Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az együttélő párok egy része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az együttélő párok egy része miért nem házasodik meg?

Figyelt kérdés
Csak egy papír, de sok esetben előnyt jelent (kórház, öröklés stb.).
2023. júl. 10. 20:24
 71/91 anonim ***** válasza:
52%

70.


Egyszerűen nem lehet kijelenteni, hogy "jajj, halálomig így lesz", ez nevetséges. És nem rosszindulat, hanem logika.


És pont emiatt nincs a házasságnak semmi rangja. Akkor volna, ha mondjuk 10-20-30 év együttélés után járna, mint elismerés. Akár most is lehetne ilyen, csak más névvel.


De amikor random Béla és random Gizi összeházasodnak 19-20 évesen, "mindörökre", azon nem lehet nem nevetni. Idióta a szabály.

2023. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ki lehet, ha tényleg mindkét fél komolyan gondolja. Én kijelentettem, a férjem is, nem úgy tűnik, hogy valaha válni fogunk. Pont attól súlytalan ma már egy házasság mert sokan úgy állnak hozzá, hogy ah, majd elvalunk ha van vmi gond. Ha úgy állsz hozzá, hogy ez nem opció, akkor nagyon fogsz vigyázni a hazasagodra, mert csak az az egy van.
2023. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:

72.


Ne már. Figyelmen kívül hagysz egy tényezőt: a változást. Nem örökre olyan leszel olyan, mint amilyen most vagy és a másik fél sem. Ezért nem lehet az "örökre" kifejezést használni.


A házasságot X időre kellene kötni, mondjuk 5 éves felülvizsgálattal. Valaki írta fentebb, hogy ez egy jogi aktus. Minden jogi aktus felülvizsgálnak X időnként, nem hallottam még olyat, hogy valami "örökre" szólna és sose vizsgálják felül.

2023. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
100%
73, en írtam, de a házasság pont nem ilyen. Igen, ismerős a változás dolog. :) Dehogynem lehet. De mondom, attól még, hogy neked nem működött, másnak lehet más a hozzaallasa.
2023. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
52%

74.


Sosem voltam házas, sosem hittem ebben a logikátlan "vakszerelemben", ami mellőz az értelmet. Még úgy csak-csak lenne benne ráció, ha ötéves felülvizsgálat volna és seregnyi kikötés, hogy a papír érvénytelen, amennyiben... megcsal, megüt, bánt stb.

2023. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
Akkor tárgytalan a vita.
2023. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
Voltam fiatalon nagyon szerelmes. Olyan kémia, egyetértés volt köztünk, hogy hatalmas. Ugyanazt a zenét szerettük, egyezett a humorunk. 5 évig minden jó volt. Aztán elkezdtünk nagyon mások lenni. Én elmentem egy ilyen kicsit"ezo" irányba észzerű kereteken belül(meditáció, agykontroll, stb, vegetáriánus lettem). Ő ettől falra mászott, szóba se lehetett előtte hozni. Neki meg olyan hobbija lett, amit én nem tudtam hova tenni és ami azelőtt teljesen hidegen hagyta(vadászat). Más zenét szeretett meg lassacskán, de pont olyat, amivel engem ki lehet kergetni a világból(trash metal, punk rock), azelőtt jazz koncertekre jártunk nagy egyetértésben. Kinőttük egymást 10 év alatt oda-vissza, pedig hatalmas szerelem volt. Ez benne van, sajnos és senki nem hibás. Egyszerűen van ilyen.
2023. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
100%
69: Szerintem kva gáz, hogyha húzod egy másik ember idejét. Nem első randin derül ki, de ha már egy-két hónapja a párod és úgy érzed, hogy nem lesz tartós, igenis szakíts vele. Egy szexkapcsolat pl tök más, ott tudod, hogy nem tarthat örökké, csak élvezed, amíg van. De együtt élni valakivel úgy, hogy tudod, hogy úgysem tart örökké, vagy akár csak kicsi esélyt is látsz arra, hogy vége, az nem szép dolog. Lehet, hogy a másik meg arról fantáziál, hogy együtt öregedtek meg. Amúgy válni nem bűn. Ezt senki nem mondta. Ha szar, válj el. Vagy szakíts. A lényeg, hogy ne legyél együtt olyannal, akit nem akarsz elvenni/hozzámenni soha, olyan indokkal, hogy úgysem lesznek örökké együtt.
2023. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
100%
69 és 77 vagyok. Szerintem az emberek többsége egy bizonyos korig hisz ebben az örökké tartó szerelemben. 40 felett némi tapasztalattal azért már nem borítja el a lila köd az ember agyát. Szeretem a párom, vele tervezek, persze. De a nagy esküt, hogy bármi van, együtt leszünk 20 év múlva ilyenkor is, azt nem merném letenni pont 77es hsz-em miatt. A házasság meg nekem pont erről szólna. De hátha neked bejön, kívánom hogy úgy legyen. A statisztika szerint kb 50% esélyed van rá, nem olyan rossz szám.
2023. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
29%
Általában olyanok hangoztatják, hogy nem akarnak házasodni, ahol a másik fél nem mutat erre hajlandóságot. Egyik ismerős csaj évekig hangoztatta, hogy ő ugyan nem megy férjhez, mindenki hülye, aki házasodik. (A jóképű pasija még mindig a volt felesége után nyavalygott.) Aztán az első adandó alkalommal hozzáment egy fazonhoz, aki az apja lehetett volna....
2023. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!