRDEZZ SZAKEMBERT, ennyi.


"Itt rajtad kívül senki sem sértegetett obcén szavakkal másokat egyébként."


Olvass vissza és figyelj erősen.


"Ja és a nudisták nudista strandra járnak,tudod ott mindenki meztelen,de gondolom ezt te is tudod,mert ahogy kivettem lehet te is oda jársz amivel nincs gond,de ez a te döntésed,a te testedről,míg a másik ember másképp vélekedik."


Miért kezdünk most rólam beszélni? Hogy én hová járok? Olvasd már el, hogy mit írtam, légyszíves. A mondanivalóra figyelj, ne képzelegj rólam, főleg ne meztelenül, kösz


"Én sem mennék nudista strandra,de gondolom,ha sima strandra mész fel veszel egy gatyát."


Ne képzelj el engem fürdőruhában se. Amúgy már nem is emlékszem, mikor mentem bármilyen STRANDRA. Elfelejtenél engem? Köszike.


"Na most mivel a nudizmust kedveled gondolom te bárki előtt simán levetköztettnéd a gyereked,de én nem,már csak higénia miatt sem."


Nagyon ráindultál erre a témára: én és a nudizmus. Nem is beszéltem nudizmusról. Mindegy. Egy francia riviérán található naturista kempinget említettem, az nem nudista, egyrészt, másrészt hogy jön ide, hogy ki mennyire kedveli? Elolvasnád még egyszer, mit írtam és miért? Próbálnád a mondanivalót meglelni benne? Örülnék, mert AZÉRT ÍRTAM és nem azért, hogy te rugózz rajta, hogy Én és a NUDIZMUS milyen kapcsolatban vannak. Nagyrészt semmilyenben, mert időm sincs még egy parkba se lemenni sokszor nyaranta.


"EGyébként volt olyan gyerekkori barátnőm akit a szülei vittek ilyen strandokra is,de a gyerekek 10 éves korukra már nem akartak menni,mert zavarta őket.És olyan ismerősőm is van akik sima strandra jártak és a csaj mégis szeret járni nudizni,szóval ez nem neveltetés.Ezt a döntést az embernek kell meghoznia,én ha lenne gyerekem csak azért mert pici nem járatnám meztelenül,ez nem azt jelenti hogy dugdosnám ha épp átöltöztettem.Egyébként én szégyenlős vagyok,de a szüleimet anno simán láttam meztelenül otthon,és ha most felnőtt fejjel rájuk nyitnék véletlenül nem csinálnának ügyet,de ők sem meztelenkednének mások előtt."


Értem. 10 éves korban meg főleg utána a társak miatt, a változó kor miatt sokan nem mennek ki még a sima strandra se, akár évekig, ezt megint nem értem, hogy miért kell fölhozni. Én arról beszélek, hogy 5-6 évesek... de ezt már többedszerre mondom.... olvasd már el, miket írok, könyörgöm :(


"Egyet érts meg nem a testük ellen nevelik,és nem arra hogy azt szégyelni kell,hanem szemérmességre hogy nem vetközők bárhol le csak mert melegem van stb."


A nudista az, aki bárhol vetkőzik, őket nem mindenki szereti, szerintem se helyén való ez a legtöbb helyen. Nyilván magamutogatónak meg szégyellősnek se szabad nevelni egy gyereket. De most ez miért is került szóba? Én arról beszélek, hogy amikor a gyereked 5-6 évesen az orvosnál van, akkor érdemes látni, hogy nem szállt le az egyik heréje, vagy akár ingázik és lehet, hogy az itt található csudaerkölcsös és szemérmes lányok-fiúk lesznek, akár veled együtt is azok a jó fej szülők, akik majd a gyereküknek 20 évesen eldicsekedhetnek, hogy bezzeg ők vigyáztak a gyerekszeméremre, csak éppen odalett a heréje, mert nem volt, aki időben észrevegye. Meg kényelmesebb volt kikerülni a vizsgálatot, nehogy a másik 5-6-7 éves gyerek kicsúfolja, mert neki nem 4 centi a kukija, hanem 3 és fél. Erről beszélek. És nem csak én.


"DE nem is erről szólt itt a vita.Nem vagyunk egyformák,a naturalistáknak és nudistáknak a meztelenség a természetes de zárt körben és nem ez a szám van nagyobb számban."


Naturalista meg egy harmadik dolog, látszik, hogy lövésed sincs a kifejezések értelméről, ami nem is gond, csak nem értem, hogy akkor minek erőlteted ezeknek a szavaknak a használatát....?

És valóban, nem erről szólt a vita. De a vita témájától nem én tértem el, hanem az, aki akkora baromságot beszél, hogy vigyázni kell az 5-6 éveseknél, nehogy meglássák egymás kukiját, az egynemű, egykorú gyerekek, mert hűha, mi lesz.

Ja és mindezt olyan rémtörténetekből leszűrve, amik pár sorban bárki által a netre firkálva van, amin aztán lehet aggodalmaskodni. Erre mondtam, hogy ez vicc. Mert maga a téma az ISKOLAORVOS és arra elmondtam, hogy egyetértek, mert - főleg 10 éves kortól - bár a vizsgálat SZÜKSÉGES, mert a beteg érdeke, de ne hármasával és ötösével hívják az embereket, mert az megalázó. Az 5-6 éves gyerek NEM iskolatéma, OFFTOPIC, ha úgy tetszik.


"Nyugodtan neveld így a gyereked,de ha őt zavarná később akkor hagyd választani,ha nem akkor meg úgy sem téma,csak ne erőltesd."


Hogy? NaturALIStának?

Jaj istenem, szállj már le a témáról, komolyan be**arok most már


"Szóval itt igazából arról lett volna szó,hogy ilyen vizsgálatoknak szerintem nem az iskolában lenne a helye.Senki ne nézegessen úgy a gyerek lába közé hogy arról a szülő ne tud,és főleg ne egy suliorvos."


Volt itt egy levél, amit egy orvos-jogász írt. Leírta, hogy ez hogy működik. Olvastad?


"Az iskolára a rutinvizsgálat tartozna csak valójában!!!!"


"És igen kell a rutin vizsgálat,de nem ezek az említett túlkapások,mert mint már írtam ilyen teljes körű vizsgálatok katonáknál vannak és asztronautáknál,amit értek is,de tiniknél nem és tényleg ne sértegessük egymást,szóval ha idáig valait megbántottam bocs,senkit sem mínősítek a szülői mivoltáról."


Hát, én nem vagyok asztronauta, de ha már így összejöttünk, bevallom, lehet, hogy jobb lett volna, ha a szüleim egy asztronauta iskolába, sőt már oviba iratnak be, mert nekem pl jelenleg van olyan egészségügyi problémám, amit nem mesélek el (ide, minek) de sok gondot okoz és valszeg egy alaposabb, többször említett, általad is kifogásolt óvodai vizsgálattal megoldható lett volna. És most örülhetek, hogy nem fogdosott, vizsgált, tapogatott és nézegetett a sok csúnya pedofil doktornéni és doktorbácsi, de egész életemben szenvedek a bajommal. Aki már nem ovis, mint pl te, az vélhetően lehet annyira felnőtt, hogy belássa, az egészség a legfontosabb. És nem az, hogy az 5-6 éves kisfiú ne lássa a másik 5-6 éves kisfiú kukiját.


