Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az együttélő párok egy része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az együttélő párok egy része miért nem házasodik meg?

Figyelt kérdés
Csak egy papír, de sok esetben előnyt jelent (kórház, öröklés stb.).
2023. júl. 10. 20:24
 21/91 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, nem azok és kész. Ők egy pár, de nem házastársak. Engem nem érint. Ha nekik megfelel így, akkor tök jó, csak ne hívják magukat annak, mert nem azok.
2023. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
24%

21.


Mert különben egy ilyen tipikus bürokrata fazon mint te odamegy és jól rájuk szól?

2023. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
61%

Pont azért, mert nem akarunk egy jogi fogalom lenni.

Amúgy meg egyszerűbb így, jogilag is, hogy te egyedül vagy egy önálló döntés képes és felelősség vállaló entitás, nem pedig csak 50%-osan.

2023. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
100%
6 és 14 vagyok. Elfogadom, hogy jogilag nem a férjem, persze. De mikor pl azt mondom a burkolónak, hogy "pill, ezt még egyeztetem a férjemmel" vagy ő mondja valahol"hogy a feleségemet várom" , nem hiszem, hogy jelentősége van. Most mit mondjon, az élettársamra várok, gyermekeim anyjára várok?
2023. júl. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
77%

A páromat várom. Az a korrekt, szerintem. Van ilyen a táraságunkban, akik nem házasok, egyszerűen nem hivatkozok rájuk úgy, hogy "férjed" vagy "feleséged", hanem azt mondom, hogy a "párod".


Azért fura nekem, mert akkor mégiscsak van annak a papírnak jelentősége, ha így mondjátok. Tehát szeretnétek a másik hivatalos felesége vagy férje lenni, csak valami oknál fogva nem léptétek meg. Máskülönben eszetekbe sem jutna a másikat férjemnek, feleségemnek hívni hiszen nem véleltenül nem lettetek házasok, hiszen nem számít. Nem?

2023. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
0%

25.


Nagyon idegesítő aktatologató karaktert vagy, vagy adsz elő trollkodásból. Elképzelem ahogy leszedeted a halott gyerek sírjáról a pókembert, mert "jogilag nem megfelelő a használata" (Disney cég megtette...)

2023. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
80%

Valahogy senki nem tud értelmes magyarázatot adni, hogy miért ne, csak traumásat, olyat, amiből kiderül, hogy nem tervez örökre a másikkal, vagy fa.szságot.


Trauma: "a szüleim és a bátyámék is elváltak, úgyhogy mindenki elválik, aki házasodik, tehát én sem akarok házasodni soha"


Nem vele tervez: "drága a válás, nem akarok majd bíróságra járni, amúgy is csak egy darab papír, szüleim se házasok és mégis jól megvanak már 30 éve"


Fa.szság (komolyan ezt mondta a csávó!): "a házasság vallásos intézmény, és én nem hiszek Istenben"


Akinek nincs ilyen feldolgozatlan traumája, nem hiszi, hogy egy kapcsolat azért megy tönkre, mert papírjuk van róla, aki szereti a párját és eszébe sem jut, hogy egyszer szakítanak, mert megbízik benne, és aki nem idióta, az akar házasodni. Kérdés, hogy mikor, vannak, akik fiatalon jönnek össze, még nincs pénzük nagy lagzira és azt akarnak, vagy bármi, de aki rendben van magával és a párjával is, az házasságban gondolkodik. Olyan nincs, hogy csak nem jut eszükbe. Az meg a leggyakoribb szerintem, hogy a csávó nem akar elköteleződni, a nő meg elfogadja előbb utóbb, beletörődik.

2023. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
100%

27.


És te tudsz érvet mondani, hogy miért igen, ami nem valami jogi/hivatali baromság ("nem mehet be a kórházba a másik), fa.szság ("mert így szokás!") vagy ilyesmi?

2023. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nincs bajunk a házassággal alapvetően. Többször nekifutottunk, hogy na majd jövőre. Aztán elkezdtük összeszámolni kiket kellene hívni meg nézegettük az árakat és mindig arra jutunk, hogy na jó, inkább elmegyünk nyaralni:) az legalább rólunk szól, nem arról hogy megetessünk, szórakoztassunk 120 embert.
2023. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
29 vagyok, a 3 gyerekes, még azt hozzá tenném, hogy mi könnyen vagyunk, mert ugyanaz a vezetéknevünk, úgyhogy tényleg nem mondaná meg senki, hogy nem vagyunk házasok, hanem puszta véletlen :D
2023. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!