Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/1151 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Lilla!


Én vagyok a 9:45-ös, és nem fogom kiírni a nevemet, mert minek írnám ki. De a válaszokat, amiket itt megírok szerte a kérdéseknél, egytől-egyig vállalom, lehet nekem írni levelet, sőt, személyesen is vállalom azt, hogy bárkinek a szemébe nézek és vállalok minden szót, amit kimondtam, vagy leírtam ide.

Ez nem egy igazi fórum amúgy, olvasd el a szabályokat, itt NEM VÉLETLEN, hogy nincsenen nevek és egyéb azonosítók. A honlap üzemeltetői - ha ügyes vagy és megfigyeled - azon vannak, hogy legyen egy adott, lehetőleg nem fake kérdés, amire válaszolnak az emberek, név nélkül. Ehhez képest, te vitafórumnak használod ezt a helyet, nem eredeti céljának megfelelően. Nem is értem, hogy szinte lázadsz, amiért nincs név, meg egyebek. Miért nem elég, hogy lehet írni levelet annak, akivel problémád van?



Amúgy meg szépen vegyen vissza mindenki, aki szerint nem értek a gyerekekhez, tudod kedves Lilla, itt mindenki nagyon-nagyon bátor, de rajtam kívül SENKI az égvilágon nincs ezen az egész szájbalökött portálon, aki ARCCAL vállalja adott esetben a véleményét. Pár próbán túlvagyok, úgyhogy a személyeskedő, sértegető kis gyökerek szépen kussoljanak el, azt ajánlom, amíg a kis pofájukat a monitorjuk mögött rejtegetik és még egy mailcímet se képesek megadni.


Továbbra is tartom, hogy 5-6 évesek esetén ez az egész egy szánalmas, nevetséges duma. A rosszul, feszültségben és szégyellőségre nevelt gyerekek a szüleik hülyeségét viszik tovább. Azt, hogy a testünket szégyellni kell. Természetes, hogy a változókorban, mondjuk 10 évesen már nem akar a kiserkenő punciszőrrel egyik lány se kiállni a plénum elé, de ne szórakozzunk már, hogy 5 éves gyerek, ÖTÉVES, hát körberöhögök mindenkit, de komolyan, ÖTÉVESEN hagyjuk már a szánalmas, kívülről erőltetett, tévéből meg ostobáktól ellesett "szégyenérzetet", ami nem is valós, csak bebeszélt. Ez röhejes. RÖhejesek vagytok mind, akik 5-6 éves gyerekek "szemérmére vigyáztok". Ez a véleményem és ha nem írom ide a nevemet, meg lepontoztok, akkor is ezt gondolom. Szemetekbe is megmondom, hogy SZÁNALMAS és RÖHEJES. Pont.

2010. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/1151 anonim ***** válasza:
13%

Ja és még valami:


"az elsős kisfiát más fiúk előtt vetkőztették le és a gyerekek rögtön csúfolni kezdték egymást a méreteik miatt"


7-8 évesek, először is nem hiszem el a szitut, szerintem KAMU.


Másrészt, aki ilyen baromságokat ír, az vagy provokál valamit, vagy nem ismeri a gyerekeket. Egymás méreteit az úszáson is csúfolhatják, akinek egész évben van úszás, azzal mit csinálsz, ha a te gyereked?


Erre felelj, drága névvel rendelkező Lilla!

Egész évben úsznia kell a 7 éves gyerekednek és, hogy nehogy meglássák a kukiját a többi hétévesek, viszont nincs külön fülke neki, mer' az ombudsman nem intézkedett, akkor mit csinálsz?

Kiveszed a gyereket a suliból? Nem mehet úszni? Írd már meg, tényleg érdekel.


Ja, meg a többiek is, akik annyira de nagyonnagyon értenek a gyerekekhez. Írjátok le ti is, hajrá :D

Tényleg érdekel

2010. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/1151 anonim válasza:
90%
Ezt én egyáltalán nemtartom emberségesnek... Tesómat még nemrégen vizsgálták bementek 5-6an és mindenki mesztelenre vetközött bent volt az összes védönö vagy orvos mittomén, húzgálták a heréjét , fitymáját stb és ráadásul egy nő :O
2010. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/1151 anonim válasza:
87%

Ja és Lillának teljesen igaza van hogy mi köze van a suliorvosnak más farkához , csöcséhez , nunijához :) Meg tesóm is fel volt háborodva de azt hazudták neki hogy ez ilyen törvény meg olyan egy nagy szart!! Nincsis ilyen..


