Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az együttélő párok egy része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az együttélő párok egy része miért nem házasodik meg?

Figyelt kérdés
Csak egy papír, de sok esetben előnyt jelent (kórház, öröklés stb.).
2023. júl. 10. 20:24
 11/91 anonim ***** válasza:
69%
6-os, miért hivatkoztok egymásra ferjkent és felesegkent, ha nem vagytok azok? Ha pedig azok szeretnétek lenni, miért nem házasodtok ossze?
2023. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
100%

11.


Azért, mert szarok a törvények, főleg házasodás ügyében. Sokszor olyan törvények vannak érvényben, amelyek legalább 30-40 éve nem életszerűek. Természetesen nem a sok hűtlenkedésre gondolok, mert az sima kapcsolatban sem fér bele.

2023. júl. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
69%
12, mikre gondolsz?
2023. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, a 12-est nem én írtam.

18 éve együtt 3 gyerek, közös ingatlan. Nem gondolnám, hogy félünk az elköteleződéstől.

Nálunk van benne egy nagy adag lustaság, rettenetesen utálunk szervezkedni. Másik hogy hatalmas a család. Elváltak a szüleink, mindkettőnek van új társa, kettőnknek együtt van összesen 11 fél vagy vérszerinti testvére, azoknak párjai, gyerekei+egyéb rokonok, barátok. Egy anyagi csőd lenne egy normálisabb lagzi.

Ha meg csak bemennénk 2 tanúval aláírni, azt meg 18 év után tényleg minek? Mindig azt mondjuk, hogy nem attól vagyunk férj/feleség, mert szerződést írtunk róla, hanem mert így határoztunk közel 20 éve.

2023. júl. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
78%
De ez egesz egyszerűen nem igaz. Nem vagytok házasok, ergo férj és feleség sem. Tok mindegy mit határoztatok el es mikor. Ahhoz házasodni kéne, igen, alairni azt a papírt. Az lenne az értelme, hogy akkor tényleg házasok lennétek.
2023. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
74%

15.


Kicsit érdekes, hogy egy pár kapcsolatának minőségét egy hivatalos papír, szerződéssel, paragrafusokkal, jogszabályokkal határozza meg. Elég keményen bürokrata hozzáállás az ilyen. Mi jöhet még? Szex előtt kitölteni valami megerősítő nyilatkozatot, utána írásbeli értékelés? Gyerekeknek adott cukrot is leszámlázni a hivatal felé?

2023. júl. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem beszéltem a minőségről. A megnevezésről volt szó. Tökéletes lehet egy pár kapcsolata papír nélkül is, de ők nem férj és feleség, csak mert ők úgy érzik. :D Ez egy jogi fogalom. Ennyi erővel semmiféle hivatalos megnevezésnek és papírnak semmi értelme, elég ha úgy érzem és kész, kikiálthatom magam bárminek. Példának okán, én sokáig csak abszolvált státuszban voltam az egyetemen, mert nem államvizsgáztam le évekig. Ugyanúgy dolgoztam és értettem a szakmámhoz mint bármelyik más diplomás munkatársam. Jó szakember voltam? Igen. Diplomás voltam? Nem, nem volt meg a papírom. Mondhattam volna, hogy én diplomás vagyok, hiszen értek hozzá, ugyanabban a pozícióan dolgozok mint más, stbstb? Nem, hiszen a papírom nem volt meg róla.


Én erről beszélek.

2023. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
100%

17.


És ironikus módon sokszor aki ért hozzá, de nincs papírja az jobb, mintha lenne, de mellé kontár volna.


Na kb. ez van itt is. Mennyi fos házasság van, te jó ég. És mennyi olyan kapcsolat, ahol sosem lesznek házasok, de mégis jól működik?


Tanulság: A papíroknak nem sok értelme van. Bürokratikus maszlag, esetleg kis lehúzás, ha díjköteles a kiállítása.

2023. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel egyetértek, de nem erről van szó. Ha nem vagytok házasok, nem vagytok férj és feleség. Pont. Hiába hívjátok magatokat annak. Ez azért elég fekete-fehér. Érezhetem magam otthon a szomszéd házában, mondhatom azt, hogy ez az én otthonom, de ha kihívják rám a rendőröket, akkor ők bizony kiraknak, mert semmi jogom ott lenni :D
2023. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
100%

19.


És akkor mi van, ha nem nevezhetik magukat annak? Tiszta South Park, ott volt ez, a "melegek házasodása" részben, hogy "ne legyenek férj és feleség, hanem legyenek mondjuk "fenekesek" és jogi aggályok elhárítva"


És ha nem nevezhetik magukat, akkor mi van? Ez megint csak ilyen szemellenzős irodai hozzáállás, hogy "ön jogilag nem ez meg az" - na és?

2023. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!