"De a gyerekek nem egyformák,és sok cikkben lehetett már olvasni,hogy a szégyenlősségüket életkori sajátosságként kell felfogni és mint említettem pl.-ákat ha valakit zavar,azt nem szabad erőltetni és tekintettel kell lenni rá."


Akit már zavar, azt a környezete alakította ilyenné. Hol jelentek meg ilyen cikkek és kiktől? Akiket említettem szakemberek, egész mást mondanak. Talán nem a velvet meg a bravo meg a többi hasonló színvonalú újság, meg az itt író lelkes ostobák írásaiból kellene okosodni, mert, ahogy elnézem, nem megy. A szégyellőség nem ALAKUL ki, hanem KIALAKÍTJÁK. Többször ezt már nem írom le, ez tény, erről meg lehet kérdezni szakembereket, akik diplomások, doktorok, ezzel foglalkoznak, ebből élnek, ezt tanítják, járj utána, ha nekem nem hiszel, a hülyeséget meg kár leírni többször, attól nem lesz igaz sajnos.


"Senki nem arról beszélt,hogy hogyan úszák meg a vizsgálatot,de ami sérő és nem indokolt,és nem ide való,stb az ellen tudják,hogy van joguk tenni."


Kik?

Kiről beszélünk?

"A nudizmus hogyan keveredet ide?"


Nem tudom.


"Szóval ha nem úgy nevelem hogy a gyerek meztelenül mászkáljon mindenhol akkor a teste szégyenlésére nevelem a nudi imádok szerint.Hülye felfogás."


Nem tudom, kik a nudi-imádók.

Senki nem mondott ilyeneket. Szerintem olvass figyelmesebben.


"Másrészt pedig az volt a CÉLOM, hogy SEGÍTSEK azoknak a diákoknak akiket akaratuk ellenére kényszerítettek olyasmire amit NEM tettek volna meg, ha tudták volna, hogy ezt MEG LEHET TAGADNI, mert olyan nincs, hogy "kell" meg "kötelező"!! Semilyen vizsgálat NEM KÖTELEZŐ ha az illető nem akarja! Leszámítva a belgyógyászati rutint ami igazolja, hogy az illetőnek nincs fertőző betegsége és járhat közösségbe. De EZT IS MEGTAGADHATJA, ha az ő általa választott orvostól hozza a papírt ami ezt igazolja...."


Kérdés az, hogy pl nekem ki tud segíteni (senki) amiért olyan bajom van, amit egy alaposabb szűréssel megelőzhető lett volna az oviban?


"Ne hari de, hogy jön ide a nudizmus?? Kissé eltértél a témától! :DD"


Nem én erőltetem. Egy francia riviérán található kempinget hoztam fel egy kérdésben példának, azóta ezen rugóztok. Ennyire izgat a téma? :D


"Mi köze van a nudista strandra járásnak az iskolaorvosi vizsgálatokhoz?!? Áruld már el légyszi! :D"


Nem tudom, de ha végre elolvasnád figyelmesen, amit írtam és megértenéd, akkor biztos előbbre lennél.


"Engem a legkevésbé sem érdekel az ha valaki nudista strandra jár és nem is ítélem el. Mi közöm ehhez nekem vagy bárkinek? Én egy abszolút liberális felfogású vagyok és úgy gondolom, hogy amennyiben az ember nem árt vele sem másnak sem magának, akkor semmi sem tilos!

Én azon sem botránkoznék meg ha az utcán látnék meztelen embereket :DD Napersze más kérdés, hogy a rendőrség letartóztatná mert ugyebár jogilag tiltott dolog nyílt utcán meztelenül járni :D"


Igen.... de még mindig nem értem, hogy miért kell ezen rugózni. Mindegy.


"De visszatérve a te furcsa párhuzamodhoz.....Aki nudista strandra jár az SZABAD AKARATÁBÓL vetkőzik meztelenre mások előtt és azért mert ÉLVEZI! Akinél pedig ez a helyzet, tegye! Váljék egészségére!"


Szóval, olvasd el még egyszer, mit írtam és miért :)


"Kit érdekel ez? Semmi köze a topik témájához....ugyanis....Akik az előzőekben említett iskolaorvosi vizsgálatokon meztelenre vetkőztek, azok ezt NEM SZABAD AKARATUKBÓl tették, hanem KÉNYSZER hatására és rettenetesen MEGALÁZVA érezték magukat!"


Hát és az 5-6 éves az iskolás? Én hoztam fel?

Hm???????????????????????

Annak mi köze van a sulihoz? Az 5-6 évesnek? Nem én hoztam föl. Csak reagáltam rá. OLVASD MÁR VISSZA....


"Nekem hála Istennek semmi hasonló élményem ne volt iskolás koromban. Nálunk csak sima belgyógyászati rutin vizsgálatok voltak. Meztelenre vetkőzés se volt. A lányokon bugyi + kombiné (vagy poló volt)és természetesen a fiúk és lányok külön voltak választva."


Jaj de jó! Azért ha neked lenne problémád, ami maradandó, akkor nem hálisteneznél, hanem szidnád a rendszert, amiért nálatok nem volt végigtapi, alapos vizsgálat. Hát, így meg örülsz, mert nem nézték meg a kis puncidat. Szuper! Vastapsot!


"EGY kellemetlen élményem volt csak, óvodás koromban (na képzeld Medi)

6 éves voltam amikor valami ismeretlen dokinő az egész csapatot megvizsgálta és az Óvónő mindenkit felszólított, hogy vetkőzzön bugyira! Na azt pl nagyon kínosnak éreztem! 30 idegen ember előtt bugyira vetkőzni....fiúk-lányok vegyesen....És nem én voltam az egyetlen aki így gondolta.

Persze vegyes volt a dolog. Volt akit cseppet sem érdekelt a dolog és volt aki ugyanúgy megbotránkozott mint én.

Az ottani óvónő is azok közé a primitív emberek közé tartozott akik valszeg úgy gondolkodtak, hogy " ó hát az ilyesmi nem számít még ilyen pici gyerekeknél"....ami egy óriási hiba volt!"


Valóban nem szokott számítani, ennyi idős gyerekeknél, az idegen látványa szokott zavaró lenni és legtöbbször az orvos idegen, hiszen nincs a csoportban egész nap. És továbbra is mondom, ami a tény, hogy ez nevelés kérdése. Lehet azon csodálkozni, hogy akár egy fél vagy majdnem az egész csoport szégyellősre van nevelve? Manapság nem lehet csodálkozni. Ahogy azon se, hogy a maradék gyerek, akinek ez eszébe se jutott, szintén csatlakozik a csúfolódó, rosszul nevelt, szégyellős gyerektáborhoz.


