Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/1151 anonim ***** válasza:
18%

tudod ezzel az a baj, h most ennek hatására kb az összes 12-13 éves nagyonszégyenlős kislányka megfogja tagadni az összes létező viszgálatot, mert ő szerinte ez megalázó, méghacsak a pólót kell levenni, akkoris. ennek hála alig lesz vki aki engedélyezni fogja mondjuk a mellbőség mérést, mert azt igenis szokták, teljesen ártalmatlan "vizsgálat" de most h már mindenki tisztában van a JOGAIVAL. ott fog mindenkinek nagyoskodni, h ő bizony nemengedi meg h akár csak egy ujjal is hozzáérjenek. gratulálok.


okos, értelmes tini tisztában van ezzel, h a vizsgálatok az ő érdekeit szolgálják. ezeknek a fiataloknak minden ciki, és minden ellen lázadnak, így most azlesz h az egész orvosi vizsgálat ellen lázadni fognak, mert ez halál ciki szerintük. régebben nemvolt ez probléma, az én időmben simán bementünk mondjuk 3asával, avyg 5ösével lányok, és nem problémáztunk, ha bugyira is trikóra kellett vetkőzni. a tesiöltözőben is megtettük ugyanezt,. és nem problémáztunk azon sem, ha 5 mp-re felkellett húzni a trikót h a doktor megmérhesse a mellbőséget. egyik osztálytársam sem kívéncsi a melleimre, nem az én melleimet fogják közben bámulni, és az orvos sem kívéáncsi a darázscsípésekre a mellkasomon.

és igen, fél pillanatra nekünk is bekukkantottak a bugyiba, le nem kellett venni, csak fél mp- erejéig bepillantott h ott minden rendben van-e, nem e túl kevés, vagy éppen túl sok a szőr. teljesen normális, és senki sem háborgott miatta.

csak mostanában lett az divat, h mindenki élni akar a hatalmas jogaival és minden ellen lázad. bneked hála mostmeg aztán már végképp

2010. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/1151 A kérdező kommentje:

Mindenki írhatna vmi aláírást vagy nicket, hogy meg lehesssen szólítani....nekem furcsa, hogy ezen a fórumon nincsnek nickek.....hmm...Én mindig odaírom, hogy Lilla vagyok....


Úgy látom sokan azt se tudják miről van szó....Az ő kedvükért bemásolok néhány írást egyéb fórumokról EBBN a témában. Ime:

Az iskolaorvosi vizsgálatok során megalázzák a középiskolás diákokat. A tanulók panaszai szerint az orvosok lekezelően bánnak velük, tömegesen, egymás előtt meztelenre vetkőztetik őket, majd az emberi méltóságot figyelmen kívül hagyó módon végzik el a vizsgálatokat. A tinilányok egy része pedofilnak tartja az őket mustráló és a bugyijukba nyúlkáló iskolaorvosokat.


Egy középiskolások által használt internetes fórumon a diákok hónapok óta egymás között osztják meg az iskolaorvosi vizsgálatokkal kapcsolatos élményeiket és tapasztalataikat. A fiúk és lányok kendőzetlenül és szókimondó módon nyilatkoznak a tájékoztatás teljes hiányából eredő kiszolgáltatott helyzetükről, a megaláztatásról és az orvosi arroganciáról. Következzenek a legmegdöbbentőbb hozzászólások finomított változatai.


A budapesti József Attila Gimnázium „16/L” néven fórumozó tanulója 2009. szept. 13-án ezt írta: „10-edikes, gimis lány vagyok. Nekünk múlt héten volt iskolaorvosi vizsgálat. Egyenként mentünk be, le kellett levetkőzni bugyira, meghallgatott elől-hátul, vérnyomást mért, súlyt meg magasságot, utána szemvizsgálat. Ezután fel kellett feküdni az asztalra és ott cicitapi meg hasnyomkodás, utána szólt hogy a bugyimat is le kell venni és ott is megvizsgált, meg pisilni kellett valami pohárba. Én alapból nem vagyok szégyenlős de ezt nagyon cikinek éreztem. Lehet hogy más lazán fogja fel, de nekem szörnyű volt.”


A „Niki15” néven 2009. október 17-én hozzászóló lány velős összefoglaló élménybeszámolója így hangzott: „Nekünk is bugyira kellett levetkőzni, megmérte a vérnyomást, magasságot, súlyt, volt szem- meg hallás vizsgálat, bugyit le, asztalra fekvés, ott cici-tapi, meg nuni vizsgálat tapintással. Kellemetlen volt de ki lehetett bírni.”

2010. ápr. 24. 11:55
 13/1151 anonim ***** válasza:
93%
Meg a tetűvizsgálat is ilyen, bejön a védőnő megnézi mindenki fejét aztán kihívja azt akinél talált valamit. Leszégyeníti az egész osztály előtt...
2010. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/1151 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy szerintem nem a vizsgálattal van a baj hanem hogy nem egyesével hívják be az embereket hanem 5ösével...meg az is eléggé megalázó amikor hangosan mondják a testsúyt.
2010. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/1151 anonim ***** válasza:
92%

Minket nem mindig vetkőztettek le, de ha igen, akkor nagyon megalázónak éreztem.Meg az volt a hab a tortán, hogy mindenki előtt elkiabálták, hogy hány kiló vagyok. Még most is rám tör a pánik, ha visszaemlékszek rá. Utáltam az iskolai vizsgálatokat!

