Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Felbontotta az eljegyzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felbontotta az eljegyzést, pedig terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 éve voltunk együtt, ő mindig nagyon esküvő ellenes volt. Kb. 5 éve azzal nyúz, hogy gyereket szeretne, de én nem álltam készen a dologra. Tény, hogy ő 12 évvel idősebb nálam.


Megmondtam neki, hogy én csak házasságban szeretnék gyereket vállalni - faluról származom, ez otthon így szokás, én is így tartom helyesnek. Végül megegyeztünk, tavaly évfordulónkon megkérte a kezem, azóta bejelentkeztünk anyakönyvvezetőhöz, márciusban (következő évfordulónkon) lett volna az esküvő. Semmi rongyrázás, két tanú és szűk család.


Mivel ő meghozott egy - ő szavaival élve - áldozatot, én is beleegyeztem, hogy az ő álma is valóra váljon. Szeptemberben abbahagytam a gyógyszer szedését, mert a nőgyógyászom elmondta, hogy idő kell, mire kitisztul. Pharmatex krémet használva, pontosan a honlapon leírt utasítások alapján mégis összejött a baba.


Úgy voltam vele, hogy alkalmasabb lett volna fél évvel, egy évvel később, de beletörődtem. Erre két napja széles vigyorral közli a volt vőlegényem, hogy akkor most ennyi volt, lefújjuk az esküvőt. Ő nem akarta igazán, neki csak a gyerek számít, ez csak egy papír és felesleges. Megkérdeztem, hogy miért nem mondta el ezt a gyerek előtt, és a szemembe vágta, hogy azért várt eddig, hogy nehogy "kinyírjam a gyerekét".


Át vagyok verve, borzasztóan csalódtam benne. Két napja folyamatosan sírok, alig látom a billentyűzetet a könnyektől.... Nem tudom, mihez kezdjek, kihez forduljak...



2018. jan. 4. 14:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/191 anonim ***** válasza:
95%
Itt nem JOGILAG élettársi viszonyról volt szó, hanem CSAK együttélésről. Ha én PÉLDÁUL 8 éve együtt élek egy haverommal egy háztartásban akivel nincs köztünk senki akkor ő kérvényezheti az apasági vizsgálatot? Jó vivv
2018. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/191 anonim ***** válasza:
100%
javítok: nincs köztünk semmi* , vicc *
2018. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/191 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom honnan szeditek ezt a sok baromságot,de az apaság megállapítását az apa is kérheti. Nem viszlát apai jogok,hanem majd a bíróság fogja megállapítani dns vizsgálat alapján. Egyébként meg élettársi kapcsolat jogilag fennállt,mivel tényeken alapszik,nem papírokon, és tanúvallomások alapján könnyedén bizonyítható.


Egyébként meg Jaguar Warriornak van igaza,megint csak a köpködés megy,ki tud jobban odamondani a férfinak.

2018. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/191 anonim ***** válasza:
4%

Teljesen egyetértek Jaguárral (pedig ez nem sűrű).


Annyit még hozzáfűznék, hogy lehet gonosz/szemét..stb volt az a férfi, de ő szerette volna a gyereket. Azt a gyereket ez a férfi biztosan szeretni fogja legyen akármilyen alak. A gyereknek pedig szüksége lesz egy apára. Nem szabadna a babán bosszút állni női sértettségből.

2018. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/191 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen apára senkinek nincs szüksége.
2018. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/191 anonim ***** válasza:
18%
Elég vicces,hogy az,aki szerint "a férfinak nincsenek és nem lehetnek jogai" ( ma 15:17) TÉVES jogi tanácsot adott,de 90 %-os a válasza,míg az enyém,ami jogilag helytálló 0%-os. Sok birka :D
2018. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/191 anonim ***** válasza:
94%
Biztos szeretné a gyereket? vagy ha épp bekakil és büdös meg sír, akkor nem kell majd neki?
2018. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/191 A kérdező kommentje:

Nem voltunk élettársak, 4 éve lakik itt, azóta hogy megörököltem a lakást.


A 8 év így leírva sok, valójában sok tényező befolyásolta, hogy itt tartunk. 17 éves voltam, amikor összejöttünk, és 21, amikor összeköltöztünk. Közbe én elvégeztem egy főiskolát, amiről szintén le akart beszélni. Aztán meg, hogy hagyjam ott a sulit és legyek anya. Persze sose hallgattam volna rá. Informatikusként a fizetésem jóval több, mint az övé.


Megbeszéltük, elmondtam miért fontos nekem a házasság. Még egyszer leszögezem, senkit se ítélek el, akinek ez egy papír, de nekem igenis fontos volt. Olvasgattam régen itt is pár kérdést, mindenhol a kommunikáció és a kompromisszum kifejezéseket láttam a válaszokban. Nálunk szerintem megvolt a kompromisszum, csakhogy - mint kiderült - egyedül az én részemről.


Valaki írta, hogy minek vannak együtt valakik, ha nincs gyerek? Igen, vannak akik úgy gondolják, gyerek nélkül nincs értelme egy kapcsolatnak. Én meg úgy gondolom, az én életem, leszámítva a szerelmi részét, egy gyerek nélkül is teljes volt. Én elfogadom, hogy nem mindenki akar házasodni, de sokan már nem ilyen toleránsak, ha a gyerekről van szó - azaz mindenkinek igenis legyen gyereke, mert különben minek vannak együtt...


Nem kértem tőle 3 év együttjárás után eljegyzést. Érettségizni akartam, diplomát akartam, munkát, és némi megtakarítást szerettem volna, aztán eljegyzést, házasságot (ami nekem fontos), végül gyereket (ami neki). Én se láttam értelmét, hogy eljegyezzen addig, amíg tanulok, amíg nem illeszkedek be a munkahelyemen, mert nem akartam volna 5-6 évig eljegyezve lenni. Így meg, hogy 1 éven belül összeházasodtunk volna, és ő visszamondta, nem én szartam bele abba, amit elterveztünk, amiben megegyeztünk, hanem ő, már bocsánat a vulgáris szóért.


Nem akarom, hogy bármi közöm legyen hozzá ezután, a gyereket meg felejtse el.

2018. jan. 4. 15:53
 49/191 anonim ***** válasza:
9%
De élettársak voltatok,mert a Ptk szerinti fogalomnak megfelel a ti kapcsolatotok.Olvass már kicsit utána. Apai jogokat pedig tud szerezni,ha a bíróságra keresetet ad be.Van sok ilyen per,mikor a bolond nő hazudozik,de tanúk és ami a legfontosabb a dns vizsgálat megállapítja ki az apa,a bíróság pedig ez alapján apává nyilvánítja,ha tetszik neked,ha nem.
2018. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/191 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit ártottak neked a nők eddigi életed során, de az, hogy engem sértegetsz (bolond nő), nem fogja helyre hozni a magánéleti problémáidat.


Normális kommunikációra képes válaszolóknak köszönöm a segítséget.

2018. jan. 4. 16:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!