16:28-as voltam! ( Bocs a duplapostért de ezt el kellett mondanom :) )

2010. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/1151 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:28

A válasz megírásának időpontja: ma 15:34


Apám, te egy akkora tuskó vagy, hogy Moszkváig lehetne veled fűteni a mozdonyt! :D De haladjunk sorba:


"Én vagyok a 9:45-ös, és nem fogom kiírni a nevemet, mert minek írnám ki. De a válaszokat, amiket itt megírok szerte a kérdéseknél, egytől-egyig vállalom, lehet nekem írni levelet, sőt, személyesen is vállalom azt, hogy bárkinek a szemébe nézek és vállalok minden szót, amit kimondtam, vagy leírtam ide.

Ez nem egy igazi fórum amúgy, olvasd el a szabályokat, itt NEM VÉLETLEN, hogy nincsenen nevek és egyéb azonosítók. A honlap üzemeltetői - ha ügyes vagy és megfigyeled - azon vannak, hogy legyen egy adott, lehetőleg nem fake kérdés, amire válaszolnak az emberek, név nélkül. Ehhez képest, te vitafórumnak használod ezt a helyet, nem eredeti céljának megfelelően. Nem is értem, hogy szinte lázadsz, amiért nincs név, meg egyebek. Miért nem elég, hogy lehet írni levelet annak, akivel problémád van?"


Ez most menyire tartozik a témához? Szerintem semennyire. Az meg hogy szabályok... nézz már körül könyörgöm. Minden harmadik kérdésbe bele lehetne kötni az oldalon. Ennek legalább értelme is van.


"Amúgy meg szépen vegyen vissza mindenki, aki szerint nem értek a gyerekekhez, tudod kedves Lilla, itt mindenki nagyon-nagyon bátor, de rajtam kívül SENKI az égvilágon nincs ezen az egész szájbalökött portálon, aki ARCCAL vállalja adott esetben a véleményét. Pár próbán túlvagyok, úgyhogy a személyeskedő, sértegető kis gyökerek szépen kussoljanak el, azt ajánlom, amíg a kis pofájukat a monitorjuk mögött rejtegetik és még egy mailcímet se képesek megadni."


Hű, kemény vagy, mint a háromnapos lószar! ;D Végül is, ha már érv nincs, jöhet a személyeskedés, ugye? Szánalmas...


"Továbbra is tartom, hogy 5-6 évesek esetén ez az egész egy szánalmas, nevetséges duma. A rosszul, feszültségben és szégyellőségre nevelt gyerekek a szüleik hülyeségét viszik tovább. Azt, hogy a testünket szégyellni kell. Természetes, hogy a változókorban, mondjuk 10 évesen már nem akar a kiserkenő punciszőrrel egyik lány se kiállni a plénum elé, de ne szórakozzunk már, hogy 5 éves gyerek, ÖTÉVES, hát körberöhögök mindenkit, de komolyan, ÖTÉVESEN hagyjuk már a szánalmas, kívülről erőltetett, tévéből meg ostobáktól ellesett "szégyenérzetet", ami nem is valós, csak bebeszélt. Ez röhejes. RÖhejesek vagytok mind, akik 5-6 éves gyerekek "szemérmére vigyáztok". Ez a véleményem és ha nem írom ide a nevemet, meg lepontoztok, akkor is ezt gondolom. Szemetekbe is megmondom, hogy SZÁNALMAS és RÖHEJES. Pont."


Ismét megérdeklődném: milyen messzemenő tapasztalataid vannak az óvodás gyerekekkel, hogy ezt így kijelented. Tudod a helyzet az, hogy hiába vered a melled a semmire, ha nem tudod alátámasztani valamivel. Egyébként szerintem meg hülye vagy a témához. Pont.


"7-8 évesek, először is nem hiszem el a szitut, szerintem KAMU."


Erre mit mondjak? inkább hiszel a saját megalapozatlan állításodnak, mint a dologról első kézből tapasztaló gyereknek. Most mondhatnám, hogy az önteltség netovábbja, de inkább hagyjuk.


"Másrészt, aki ilyen baromságokat ír, az vagy provokál valamit, vagy nem ismeri a gyerekeket. Egymás méreteit az úszáson is csúfolhatják, akinek egész évben van úszás, azzal mit csinálsz, ha a te gyereked?"


Az uszodás téma már ki lett vesézve oldalakkal ezelőtt. Ha lusta vagy visszaolvasni vagy nem tudsz szöveget értelmezni, azzal én sem tudok már mit kezdeni.


