Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/1151 anonim ***** válasza:
98%

nem tudjátok megérteni hogy a lényeg az hogy megalázó, nem szörnyű, hanem MEGALÁZÓ. nőgyógászhoz se úgy mész hogy közben 5 ismerősöd áll körülötted és bámulja hogy mit csinálnak veled.

a másik meg: mondjátok egy 80 kilós lánynak hogy ne szégyellje a testsúlyát....mert nálunk volt egy, erre hangosan bemondták hogy 80 kg a többi lány meg elkezdett röhögni, nem tudom ezt miért nem lehet diszkréten.

2010. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/1151 anonim ***** válasza:
12%

tamara vagyok. h legyen nevem is. 25 éves. én vagyok a nagyon okos válaszoló. szerintem ez baromira elvan túlozva ezaz egész, és tartom magam ehhez. a tinik mindenen sírnak manapság már, és mindennel csak bajuk van. érdekes h az én időmben ezzel semmi probléma nemvolt, pedig ugyanígy zajlott minden.

az h te nemkérsz cicitapit az pedig a te bajod. pedig kéne.....és a kis tinilánykák is jobban járnak ha nem szaladnak ki sírva az orvos elől, ha az megakraj nyomkodni a mellüket. teljesen átlagos és normális vizsgálat, és egy agyilag egészséges és épeszű tini-nek ez nem okozna problémát.


vki más kommentelőnek válaszolok: nem, én nemtartoztam a csúfolók közé, engem csúfoltak h milyen alacsony vagyok. és képzeld, nekem kellett bediktálni a nővérkének a magasságomat és ezt hallotta még rajtam kívül kb 4 osztálytársam. ettől most lelkibetegnek kellett volna lennem? hát nem. leszartam. úgyis látják h alacsony vagyok, akkor meg nemtökmindegy ha megtudják h konkrétan hánycenti? és képzeljétek, mi még cserélgettük is anno a kis kartonocskákat amin az adataink voltak, és még egy játékot is játszottunk, h egy embernek odaadtuk a már meglévő kartonokat, ő felolvasott róla egy pár adatot nekünk meg kikellett találni, h ki lehet az illető. jó játék volt, mindneki élvezte. gondolom ha ti játszanátok ilyet, az osztály 3/4-e öngyilkos lenne:D

2010. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/1151 anonim ***** válasza:
98%
kíváncsi vagyok haannak idjén 80 kiló lettál volna akkoris ilyen előszeretettel vetkőztél volna le......
2010. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/1151 A kérdező kommentje:

Jajj könyörgöm ÍRJON már mindenki legalább egy nicknevet, hogy "cuki" vsgy kutya vagy valami, hogy MEG LEHESSEN SZÓLÍTANI!!!


Én mindig leírom, hogy LILLA vagyok!


Ez a ki hány kg téma most nem igazán illik ide de.....ha már felhoztátok természetesen azt is meg lehet tagadni, hogy a súlyodat megmérjék!

Az, hogy ki hány kg és hány cm magas az magánügye mindenkinek , az orvosoknak pedig csak statisztikai adat :)

Senkinek nem kötelessége segíteni a dokik statisztikáját :)

Szóval ha téged ez zavar.....természetesen ezt ugyanúgy meg lehet tagadni....


A 11:52-es beírónak válaszolnék aki ezt írta: " Van olyan vizsgálat, ahol a nemi szervek kornak megfelelő fejlettségét ellenőrzik, szóval ekkor értelemszerűen le kell vetkőzni. Középiskolában, amikor a gerinc görbületeit vizsgálják, akkor is felül meztelennek kell lenni, még a lányoknak is, sőt szív- és tüdőhangok hallgatásánál is."


Azt én nagyon jól tudom, hogy a nemi szervek vizsgálata miatt akarnak a bugyi és melltartó mögé nézni....nem ezzel van a probléma hanem azzal, hogy nem világosítják föl a diákokat, hogy ezt NEM KÖTELEZŐ MEGTENNI!!!


A gerincvizsgálat szintén fontos (lehet) de az se az iskolaorvos feladata hanem orthopéd szakorvosé....és az esetleges gerincbetegsém sem fertőz....tehát ez is MEG LEHET TAGADNI!


Az pedig, hogy szív és tüdőhang vizsgálathoz "meztelennek" kell lenni?? :DDD Na ne röhögtess :DD Azt melltartóban is ugyanúgy meg lehet hallgatni.....Én sem szoktam levenni....érdekes módon az orvosom meg tudja hallgatni a szív és a tüdőhangomat :))))

2010. ápr. 24. 12:32
 25/1151 anonim ***** válasza:
18%
tamara vagyok megint. tudod...az iskolaorvosi vizsgálaton nem a fertőző betegségeket keresik, hanem a gyerekek rendes fejlődését ellenőrzik....ez arra való.
2010. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/1151 anonim ***** válasza:
18%

Persze. Senki ne járjon nőgyógyászhoz, mert megalázó. Sőt, bőrgyógyászhoz sem. Nemibeteg gondozónak meg már csak a környékére is gáz elmenni!!! Jah és nehogy véletlenül is vki elmenjen colonoszkópiára, mert még a végén kiderül, hogy bélrákja van.