"Nem lehet minden gyereket azonos mércével mérni. Minden gyerek más és más, ahogy minden felnőtt is más és más.

És ilyen szituációban igenis NEM AZ SZÁMÍt, hogy az óvónéni és a dokinéni HOGY gondolja, hanem kizárólag az számít, hogy a GYEREK hogy gondolja!"


Igen, hogy milyenné alakította a környezete, a példképek. Ajánlom továbbra is, hogy az okokról kérdezz SZAKEMBEREKET. Ha sikerült, akkor arról is föltétlen számolj be itt....


"Bizony az ovis kisgyereket is ILLIK megkérdezni, hogy ZAVARJA-e ha mások előtt kell levetkőzni...."


Értem. Kár, hogy a sulivizsgálat a téma :D

De tudom, te eltérhetsz a témától, megint :D


"Ennyit arról, hogy szerinted a szemérmesség "nevelés" kérdése! NEM IGAZ! Nem nevelés kérdése! Velünk született alap tulajdonság!"


Utoljára mondom, kérdezz szakembert... ez egy ellesett dolog, amit a gyerek másoknál lát, amúgy soha nem lenne senki szégyellős. SZAKEMBERT kérdezz, SZAKEMBERT. Nem SZERINTEM van így, hanem a SZAKEMBEREK SZERINT.


"Ne akarj mindent könyvekből "tudni" Medi!

Sokat lehet valóban tanulni a könyvekből is, de a tapasztalatok alapján történő ítélkezés és/vagy véleményformálás legalább annyira meghatározó lehet!"


Elég sokat foglalkoztam gyerekekkel és most is ezt teszem, így a könyvek mellett a tapasztalat is beszél belőlem. Azért én neked ajánlanám a könyveket, azt hiszem, nem ártana... (már bocs)...

2010. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/1151 anonim ***** válasza:
11%
Ja, kedves Lilla, továbbra is várom, hogy válaszolj a kérdésekre, ha már én reagálok a tieidre. Szóval, beszéltél azzal az ovissal? Mit mondott? Beszéltél valakivel még ott? Csak, hogy tudjuk, mennyire hiteles az infó.
2010. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/1151 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelt cinikus!


A nudista és vetközős témát te hoztad fel példaként és én írtam rá,de már az elején leírtam,hogy elvesztettem a fontalat.

És nem értem,hogyan került ide a nudist téma

.Nézd te sem vagy szakértő,mi nem is mondtuk magunkról.A másik ha elolvastad,akkor fiúkat és lányokat együttesen vizsgálták meg meztelenül,én erről írtam véleményt,mert igenis 5-6 éves fiú már nem akar lányok előtt levetkőzni csupaszra.Voltam ovis én is,szóval innen tudom,kivétel ha az egy nagyon jó barát,mert arra másképp tekint.


Én az ovisok vizsgálatával kapcsolatban annyit írtam,hogy erről a szülőknek tudnia kellene és arra akartam célozni a nemeket szét kell választani és még jobb ha ilyen vizsgálatnál a szülő ott van és olyen ember végzi akit már ismer,akár a gyerekorvosa,erre akartam célozni.

___________________________________________________________

A másik hogy én azzal nem értettem egyet hogy kis és nagy kamaszoknál van ez a meztelenre vetkőztetés,mell tapogatás,és szeméremajkak vizsgálata,mert ez nem tartozik a rutin vizsgálatok közé és főleg nem az iskola orvosra.Gondolj bele ha nőgyógyászt keres az ember azt is megválassza,akárki nem jó,ezek nem csip-csup vizsgálatok.És kellene a szülőknek tudnia.

------------------------------------------------------------

A másik tényleg az a fital teste és élete,itt arra gondoltam,hogy nekem sem tetszene ha valaki bele akarnak szólni hogy milyen vizsgálatot csináljak,mikor és hol,szóval más akarna rendelkezni velem.Senki ne szóljon bele tanácsot lehet adni,de más akaratát erőltetni nem.


Az óvis témától szakadjunk el!,akkor is meg kell kérdezni a gyerekeket,ha bugyira vetközteted azzal nincs gond,de a többi az már sok,oviskorban még nem voltam nagyon szégyenlős,de ha egy vadidegen előtt akartak volna levetköztetni,aki még néz is feltűnően,akkor elvörödtem volna,szóval ez tök normális dolog és én sem vetköztem fiúk előtt már le,max. a tesóm és unokatesóim láttak,akikkel nagyon jóban voltunk,szinte mint a testvérek és ugyanúgy láttam őket amikor a strandra mentük,de az egy összeszokott brigád volt és 7 éves korunkra már nem volt ez jellemző,lányok fiúk külön mentek,ha véletlenül valamelyikünk ránknyitott nagy ügyet nem csináltunk,de már nem örültünk neki.


Nem akartalak megsérteni,mást sem és mint írtam,előre is bocsánatot kértem aki sértésnek vette,de mint írtam minden ember más ezáltam más véleményeket,elveket oszt,vall.


Az obcén szót arra írtam és ,hogy mivel nem ír alá egy csomó ember nem tudni mikor ki ír és itt aki más nézetet vallott az le lett szólva és be lett szólva nekik,hogy rosszul nevelik a gyereket,ha azok 5-6 illetve 10 évesen nem akarnak mások előtt meztelenül mutatkozni.Hát én is feladnám az uszósortot a gyerekemre a strandon,attól hogy kicsi nem kell hogy báki láthassa,meg mint írtam higénia miatt is,ha viszont ő levetné és úgy futkossna,nem csinálnék belőle ügyet,rábíznám,az az ő döntése lenne.


Tök mindegy nem akarok ezen a témán veszekedni,voltam iskolás és senki nem vetközött le más előtt szívesen,a legjobb barátnő,vagy hozzá nagyon k özel álló személyek mások.

És mindegy hogy szakértőkről írogatsz én nem fogom meztelenül járatni a gyerekem,szerintem a nagy szakértők gyerekei is ugyanúgy zavarba jönnének,és fürdőruhába járnak.Ahány szakértő annyi féle nézet,szóval ezt hadjuk ki.


Tényleg nem akarlak megséteni!,de nem is igazodok ki rajtad,hogy számodra mi és hány éveskortól van az elfogadható szemérmesség?



A jogokkal kapcsolatban a bekeretezett részre gondolok.


Létszi valami megjelölést írjatok,mert így nem lehet ki igazodni hogy ki és mit is írt.


Tami

2010. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/1151 A kérdező kommentje:

Kedves Medi!


Azt hiszem legfőbb ideje, hogy bevegyél egy xanaxot és lehiggadj!

A legutóbbi írásodból az jött le (nekem) mintha te vmi SZEMÉLYES sértésnek vennéd az itt folyó vitában felhozódott dolgokat.Mi pöccentett így be?


Látom csináltál egy hosszú mixet kb 5 különböző ember írásaira hivatkozva....

Felismrtem Tami, Durlag, Maszatka és a saját írásaimat is. És persze olyat is láttam amit nem tudim ki írt....de nem is ez a lényeg....