Bár úgyis hiába írok feltehetőleg. Az eddig hozzászólásodból kiválóan lejött, hogy észérvek nélkül, nagy pofával osztod a népet, mert azt hiszed, hogy jobban tudod a dolgokat. Hja, az ilyen nagyarcú nethuszárok viccesek tudnak lenni, legalább feldobtál kicsit, úgyis pocsék napom volt. Kösz! :D


Durlag

2010. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/1151 anonim ***** válasza:
93%

Durlag!

Szívemből szóltál!:))


maszatka

2010. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/1151 A kérdező kommentje:

Kedves NÉVNÉLKÜLI cinikus hozzászóló!


Előszöris gratulálok a párját ritkítóan kulturált, intelligens és nagyfokú empátiát is tükröző hozzászólásodhoz!

Stilisztikailag is bizonyára 5-öst kapnál akár egyetemi szinten is....



A nevekkel kapcsolatban....Ki mondta, hogy én (vagy bárki) kiváncsi a Te IGAZI nevedre?!? :D Én ugyan nem! De szerintem mások sem....

Nem az igazi nevedet "kellene" odaírni, csak valami nicknevet legalább. Kizárólag amiatt lenne jó mert ha esetleg reagálni szeretnék valakinek az írására....nyílván VALAHOGY meg kell szólítanom nemde?!

Ha pl valaki odaírja az írásai alá, hogy "cukorka" vagy kiskacsa, vagy akármi.....akkor MEG TUDOM SZÓLÍTANI!!!

Vagy ha pl azt írja oda vki az írásához, hogy "Kati" vagy "Géza"....gondolod engem az érdekel, hogy az illetőt TÉNYLEG Katinak vagy Gézának hívják-e?! NEM ÉRDEKEL!

Megismétlem! Kizárólag amiatt tartom jónak a dolgot, hogy MEG TUDJAM SZÓLÍTANI AZT AKINEK AZ ÍRÁSÁRA REAGÁLNI SZERETNÉK!


Neked pl javasolnám a "Népművészeti Cserépedény" nicknevet! Kiválóan ILLIK hozzád!


Idézet tőled: " Amúgy meg szépen vegyen vissza mindenki, aki szerint nem értek a gyerekekhez "


Szóval te úgy gondolod magadról, hogy te ÉRTESZ a gyerekekhez? Van gyereked? (nem hiszem) De ha netán lesz valaha gyereked, már ELŐRE SAJNÁLOM, hogy ilyen apja lesz mint te!

Mi lesz ha pl a Te gyereked is egy olyan tipus lesz aki nem szeret idegenek előtt meztelenül mutatkozni?! Ki fogod röhögni? Netán kihajtod meztelenül az utcára?!

Az ilyesmi nem nevelés kérdése! Ez mindenkinek egy VELESZÜLETETT tulajdonsága......


Örülök, hogy nem te vagy az apám....


Idézet tőled: " a személyeskedő, sértegető kis gyökerek szépen kussoljanak el, azt ajánlom, amíg a kis pofájukat a monitorjuk mögött rejtegetik és még egy mailcímet se képesek megadni. "


Hát ez meg mi volt kedves NÉVNÉLKÜLI cinikus hozzászóló???

Kinek címezted ezt a "költői" stílusban megfogalmazott szóvirágot?!


Ha jól emlékszem TE voltál aki elkezdett itt mindenféle sértő, cinikus jelzőket osztogatni azokra akik nem akarnak mások előtt meztelenül mutatkozni.....és akkor TE SÉRTŐDSZ MEG? Miért is? Szóval NEKED SZABAD másokat sértegetni, kigúnyolni, de ha neked visszavágnak akkor "így" beszélsz ahogy előbb idéztem? Hát mit is mondjak...."érdekes" egy gondolkodásmódod van az fix....


A mail címmel kapcsolatban pedig....ha nem tűnt volna föl az ÉN CÍMEM IS OTT VAN! nekem is LEHET mailt küldeni....De nem tudom, hogy jön ez ide?!

Sokan valóban nem teszik publikussá az e-mail címüket de miért lenne ez baj? Ez nem társkereső rovat, hanem vitafórum.

Hiába próbálod ezt is kifacsarni....fogalmazhatod másképpen is de bizonyos értelemben ez igenis egy vitafórum! Ahol egy SOKAKAT ÉRINTŐ témát lehet kibeszélni, megvitatni másokkal, AKIKET ÉRDEKEL!

Ha téged ez a téma nem érdekel, akkor nem kell reagálnod. Sőt olvasnod sem kötelező....


Mégegy idézet tőled: "az elsős kisfiát más fiúk előtt vetkőztették le és a gyerekek rögtön csúfolni kezdték egymást a méreteik miatt

7-8 évesek, először is nem hiszem el a szitut, szerintem KAMU."


