Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/1151 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ilyen vizsgálat nem volt,de nem is engedtem volna,még akkor sem ha nincs bennt más és ha gyerekem lenne ott is tudni szeretnék a vizsgálatokról
2010. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/1151 anonim ***** válasza:
16%

nálunk volt má vagy 3x is(8.os vagyok)

engem nagyon nem zavart.sőt!tetszet ahogy a nénike vizsgálta:DDD

2010. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/1151 anonim ***** válasza:
11%
ki a f...omat érdekel hanyan vagyunk bent??akárkinek megmutatom ha kéri...de cserébe kérek énis valamit:))
2010. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/1151 anonim ***** válasza:
15%

Már a másikban is írtam, hogy alaposan túl van picsogva ez is, mint minden a mai elpuhult társadalmunkban.

Minden juppikölyke elbszott tininek mindenhez joga van, meg akkora egója, mint a bécsi kapu. Mindenki mindent kikér magának, ha a tanár karót ad, mert s e g g a hülyegyerek, akkor ombudsmanért vinnyog stb. Hát ma tanár sem lennék, nemhogy iskolaorvos. Gondolom a gyerekeknek ma már joguk van nem bemenni az osztályba becsengetéskor, mert nincs kedvük. Ezt tette a liberalizmus.

Nem lehet megbuktatni (de hülyének lenni lehet), nem lehet intőt adni (de fszkalapul viselkedni lehet), nem lehet megvizsgálni, de piázni meg bagózni a klozetban azt igen, meg dugni a tesiöltözőben, azt is.

Sok kis beképzelt kis hülye, mind azt hiszi, hogy körülötte forog a világ. (Az, hogy a doki is el tudja végezni a munkáját, az le van szrva... stb stb)

És biztos, hogy minden igaz, amit egyik-másik kölök leír?

üdvözlettel

Dr. Hannibal Lecter

2010. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/1151 anonim ***** válasza:
92%

Sziasztok!

Én nem olvastam végig a hozzászólásokatm, csupán néhány esetidézést, most írok ide először.Ns, éna kérdezővel értek egyet, ugyanis mindenkinek a saját érdeke a vizsgálat, de (!!!) NEM TITKOLHATJÁK EL a diákok elől a jogaikat!Igaz, én még csak általánosba járok, de el tudom képzelni a szitut...Én olyan 8 éves lehettem, amikor enyhe szívritmuszavar miatt kardiológiára küldtek, és ott ugye le kellett venni a felsőmet...Tehát félmeztelenül kellett az asztalra feküdni.Tudom, hogy akkor még nagyon kicsi gyerek voltam, de úgy is kiszolgáltatottan éreztem magamat.Én egész pici korom óta szégyenlős voltam/vagyok, még a szüleim előtt is, nemhogy egy vadidegen előtt, akit még sosem láttam...Tehát van gőzöm róla, hogy milyen érzés lehet.Ha ilyen vizsgálat lesz középsuliba, netáh még általánosban, én 100%, hogy ellenezni fogom!Egyértelműen sz*r érzés lehet, és ha 10-15 percig melltartó nélkül kellett állni egyenesen az orvos előtt, akkor az tényleg egy pedofil!

Nem valószínű, hogy írni fogok még ide, de ha mégis, akkor csakk erre a topikra kitalálok egy nicknevet...Legyen mondjuk CokieeGirl!(Leszögezném, hogy nő nemű vagyok!)

Tehát bye : CokieeGirl.^^

2010. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/1151 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek!


Ismételten Lilla vagyok.


Nem tudom, hogy EGYES beíróknak miért okoz olyan nagy nehézséget, hogy egy keresztnevet vagy nicknevet odaírjon az irománya alá, hogy meg lehessen valahogy szólítani.....

Mivel az illető, akinek most reagálni szeretnék az írására szintén azok közé tartozik akik NEM írtak még egy nicknevet sem.....hát akkor úgy szólítom meg, hogy.....Kedves Hozzászóló aki szombat délután 14:00-kor írt és akinek a beírásából most idézek egy részt.


Ezt írtad: " ők maga a vizsgálat ellen tiltakoztak, mert szerintük az orvos Playboy helyett járkál be megvizsgálni egy osztályt. És az különösen felháborító, hogy már szinte dicsekednek azzal, hogy kis fruska létükre milyen jól "beolvastak" a szerencsétlen orvosnak, aki csak a dolgát próbálná végezni és emiatt le k.cs.gözik, f...kalapozzák, pedofilozzák, holott nem is olyan régen még a "Tekintetes úr" volt a hivatalos megszólítása. "


Na ez volt az idézet!