Megkérlek a vitának azt a részét, hogy "a szemérmesség, hogy alakul ki"...ZÁRJUK LE! Én látom, hogy ez meddő vita! Te fújod a magadét, szerinted a könyvek, szakértők, elméletek határozzák meg ezt.....Szerintem pedig az amit én mondtam!


Nézd! én ELFOGADOM, hogy te másképp gondolod és NEM akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről!

De megkérlek, hogy te is FOGADD EL, hogy ebben és MÁS véleményen vagyok! Oszt jónapot!

A vitának ezt a részét zárjuk le! OK? Én ERRŐL tuti nem fogok veled vitázni többet.......


Az írásodban van egy rész amit NEM ÉRTEK!

Idézem:

" Én arról beszélek, hogy amikor a gyereked 5-6 évesen az orvosnál van, akkor érdemes látni, hogy nem szállt le az egyik heréje, vagy akár ingázik és lehet, hogy az itt található csudaerkölcsös és szemérmes lányok-fiúk lesznek, akár veled együtt is azok a jó fej szülők, akik majd a gyereküknek 20 évesen eldicsekedhetnek, hogy bezzeg ők vigyáztak a gyerekszeméremre, csak éppen odalett a heréje, mert nem volt, aki időben észrevegye. Meg kényelmesebb volt kikerülni a vizsgálatot, nehogy a másik 5-6-7 éves gyerek kicsúfolja, mert neki nem 4 centi a kukija, hanem 3 és fél. Erről beszélek. És nem csak én. "


EZT KINEK MONDTAD???? Ki mondott olyat, hogy NE vizsgálják a gyerekek nemiszervét??? ÉN BIZTOS NEM MONDTAM ILYET!! (de ha jól emlékszem mások se mondtak ilyet!)

A vizsgálatok (beleértve a gyerekek nemiszervének vizsgálatát) természetesen NAGYON FONTOS!

Nem "a vizsgálat" ellen van kifogásom, hanem az ellen, hogy ez MÁSOK ELŐTT TÖRTÉNJEN!

Természetesen ha majd gyerekem lesz én is elviszem minden évben MINDEN fontos vizsgálatra (beleértve a nemi szerve vizsgálatát is) De CSAK Ő ÉS ÉN LESZÜNK OTT A GYERMEKORVOSON KÍVÜL! Senki más!

Ha Óvodába megy, első nap leadom a nyilatkozatot arra vonatkozólag, hogy NEM JÁRULOK hozzá ahhoz, hogy az óvoda orvosa megvizsgálja a gyereket! Kizárólag abban az esetben ha engem ELŐRE értesítenek és csak az ÉN JELENLÉTEMBEN vizsgálhatja meg és kizárólag úgy, hogy csak ő van ott a rendelőben! Mások előtt NEM vizsgálhatja meg és NEM vetkőztetheti le az én tudtom és beleegyezésem nélkül!


Szóval erről ennyit! A dolognak ezt a részét te NAGYON rosszul értelmezted kedves Medi!


Ami pedig azt a cinikus (többszöri)beszólásodat illeti, hogy "az óvoda nem iskola" és ez eltért a topik témájától....Hát nézd! Attól, hogy a topik címébe nem írtam bele az óvodát, attól még igenis VAN KÖZE a témához! Hiszen itt a fő téma az oktatási intézményekben folyó úgynevezett "kötelező" orvosi vizsgálatok menete!

És ugyebár az Óvoda is KÖTELEZŐ OKTATÁSI INTÉZMÉNYnek számít! Hiszen a törvény szerint az általános iskolai tanulmányok megkezdése előtti 1 évben minden gyermeknek kötelező óvodába vagy iskola előkészítő tanfolyamra járni.Aki 5 éves elmúlt az óvodaköteles.


Tehát igenis VAN köze a 2 dolognak egymáshoz.


De amit te fölhoztál? A nudista strand? Bocs de továbbra se értem MI KÖZE a nudizmusnak és a nudista strandra járásnak az ISKOLAORVOSI VIZSGÁLATOKHOZ??

Netán a nudista strand is egy OKTATÁSI INTÉZMÉNY? A törvény előírja, hogy KÖTELEZŐ NUDISTA STRANDRA JÁRNI?

Ne hari de ennek tényleg semmi köze a topik témájához....de ezt a legutóbbi írásomban kifejtettem...nem írom újra.


A legutólsó kérdésedet illetően...milyen ovissal beszétem-e? Arra gondolsz akinek az anyukája feljelentette a gyereke óvodáját? Akinek a levelét bemásoltam?

Ha rá gondolsz, nem nem ismerem. Sem az ovist, sem az anyukát.

Attól függetlenül SOK HASONLÓ esetről tudok én magam is és tudom, hogy némelyik óvónő elképesztő dolgokat enged meg magának....


Ugyanúgy a középsulis esetekkel kapcsolatban sincs kétségem....mivel az ismerősem között sok olyan lány és fiú is van akik még iskolások. Sokat megkérdeztem a témáról. Ugyanúgy vegyes válaszokat adtak mint azok a fórumozók akiknek az írásait bemásoltam ide.

Egy részük azt mondta nálunk is csak sima belgyógyászati rutin volt mindig és nem is hallottak ilyesmiről.

Másik részük megerősítette, hogy náluk is így volt és nekik is azt HAZUDTÁK, hogy ez kötelező!

Azok közül akikkel én beszéltem csak 2 lány és 1 fiú volt akik MEGTAGADTÁK a vizsgálatot,többen pedig sírtak, hogy "jajj miért nem előbb szóltál, hogy ez így van"!

De a továbbiakban ők is meg fogják tagadni (ezt mondták)


Üdvözlettel:Lilla

2010. ápr. 29. 13:13
 165/1151 anonim ***** válasza:
76%

Medi!


De tényleg hogy jött ide a nudista strand?-te magad hoztad föl példaként,nekik az a jó,azt tényleg ők maguk választották,senki nem kényszerítette rájuk,nekik az a természetes.,De ott mindenki szabad akaratából meztelen,nem kényszer hatására,attól,hogy nekik ez a a jó,egy csomó másik embernek nem.


De ezen ne vitatkozzunk már.Én nem és más sem szóltuk le őket ezért,csinálja,ha jó neki,azzal nem árt senkinek és attól ugyanúgy normális emberek,ezt sem vonta kétségbe senki.De nem értettük,hogyan kerültek szóba.

De attól,hogy másnak az effélek strandok nem jönnek be,attól ők se rosszabbak és úgyanúgy értelmessek.


Szerintem fölösleges vitázni,egy fajta szemérmesség ki szokott többnyire már ovodáskorra alakulni a gyerekekben,bárki előtt nem szeret az ember ruhátlanul mutatkozni,hacsak nem a fent említett strandokat részesítik előnyben,mert akkor az a természetes neki.Én nem láttok semmi rosszat abban ha valaki szemérmes.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

De az ovodásokra és minden korú emberre érvényesnek kellene lennie,hogy emberségesen bánjanak vele,tiszteleben tartják és diszkrétek legyenek!!!!!!