MIT NEM HISZEL EL EZEN?? Ilyen vizsgálatok tényleg vannak! Én ezt nem gondolom hanem TUDOM! Nemcsak 7-8 éves korban hanem már óvodásoknál is!

Ha nekem nem hiszed el, kérdezz meg egy gyermekorvost!


Az uszodás cinikus provokatív kérdésedre, nem is kéne válaszolnom....de azért megteszem.


1: Mi az, hogy "kötelező" úszás? Ilyen nincs! Tudom, sok helyen van de NEM MINDEN iskolában.


2: Ha van is "kötelező" úszás, akkor sem kötelező rajta részt venni.


3:Nem kukkoltam soha a férfi öltözőben de hallomásból tudom, hogy a fiúk is hasonló módon oldották meg mint a lányok (mármint aki nem exhibicionista). Vagyis egy törölközőt tekert a derekára és a törölköző alatt vette le a vizes nadrágot és fel a szárazat.

Lányok ugyanigy, csak ők a hónalj vonalában tekerték magukra a fürdőlepedőt ami csípőig takarta őket és az alatt bujtak ki a fürdőruhából.


4: Még ha úgyis lenne, hogy valaki nem takarja el magát törölközővel az uszodai öltözőben, azt AKKOR SEM lehet összehasonlítani az egymás előtti vizsgálattal.

Hiszen a vizsgálatnál totál meztelenül feküdni SZÉTETT LÁBAKKAL, és 5 másik lány nézi végig, hogy a doki a nemiszervemet nyomkodja , majd pedig a fémkampóval széthúzza a nagyajkakat, hogy ellenőrizze a "nemi fejlődésemet" vagyis, hogy rendesen kifejlődött-e a csiklóm és a kisajkaim ....netán még a hüvelyi folyásomról is informálódni akar.....és mindezt MÁSOK VÉGIGNÉZZÉK.......


És persze fiúknak is nyílván "kellemes" érzés lehet, hogy mások előtt "mogyorózza" őket a doki amit még a védőnénike is végignéz nemcsak az 5 osztálytárs.....


HOGY LEHET EZT ÖSSZEHASONLÍTANI AZ USZODÁS VAGY AKÁRMILYEN ÁTÖLTÖZÉSSEL?????


Tökéletesen megértem azokat akik ezen felháborodtak és igazuk van azoknak akik megtagadták a vizsgálatot!

Ha nálunk lett volna ilyen iskolás koromban én is megtagadtam volna!


Üdvözlettel:Lilla

2010. ápr. 28. 03:35
 148/1151 anonim ***** válasza:
17%

Én csak azt azt egyet nem értem, hogy a kérdezőnek mi volt a célja ezzel az egésszel?

Ugyanis én azt látom, hogy ő nem egyszerűen feltett egy válaszra váró kérdést, (amiről ez a site szól defaultban), hanem egy afféle észosztó, a saját véleményét mindenkire ráerőltető, az eltérő véleménnyel szemben pedig teljességgel intoleráns, a vitafórumokra emlékeztető magatartást tanúsít.

A kérdésre az lenne a válasz, hogy: a diáknak joga van tanulni járni az oktatási intézménybe, de ennek igénybevételével ő is elfogadja az adott intézmény házirendjét és követelményeit. Az intézménynek kötelessége a diákjai egészségét felmérni, szükség esetén szakrendelésre továbbküldeni és egyfajta egészségre nevelési szerepe is van. Persze, mivel az orvosok is emberből vannak, előfordulhatnak túlkapások vagy bizonyos dolgokkal kapcsolatos figyelmetlenségek itt is, mint pl a diákok szemérmességi elvárásainak nem teljeskörű figyelembe vétele, de meggyőződésem, hogy a hazánkban amúgy is "túlfizetett" eü dolgozóknak nem szerepel az elérendő céljai között az, hogy megalázónak, netán perverznek mutatkozzanak. Amúgy azt pedig ha egy diák UDVARIAS hangnemben KÉRI, hogy őt egyedül vizsgálják és minden vizsgálati elemkor csak a vizsgált testrészét kelljen szabaddá tenni, nem hiszem, hogy ezt megtagadnák vagy kényszert alkalmaznának. Hiszen valóban nem a gulágon vagyunk. Ugyanakkor nagyon eltúlozzák sokan, többek között a kedves kérdező is ezt a témát. Az egészségügyi vizsgálatok és az esetleges ellátás a páciens érdekében áll, ezt nem ártana felfogni.

