Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/1151 anonim ***** válasza:
18%

Na jó, az 5-6 éves gyerek szégyenérzete, azért ennyire ne fárasszatok már, de komolyan, besírok...

Azért meghülyülni nem kell. Az oké, hogy a kamaszokat ne vetkőztessük egymás előtt és nem tartozik a másik fityma és here alatti része a többire és az adatok is bizalmasak, ezt szerintem mindenki aláírja, de a 8 meg főleg 5 éves gyerekek azért nem kell, hogy ombudsmanért kiáltsanak, nem kell ilyen indokolatlan nagy hiszti, kicsit nyugodjatok már le... bocs...

2010. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/1151 anonim ***** válasza:
90%
Figyeljél már egy nagycsoportos,sőt egy 2.-as,azaz 8 éves gyerek sem vetkőzik le szívesen meztlenre fiú létére a lányok előtt,mert ilyet is olvastam a hotdog-on,ahova egy édesanya írt be.Hozzám az anyám már nem járkált pl be 9 éves koromra és 6 évesen nem vetköztem le idegenek előtt meztelenre és mivel voltam ovis én is,az tudom hogy 5-6 éves gyereknél már rég kialakult,hogy ő fiú,én meg lány.Szóval ennyi idős gyerkeket már ne vetkőztessenek le egymás előtt az egész csoportot meztelenre,főleg úgy hogy az édesnyák a fityma és a lányok nuni vizsgálatáról nem tudtak,és ezt a gyerekek előtt csinálták simán.Bocs én anyaként ki lennék akadva ha ilyen vizsgálatról nem tudnék és később a gyerekem mesélné el hogyan is zajlott.Egyébként meg azt kellene jól popsin rúgni akinek kipattant a fejéből az ilyen meztelenre vtköztetős,nemiszerveket nézegetős mizéria,régebben iskola kezdés előtt volt az oviban egy nagy vizsgálat,aztán már csak rutin jött.Nekem több 5 és 11 év körüli unokaöcsim,húgim van és már most szégyenlősek bizonyos téren,szóval ismerem az ilyen korú gyerekeket.
2010. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/1151 anonim ***** válasza:
81%

Azért tényleg felháborító a gyerekek nem űrutazonak,v.légiósnak készülnek,ott még megértem az ilyen teljes körű vizsgálatot,de még az egészségügyibe jelentkezett volt osztálytársamnál sem csináltak ilyen vizsgálatokat.Bocs a furcsa pl-ákért,de ott szokott ilyen lenni.

Én kiváncsi lennék aki ezt kitalálta,v. a vizsgálatott végző orvos is levetkőzne-e az őt segítő ápolónők előtt meztelenre és hagyná,hogy a munkaátrsai előtt vizsgálgassák,szerintem nem.Ezt is csak azért írom,mert minden orvos azzal jön,hogy az ápolónők állandóan látnak meztelen betegeket,oké akkor a doktor úr is kapja előttük elő,arra akarok utalni,hogy amikor nőgyógyásznál voltam először úgy kellett már majdnem arogánsan szólnom az orvosnak,hogy vizsgálat alatt ne nézen az ápolónő,mert simán leakart oda ülni és lesni,meg közben valami majszol éppen,a vizsgálat eleve marha zavaró,nem kell még közönség is,de sikerült elintéznem,hogy kinnt várakozon,és eszegessen tovább.


A hüvely folyásról meg annyi,hogy szinte minden lánynak ,nőnek van,és az iskola orvosnak ehhez tényleg semmi köze nincs,ahogy a nemi fejlődéshez sem,ő csinálja meg a rutint,a többit meg bízza a szülőkre,kamaszokra,évtizedekig,akárkit kérdezek nem is hallottak még ilyen bevezetett vizsgálatokból és mindenkiből nő és férfi lett és nem kellett még emiatt is szoronganiuk.

Szerintem az ilyen vizsgálatoknak semmi helyük nincs itt,meg én is olvastam valahol még kesztyű csere sincs vizsgálat közben azért durva.

És hol maradnak a tájékoztatások,sehol.Mondjuk az is érdekes,hogy valahol ami normáli hely csak rutin van,szerintem ők maguk sem tudják mik is az előírások.

Ezt a módszert mindenképp el kellene tőrőlni és a nemifejlettséget illető kérdést is a szülőkre bízni,az iskolának ehez semmi köze.


Így is sok mindentől kell tartani,félni a mai világban és akkor most már ettől is félthetik a gyerekeket a szülők.A rutin vizsgálatot vissza állítani,ezeket meg eltőrölni,megalázóak és sértőek.

