Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/1151 anonim ***** válasza:
24%

"Ne használjuk ezt a helyet erre szerintem, ha bármi fáj, lehet levélben köcsögözni, oltogatni, tedd ezt te is."


Alkalmazd ezt az elvet magadra is nagyarcú zsenikém és nem lesz senkinek semmi gondja veled! ;)


A többi meg megint a poén színvonal, nem vesződöm a reakcióval inkább. Úgysem jut el az agyadig: ahhoz agy is kéne. :D

2010. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/1151 anonim ***** válasza:
0%
?
2010. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/1151 anonim ***** válasza:
19%

Nagyarcú zsenikéd? Agyatlan vagyok? Te, élőben is ilyen nagyon bátor lennél? :D

Látod, ez vagy te. Én vállalom élőben is, te meg sunyítasz. Ennyi vagy.

2010. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/1151 anonim ***** válasza:
4%
Ja és gerinces barátunk úgy magyaráz, hogy még egy mailcímet se ad meg, jellemző :D
2010. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/1151 anonim ***** válasza:
83%
IttFruzsi jelen.szerintem kellene küklldeni a szülőknek papírt hogy mil esz. Így legalább tudnának róla.Amúgy nekünk 4. osztályig együtt kellett öltözni a fiúkkal tesire
2010. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/1151 anonim ***** válasza:
93%

Tami vagyok és elvesztettem a fonalat kicsit,de a naturalizmust ne keverjük ide,azok az emberek mind abban a körben mozognak,az a természetes nekik,ahogy a nomád törzseknél is,nem sértésként írom,egyébként még a nomád törzseknél,pl Afrikában is használnak ágyék kötött ahogy nő a gyerek,és ott is egyre inkább felöltöznek,de ez a tény.De a munkahelyükre,iskolába ők is ruhában mennek itt a nudistákra gondolok.Más kulturákat ne keverjünk ide.


A szemérmesség kialakulása az egy normális folyamat és igenis már ovis korban kezd kialakulni és nem nevelés kérdése.Itt rajtad kívül senki sem sértegetett obcén szavakkal másokat egyébként.


Ja és a nudisták nudista strandra járnak,tudod ott mindenki meztelen,de gondolom ezt te is tudod,mert ahogy kivettem lehet te is oda jársz amivel nincs gond,de ez a te döntésed,a te testedről,míg a másik ember másképp vélekedik.Én sem mennék nudista strandra,de gondolom,ha sima strandra mész fel veszel egy gatyát.


Na most mivel a nudizmust kedveled gondolom te bárki előtt simán levetköztettnéd a gyereked,de én nem,már csak higénia miatt sem.EGyébként volt olyan gyerekkori barátnőm akit a szülei vittek ilyen strandokra is,de a gyerekek 10 éves korukra már nem akartak menni,mert zavarta őket.És olyan ismerősőm is van akik sima strandra jártak és a csaj mégis szeret járni nudizni,szóval ez nem neveltetés.Ezt a döntést az embernek kell meghoznia,én ha lenne gyerekem csak azért mert pici nem járatnám meztelenül,ez nem azt jelenti hogy dugdosnám ha épp átöltöztettem.Egyébként én szégyenlős vagyok,de a szüleimet anno simán láttam meztelenül otthon,és ha most felnőtt fejjel rájuk nyitnék véletlenül nem csinálnának ügyet,de ők sem meztelenkednének mások előtt.


Egyet érts meg nem a testük ellen nevelik,és nem arra hogy azt szégyelni kell,hanem szemérmességre hogy nem vetközők bárhol le csak mert melegem van stb.


DE nem is erről szólt itt a vita.Nem vagyunk egyformák,a naturalistáknak és nudistáknak a meztelenség a természetes de zárt körben és nem ez a szám van nagyobb számban.Nyugodtan neveld így a gyereked,de ha őt zavarná később akkor hagyd választani,ha nem akkor meg úgy sem téma,csak ne erőltesd.