Ami pedig a bejegyzések alaki oldalát illeti, ez valóban nem az index fórum, ahol nicknevekkel kell beazonosítani a hozzászólókat és akár kilistázni évekre visszamenőleg, hogy miket írt be az illető. Úgyhogy jelenleg a deviancia a kérdés feltevőjét jellemzi inkább, mint a beírókét.

2010. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/1151 anonim ***** válasza:
7%

"Apám, te egy akkora tuskó vagy, hogy Moszkváig lehetne veled fűteni a mozdonyt! :D De haladjunk sorba:"


Sorban, tuskókám, nem sorbA. Ennyit rólad.


"Az meg hogy szabályok... nézz már körül könyörgöm. Minden harmadik kérdésbe bele lehetne kötni az oldalon. Ennek legalább értelme is van."


Az olyan kérdéseknél, ahol probléma merülhet föl, szólni lehet a moderátoroknak, sok provokatív és ostoba kérdés van. Ha valamelyik nem tetszik, szólhatsz a megfelelő embereknek, ha nem akarsz, akkor nem, de ez az oldal akkor se arról szól, amire most éppen használjuk: egymással vitázni. Még egyszer elmondom, hátha fölfogod: kérdések vannak és azokra kellene válaszolni és nem egymással fórumozni. Megvan? :)


"Hű, kemény vagy, mint a háromnapos lószar! ;D Végül is, ha már érv nincs, jöhet a személyeskedés, ugye? Szánalmas..."


Mi a személyeskedés abban, hogy lehet nekem írni és én vállalom az arcomat is? Csak nem az zavar kis drága, hogy te meg nem? Továbbra is azt mondom, aki a net előtt osztja az észt és nem vállalja élőben, az szépen maradjon csöndben, mert csak még röhejesebb lesz. De tuskózzál nyugodtan, amiért én vállalom magam, ha te ettől boldog vagy, én csak sajnálni tudlak.


"Ismét megérdeklődném: milyen messzemenő tapasztalataid vannak az óvodás gyerekekkel, hogy ezt így kijelented. Tudod a helyzet az, hogy hiába vered a melled a semmire, ha nem tudod alátámasztani valamivel. Egyébként szerintem meg hülye vagy a témához. Pont."


Ennyit arról, hogy ki személyeskedik. Dolgoztam igen sokat gyerekekkel és most is vigyázok néhányra, van némi fogalmam. És ha megkérhetlek, élőben hülyézz, ne arc nélkül, te nagyonbátor, oké?

Nem vertem a mellem, ne hazudozz.


"Erre mit mondjak? inkább hiszel a saját megalapozatlan állításodnak, mint a dologról első kézből tapasztaló gyereknek. Most mondhatnám, hogy az önteltség netovábbja, de inkább hagyjuk."


Aha! Nyilván öntelt vagyok. Mert nem hiszem el, amit a neten elolvasok. Te mindent elhiszel egyből? Te hallottad személyesen a gyerektől? Hallottad, mik voltak a körülmények, pontosan mi volt? Beszélgettél a többi résztvevővel is?

Vagy inkább úgy kérdezem: mit hangzott el konkrétan és kiktől? Mesélj, kíváncsi vagyok, tényleg.


"Az uszodás téma már ki lett vesézve oldalakkal ezelőtt. Ha lusta vagy visszaolvasni vagy nem tudsz szöveget értelmezni, azzal én sem tudok már mit kezdeni."


Ahogy elnézem, te nem tudsz szöveget értelmezni. Amúgy végigolvastam az egészet, különben nem szólnék hozzá.


"Bár úgyis hiába írok feltehetőleg. Az eddig hozzászólásodból kiválóan lejött, hogy észérvek nélkül, nagy pofával osztod a népet, mert azt hiszed, hogy jobban tudod a dolgokat. Hja, az ilyen nagyarcú nethuszárok viccesek tudnak lenni, legalább feldobtál kicsit, úgyis pocsék napom volt. Kösz! :D "


Nagyarcú nethuszár?

Édes kis barátom, te vagy itt a nethuszár. Én, mint már mondtam, személyesen is vállalom a véleményemet.

Erre mondtad, hogy ez személyeskedés. Nyilván kevered a fogalmakat, mert még kicsit tanulatlan vagy, de majd belejössz, meglátod :)

Örülök, hogy jó napot okozhattam, jó érzés, hogy ilyen kevéssel föl tudtalak dobni :D


Csók

2010. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/1151 anonim ***** válasza:
18%

"Kedves NÉVNÉLKÜLI cinikus hozzászóló!"


