Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az együttélő párok egy része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az együttélő párok egy része miért nem házasodik meg?

Figyelt kérdés
Csak egy papír, de sok esetben előnyt jelent (kórház, öröklés stb.).
2023. júl. 10. 20:24
 51/91 anonim ***** válasza:
100%
49, de pontosan erről beszélek, hogy a házasság az egy jogi intézmény, nem egy érzés. Nem kérdőjelezem meg az elkötelezettségeteket, és nem is gondolom azt, hogy a papír a garancia a boldog házasságra. De a tény az tény. Lehet bármilyen jó a kapcsolatotok, ti nem éltek házasságban, nem vagytok férj és feleség. Kapcsolatban éltek, maximum élettársak vagytok, ha hivatalosan egy a lakcímetek. Ha egymást mégis férjnek és feleségnek hívjátok, az a házasság imitálása. Ergo valakinek mégis fontos lenne, csak ilyen-olyan okból nem történt meg. Ha nem lenne fontos, eszetekbe se jutna egymást így hívni.
2023. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondom, ahány ház-annyi szokás meg motiváció. Azt gondolom, a mai világban, mikor transznemű emberek, melegek vonulnak meg gyereket fogadnak örökbe(és ezt nem rosszból írom, mit bánom én mit csinálnak) azért gúnyolódni, hogy házas e vagy csak együtt élnek hülyeség. Mindenki éljen úgy ahogy neki kényelmes.
2023. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 A kérdező kommentje:
A "csak jogi előny" pont elég. Na mindegy, ezek a vadassan együttélők majd akkor fognak pislogni, amikor nem engedik be a párjukhoz a kórházban, esetleg kivágják a közös lakásból a párjuk halála után, de nem baj, legalább nem kellett esküvőre költeni. Szánalom.
2023. júl. 11. 12:35
 54/91 anonim ***** válasza:
100%
Öröklésre lehet végrendeletet készíteni.
2023. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
100%

51.


Ha pedig "csak egy jogi dolog", akkor nem kellene pátoszos mázzal leönteni annak, aki szerint ez "jogi dolog".

2023. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
100%

51, most tényleg ezen vitázunk? Ha holnaptól Pocahontasnak és John Smithnek hívjuk egymást, akkor sincs semmi.

Így szoktuk meg, kb 15 éve így hívjuk egymást, fura lenne már váltani, egy a lakcímünk, azonos a vezetéknevünk, közös az ingatlanunk. Ez a legkevesebb.

2023. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
100%

52, nem gúnyolódtam. De ez egy egyszerű fekete-fehér, hivatalos dolog. Ha hivatalban megkérdezik, hogy házas vagy, egyszerűen azt mondod, hogy nem. Nem? Nem hiszem, hogy az a válaszod, hogy, hát papírt ugyan nem írtunk alá, de mi úgy érezzük, hogy a kötelékünk örök és stbstb. Amikor engem megkérdeztek, hogy mi a legmagasabb iskolai végzettségem, azt mondtam, hogy érettségi. Mert még nem volt meg a diplomám. Nem az, hogy áh, már csak az államvizsga van vissza, szinte már végeztem, jó szakember is vagyok, olyan mintha meg is lenne már a papírom. Érted. Ezekre van egy fekete-fehér válasz. Nem hivatom magam Dr-nak a diplomám megszerzése előtt, hiszen még nem szereztem meg.


Mai világ ide vagy oda, nem hagyatkozhatunk csak az érzéseinkre. Mondom, ha én a szomszéd házában érzem jól magam, attól engem még onnan elvitet a rendőrség ha nem jogszerűen tartózkodok ott. :D


52.

Nem írtam, hogy csak az. Azt írtam, hogy az egy jogi intézmény. Emellett megfér a pátoszos máz.


56, nyugodtan hívjátok egymást úgy ahogy akarjátok, de attól még nem vagytok azok.

2023. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
0%

57.


Valami nagyon gyógyegér jogásznak tűnsz, akinek tényleg pátoszos bármi, amiben benne van a "jogi" kifejezés és izgatónak tartja az olyan dolgokat, mint "ötödik paragrafus" vagy "első kiegészítés".

2023. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, az csak egy példa volt. Értem én, hogy zavar amit írok, de nem muszáj személyeskedni, én sem teszem, érvelek. :)
2023. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
Kórházi tapasztalat: Idős pár, a férfi stroke-kal feküdt a kórházban. Élettársa állandóan mellette volt, más nem látogatta. Egy beavatkozáshoz engedélyre volt szükség, mivel a beteg nem volt magánál. Az élettárs nem írhatta alá, meg kellett várni, míg a férfi lányát előkerítik. És itt jön a csavar: engem senki nem igazoltatott, hogy valóban házasok vagyunk-e, pedig a nevünk is különbözött.
2023. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!