Te jóóóóóóóóóó Isten!!!!


Szóval szerinted felháborító, hogy beolvastak a "szerencsétlen" orvosnak? És az orvos CSAK A DOLGÁT végezte?? Na ne mondd!


Szóval akkor szerinted az iskolaorvosnak az a DOLGA, hogy pofátlan bunkó hangnemben beszéljen a diákokkal és káromkodjon ha a lányok esetleg nem hajlandók magukról levenni a melltartót és a bugyit?!? Hmm...hát neked aztán érdekes felfogásod van arról, hogy mit jelent az, ha az orvos "csak a dolgát végzi".......


Ha a diák úgy dönt, hogy nem veszi le akkor nem veszi le! Az orvosnak ezt ILLIK elfogadni és el is KELL, hogy fogadja!

Leírtam már tucatnyiszor de újra leírom: AKARATA ELLENÉRE SENKIT NEM LEHET SEMILYEN VIZSGÁLATRA ÉS/VAGY LEVETKŐZÉSRE KÉNYSZERÍTENI!Ez mindenkinek ALKOTMÁNYOS JOGA!


És nem igaz, hogy amiatt k*cs*gözték és f...kalapozták le mert "csak a munkáját végezte", hanem AZÉRT mert faragatlan bunkó módjára viselkedett és beszélt velük!

Annak a lánynak 100%-ig igaza volt aki visszabeszélt neki!

A diákok is EMBEREK és nekik is vannak ÉRZÉSEIK! Az az orvos pedig úgy beszélt velük mintha a kutyájuk lenne.....az egymás előtt vizsgálgatás pedig szintén azt bizonyítja, hogy NEM VESZI EMBERSZÁMBA a diákokat, hanem futószalagon érkező TÁRGYAKNAK tekinti őket és mielőbb túl akar esni rajta.....Mert ha mindenkit egyenként hívnának be akkor 3-szor annyi ideig tartana a vizsgálat....az meg már nem tetszik a "doki bácsinak"....


Ezt a "tekintetes úr" dolgot honnan vetted? :D Én ilyen kifejezést az 1930-as években készült fekete-fehér Kabos Gyula filmekben hallottam csak :DDD Te már akkor is éltél?


Ami pedig a "kis fruskák" beolvasására tett megjegyzésedet illeti.....A tisztelet nem azé aki elvárja, hanem aki megszolgálja, vagyis MÉLTÓ RÁ!

Az az orvos aki így beszél és viselkedik akiről az a lány beszélt, valóban nem érdemel tiszteletet.

Ha velem beszélt volna így egy orvos én is visszavágtam volna, talán le is kevertem volna egy pofont neki!


Szintén "dicséretet" érdemel az az orvos aki RÁFÖRMEDT arra a lányra (akiről azt hiszem a legutóbbi bemásolásban volt szó)aki sírva fakadt amiatt , hogy ő nagyon szégyenlős és nem akarta levenni a pulóverét....és erre az orvos RÁÜVÖLTÖTT, hogy "csak nem képzelni, hogy pulóveren keresztül fogja megvizsgálni "...és VETKŐZZÖN LE AZONNAL!


Hát ehhez ismételten gratulálok annak a primitív bunkónak!


Ha valaki ennyire zavarban van, hogy sírva fakad egy vizsgálat miatt.....nyílván vmi komoly lelki trauma lehet a háttérben....vagy akármi....de erre egy intelligens ember így reagál??? Hogy RÁÜVÖLT??? Az a lány a későbbiekben TUTI, hogy SOHA NEM fog orvoshoz menni, "hála " az ilyen és ehhez hasonló primitív bunkóknak mint ez az orvos, aki ahelyett, hogy kedves és megértő lett volna (látva a lány kétségbeesettségét)még egy kést "beledöfött" az amugy is érzékeny lelkiállapotú lányba!


Valaki kérdezte tegnap a fórumok címeit ahonnan másolgattam.

Nos azt a tini fórumot ahova a legtöbb és legdurvább dolgokat írták,betiltották! Nem tudom miért? De ahányszor odakattintok mindig ezt írja ki a net, hogy "A fórum felfüggesztve"....Biztos olvasta vmi illetékes akinek nem tetszett a kendőzetlen igazság amit a lányok elmeséltek....