Nagyon mély sebeket hagyott bennem.

Nem tudom, hogy aki ezeket végezte/végzi, az nem érzi át ennek a súlyát?

2010. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/1151 anonim ***** válasza:
19%
amiket bemásoltál azok azok a szörnyű vizsgálatok? a cicitapi meg a hasnyomkodás? elárulom, h majdha több leszel 18-nál, akkor majd elkell járnod rendszeres nőgyógyászati vizsgálatra és képzeld el, ott is lesz cicitapi, sőt még a hüvelyedbe is befognak nyúlkálni, különböző eszközökkel is. akkor mi lesz veletek? öngyilkosok lesztek? vagy pszihopata gyilkos módjára levadásszátok a nőgyógyászt????? és az összes nődoki szerintetek egy pedofil? hol van az eszetek, gyerekek??? 25/L
2010. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/1151 anonim ***** válasza:
15%
ez a súlyom titkolása is csak a mai kor szánalmas tulajdonsága, ha vki nem anorex vékony már azthiszi h ő kövér és sírva rohan haza ha az osztálytársi megtudják h ő nem 30 kiló, hanem 35.
2010. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/1151 anonim ***** válasza:
10%
Tényleg nem értem most mi ez nagy "éljünk a jogainkkal" láz. Nem is olyan régen még egy közönséges nőgyógyászati vizsgálatra is több nő ment be az orvoshoz és egymás mellett feküdtek vadidegenek teljesen meztelenül míg az orvos vizsgálta őket és diktálta minden személyes adataikat az asszisztensnek. Nehogy már egy közönséges iskolai vizsgálatba belepusztuljanak... Nagyon puhányak és hisztisek a mai fiatalok, pedig én sem tartozom az idősebb korosztály közé, 20 éves vagyok, nekem is le kellett vetkőznöm az orvos előtt, aki ugye orvos, az a dolga, hogy megvizsgáljon.
2010. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/1151 anonim ***** válasza:
90%

11.59-es vagyok, Móninak hivnak, és már 25 éves vagyok.

Én is rendszeresen járok nőgyógyászhoz, és bár nem kellemes érzés, de nincs vele semmi bajom, hogy megvizsgál.(Valaki előttem a nőgyógy vizsgálatot hozta fel példának)

DE! Egy olyan tizenéves lánynak, akit csúfolnak az alkata miatt, annak milyen rossz, hogy az őt csúfoló tökéletes osztálytársnők előtt le kell vetkőznie! Gondoljatok már bele! Aki most azon hőbörög, hogy ez baromság, meg természetes, az biztos mindig a tökéletesek közé tartozott, és ők voltak annak idején a csúfolódók!

Nem a vizsgálattal volt a bajom, hanem azzal, hogy mások is látták, hallották! Utána meg elmondták a fiúknak is az osztályból, és hetekig azon voltak kiakadva, hogy ... Móni 72 kg! Ma már lefogytam, és szépnek tartanak, de még ma is rám tör a pánik, ha arra gondolok, hogy 12 éves koromban az orvosi vizsgálat után csúfoltak az osztálytársaim!

Erről ennyit!

2010. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/1151 A kérdező kommentje:

Kedves "nagyon okos" beíró aki 12:00-kor írt!


Nem tudtam az összeset bemásolni mert vmi miatt a rendszer nem engedi....de megpróbálom majd részletekben....


De a te "okos" beszólásodra kedves névtelen beíró...reagálnék. Mi az, hogy "ha majd 18 leszel"? :DDD Te honnan tudod, hogy én hány éves vagyok?? :DDD Miből gondolod, hogy én 18 alatt vagyok?? :DDD


Elárulom neked te nagyon "okos" , hogy én 28 éves vagyok és amit írtam azt SEGÍTŐ szándékal írtam a neten sok helyen ahol sok középiskolás panaszkodott amiatt, hogy megalázzák őket.....


A gerincvizsgálat és a nőgyógyászati vizsgálat NEM tartozik az iskolaorvosra.....És NEM ILLIK egymás előtt vizsgálni még kisgyereket sem, kamaszokat pláne nem!


Nógyógyászhoz én is persze, hogy járok de ÖNSZÁNTAMBÓL és az én általam választott orvoshoz és ő EGYEDÜL vizsgál engem és nem mások előtt! Ja és cicitapi nincs mert én azt NEM szoktam kérni.....csak altesti kontrollt....Na képzeld :))))))de ez nem is tartozik ide.....nem tudom miből gondoltad, hogy én is középiskolás vagyok?! :DDD


Szóval a lényeg az kedves anonim, hogy a diákok azt sérelmezik EGYRÉSZT, hogy egymás előtt vizsgáljék őket, MÁSRÉSZT, hogy egy iskolaorvosi vizsgálaton miért kéne meztelenre vetkőzni?

Sokan ismerik a jogaikat és MEGTAGADTÁK, sokan viszont a jogaik ismerete miatt (vagyis mert a doki és a védőnő azt HAZUDTA nekik, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező) ezért belementek de baromira megalázva érezték magukat mert NEM TUDTÁK, HOGY MEG LEHET TAGADNI!


Nekik írtam segítő szándékal: BÁRMIT MEG LEHET TAGADNI ! Nincs olyan vizsgálat amire akarata ellen kényszeríteni lehetne bárkit!


(kivétel az általános isiseknél a védőoltás és azt azt megelőző belgyógyászati rutinvizsgálat)

2010. ápr. 24. 12:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!