2010. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/1151 anonim ***** válasza:
15%

Persze, 5-6 éves gyerekek szégyellősek, azért ez már NEVETSÉGES


Szerintem a 8 évesen szégyellős is röhejes, rossz nevelés következménye, mi az istennek kéne szégyellnie magát valakinek még 10 éves sincs, anyám borogass...


Ez röhejes, akkor is


Kamaszoknál érthető, de ovisoknál, ne fárasszatok már, ez már szánalmas picsogás, de tényleg

2010. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/1151 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónak: van ilyen korú gyereked, hogy ennyire tudod? Vagy csak mondod a magadét a nagyvilágba tapasztalat nélkül? Az utóbbira tippelnék...


Durlag

2010. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/1151 anonim ***** válasza:
81%

Én sem értek egyet ma 10:54-el, mert engem például úgy neveltek a szüleim már 4-5 évesen, hogy ne meztelenül szaladgáljak például a Balatonparton, de még a saját udvarunkban sem. És szerintem ez így van jól! Ez egyáltalán nem rossz nevelés! És a kisfiamat én is így fogom nevelni, igenis legyen annyira szégyenérzete, hogy nem hagyja,hogy más gyerekek előtt vizsgálgassák akár felül, akár alul. Mert amit az orvos mond neki, akár jót, akár rosszat, az csakis rá tartozik, senki másra.

Azért mert ők még gyerekek, megérdemlik ugyanazt a bánásmódot, mint a felnőttek, az élen azzal, hogy egyenként hívják be őket és csak azt vizsgálják, amire az iskolaorvosnak hatásköre van (mert nem gondolom, hogy nőgyógyászati vizsgálatra lenne...)


maszatka

2010. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/1151 anonim ***** válasza:
93%

Hát látszik,hogy nincs gyereke a beíronak,sőt még ennyi idős rokona se,mi az hogy ovodás,meg 10 éves gyerek ne legyen szégyenlős.Olvassa már végig,ovisokat fiúk-lányokat együtt vitték vizsgálni és meztelenre vetköztették őket és fityma nézés volt,úgy hogy azt a lányok is látták stb.

Egyébként meg egy 10 éves lánynak bőven van melle,már fejlődik és soknak fanszőre is,hát elég fura lenne,ha a fiúk előtt tök meztelenre vetkőzne és engedné magát úgy vizsgálni.

2010. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/1151 A kérdező kommentje:

Kedves NÉVNÉLKÜLI cinikus stílusú beíró! (aki ma 9:45-kor írt először!


Tudod az, hogy valaki szemérmes vagy exhibicionista az nem igazán életkor kérdése. A nevelésnek pedig végképpen SEMMI köze ehhez! Nem is értem, hogy jön ez ide szerinted?!


Vannak extrém exhibicionista emberek mint pl "OKI" az egykori ValóVilág show egyik főszereplője, aki saját bevallása szerint bármikor kimegy az utcára anyaszült meztelenül....és erről filmes beszámolót is láthattunk....

Hát igen....ILYEN IS VAN....


De tudod igenis OLYAN IS van, hogy valakiben már óvodás korában kialakul a szemérem érzet és igenis NEM szeret idegenek előtt meztelenül mutatkozni.

Egy ilyen szituációban pedig nem az számit, hogy TE, (vagy az óvónő vagy dokinő) HOGY gondolja, hanem itt kizárólag az számít, hogy a GYEREK HOGY gondolja! Tehát ha benne már ez a szeméremérzet megjelent akkor ezt illik tiszteletben tartani és külön vizsgálni.


Kedves Tami! (most ugyan nem írtad alá a mai üzijeidet, de a stílus alapján gondolom te vagy az a 27 éves Tami nevű hölgy ugye? :) )


Nos amit a Hotdog fórumról írtál abban egy picit tévedsz :) Kicsit rosszul emlékszel :)

Aki oda beírta azt az ovis történetet az nem egy édesanya volt :) Ő is csak másolta a történetet egy másik weboldalról :)

Mert gondolom arra az írásra gondolsz amit "KissyLee" néven írt valaki a Hotdog fórumra ugye? :)

KissyLee pedig én vagyok ott:) Ez az ottani nickem :)


Nekem pedig még nincs gyerekem :)


Nade hamár szóbahoztad....ide is bemásolom....talán a cinikus "barátunk" is kicsit elgondolkodik rajta...