Kedves Lilla. Medi Crash néven vagyok itt bejelentkezve, neked legyen csak Medi, ha már így összejöttünk :D

Nem vagy te jogász? :D


"Előszöris gratulálok a párját ritkítóan kulturált, intelligens és nagyfokú empátiát is tükröző hozzászólásodhoz!"


Köszönöm!


"Stilisztikailag is bizonyára 5-öst kapnál akár egyetemi szinten is...."


Csak nem egyetemi oktató vagy? Mesélj, stilisztikában is nagyon otthon vagy? Ítélj még :)


"A nevekkel kapcsolatban....Ki mondta, hogy én (vagy bárki) kiváncsi a Te IGAZI nevedre?!? :D Én ugyan nem! De szerintem mások sem....

Nem az igazi nevedet "kellene" odaírni, csak valami nicknevet legalább. Kizárólag amiatt lenne jó mert ha esetleg reagálni szeretnék valakinek az írására....nyílván VALAHOGY meg kell szólítanom nemde?!

Ha pl valaki odaírja az írásai alá, hogy "cukorka" vagy kiskacsa, vagy akármi.....akkor MEG TUDOM SZÓLÍTANI!!!

Vagy ha pl azt írja oda vki az írásához, hogy "Kati" vagy "Géza"....gondolod engem az érdekel, hogy az illetőt TÉNYLEG Katinak vagy Gézának hívják-e?! NEM ÉRDEKEL!

Megismétlem! Kizárólag amiatt tartom jónak a dolgot, hogy MEG TUDJAM SZÓLÍTANI AZT AKINEK AZ ÍRÁSÁRA REAGÁLNI SZERETNÉK!"


Értem.

Tehát, Medi.

Jó lesz? Most már marad...


"Neked pl javasolnám a "Népművészeti Cserépedény" nicknevet! Kiválóan ILLIK hozzád!"


Hú, ez nagyon ütős poén volt!

Látod, ezért jó a net, mert mint a kis cimborád, te is le tudsz ülni a monitor elé és olyanokat tudsz mondani, amiket talán élőben - főleg lányként - kevésbé erőltetnél.

Ilyen a kódolt köcsögözésed is.

(Mondom én, a net előtt nagyon bátor lesz sok ember)


"Szóval te úgy gondolod magadról, hogy te ÉRTESZ a gyerekekhez? Van gyereked? (nem hiszem) De ha netán lesz valaha gyereked, már ELŐRE SAJNÁLOM, hogy ilyen apja lesz mint te!"


Köszönöm a bizalmat! Hány sor alapján állapítottad meg, hogy rossz apa lennék?

Milyen alapon akarod te megmondani, hogy én értek-e a gyerekekhez? Körberöhöglek :DDDDDD


"Mi lesz ha pl a Te gyereked is egy olyan tipus lesz aki nem szeret idegenek előtt meztelenül mutatkozni?! Ki fogod röhögni? Netán kihajtod meztelenül az utcára?!"


Ha kicsit odafigyelnél a szövegeimre, észrevehetnéd, hogy pont ez a dolog lényege: a nevelés. Hogy a gyerekünket nem neveljük szégyellősre. Nyilván te is tudod, hogy a gyerekek NEM szégyellősek, ezt csak beléjüknevelik, látják a felnőttektől és azért lesz nekik is ez fontos, különben miért lenne?

Miért nevelném én úgy a gyerekemet, hogy szégyellős legyen? Mi okom lenne rá? Mi oka lenne a gyerekemnek szégyellni a testét? Főleg 5-6 éves korban?

Embertömegek járnak naturista strandokra. Családok, gyerekek, öregek, bárki. Ők mind betegesek? Francia riviérán értemiségi családok tömege van, kb 10-15 ezer ember, ők mind betegek, akik kényszerítik a kempingbe vitt gyerekeket, hogy ruhátlanok legyenek? És ezek a gyerekek traumát élnek át? Erről mit gondolsz? :D

Hogy jut eszedbe, hogy kihajtanám a gyerekemet meztelenül az utcára? (Anyám....)


"Az ilyesmi nem nevelés kérdése! Ez mindenkinek egy VELESZÜLETETT tulajdonsága......"


Tévedsz, de nyugodtan kérdezz meg szakembereket. Én dolgoztam ilyen szakemberekkel és ez a kérdés nem kérdés: sajnos rosszul tudod. Nem születik senkivel az, hogy szégyellni kellene a testét. Ez kialakul, a környezet hatására. Kicsit olvasgass még, azt ajánlom, tényleg minden rosszindulat nélkül...


"Örülök, hogy nem te vagy az apám...."


