Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/1151 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is 5 fiút hívtak be egyszerre,előszőr megcsinálták a rutin vizsgálatot és utána egy pavilonnal elválasztott részhez kellett menni,na oda kellett bemenni 5-en ott már csak alsó lehetett rajtunk amit nem értek,simán volt időnk hogy felvegyük a polót,és ott mindjárt azzal fogadtak hogy huzzuk le a boxert,nálunk annyiban volt jó,ill. egyetlen jó,hogy az asszisztens aki jegyzettel a függünyön kívül volt,szóval legalább ő nem látott semmit.De baromi ciki volt amikor az asztalra fel kellett feküdnöm és úgy kezdte a heréimet tapizni,hogy a többiek mindent láttak.Isti
2010. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/1151 anonim ***** válasza:
22%

ÁHHHH komolyan kezdek elfáradni.

Akkor még egyszer leírom az egészet egybe:

Igen is az lenne a normális, ha mindenkit külön vizsgálnának, mert én is tudom, hogy milyen kellemetlen mások előtt levetkőzni. De ez tényleg nem mindenhol megoldható! A probléma megoldását pedig nem az orvosoknál kellene keresni.

Másrészt igen, és is tudom, hogy vannak szemét és lenéző dokik. De nem kellene egy kalap alá venni mindenkit. Az ilyen orvosokat természetesen ki kellene szűrni...

És még mindig úgy gondolom, hogy ha csak a diákok jogait hangsúlyozzuk, akkor semmi mást nem fogunk elérni, csak azt, hogy SENKI nem fogja engedni, hogy az orvos megvizsgálja.

2010. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/1151 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem itt a vizsgálat módjával van gond,és nem kell mentegetni az orvosokat sem,lenne annyi idejük,hogy normálisan végezzék a dolgokat.
2010. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/1151 anonim ***** válasza:
92%
Itt idáig szinte senki sem hangsúlyozta,hogy milyen jogaik vannak,mert nem is tudtak nagyon róla.Viszont közölni kellene velük,hogy milyen kéréssel állhatnak elő az orvossal szemben és hogy kihez menjenek kérésükkel.
2010. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/1151 anonim ***** válasza:
94%
Én örülök,hogy Lilla feltette ezt a kérdést,mert nagyon is aktuális,még akit már nem érint,azt is elgondolkodtatja.Mindenképp változtatni kellene.
2010. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/1151 anonim ***** válasza:
95%

Valakinek zavaró már a legkisebb meztelenkedés is, más meg simán kirakja mindenki előtt. Ez van. De a vizsgálatot végzők nem hinném, hogy nem tudnák úgy megoldani, hogy egyenként hivják be az embereket.

Figyelembe kéne venni, hogy nem vagyunk egyformák! Aki szégyenlősebb, annak nagyon nagy lelki tramua tud lenni egy ilyen helyzet! Éppen ezért nagyon fontos, hogy mindenkit külön hivjanak be, hogy elkerülhetőek legyenek a kellemetlen helyzetek.

Szerintem bármilyen helyzetben megoldható lenne, csak a vizsgálatot végzők bele sem gondolnak.

SOKAKNAK EZ EGY NAGYON ROSSZ ÉLMÉNY! Ez miért nehéz megérteni?

Móni voltam

2010. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/1151 A kérdező kommentje:

Sokan még mindig nem értik az ALAP témát!


Ezt a topikot én SOKAN KÉRÉSÉRE nyitottam, mert beírtam hozzászólóként jópár ilyen témájú topikba.....ahol sokan arról panaszkodtak, hogy sokan CSAK AZÉRT mentek bele a vizsgálatba mert NEM TUDTÁK, HOGY MEG LEHET TAGADNI!!

Mert elhitték a doki és a védőnő HAZUGSÁGAIT arról, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező......

ILYEN TÖRVÉNY NINCS! BÁRKINEK EMBERI JOGA BÁRMIT MEGTAGADNI!


EZT kérték tőlem többen priviben, hogy ÚJ TOPIKBAN IS írjam le. mivel sokan nem ismerik a jogaikat! ENNYI!


Mellesleg azt a dokit és védőnőt akár fel is lehetne jelenteni aki ilyet HAZUDIK a tiniknek, hogy "kötelező".....Még a bűnözőknek is JOGUK van ahhoz, hogy ismertessék velük a JOGAIKAT!!!

Szabad állampolgárok elől ELTITKOLNI a jogaikat akkor sem etikus ha te (pl te 19 éves dokinak készülő lány)jót akarsz az esetleges vizsgálatokkal.....


Üdvözlettel:Lilla

2010. ápr. 24. 13:40
 68/1151 anonim ***** válasza:
94%
Móni tök igazad van és szerintem a többés ezzel ért egyet,figyelj én már alsóban a saját anyám előtt sem vetköztem le,mert zavart,szóval akkor gondolhatod,hogy ha félmeztelenre kellene vetköznöm,felfeküdni a padra és még az alsót is lehúzznák rólam,közben meg ott lát az osztálytárs....
2010. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/1151 anonim ***** válasza:
92%
Üzenem Lillának,akinek igazat adok,hogy nem hazudják,hogy ezt muszály megtenni,de nem is mondják hogy nem,szóval nem tudják,azt hogy az egyenkénti vizsgálatot kérhetik.
2010. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/1151 anonim ***** válasza:
92%
A fütykös,cickó és punci vizsgálat azért megint tök más mint a szem,v.súly mérés,szóval nagyon magamutogatosnak kell lennie annak akit ilyenkor más jelenléte nem zavar,mert furcsa pozókban fekszik az ember.
2010. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!