Ime a történet:


Kedves Doktor,

Felháborító eljárást tapasztaltam a napokban, óvodás korú gyermekem orvosi vizsgálatánál. A szülôk tudta és beleegyezése nélkül vitték a gyerekeket az óvodából valamilyen -állítólag-, kötelezô vizsgálatra.

Az nem Önre tartozik, hogy az óvoda vezetése, vagy az óvónôk miért nem értesítettek errôl -ha megtették volna, nem viszem ma be a gyereket-, de azt Öntôl kérdezném, hogy vajon MILYEN ALAPON és milyen indokkal vetkôztetik le a gyerekeket egymás elôtt, megalázó módon, mint egy fegyenctelepen?

De ami ennél is fontosabb, mi indokolja a nemiszerv vizsgálatát????? Milyen jogalapja van annak, hogy az orvos, a szülô elôzetes hozzájárulása nélkül nézegetheti, fogdoshatja a gyerekek nemiszervét?

Miféle vizsgálat ez kérem szépen? Honnan veszik a bátorságot, hogy a szülôk tudta és beleegyezése nélkül, a hátuk mögött, kényszerrel, megalázzák a gyerekeket mások elôtt?


Feljelentést teszek az ügyben.

Öntôl pedig választ várok arra a kérdésre, hogy miért és milyen alapon vizsgálgatják a gyerekek nemiszervét a kötelezô vizsgálaton? A médiát is megkeresem az ügyben. Ez mindennek a teteje.


Egy felháborodott szülô.



Tisztelt Szülô!

Sajnálom, hogy a kötelezô orvosi vizsgálat, ami végül is gyermeke egészségét és megfelelô fejlôdését segíti elô, ilyen felháborodást váltott ki Önben. Válaszomhoz kikértem dr Kismarton Judit orvos-jogász szakvéleményét, és ha megengedi az alábbiakban közlöm Önnel is.

(Dr.Tausz István)



A gyermek óvodába történô beiratkozásakor általában a szülôkkel aláíratják a nyilatkozatot, miszerint a szülô hozzájárul ahhoz, hogy a gyermekét megvizsgálja az óvoda orvosa "iskola orvosa", sôt nyilatkoztatják a szülôket arról is, hogy baleset esetén kit kell értesíteni, illetve értesítés nélkül kórházba vagy orvoshoz szállítható e adott esetben a gyermek. Ha nincs ilyen nyilatkozat az oktatási intézmény mulasztást követ el.


a gyermekorvos köteles ellenôrizni a gyermek testi fejlôdését is, már pedig ezt csak akkor tudja megítélni amennyiben a gyermeket levetkôzteti. A szülôket fel kell világosítani arról, hogy a nemi szerv vizsgálata is az orvosi vizsgálat része kell hogy legyen!

Az hogy óvodás korban a gyermeket egyenként vizsgálják és ne sorba álljanak a gyerekek ruha nélkül elfogadható lehet, azonban ez nem jelenti azt, hogy jogszerětlenül járt el az orvos.


Persze célszerě a fiúkat és a lányokat külön vizsgálni, - szemérem érzet már ebben a korban is van - és igény esetén azt is köteles megtenni az orvos, hogy csak egy gyerek legyen a vizsgálóba, sôt tovább megyek, a szülô nyilatkozhat arról is hogy a gyermekét nem vizsgálhatja meg az iskola orvos, azonban ez esetben köteles a gyermek háziorvos éves vizsgálati eredményeit bemutatni.


(Dr.Kismarton Judit, orvos-jogász)


Na eddig volt a másolás!



Még annyit tennék hozzá a témához, hogy vannak olyan gondolkodású emberek akik az 5-6 de akár még a 8-10 éves gyerekek meztelenre vetkőztetéséről is azt mondják, hogy "ó hát az ilyesmi még nem számít ilyen pici gyerekeknél"

Ez NEM IGAZ! Legalábbis így ebben a formában NEM IGAZ!

Minden gyerek más és más mentalitással, érzelemvilággal rendelkezik.

És megismétlem amit már mondtam....Egy ilyen szituációban NEM AZ SZÁMÍT, hogy az óvónő, vagy dokinő, vagy akármilyen kívülálló HOGY gondolja, hanem KIZÁRÓLAG az számít, hogy a GYEREK, hogy gondolja!

Vagyis ha ő zavarban van mások előtt meztelenül akkor az orvos KÖTELES őt egyedül vizsgálnI! (ahogy a jogász-orvos nő is mondta az előbb idézett cikkben)


Én pl 10 évesen azért szégyelltem mások előtt meztelenül mutatkozni, mivel az átlagosnál korábban fejlődtek ki a melleim. 10-11 évesen már feltünően nagy gömbölyű melleim voltak. Az akkoi eszemmel erről azt gondoltam, hogy ez valami "szégyen" mivel a többi lány az osztályban akkor még totál lapos volt....