Most mit mondjak? Én is örülök, hogy nem vagyok az apád, Luke. (Hhhh-hhhh)


"Ha jól emlékszem TE voltál aki elkezdett itt mindenféle sértő, cinikus jelzőket osztogatni azokra akik nem akarnak mások előtt meztelenül mutatkozni....."


Tényleg? Azokra, akik nem akarnak meztelenül mások előtt mutatkozni? Hol is tettem ilyet? Annyit mondtam, hogy az 5-6 éves gyerekek szégyenérzete egy hülye vicc, mert beléjüknevelték. Nyugodtan kérdezz meg pszichológust (esetleg, ha úgyis mész éppen) vagy pszichiátert, gyermekgondozót, nevelőt, szexuálpszichológust, bárkit, ha nekem nem hiszel.


"és akkor TE SÉRTŐDSZ MEG? Miért is? Szóval NEKED SZABAD másokat sértegetni, kigúnyolni, de ha neked visszavágnak akkor "így" beszélsz ahogy előbb idéztem? Hát mit is mondjak...."érdekes" egy gondolkodásmódod van az fix...."


Te mondd, ha ennyire akarsz velem beszélgetni, akkor miért nem írsz nekem egy mailt? Miért itt kell ezt lefolytatni? Feltűnési viszketegséged van? Itt KÉRDEZŐ van, aki KÉRDEZ, a hozzászólás pedig VÁLASZ kizárólag a kérdésre. Szerintem nincs értelme, hogy a továbbiakban itt köcsögözz, az ilyet csináljuk levélben. Vagy akár személyesen, mert - nem győzöm hangsúlyozni - én nem a kis nethuszár vagyok, én vállalom magam és a véleményemet. Te?


"A mail címmel kapcsolatban pedig....ha nem tűnt volna föl az ÉN CÍMEM IS OTT VAN! nekem is LEHET mailt küldeni....De nem tudom, hogy jön ez ide?!"


Elmondom.

Úgy, hogy ez KÉRDÉSEK honlapja, ahová a kérdésekre kell válaszolni és nem a válaszokra kell reagálni. Ha arra akarsz, akkor ott a lehetőség, mailben. Nem kell folyamatosan bosszantani a portál üzemeltetőit szerintem...


"Sokan valóban nem teszik publikussá az e-mail címüket de miért lenne ez baj? Ez nem társkereső rovat, hanem vitafórum."


Nem, drága Lilla, nem vitafórum :D

Te tényleg eltévesztetted a házszámot :)

Kérdések és azokra válaszok! A személyeskedés, köcsögözés, amit most itt folytatsz, az való levélbe! Tetszik érteni? Ezért jó a mail. Használd, ha ingered van ilyesmire a továbbiakban, mert szerintem a modik már unnak minket :)


"Hiába próbálod ezt is kifacsarni....fogalmazhatod másképpen is de bizonyos értelemben ez igenis egy vitafórum! Ahol egy SOKAKAT ÉRINTŐ témát lehet kibeszélni, megvitatni másokkal, AKIKET ÉRDEKEL!"


Kérdezd meg az üzemeltetőket, hogy ők mit gondolnak, milyen honlapot csinálnak, bizonyos értelemben. Van nekik is címük, rá tudsz kérdezni. Vagy erről is meg vagy győződve, mint arról, hogy 5 éves gyerek saját magától nekiáll szégyellősködni? Ajaj...


"Ha téged ez a téma nem érdekel, akkor nem kell reagálnod. Sőt olvasnod sem kötelező...."


Igen, ez nagy szerencse :)


"MIT NEM HISZEL EL EZEN?? Ilyen vizsgálatok tényleg vannak! Én ezt nem gondolom hanem TUDOM! Nemcsak 7-8 éves korban hanem már óvodásoknál is!

Ha nekem nem hiszed el, kérdezz meg egy gyermekorvost!"


Nem azt nem hiszem el, hanem azt nem, hogy ez a sztori így igaz, ebben a formában, a gyerekek egymást valóban nekiállnak keményen csúfolni úgy, hogy ebből lelki sérülése legyen egy HÉTÉVESNEK. De mesélj már a részletekről, te kivel is beszéltél? Mi is volt ott? Mi történt? Kik mondtak és mit?


"Az uszodás cinikus provokatív kérdésedre, nem is kéne válaszolnom....de azért megteszem."


Szerencsés vagyok, mondom én :D


"1: Mi az, hogy "kötelező" úszás? Ilyen nincs! Tudom, sok helyen van de NEM MINDEN iskolában."