A gyerekemnél természetsen a rutin vizsgálatot fontosnak tartanám és külön én is inkább már a számunkra ismert háziorvoshoz vinném kényesebb vizsgálatnál,de azt továbbra sem engedném,hogy meztelnre vetkőztetsék akarta ellenére és majd ha én úgy látom lány esetén hogy ideje nőgyógyászhoz menni akkor elvinném,de ezeket a vizsgálatokat továbbra sem engedném meg,11-16 éves lányokat hagyják békén.

2010. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/1151 anonim ***** válasza:
84%
ismét Tami voltam az előző,bocs lemaradt az aláírás.
2010. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/1151 anonim ***** válasza:
0%

"Hát én is feladnám az uszósortot a gyerekemre a strandon,attól hogy kicsi nem kell hogy báki láthassa,meg mint írtam higénia miatt is,ha viszont ő levetné és úgy futkossna,nem csinálnék belőle ügyet,rábíznám,az az ő döntése lenne."


Mi köze van a higiéniának a strandon a fürdőruhához? Ezt mondd már el...


"Tök mindegy nem akarok ezen a témán veszekedni,voltam iskolás és senki nem vetközött le más előtt szívesen,a legjobb barátnő,vagy hozzá nagyon k özel álló személyek mások."


10 éves korig nem szokott normális esetben ezzel gond lenni. Én pl jól emlékszem, hogy az erőltetett szemérmesség-kialakítás hozta el azt, hogy addig nem volt különleges, keresendő dolog a kukkolás, amíg egy öltözőben öltözött az összes gyerek, onnantól lett érdekes, amikortól már különrakták a fiúkat és lányokat.


"És mindegy hogy szakértőkről írogatsz én nem fogom meztelenül járatni a gyerekem,szerintem a nagy szakértők gyerekei is ugyanúgy zavarba jönnének,és fürdőruhába járnak.Ahány szakértő annyi féle nézet,szóval ezt hadjuk ki."


HaDjuk?

Te jó isten

Ahány szekértő, annyi? Ezt nem mondod komolyan :D

Te figyi, iszonyat komolytalan vagy. Sz*rsz az egészbe, nem vagy képes utánanézni, lusta vagy és makacs, akkor legalább ne okoskodj. Fizikusok kis csoportja mondja azt, hogy a föld lapos. Tehát, diplomás emberek, elvileg SZAKÉRTŐK KIS CSOPORTJA mondja ezt, 2010-ben.

Erre akkor mit mondasz? Hogy mindegy, ki mit gondol, hiszen a szakértők között is vannak, akik máshogy gondolják? Nézz már utána könyörgöm, hogy a szakértők DÖNTŐ TÖBBSÉGE mit mond!

Véletlenül se azt, amit itt ti erőltettek, hát körberöhöglek, de komolyan.... ahány szakember, HADJUK, ennyi suttyót egy helyen rég nem láttam, na mindegy...


"Tényleg nem akarlak megséteni!,de nem is igazodok ki rajtad,hogy számodra mi és hány éveskortól van az elfogadható szemérmesség?"


Tudod, hogy miért? Mert nem olvasol. Nem olvasol semmit, nem nézel utána semminek és nem olvasol engem se, csak átfutsz, hogy aztán fikázz. Erre válaszoltam többször is. Utoljára kérlek, hogy OLVASS EL.


"Azt hiszem legfőbb ideje, hogy bevegyél egy xanaxot és lehiggadj!"


Szerintem neked kellene bevenni legalább kettőt. És akkor kicsit lenyugodnál.


"A legutóbbi írásodból az jött le (nekem) mintha te vmi SZEMÉLYES sértésnek vennéd az itt folyó vitában felhozódott dolgokat.Mi pöccentett így be?"


Nem pöccentett be semmi, csak a butaság fáj és az, hogy a hülyeségre vezeted rá azokat a gyerektömegeket, akik erre az oldalra járnak. Jószándékkal vagy csak szórakozásból te itt rosszat teszel. Még egyszer elmondom, ha nekem anno az oviban lett volna egy részletes, alapos vizsgálat, akkor lehet, hogy nem lennének olyan gondjaim, amik miatt amúgy idetaláltam erre a portálra. Úgyhogy a szeméremvigyázó igyekezetedet igazán nagyrabecsülöm, csak éppen vannak fontosabb szempontok. Amik életreszólnak.


"Látom csináltál egy hosszú mixet kb 5 különböző ember írásaira hivatkozva...."


Egymás után beírt gondolatokra egy hozzászóláson belül reagáltam és nem válaszoltam többet, csak egyet. Mivel te vagy a kérdező, föltételezem, hogy végigolvasod, mert érdekel a téma. Remélem.

Ha attól mix, mert egy szövegen belül van, akkor legyen "mix".


"Felismrtem Tami, Durlag, Maszatka és a saját írásaimat is. És persze olyat is láttam amit nem tudim ki írt....de nem is ez a lényeg...."


A legutóbbi válaszom óta jött gondolatokra reagáltam. Ha az agykapacitásodat túlléptem, azért elnézésedet kérem.


"Megkérlek a vitának azt a részét, hogy "a szemérmesség, hogy alakul ki"...ZÁRJUK LE! Én látom, hogy ez meddő vita! Te fújod a magadét, szerinted a könyvek, szakértők, elméletek határozzák meg ezt.....Szerintem pedig az amit én mondtam!"


A szakértők döntő része egyértelműen megállapították, hogy ez TÉNY, a gyerekekben ez nem kialakul magától, hanem nevelés, külső hatások miatt lesz. Verheted magad a földhöz, meg kínálhatod akár anyukádat is xanaxszal, a tény akkor is tény marad, de nyugodtan menj szembe az összes pszichológussal, pszichiáterrel, orvossal, mert látom, hogy neked erről szól ez a fórum: fikázni az orvosokat. Tényekről nem veszel tudomást. Ez kifejezetten szánalmas, már ne is haragudj.


"Nézd! én ELFOGADOM, hogy te másképp gondolod és NEM akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről!"


Nem GONDOLOM, a tényt elfogadom, te meg épp vered magad a földhöz, hogy csakazértse. Pedig sajnos, ha utánanézel, a föld kerek és nem lapos. És nem kell vitázni arról, hogy ki mit gondol, a tények tények és azokat el kell fogadni. Pont.


"De megkérlek, hogy te is FOGADD EL, hogy ebben és MÁS véleményen vagyok! Oszt jónapot!"


Véleményed? Oszt az összes szakember, aki erre tette föl az életét, hogy ezeket kutassa, ezekkel a kérdésekkel foglalkozzon, diplomások, doktorok, professzorok 99%-a hülye? Ez olyan, mintha tiszteletben kellene tartanom, hogy a te véleményed a földről az, hogy lapos. Mi a francot tartsak én ezen tiszteletben? :D

A hülyeséget? :D

Ne viccelj már! NÉZZ MÁR UTÁNA, HA MÁR ITT FIRKÁLSZ! Nézz utána!