És azért is hülyeség amit ma írtál kedves NÉVNÉLKÜLI cinikus író mert tudod ami a gyerekkel 6-8-10 éves koráig történik, az MIND beívódik a tudatalattijába.

És ha pl egy 7-8 éves kisfiúval olyasmi történik amit egy apuka mesélt el (be is másoltam korábban) hogy az elsős kisfiát más fiúk előtt vetkőztették le és a gyerekek rögtön csúfolni kezdték egymást a méreteik miatt....Tudod egy ILYEN ESET nagyon komoly lelki traumát okozhat annak a gyermeknek! Meglehet, hogy a későbbiekben még AKKOR SE fog orvoshoz fordulni ha úgy érzi, hogy kellene, vagy gátlásai lesznek a szexuális élet elkezdésében. Pl nem mer levetkőzni a szerelme előtt....mert a tudatalattijában ott van állandóan az emlékkép, hogy amikor először látták "idegenek" a nemiszervét akkor KINEVETTÉK, a mérete miatt, ez pedig létrehozhat egy tudatalatti beteges gátlást a kisfiúban....akit talán élete végéig is elkísérhet egy ilyen lelki trauma!


Ezen is gondolkodj el egy kicsit!


Üdvözlettel: Lilla

2010. ápr. 27. 12:09
 139/1151 anonim ***** válasza:
89%

Tami vagyok,igen lehet rosszul idéztem,mert több témát is olvasttam ezzel kapcsolatban,megnéztem a linkeket,meg szintén ezen az oldalon korábban beírt történeketeket.

De a cinikusnak azt mondanám az igen kicsi gyerek nem a testét szégyelni,nem azzal elégedettlen,de nem akarja hogy azt bárki lássa,magyarul szemérmes és a gyerekek többsége az.A másik hogy tényleg nem egyenlő tempoban fejlődnek,van aki 10-11 évesen nagylány,én is az voltam,vagy akár már 8 évesen fejlettebb az átlagnál,őt ez zavarja,míg aki meg kicsit később fejlődik azt meg az és tényleg maradandó gátlások alakulhatnak ki.

De szerintem ezt úgy sem tudjuk neki megmagyarázni.


A lényeg,hogy a szülők tényleg nem szoktak a vizsgálatokról normális,részletes,áttekinthető választ kapni,valaki nem is kap,csak egy papírt,hogy beleegyezik e a gyerek vizsgálatába,amin nincs semmi és az ilyen eljárás az szégyenletes.A másik igen is a szülőnek az ilyen intim jellegű vizsgálatokról tudnia kellene,ez egy kamaszt v. fiatal felnőtett is megijeszt,még akkor is ha esetleg szakember végzik,diszkrét körülmények között,nem hogy egy pici gyereknél,ahol szerintem jobb ha ott van a szülője.

A másik,hogy a kis és nagykamaszoknál meg főként melőzni kellene ezt a bánásmódot és ezekbe a dolgokba nem bele szólni,mert tényleg az lesz,hogy semmilyen vizsgálatra nem fog emiatt később járni.

Ha véletlenül nem járok ezen az oldalon,akkor én se tudtam volna hogy ilyen vizsgálatok vannak,mert én is itt hallottam róluk először.


Na mindegy Lillával egyetértek,bocs a tévesztésért,de túl sok volt az infó és túl felháborító,egyszerűen nem szeretem ha valakit nem vesznek ember számba,ennyi és visszaélnek az esetleges tájékozatlanságával.

2010. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/1151 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként több barátnőmmel írunk be,illetve dikáljuk míg a másikunk írja,v gépen jelzik,hogy az oldalon van,az aláírás ezért is hiányzik sokszor,mert bár nincs gyerekünk,és minket nem érint,egyszerűen nem szeretjük,ha nem kezelnek valakit emberként.És már azért foglalkoztat a gyerek téma is és mondjuk én alapból kiskorom óta szégyenlős vagyok és van átérző képességem is,ahogy szerintem sok más embernek ezért is háborít fel annyira ez a dolog.Szeretem a gyerekeket,lehet hogy vannak szemtelen kamaszok,de akkor is ez senkivel nem lenne szabad megcsinálni.Remélem minnél több szülő tudni fog róla és tenni is fog ez ellen és felvilágosítják a gyerekeket.Tami


Azért figyleni fogom továbbra is a híreket.

2010. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!