Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/1151 anonim ***** válasza:
6%

Még mindig Tamarával értek egyet.

Már nem azért, de rengeteg FELNŐTT nő SEM hajlandó elmenni nőgyógyászhoz. Rengeteg olyan lány van, aki már régóta él nemi életet, mégsem szánta még rá magát, hogy elmenjen orvoshoz.

Akkor szerinted egy 16 éves elmenne iskolaorvos helyett nőgyógyászhoz vagy urulógushoz? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Meg kell teremteni a lehetőséget, hogy egyesével vizsgálhassák őket, de nem arra buzdítani, hogy ismerjék meg a jogaikat, és tagadjanak meg mindent, ami nekik nem tetszik.

Abban is egyet értek Tamarával, hogy a bemásolt dolgok közül csak egy két durvább van. A többi csak hiszti. A bemásolt cikkekben a lányok nem amiatt panaszkodtak főleg, hogy mások előtt kellett levenniük a melltartójukat, hanem mert a szerintük "k*cs*g pedofil" orvos csak azért vetette le velük, mert a melleiket akarta bámulni.

Emiatt írtam be azt is, hogy nőgyógyásznak készülök. És nem azért, mert kislányok cicijét szeretem nézegetni, hanem mert segíteni szeretnék. Nem örülnék, ha ilyen vizsgálat után azt hallanám a 15-16 éves lánykáktól, hogy egy pedofil vagyok, ráadásul még leszbikus is.

2010. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/1151 anonim ***** válasza:
96%
Itt mindenki szinte arról írt hogy a vizsgálat módjával nem ért egyet, azon kellene változtatni,ha gyerekem lesz én is megadom neki a lehetőséget hogy úgy vizsgálják meg hogy más ne legyen bennt,ha az iskolában ezt nem tartják tiszteletben,és zavarja és olyan jellegű a vizsgálat is hogy a gyerek kérése indokolt,akkor külön orvoshoz vinném.
2010. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/1151 anonim ***** válasza:
11%
Tamara mellett most már 87%-ossal is teljesen egyetértek:)
2010. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/1151 anonim ***** válasza:
12%

tamara vagyok a 87-essel énis egyetértek.

vki írta h a kérdező leszögezte az elején h nem arra akarja buzdítani a tiniket h tagadják meg a vizsgálatot...de ugyan már...tudjuk milyenek a tinik. elég nekik egy kis szikra és már pattannak is. a szikra meglett, hála ennek a topicnak. hiába van odaírva h nem arra akarja őket buzdítani, ez elég volt nekik ahhoz h mostmár megtagadjanak mindent, ami nekik nemtetszik, vagy nincsen kedvük hozzá. ez a tini mentalitás, ők még nemegészen úgy működnek, mint a felnőttebbek. ha vmire vérszemet kapnak, nincs visszaút. hiába van odaírva h ez nem buzdítás...de amik levannak benne írva h meglehet tagadni, stbstb....ez nekik bőven elég h vérszemet kapjanak.

2010. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/1151 anonim ***** válasza:
95%
De ne a pár bemásolt részen ragadjatok le,hanem az ide beírt élményeket olvasátok el.Nem járnak nőgyógyászhoz igaz,sajnos kevés olyat találni aki pl egy szűz. vl aki akkor megy el előszőr elmondaná nyugodttan hogy mi fog történi,hogy vizsgálja meg,és nem is mindenki hajlandó arra a kicsi kérésre adni,amikor megkéred hogy fölölegsen a vizsgálatnál ne nézen még az ápolónő se.Van ismerősőm akit szűzként végbelen és akit rendesen hüvelyi uton vizsgáltak,az utóbbinak elmondta a doki hogy így is megnézheti,míg az elsőnek nem,pedig mint mondta ha tudtam volna....
2010. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/1151 anonim ***** válasza:
19%
szerintem kezdjetek el hamar hozzászoknixDén most voltam hüvelytükrözésen hogy kapjak egy kamuigazolást...:)
2010. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/1151 anonim ***** válasza:
93%
De figyeljetek már,más életéről senki sem dönthet!Az ő egészsége,én se mennék csak azért vizsgálatra mert xy azt mondta,de itt nem is ez a téma.ŰVáltoztatni kellene a vizsgálat milyenségén.A felnőttek sem vizsgáltaják magukat mások előtt.És tényleg kevés a jó,nyugodt,magyarázni hajlandó orvos,sok olyan gépszerűen csinálja.
2010. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/1151 anonim ***** válasza:
94%
A vizsgálatok mehetnek ha nincs ott a dokin kívül más,de a nunim felejtsék el,az kizárt.AZt vizsgálja olyan akiben megbízok majd,akárki ne.
2010. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/1151 anonim ***** válasza:
78%
gépszerűen....:D ebben az országban mi nem gépszerű? mindenki bevan szürkülve, bevan gyepesedve, az legtöbb ember arcáról a fáradság, a besokalás, az életuntság olvasható le. mondják nem csodálom, azt hozzáteszem. nem ebben az országban kell élnetek, ha azt akarjátok h az összes orvos mosolyogva, bazinagy segítőkészséggel és vidámsággal az arcán vizsgáljon és mindenre kielégítő választ adjon. a boltosok sem lesznek itt sohasem kedvesek, sem segítőkészek ha vmi után érdkelődsz a boltban. ez nem a lehetőségek országa, vagy hozzászoktok, vagy ellehet menni. én az utóbbit javaslom. énis ezért küzdök már egy ideje.
2010. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/1151 anonim ***** válasza:
92%
A általános vizsgálattal nincs nagy bajom,de a tök vizsgálatot kihagyom,az magánügy,arra az ismerősőm által lenne megfelelő személy,aki beszélgetéssel,kérdésekkel kezd és ha minden rendben nem is vizsgál,előbb kapcsolatot épít ki.
2010. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!