"A vitának ezt a részét zárjuk le! OK? Én ERRŐL tuti nem fogok veled vitázni többet......"


Mert nem is kell. A tényekről nem kell vitázni, mert azok tények. De hisztizz még nyugodtan.


"Nem "a vizsgálat" ellen van kifogásom, hanem az ellen, hogy ez MÁSOK ELŐTT TÖRTÉNJEN!"


Én is így vagyok ezzel, szerintem is magánügy. Azt hiszem, 5-6 éves korban még ilyen esetben is mehet a közös vizsgálat, de ezen kár összeveszni. Ajánlom melegen az orvos-jogász levelét ez ügyben.


"Természetesen ha majd gyerekem lesz én is elviszem minden évben MINDEN fontos vizsgálatra (beleértve a nemi szerve vizsgálatát is) De CSAK Ő ÉS ÉN LESZÜNK OTT A GYERMEKORVOSON KÍVÜL! Senki más!"


Jól teszed. Előre kell gondolkodni és nem utána fölháborodni.


"Ha Óvodába megy, első nap leadom a nyilatkozatot arra vonatkozólag, hogy NEM JÁRULOK hozzá ahhoz, hogy az óvoda orvosa megvizsgálja a gyereket! Kizárólag abban az esetben ha engem ELŐRE értesítenek és csak az ÉN JELENLÉTEMBEN vizsgálhatja meg és kizárólag úgy, hogy csak ő van ott a rendelőben! Mások előtt NEM vizsgálhatja meg és NEM vetkőztetheti le az én tudtom és beleegyezésem nélkül!"


Én annak örülnék, ha annak idején nyilatkozgatások nélkül jött volna egy akár undorító pedofil állat, aki megfogdos az összes 5-6 éves többi előtt és észreveszi azt a bajt, amit később sikerült észrevenni, későn már és emiatt szenvedek most is.

Jó hír, hogy te oda akarsz majd figyelni a gyerekedre.


"Szóval erről ennyit! A dolognak ezt a részét te NAGYON rosszul értelmezted kedves Medi!"


?


"Ami pedig azt a cinikus (többszöri)beszólásodat illeti, hogy "az óvoda nem iskola" és ez eltért a topik témájától....Hát nézd! Attól, hogy a topik címébe nem írtam bele az óvodát, attól még igenis VAN KÖZE a témához! Hiszen itt a fő téma az oktatási intézményekben folyó úgynevezett "kötelező" orvosi vizsgálatok menete!

És ugyebár az Óvoda is KÖTELEZŐ OKTATÁSI INTÉZMÉNYnek számít! Hiszen a törvény szerint az általános iskolai tanulmányok megkezdése előtti 1 évben minden gyermeknek kötelező óvodába vagy iskola előkészítő tanfolyamra járni.Aki 5 éves elmúlt az óvodaköteles."


Figyelj Lillácska, ha nem vetted volna észre, több mondat is jött nekem, hogy miért nem a témában írok és hogy jönnek a szövegeim a témához. Erre írtam azt, hogy nem csak én térek el a témától, hanem az is, aki indította.

Az ovi meg nem suli, de látom, neked mindent sikerül kicsavarni. Főleg, miután több millió tanult, felkészült, szakmában jártas embert minősítesz hülyének és állítasz valami egészen elképesztő baromságot, ami szembemegy a tényekkel.


"Tehát igenis VAN köze a 2 dolognak egymáshoz.

De amit te fölhoztál? A nudista strand? Bocs de továbbra se értem MI KÖZE a nudizmusnak és a nudista strandra járásnak az ISKOLAORVOSI VIZSGÁLATOKHOZ??"


Hát, édes drágám :D

Most már asszem hanyagollak lassan, ha ezt továbbra is erőlteted :D

Ott a példa, amit írtam, leírtam, hogy miért, mire írom, ennél többet nem tudok veled csinálni. Ha te világszerte ismert és elismert tényeket az én buta kis magánvéleményemnek titulálod, akkor igazán nem értem, hogy minek akarsz még kérdéseket is föltenni :D


"Netán a nudista strand is egy OKTATÁSI INTÉZMÉNY? A törvény előírja, hogy KÖTELEZŐ NUDISTA STRANDRA JÁRNI?"


Ne, de olvasd el, mit írtam, mire és miért. Sok sikert.


"Ne hari de ennek tényleg semmi köze a topik témájához....de ezt a legutóbbi írásomban kifejtettem...nem írom újra."


Én meg kifejtettem, hogy egy rövid példát írtam és föltettem egy kérdést, hogy azok a szülők, akik odaviszik-e a gyereküket, azok rosszat tesznek-e.

Azóta kötekedés volt, de amúgy egyetlen választ se kaptam. És igen, nem a topic témája, ezért csak röviden hoztam föl, ehhez képest itt csámcsog rajta pár idióta, hogy én mennyire naturista meg nudista vagyok, meg ilyenek. Kicsit röhejes :D


"A legutólsó kérdésedet illetően...milyen ovissal beszétem-e? Arra gondolsz akinek az anyukája feljelentette a gyereke óvodáját? Akinek a levelét bemásoltam?

Ha rá gondolsz, nem nem ismerem. Sem az ovist, sem az anyukát.

Attól függetlenül SOK HASONLÓ esetről tudok én magam is és tudom, hogy némelyik óvónő elképesztő dolgokat enged meg magának...."


Értem. Tehát a neten leírt, elküldött szövegek alapján ítélsz meg egy eseményt, ami lehet, hogy meg se történt. Ezek lennének a tapasztalatok? :D

Te jó isten :D


"Ugyanúgy a középsulis esetekkel kapcsolatban sincs kétségem....mivel az ismerősem között sok olyan lány és fiú is van akik még iskolások. Sokat megkérdeztem a témáról. Ugyanúgy vegyes válaszokat adtak mint azok a fórumozók akiknek az írásait bemásoltam ide.

Egy részük azt mondta nálunk is csak sima belgyógyászati rutin volt mindig és nem is hallottak ilyesmiről.

Másik részük megerősítette, hogy náluk is így volt és nekik is azt HAZUDTÁK, hogy ez kötelező!

Azok közül akikkel én beszéltem csak 2 lány és 1 fiú volt akik MEGTAGADTÁK a vizsgálatot,többen pedig sírtak, hogy "jajj miért nem előbb szóltál, hogy ez így van"!

De a továbbiakban ők is meg fogják tagadni (ezt mondták)"


Ha jól értem, ezek közül mindegyik kivétel nélkül a neten írt neked levelet és egyikkel se találkoztál? Konkrétan hány ember volt, akivel te találkoztál, megbízhatónak mondod és a szemedbe mondta az esetet, hogy ez és ez történt? :)

Mondd már el :D



(Figyelj Lilla, ez megint egy MIX! Vigyázz, megint jön egy olyan rész, amit nem neked írok! Juj!)



