Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az együttélő párok egy része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az együttélő párok egy része miért nem házasodik meg?

Figyelt kérdés
Csak egy papír, de sok esetben előnyt jelent (kórház, öröklés stb.).
2023. júl. 10. 20:24
 81/91 anonim ***** válasza:

Szerintem beállítottság kérdése. Vannak a romantikusok, akiknek ez sokat jelent, amivel nincs baj.

Meg vannak a racionálisabb, mindent túlgondoló emberek, akiknek ez tényleg érzelmileg nem adna annyi pluszt mint amekkora kockázatot látnak benne mondjuk egy válás esetén. Én is utóbbiba tartozom már. Volt pl olyan kapcsolatom 4 évig, ahol az exem elindított egy vállalkozást minden létező hitelt a nyakába vett és sajnos nem jött össze, nagy mínusszal szállt ki. Nem lettem volna boldog ha házasok vagyunk és váláskor feleződik az adósság.

2023. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
100%
80: Nővérem is :D Szeretett volna házasságot, de a férje jó sok évig nem, szét is mentek, de inkább úgy döntött, elfogadja ezt és visszament hozzá. Onnantól kezdve mindenki hülye volt, aki házasodott, minek házasodnak, jaj hát kib.aszni csomó pénzt, meg amúgy is minek az... Aztán mégis megkérte a férje a kezét és nyilván egyből megházasodtak :D
2023. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
Én fiatal vagyok, nem voltam még házas, de nem is vágyom rá különösebben. Tudom, hogy a társadalom ezt várja el főleg egyszerűbb vidéki környezetben, de én nem tudok hinni ebben az 'örökké együtt leszünk" szövegben. Nagyszüleim 57 évig voltak házasok, nagypapám idén halt meg, de messze nem voltak boldogok, inkább csak megszokták egymást. És az ő életükben még sokkal kevésbé volt elfogadott a válás. Ma minden olyan gyorsan változik, mindenki annyira individualista lett, hogy ilyen kijelentéseket nem mernék tenni, hogy aztán soha többé mással. Kutatások is bizonyítják, hogy az emberek sorozatmonogámok.
2023. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy a kommenteken is látszik, sajnos a mai emberek nagy része alkalmatlan a házasságra, önzőek és csak a mának és az ösztöneiknek élnek, nem tudnak felelősséget vállalni a párjukért. Szomorú nagyon...
2023. júl. 11. 15:22
 85/91 anonim ***** válasza:
100%

Amiért én személy szerint nem házasodnék nő létemre és most itt fogok kapni hideget-meleget, a piszkos anyagiak.

Hála sok mindennek, tanulásnak, kitartásnak, szerencsének, nagyon jól keresek 15 éve egy multinál.

Mára már 1,5 millió nettó, 13-14. fizu, bónuszok. Mára van hitelmentes felujított fővárosi házam, egy lakás kiadva. Mindig kevesebbet kereső partnereim voltak, amivel nincs baj.

Ha szeretek valakit, nem bánom, hogy jóval többet teszek a közösbe, fizetem a nyaralást, stb., nem sajnáltam soha senkitől semmit, akit szerettem.

DE, hogy válás esetén valaki, aki általam élt évekig magasabb színvonalon mint előtte még vigye is a megtakarításaim felét, amiért rengeteget dolgozom, na nem-nem-nem. Ilyet nem játszunk. És férfiaknál us abszolút megértem ezt.

2023. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
77%
#85 Teljesen érthető, én részben hasonló okokból nem megyek hozzá a barátomhoz. Igaz, összeköltözni sem vagyok hajlandó, mert eszem ágában sincs senkit sem eltartani. De van az úgy, hogy annyira szereted a másikat, hogy semmi sem számít. A néhai férjem kevesebbet keresett nálam, a válása is csúnyán megkopasztotta, de nem törődtem vele. Most már nem teszem ezt meg.
2023. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:

Én azért mert nincs itt az ideje. 22 évesek vagyunk, most költöztünk össze, 1.5 éve vagyunk csak együtt, most kezdek bele egy 2 éves mesterképzésbe (a párom is tanul jelenleg). Szeretnék majd összeházasodni a párommal, de várnék vele úgy minimum 4 évet.


Nincs mit siettetni, előttünk az egész élet. Szeretném rendesen megélni az életszakaszainkat, nem sürgetni ennyire hirtelen a felnövést. Bőven elég "felnövés" a diploma, külföldre költözés, összeköltözés, első albi erre a hónapra.

2023. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
#87 Ez azért más, mert nálatok a szándék megvan.
2023. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 A kérdező kommentje:

A válás miatti pénzügyi gond érthető, erre nem is gondoltam, mondjuk a huzavonára megoldás lehet, ha rögzítik a felek, kinek mije volt, így nem semmizik ki egymást.


Sajnos az is megeshet, hogy mire rászánja magát valaki a házasságra, addigra tönkremegy a kapcsolata, aztán se fehér ruhás esküvő, se kapcsolat. Azért szerintem kevesebb a válás, mint a vadas párok szétmenése, nem?

2023. júl. 16. 11:18
 90/91 anonim ***** válasza:
69%
Mivel a vadas párokat sehol nem tartják nyilván, ezt nem lehet kimutatni, de valószínűleg így van. Bár szerintem házasság nélkül sokkal könnyebb kisemmizni a másikat, kipakolni a lakást, egyedül hagyni a partnert a közös gyerekkel, egyedül nem fenntartható bérelt lakással, és felszívódni.
2023. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!