Valóban nem minden iskolában. Én pl általános iskolában, harmadik osztályban mentem egész évben úszni és se előtte, se utána. De az tornaóra keretében volt, kötelező volt és nem volt kérdés, hogy mindenki megy. Amúgy akkor még nem voltam 10 éves és emlékszem, hogy nem volt szégyellős senki, főleg nem fiúk egymás előtt.

Persze, lehet, hogy van most olyan, aki az akkori öltözői meztelenkedés miatt egész életében erős idegnyugtatókat kell, hogy szedjen, mert tönkrement az élete. Végül is 50% az esély, vagy igen, vagy nem :D

Sok iskolában van, nagyon soknál meg csak néha van, amikor meg tudják szervezni. Külön öltözőfülkéket még soha nem láttam ilyen alkalmakkor.


"2: Ha van is "kötelező" úszás, akkor sem kötelező rajta részt venni."


Te hány éves vagy? :D

Szerinted ha pl egész évben mondjuk csak heti egy tornaóra van az uszodában, akkor az hány kihagyott óra egy gyereknek? Nem kell idézőjelbe tenni az úszást, ahol rendszeresen van, ott nem lehet megtenni, hogy valaki nem megy. Ha a gyereknek nincs kedve menni és közli veled, hogy szégyellős a többiek előtt, akkor bemész a suliba és közlöd a tanárral, hogy a 30 gyerek közül a te 7 évesed nem fog járni a heti egy vagy kettő úszásra, mert ehhez jogotok van? Nem tűnik túl életszerűnek, mint ahogy más se, amiket olvasok tőled nagyrészt :D


"3:Nem kukkoltam soha a férfi öltözőben de hallomásból tudom, hogy a fiúk is hasonló módon oldották meg mint a lányok (mármint aki nem exhibicionista). Vagyis egy törölközőt tekert a derekára és a törölköző alatt vette le a vizes nadrágot és fel a szárazat.

Lányok ugyanigy, csak ők a hónalj vonalában tekerték magukra a fürdőlepedőt ami csípőig takarta őket és az alatt bujtak ki a fürdőruhából."


Aha. Értem...


"4: Még ha úgyis lenne, hogy valaki nem takarja el magát törölközővel az uszodai öltözőben, azt AKKOR SEM lehet összehasonlítani az egymás előtti vizsgálattal."


Az igaz. De az sem 5-6 éves korban.


"Hiszen a vizsgálatnál totál meztelenül feküdni SZÉTETT LÁBAKKAL, és 5 másik lány nézi végig, hogy a doki a nemiszervemet nyomkodja , majd pedig a fémkampóval széthúzza a nagyajkakat, hogy ellenőrizze a "nemi fejlődésemet" vagyis, hogy rendesen kifejlődött-e a csiklóm és a kisajkaim ....netán még a hüvelyi folyásomról is informálódni akar.....és mindezt MÁSOK VÉGIGNÉZZÉK......"


Ez nyilván nem normális. Ha figyelmesebben olvasnál, láthatnád, hogy embertelennek tartom, amikor a 10-12 meg főleg 13 fölötti lányokat ilyennek vetik alá. A vizsgálat a beteg érdeke, de az intimitás fontos. Hol is írtam én azt, hogy ilyen vizsgálatnál jó, ha még öten nézik? Ugyan, idézz már légyszilégyszi.


"És persze fiúknak is nyílván "kellemes" érzés lehet, hogy mások előtt "mogyorózza" őket a doki amit még a védőnénike is végignéz nemcsak az 5 osztálytárs....."


Hasonlóan gáznak tartom, én nem vennék részt ilyenen. De ezt még hányszor kell leírnom?


"HOGY LEHET EZT ÖSSZEHASONLÍTANI AZ USZODÁS VAGY AKÁRMILYEN ÁTÖLTÖZÉSSEL?????"


Nem ezt hasonlítottam össze, de szerintem erre magadtól is rájöttél, ha végigolvasol figyelmesen. (Nem nagyon remélem)


"Tökéletesen megértem azokat akik ezen felháborodtak és igazuk van azoknak akik megtagadták a vizsgálatot!

Ha nálunk lett volna ilyen iskolás koromban én is megtagadtam volna!"


Nálunk nem volt. Mert nyilván megtagadtam volna én is, amikor már nagyobb vagyok. Felső tagozat, meg főleg már 14 éves kor környékén egyértelmű, hogy ez nem járható út. Senkinek semmi keresnivalója a vizsgálaton, csak egy betegnek, akivel az eü. személyzet foglalkozik.



Ne használjuk ezt a helyet erre szerintem, ha bármi fáj, lehet levélben köcsögözni, oltogatni, tedd ezt te is.


Tengermély tiszteletem


Medi

2010. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!