"De tényleg hogy jött ide a nudista strand?-te magad hoztad föl példaként,nekik az a jó,azt tényleg ők maguk választották,senki nem kényszerítette rájuk,nekik az a természetes.,De ott mindenki szabad akaratából meztelen,nem kényszer hatására,attól,hogy nekik ez a a jó,egy csomó másik embernek nem."


Figyelj kis figyelmetlenem: azok a gyerekek, akik ott vannak, nyilván nem szabad akaratukból vannak ott, hanem a szülők vitték oda őket és ők veszik le róluk a ruhát. Ezért kérdeztem ennél a példánál azt, amit kérdeztem. Leesik lassan?


"De ezen ne vitatkozzunk már.Én nem és más sem szóltuk le őket ezért,csinálja,ha jó neki,azzal nem árt senkinek és attól ugyanúgy normális emberek,ezt sem vonta kétségbe senki.De nem értettük,hogyan kerültek szóba."


Példaként hoztam föl, egy kérdés föltevéséhez. Nehéz követni?


"De attól,hogy másnak az effélek strandok nem jönnek be,attól ők se rosszabbak és úgyanúgy értelmessek."


ÉrtelmeSSek. Így is ejted? Te jó ég...

Ki mondta, hogy aki ilyen helyre jár, az értelmesebb a másiknál?

Ki mondta, hogy aki nem jár oda, az meg nem?


"Szerintem fölösleges vitázni,egy fajta szemérmesség ki szokott többnyire már ovodáskorra alakulni a gyerekekben,bárki előtt nem szeret az ember ruhátlanul mutatkozni,hacsak nem a fent említett strandokat részesítik előnyben,mert akkor az a természetes neki.Én nem láttok semmi rosszat abban ha valaki szemérmes."


Figyi, leírom utoljára. A gyerekekben ez nem kialakul, hanem kialakítják. És csak ezen akadtunk fenn, mert Lilla még mindig úgy érzi, hogy neki van igaza és azoknak a millióknak szerte a világon, akik ebben a témában szakértők (orvosok, professzorok, doktorok, nevelők tömegei), ők mind-mind rosszul gondolják szerinte.


"De az ovodásokra és minden korú emberre érvényesnek kellene lennie,hogy emberségesen bánjanak vele,tiszteleben tartják és diszkrétek legyenek!!!!!!"


Ez így van. Te amúgy foglalkoztál már 6 éven aluli gyerekkel?


"A gyerekemnél természetsen a rutin vizsgálatot fontosnak tartanám és külön én is inkább már a számunkra ismert háziorvoshoz vinném kényesebb vizsgálatnál,de azt továbbra sem engedném,hogy meztelnre vetkőztetsék akarta ellenére és majd ha én úgy látom lány esetén hogy ideje nőgyógyászhoz menni akkor elvinném,de ezeket a vizsgálatokat továbbra sem engedném meg,11-16 éves lányokat hagyják békén."


Isten adja, hogy ne legyen senkinek semmi baja, amit észre kellene venni egy kimaradt vizsgálatnál. A te gyerekednek is azt kívánom, hogy ne legyen baja.

2010. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/1151 anonim ***** válasza:
23%
Ilyenek: [link]
2010. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/1151 A kérdező kommentje:

Medi!


Te aztán tényleg elképesztően nehéz eset vagy! Nem tudom, hogy csak játszod az "eszes" pasit vagy tényleg ilyen "bölcs" vagy?!


Az ovis vizsgálatokra vonatkozó hisztidre nem reagálok.Ötvenszer elmondtam én is és mások is, hogy NEM a vizsgálat ellen van kifogásunk, hanem az ellen, hogy ez mások előtt történjen!

A 25-ször leírt okfejtésednek a nemiszerv vizsgálatának fontosságáról akkor lett volna értelme, ha itt lett volna valaki aki azt állította volna, hogy "ne vizsgálják" a gyerekek nemiszervét! KI MONDOTT ITT ILYET?? Én biztos NEM! De szerintem mások sem....

A témának ezt a részét nem fogom tovább boncolgatni.Én már kifejtettem erről többször a véleményemet.Szerintem mindenki meg is értette (kivéve téged).....


Azt sem értem, hogy mire föl hoztad ezt föl, hogy " Ajánlom melegen az orvos-jogász levelét ez ügyben. "


Ha netán elfelejtetted volna azt a bizonyos levelet attól az orvos-jogásznőtől ÉN másoltam ide, tehát nagyon jól TUDOM mi áll benne.

Az idevonatkozó rész: "Persze célszerě a fiúkat és a lányokat külön vizsgálni, - szemérem érzet már ebben a korban is van - és igény esetén azt is köteles megtenni az orvos, hogy csak egy gyerek legyen a vizsgálóba, sôt tovább megyek, a szülô nyilatkozhat arról is hogy a gyermekét nem vizsgálhatja meg az iskola orvos, azonban ez esetben köteles a gyermek háziorvos éves vizsgálati eredményeit bemutatni. "


Mi ezzel a probléma kedves Medi? Az orvos-jogásznő UGYANAZT mondta amit én (és mások)........


Idézted az én előző hozzászólásomból ezt a részt amikor ezt mondtam: " Ugyanúgy a középsulis esetekkel kapcsolatban sincs kétségem....mivel az ismerősem között sok olyan lány és fiú is van akik még iskolások. Sokat megkérdeztem a témáról. Ugyanúgy vegyes válaszokat adtak mint azok a fórumozók akiknek az írásait bemásoltam ide.

Egy részük azt mondta nálunk is csak sima belgyógyászati rutin volt mindig és nem is hallottak ilyesmiről.

Másik részük megerősítette, hogy náluk is így volt és nekik is azt HAZUDTÁK, hogy ez kötelező!

Azok közül akikkel én beszéltem csak 2 lány és 1 fiú volt akik MEGTAGADTÁK a vizsgálatot,többen pedig sírtak, hogy "jajj miért nem előbb szóltál, hogy ez így van"!

De a továbbiakban ők is meg fogják tagadni (ezt mondták)"


Eddig stimmel. Ezt valóban én írtam.


De amit te erre reagáltál :DDDD Hát az több mint röhej :DDD


Ezt írtad erre Medi: " Ha jól értem, ezek közül mindegyik kivétel nélkül a neten írt neked levelet és egyikkel se találkoztál? Konkrétan hány ember volt, akivel te találkoztál, megbízhatónak mondod és a szemedbe mondta az esetet, hogy ez és ez történt? :)

Mondd már el :D "


Jééééééézuom :DDDDDDDDDDDDD Most aztán tényleg kipukkadok a röhögéstől Medi :DDDDDDDDDDD

Te tényleg hülyébb vagy mint a sokévi átlag :DDDDDDDD

Mégis ugyan MIBŐL gondolod, hogy akikre én hivatkoztam azok "neten írtak nekem" levelet és CSAK onnan ismerem őket??? :DDDD

Akkor mégegyszer idézem önmagamat "mivel az ISMERŐSEM között...."