De kivonatok vannak belőle egy másik weboldalon (én is onnan másoltam) Itt a link:

[link]


És a Hotdog-on is van több topik a körkérdések rovatban erről a témáról.


Az egyik címe: " Mennyire kell levetkőzni középsulis orvosi vizsgálaton, és mi történik a rendelőben? "


A másik címe most nem jut eszembe de könnyű megtalálni ha felmész a www.hotdog.hu oldalra és a KÖRKÉRDÉSEK rovat keresőjébe beírod azt, hogy iskolaorvos.


És még egy hasonló fórum:

[link]

2010. ápr. 26. 05:08
 117/1151 A kérdező kommentje:

Itt van 2 link a Hotdog-ról:


[link]



[link]

2010. ápr. 26. 05:21
 118/1151 anonim ***** válasza:
90%

Nekunk egyszer volt gerincvizsgalat, bugyira kellett vetkozni es ott hajolgatni az orvos elott, majd meg mindig bugyiban felfekudni egy asztalra es ott huzogattak ossze-vissza-szet a labainkat. En megmondtam az orvosnak, hogy ezt inkabb nem, mondta, hogy jo, akkor menjek el ortopedushoz. Elmentem, es sokkal jobb volt ugy, hogy nem 13 osztalytarsam bamul kozben.

A bugyiba nezos es mellmeros vizsgalatokat amugy sem ertem, miert relevans az en mellmeretem orvosi szempontbol?

2010. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/1151 anonim ***** válasza:
91%

Dr. Hannibalnak!


Engem nem érint a dolog már,de nálunk sima rutin vizsgálat volt,ilyen meztelenre vetköztetés,meg mell,punci tapi nem és nem is engedtem volna,főleg mások jelenlétében.Ezek a vizsgálatok túlzások és szerintem is csak az lesz a végük,hogy semmilyen dokihoz nem fognak járni a fiatalok a rossz élmények miatt.

Ha a lánynak,fiúnak szüksége lesz urológusra,v. nőgyógyászra úgyis elmegy.Ezeket a vizsgálatokat én sem engedem akárkinek,kell bizalom.Ilyen vizsgálatra senkit nem lehet kötelezni.


Már az elgondolkodtató,hogy sok helyen a sima rutin vizsgálatok mentek,amitket már sokan írtak,a többin meg ilyen vetköztetések,hát az utóbbit nem engedném,a gyerek és szülő beleegyezése nélkül.


Lechter út!,lehet hogy maga bárki előtt letoja és tapiztatja magát,meztelenre vetközik,de ez maga,a maga döntése,élete,nem pedig kényszer.

Viszont a többi embernek is úgyanúgy joga van a testéről dönteni,hogy kinek és mennyire mutatja meg,mit enged vele kapcsolatban.Én akárhányszor jártam nődokinál ott sem volt meztelenre vetköztetés,de volt már egy kialakult bizalom köztem és orvosom között.Egyszerűen amit most csinálnak vizsgálatoknál azok túlzások,nem az űrbe készülnek a gyerkek.


Lechter út!

Van már gyereke?

Ön bárkinek engedné hogy a gyerköce nadrágjában nyúlkájon?-Van jobban örülne ha ezt egy ön számára ismert és becsült ember végzi el,amikor úgy láttja hogy eljött már az ideje.

Önt nem zavarná,ha lenne egy túlsúlyos v. simán nagyon szégyenlős gyereke,aki elve lelkizős és akkor ily módón vizsgálnák meg,és még bizalmatlanabb lenne később emiatt?

Szerintem ezekbe gondoljon bele!


A fiatalok nem a látás,halás,magasság és súly stb miatt panaszkodnak,mert ha ezért lenne azt mondanám csak rinya.

2010. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/1151 anonim ***** válasza:
94%
Én is jártam ortopédusnál,de simán maradhatott a felső és az alsó is, a suliban így mell tapit,meg bugyiba kukkantás,meg szemérem nyomkodás nem volt,nem is toleráltam volna,fiúkat is csak kérdezgették,aki bizonytalan volt,azt négyszemközt ha kérte megnézte a doki hogy minden rendben van-e,de ilyen tömeg,meg meztelenre vetköztetés nem volt.Sziszi
2010. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!