Ne haragudj, de te nem vagy észnél.

Abban igazat adok, hogy biztosítani kellene helyet arra, hogy a diákok szeparáltan öltözhessenek és vizsgálhassa meg őket az orvos. De szerintem te is jól tudod, hogy az egészségügy Magyarországon egy rakás szar.

Ez az egész nem az orvosok hibája. Egyszerűen egyes helyeken NINCS lehetőség arra, hogy mindenki egyesével levetkőzzön, bemenjen, visszamenjen, felöltözzön stb...

Nálunk pl már akkor rinyáltak a tanárok, meg igazolatlanokat írogattak be, mikor később mentünk vissza eü vizsgálatról...


Nem azt mondom, hogy nincsenek szar orvosok, meg olyanok, akik megalázzák a diákokat, de azért a többség nem ilyen. Nem kell általánosítani.


És amúgy is, ha szted a gerincvizsgálat nem az iskolaorvos feladata, akkor kié?

Meg szerinted nem fontos pl kisfiúknál genitáliákat vizsgálni?

Gondolom hallottál már olyanról, hogy valakinek nem száll le mind a két heréje. Azt is tudod gondolom, hogy ez milyen következményekkel járhat.

Szed egy 12 éves kisfiú elmegy urulógushoz azért, mert nincs neki két golyója csak egy? Mert szerintem nem.

Ezt legalább úgy érzi, hogy "kötelező" és túlesik rajta.


Én is iszonyatosan szégyenlős vagyok, nekünk is le kellett vetkőzni melltartóra meg bugyira egymás előtt, mégsem haltam bele, sőt még lelki sérülést sem szenvedtem.

2010. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/1151 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi nekünk here és fityma vizsgálatunk volt és egyszerre 5-en mentünkbe egy száll gatyába amit ott rögtön le is kellett venni és a többiek mindent láttak és úgy kellett hátra húzni a fitymát meg markolászni a golyót,ez megalázó és tök sértő!


Te lehet hogy hagynád hogy a muffodban kutassanak a többiek előtt tök meztelenül és nem éreznéd sértőnek,de a többség annak érzi!Ezt annak üzennem aki szerint csak eltúlozzuk a dolgokat,egyébként ha tudtam volna hogy van választásom kimegyek és ott hagyom őket,a többiek úgyanúgy szarul érzeték magukat.


És a lányok sem örültek hogy a többiek előtt kellett levenniük a melltartót,mert tesin is max alsóban látjuk egymást,nem meztelenül.És mind fiúknál,mind lányoknál igen is van olyan aki semmenyire nem szeret más előtt levetközni,meg ne keverjen senki ilyenkor ott.A haveroméknál meg a maszturbálásra is rákérdeztek általánosban úgy hogy mindenki hallotta hogy mit mondasz,szóval ez igen is megalázó!!!!!!!!


Nem kényezkedés!!!!!Nem mindenki rakja ki az objetumokat mások előtt szívesen,sőt a többség nem.

2010. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/1151 anonim ***** válasza:
7%

Bocsi kérdező, de iskolába se kötelező járni, lehet magántanuló is és akkor nem kell ilyen hatalmas szörnyűségeken részt vennie mint, hogy ki hány kg...

A témát itt be is fejeztem.

Neked lenne szükséged orvosra. Jah, tudom, nem kötelező még a végén hozzád szól vagy valami másmilyen szörnyű, megalázó dolgot tesz veled.

2010. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/1151 anonim ***** válasza:
93%
nem ezt mondanád ha 120 kiló lennék és kényszerítenánek hogy vetkőzz le azok előtt akikkel mindennap találkozol...
2010. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/1151 anonim ***** válasza:
24%

Az előző vagyok. És Gabi.

Most úgy őszintén, szerinted ha a diákoknak azt mondanák, hogy SEMMI sem kötelező, akkor hányan kérnék a vizsgálatot? Elárulom: SENKI. Nyilván senki nem akar ilyen kellemetlenséget. Mert a 10 éves agyukkal nem fogják fel, hogy az orvos van értük, és nem ők az orvosokért.

Egyébként meg a 13-15 éves korosztály minden idősebb embert pedofilnak néz. Máskor volt egy kérdés, hogy pedofil-e a tesitanára, mert hogy tesiórán hozzáért. Méghozzá amikor megpróbált bukfencezni, akkor átlendítette. Szörnyű, mi? Abszolút pedofil szerintem is...

2010. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!