_____________________________________________________________


Szóval itt igazából arról lett volna szó,hogy ilyen vizsgálatoknak szerintem nem az iskolában lenne a helye.Senki ne nézegessen úgy a gyerek lába közé hogy arról a szülő ne tud,és főleg ne egy suliorvos.


Az iskolára a rutinvizsgálat tartozna csak valójában!!!!


U.Í.Úszoda téma ami már lejárt,nálunk is volt de csak pár hétig.Mi csajok nem tök pucéra vetköztünk,és voltak középen is öltöző szekrények,mindenki inkább a hozzá közel álló személlyel vetközött le.Alul levettük a gatyót,a poló addig is takart alul is fölül is,közben alul felhúztuk a fürdőrucit,fiúk is így oldották meg.Egyébként meg tényleg van ilyen cikizés,ha eltérsz az átlagtól,a barátnőm vörös és csupa szeplő volt,amiért inkább csak a fiúk szekálták,úgyhogy ő emiatt volt nagyon gátlásos.

2010. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/1151 anonim ***** válasza:
93%

Továbbra is Tami vagyok!


És igen kell a rutin vizsgálat,de nem ezek az említett túlkapások,mert mint már írtam ilyen teljes körű vizsgálatok katonáknál vannak és asztronautáknál,amit értek is,de tiniknél nem és tényleg ne sértegessük egymást,szóval ha idáig valait megbántottam bocs,senkit sem mínősítek a szülői mivoltáról.


De a gyerekek nem egyformák,és sok cikkben lehetett már olvasni,hogy a szégyenlősségüket életkori sajátosságként kell felfogni és mint említettem pl.-ákat ha valakit zavar,azt nem szabad erőltetni és tekintettel kell lenni rá.


Senki nem arról beszélt,hogy hogyan úszák meg a vizsgálatot,de ami sérő és nem indokolt,és nem ide való,stb az ellen tudják,hogy van joguk tenni.

2010. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/1151 anonim ***** válasza:
94%

A nudizmus hogyan keveredet ide?

Szóval ha nem úgy nevelem hogy a gyerek meztelenül mászkáljon mindenhol akkor a teste szégyenlésére nevelem a nudi imádok szerint.Hülye felfogás.

2010. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/1151 A kérdező kommentje:

Idézet a 7:34-es beírótól:


" Én csak azt azt egyet nem értem, hogy a kérdezőnek mi volt a célja ezzel az egésszel? "


Hogy mi volt a célom? Azt hiszem ezt már kb tizenötször elmondtam.....nem tudom, hogy a kedves 7:34-es beíró nem olvasta az előző beírásokat? Vagy csak ilyen rossz a memóriája?

Nade ezen ne múljon.....leírom TIZENHATODSZOR IS!


A CÉLOM egyrészt az volt, hogy eleget tegyek azok kérésének akik privát üzenetekben megkerestek engem (mert sok ilyen témjú topikba is beírtam) és MEGKÉRTEK arra, hogy NYISSAK EGY ÚJ TOPIKOT A TÉMÁNAK, mert valóban sokan nincsenek tisztában a jogaikkal és emiatt kerültek megalázó helyzetbe.


Másrészt pedig az volt a CÉLOM, hogy SEGÍTSEK azoknak a diákoknak akiket akaratuk ellenére kényszerítettek olyasmire amit NEM tettek volna meg, ha tudták volna, hogy ezt MEG LEHET TAGADNI, mert olyan nincs, hogy "kell" meg "kötelező"!! Semilyen vizsgálat NEM KÖTELEZŐ ha az illető nem akarja! Leszámítva a belgyógyászati rutint ami igazolja, hogy az illetőnek nincs fertőző betegsége és járhat közösségbe. De EZT IS MEGTAGADHATJA, ha az ő általa választott orvostól hozza a papírt ami ezt igazolja....