Medi! Szerinted mit jelent az a szó, hogy ISMERŐS? Nade ezt tényleg fölösleges tőled megkérdezni, hiszen egyértelmű, hogy te még olvasni se tudsz, vagy szövegértelmezési problémáid vannak!


Akkor figyelj Medi! Segítek!

Ismerős = olyan személy (vagy személyek)akiket az ember SZEMÉLYESEN (tehát nem netről vagy levelezésből) ismer. Vagyis a VALÓ ÉLETBEN van kontaktusa az illetővel (illetőkkel)


A "való élet" jelentésével tisztában vagy? Ha esetleg azt se érted, szólj és felvilágosítalak arról is! :DDD


Kérdezted, hogy hány embert kérdeztem meg személyesen? Hát most a KEDVEDÉRT Medike összeszámoltam :) Eddig 38 embert kérdeztem meg SZEMÉLYESEN! (tehát nem neten!!)

Ebből 22 lány és 16 fiú! És igen, SZAVAHIHETŐ emberek!

És a saját eseteiken túl másokról is meséltek (az ő ismerőseikről) és én EZEKRE az esetekre hivatkoztam amikor azt mondtam, hogy "Az ismerőseim között vannak sokan akik még középiskolások és SOKAT MEGKÉRDEZTEM KÖZÜLÜK is amikor a neten SOK HELYEN rábukkantam ilyen témájú fórumokra.

És erre mondtam, hogy VEGYES válaszokat adtak. Volt aki azt mondta náluk "semmi ilyen nem volt", de volt olyan is aki megerősítette a neten leírt MEGALÁZÓ vizsgálatot!

És szintén a SZEMÉLYES ismerőseimre hivatkoztam amikor azt írtam, hogy 2 lány és egy fiú volt aki MEGTAGADTA a vizsgálatot, a többiek közül pedig többen sírtak, hogy MIÉRT NEM ELŐBB SZÓLTAM (mivel ők valóban csak azért mentek bele mert nem tudták, hogy meg lehet tagadni)......


Remélem végre sikerült felfogni kedves Medi!


A többiek kedvéért, érdekességképpen bemásolok egy hozzászólást egy másik weboldalról egy fórumról, ahol szintén ez a téma:



9 2010. április 27. kedd, 07:56


/Macifej/


Ha én meglátom, hogy nem kizárólag az orvosi személyzet előtt kell vetkőznöm, zárt helyen, akkor eleve nem is vetkőzöm le, kizárt. Nem is értem, hogy ez mitől probléma. Senkit nem kényszerítenek semmire, ez egy lehetőség. Ha valaki nem él vele - amit meg lehet érteni - akkor majd megoldja máshol, máshogy, aztán húzogassa a péniszét akár egy fél osztály egymás előtt, ha arra van igényük. Nekem már általános felsős tagozatban volt annyi eszem, hogy megoldottam a vetkőzést máshogy (körülmetéltségem miatt voltam és vagyok szégyellős amúgy, mert ronda) mert kényszer az NINCS. Nem vetkőzöl, ehhez már 20 éve is joga volt bárkinek, aki nem akar vetkőzni, az nem vetkőzik.

Ronda körülmetélt, foltos péniszem csak rám tartozik, az is, hogy hányszor pisilek egy nap és az is, hogy leszálltak-e már a heréim. Nem is értem, hogy egyeseknek ez miért kérdés, hogy "levegyem vagy ne vegyem" az meg egészen kiakasztó, hogy ilyen szerencsétlen emberek is vannak, akik hagyják, hogy társaik előtt kérdezgessék, PEEP-showt csináltassanak velük és még meg is fogdossák. Ha valaki végigcsinálja, akkor utána ne hisztizzen szerintem, én az elején látom, hogy mire megy ki a játék (hiszen látni, tudni, hallani lehet) és akkor NEM VESZEK RÉSZT BENNE.


Ha meg belefér, akkor résztveszek és utána nem panaszkodom.


Manapság a fiatalok igenis nagyon jól tudják, hogy mihez van joguk, csak élni kell ezzel a joggal, nem pedig birkaként hagyni, hogy csordában tapogassák a heréket, aki hagyja, az utána szépen maradjon csöndben... szerintem (bocs)



10 2010. április 29. csütörtök, 06:16


/Lilla/


Kedves Macifej!


Sajnos ez nem egészen így van!


Épen az a probléma, hogy sok gyerek/tini nincs tisztában a jogaival és azzal, hogy ezt meg lehet tagadni. Azt hiszik, hogy az iskolaorvosi vizsgálat egy olyan dolog aminek "muszáj" alávetni magukat, legyen az BÁRMI.

És sajnos sok iskolaorvos és védőnő is visszaél a diákok tájékozatlanságával és azt HAZUDJÁK nekik, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező!


Több fórumban is témáznak erről a neten, ahol fiúk-lányok vegyesen panaszkodnak arról, hogy MEGALÁZTÁK őket, ráadásul mások előtt.

2010. ápr. 30. 02:12
 170/1151 anonim ***** válasza:
85%

Medi!


Te baromi nehéz eset vagy és képtelen vagy elfogadni,ha valaki más véleményen van,mások a nézetei.


A higénia hogy jön ide?-A válaszom erre,hogy bármi bekerülhet a gyerek testnyilásába,kosz stb,bárhova leülhet és főként bármibe,csúszik-mászik a földön,mert kicsi és mozgékony.

Az emberek meg mindenfélét szétszórnak,kutyakakát hagynak a játszótereken,köpködnek és már vízen úszó táskába csomagolt kakival is találkoztam,meg használt kotonnal stb.

A barátnőm kislányával megtörtént

hüvely fertőzést szedett össze a strandon,otthon vette észre másnap hogy foltos az alsóneműje az édesanyja,gondolhatod mekkora volt az ijedtség.


De a mások leszólását hagyad már,és ne a helyesírás legyen a legnagyobb gondod,a leszólással magadat minősíted.


A szakértők sem érdekelnek,nézd igen is számít milyen társadalmi normákban,kulturában,rétegben nő fel az ember,amit lát,ami őt körülveszi az számára a normális és a természetes,azt követi,ennyi de ejtsük ezt a témát már.


Szerintem jó ha van az emberben egy egészséges szemérmesség,ez legyen a legkisebb bajunk.

Az óvisok meg úgy keveredtek ide,hogy szerintem attól hogy ők még kisemberek,őket is úgyanúgy tiszteletben kell tartani és hogy a szülők erről a vizsgálatról semmit sem tudtak.

________________________________________________________________________________________________________________________

Medi!Most komolyan nem sértésből,de röviden oszd meg,hogyan képzeled el a helyes gyerek nevelést,és miben hibáznak szerited a szülők!

_______________________________________________________________________________________________________________________

Na mindegy óvis,iskolás,szülő mindegy a lényeg,hogy kapjanak felvilágosítás és normálisan bánjanak velük és tudják azt ha sértő a vizsgálat módja v. maga a vizsgálat,akkor választhatnak más orvost,megtehetik.


Tami

2010. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!