Mégegy idézet a 7:34-es beírótól: " meggyőződésem, hogy a hazánkban amúgy is "túlfizetett" eü dolgozóknak nem szerepel az elérendő céljai között az, hogy megalázónak, netán perverznek mutatkozzanak. "


Lehet, hogy nem céljuk, de sokan mégis megteszik. Egyszerűen azért mert sok iskolaorvos egyszerűen lelkiismeretlen és minél előbb túl akar lenni a vizsgálaton .....és ha egyesével hívnának be mindenkit, nyílván sokkal tovább tartana a dolog...az pedig már nem tetszik a kedves iskolaorvosoknak (tisztelet a kivételnek)És nem gondol bele abba, hogy bármilyen furcsa de a DIÁKOK IS EMBEREK!


Ismét a 7:34-es beírót idézem:

" Amúgy azt pedig ha egy diák UDVARIAS hangnemben KÉRI, hogy őt egyedül vizsgálják és minden vizsgálati elemkor csak a vizsgált testrészét kelljen szabaddá tenni, nem hiszem, hogy ezt megtagadnák vagy kényszert alkalmaznának. Hiszen valóban nem a gulágon vagyunk. "


Na ez az ami egy hatalmas tévedés a kedves 7:34-es beírótól!

Ha egy orvos és/vagy egy védőnő UDVARIAS lenne, akkor ilyesmi egyáltalán eszébe sem jutna, hogy CSOPORTOSAN hívjon be embereket vizsgálatra! (még rutinra sem)

Arról már ne is beszéljünk, hogy senki elől NEM ILLIK eltitkolni a jogait! Ez nem is csak etikai de jogi kérdés is!Hiszen még egy rabló-gyilkosnak is JOGA van ahhoz, hogy ismertessék vele a JOGAIT!


Az iskolaorvosok nagyrésze valószínűleg úgy gondolja, hogy "A cél szentesíti az eszközt".

Vagyis azért HAZUDJÁK azt a diákoknak, hogy ez kötelező, mert (szerintük) ha megmondanák, hogy nem az....akkor a többség megtagadná.....


Senkinek NINCS JOGA ahhoz, hogy elvegye a másik embertől a mindenkit megillető önrendelkezési és döntési jog szabadságát!

Különösen úgy, hogy a vizsgálat ELŐTT semmiféle felvilágosítást nem kaptak a diákok (a legtöbb helyen) arról, hogy MILYEN vizsgálatot akarnak rajtuk elvégezni és a vizsgálat HOGYAN zajlik és konkrétan MIRE terjed ki!

Értem ezalatt, hogy nem tájékoztatták ELŐRE a diákokat, hogy ANYASZÜLT MEZTELENÜL akarják őket megvizsgálni,a NEMI SZERVEIKET is vizsgálni akarják és MÁSOK ELŐTT fog zajlani a vizsgálat!

Kevés kivételtől eltekintve mindenki ott szembesült a rendelőben a megalázó helyzettel, előzetes felkészítés nélkül.



Kedves Medi!


Ne hari de, hogy jön ide a nudizmus?? Kissé eltértél a témától! :DD


Mi köze van a nudista strandra járásnak az iskolaorvosi vizsgálatokhoz?!? Áruld már el légyszi! :D


Engem a legkevésbé sem érdekel az ha valaki nudista strandra jár és nem is ítélem el. Mi közöm ehhez nekem vagy bárkinek? Én egy abszolút liberális felfogású vagyok és úgy gondolom, hogy amennyiben az ember nem árt vele sem másnak sem magának, akkor semmi sem tilos!

Én azon sem botránkoznék meg ha az utcán látnék meztelen embereket :DD Napersze más kérdés, hogy a rendőrség letartóztatná mert ugyebár jogilag tiltott dolog nyílt utcán meztelenül járni :D


De visszatérve a te furcsa párhuzamodhoz.....Aki nudista strandra jár az SZABAD AKARATÁBÓL vetkőzik meztelenre mások előtt és azért mert ÉLVEZI! Akinél pedig ez a helyzet, tegye! Váljék egészségére!

Kit érdekel ez? Semmi köze a topik témájához....ugyanis....Akik az előzőekben említett iskolaorvosi vizsgálatokon meztelenre vetkőztek, azok ezt NEM SZABAD AKARATUKBÓl tették, hanem KÉNYSZER hatására és rettenetesen MEGALÁZVA érezték magukat!

A kényszer alatt nem fizikai kényszert értek hanem pszichikai kényszert. (pl megtagadhatóság eltitkolása, kötelező részvétel elhitetése stb)


Nekem hála Istennek semmi hasonló élményem ne volt iskolás koromban. Nálunk csak sima belgyógyászati rutin vizsgálatok voltak. Meztelenre vetkőzés se volt. A lányokon bugyi + kombiné (vagy poló volt)és természetesen a fiúk és lányok külön voltak választva.


EGY kellemetlen élményem volt csak, óvodás koromban (na képzeld Medi)

6 éves voltam amikor valami ismeretlen dokinő az egész csapatot megvizsgálta és az Óvónő mindenkit felszólított, hogy vetkőzzön bugyira! Na azt pl nagyon kínosnak éreztem! 30 idegen ember előtt bugyira vetkőzni....fiúk-lányok vegyesen....És nem én voltam az egyetlen aki így gondolta.

Persze vegyes volt a dolog. Volt akit cseppet sem érdekelt a dolog és volt aki ugyanúgy megbotránkozott mint én.

Az ottani óvónő is azok közé a primitív emberek közé tartozott akik valszeg úgy gondolkodtak, hogy " ó hát az ilyesmi nem számít még ilyen pici gyerekeknél"....ami egy óriási hiba volt!

Nem lehet minden gyereket azonos mércével mérni. Minden gyerek más és más, ahogy minden felnőtt is más és más.

És ilyen szituációban igenis NEM AZ SZÁMÍt, hogy az óvónéni és a dokinéni HOGY gondolja, hanem kizárólag az számít, hogy a GYEREK hogy gondolja!

Bizony az ovis kisgyereket is ILLIK megkérdezni, hogy ZAVARJA-e ha mások előtt kell levetkőzni....


A szüleim pedig engem SOHA nem neveltek szégyenlősségre! SOHA! Épp ellenkezőleg. Anyukám kiskorom óta meztelenül mászkált a lakásban fürdés után és Apám is alsónadrágban flangált sokszor. Napersze IDEGENEK ELŐTT SOHA!


Tudnék neked egyéb példákat is mesélni egy barátnőm nudista szüleiről :DD Akiket szinte csak pucéron láttam mikor vendégségbe mentem hozzájuk....a lányuk viszont még a nudista strand közelébe sem ment soha!


Ennyit arról, hogy szerinted a szemérmesség "nevelés" kérdése! NEM IGAZ! Nem nevelés kérdése! Velünk született alap tulajdonság!

Ne akarj mindent könyvekből "tudni" Medi!

Sokat lehet valóban tanulni a könyvekből is, de a tapasztalatok alapján történő ítélkezés és/vagy véleményformálás legalább annyira meghatározó lehet!


Üdvözlettel: Lilla

2010. ápr. 29. 05:04
 160/1151 anonim ***** válasza:
92%

Szia Lilla!


Igazad van,de szerintem itt csak pár ember van,aki nem olvasta végig,hogy miről is szól ez az egész és úgy látom nekik hiába is írod le v. akár mások is,úgysem érdekli,elsiklik felettük és csak pár mozzanatot emel ki.


Na mindegy a nudizmust tényleg ne keverjük ide,ahogy én is íram ezt ők is zárt körben teszik otthon,ilyen strandokon,kialakított helyeken.


Itt a fiatalok lennének a fontossak és még mindig azon a véleményen vagyok ilyen vizsgálatok nem tartoznak ide,ill. a suli orvosra,csak a rutin.És a módszerek kritikán aluliak.Tami

2010. ápr. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!