Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez így egy "bunkó" megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így egy "bunkó" megoldás? Mindenképpen szeretnék szép esküvőt!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szép esküvőt szeretnék, nem világra szóró lakodalmat, de a családot, és néhány barátot (kb 40 fő) mindenképpen szeretnék meghívni.


Sok helyen olvastam 4 meg 5 fogásos menüt, ilyesmit sajnos mi nem engedhetünk meg magunknak, hogyha valóban ennyi emberben gondolkodunk...


Arra gondoltam, hidegtálak rendelésével jóval olcsóbban ki lehetne jönni! Így azért mégsem éheztetem a vendégeket, lenne sokféle szendvics, saláta, hidegtál, stb, mégis, együtt, sokan örülhetnénk, mert szerintem ez a lényeg :)


Ez egy "gagyi" megoldás? Csinált már valaki hasonlót?


2011. júl. 7. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
100%
Candy kisasszony gondolom vmi újgazdag elkényeztetett max. 14 éves plázacica... azok nem tudják felfogni, hogy nemcsak a szándékon múlik sokszor, hogy vki nem kacsalábon forgó palotában meg tejjel-mézzel folyó kánaánban/terülj-terülj asztalkámmal tartja az esküvőt... remélem, majd ha neki lesz esküvője, megtapasztalja, hogy milyen az, amikor még a csokorral is spórolni kell, mert különben lehet hitelt felvenni...
2011. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 A kérdező kommentje:

Tudjátok, aki százezreket, milliókat szánt a lagzijára, esetleg a kolléganője, anyukája, kedves egészségére, szíve joga, én viszont egészen egyszerűen "sajnálok" ennyi pénzt kiadni "csak" azért, hogy össze legyünk házasodva, viszont nem akarom a családot kihagyni belőle.


Egészen egyszerűen jelenleg tudjuk máshová is rakni azt a pénzt, így nem szívesen költjük hatalmas lakomára, ilyen-olyan alkoholokra, millió féle koktélra, meg hasonlókra, mert ez most nem erről szól.


Miért ne lehetne ivászat, és zaba-hegyek nélkül esküvőt tartani?

2011. júl. 12. 11:44
 33/73 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jövök egy ellenpéldával, barátnőm két tanúval ment férjhez, a tanúk csinálták a képeket, a sminkjét, a haját úgy csináltatta, mintha csak egy átlagos ballagásra készült volna, a menyasszonyi csokra 1000 ft volt, és gyönyörű szép. (ha mindent úgy csináltatott volna, hogy most fog esküdni akkor kb 10X-esébe került volna minden...) Én beleszerettem ebbe a módba, csakhát nekem a szüleim ragaszkodnak egy kis lagzihoz. Szóval nem kell milliókat költeni, akik ott lesznek nem azt fogják nézni hogy mi a kaja, meg mennyit lehet inni. Egyébként még engem a hideg ráz a sokfogásos menütől, sokkal jobban szeretem a salátákat, és ilyenkor nyáron, ha a hűtés jól megoldott, akkor sokkal praktikusabb is a forró levesnél... Sok boldogságot a Nagy naphoz és a babához! Hajrá! (23/L)
2011. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, és ha sok fiatal lesz, hidd el,ők fogják a legjobban értékelni. Én sem szeretem a rengeteg fogást az esküvőkön, mert ha mindenből csak a felét/negyedét eszem, akkor sem szokott már belém férni a menyasszonyi torta, se semmilyen süti. Meg tényleg sokkal kötetlenebb egy ilyen esküvő, mindenki akkor sétál, táncol, eszik, iszik, amikor szeretne. Esetleg az idősebb rokonaid tiltakozhatnak (mert nem ez a hagyományos), de ők is biztos megértik a körülményekre való tekintettel. Sok boldogságot :)
2011. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú hogy sokaknak az esküvő a zabálásról és piálásról szól.
2011. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:

És az is szomorú, hogy egyesek csupán "társadalmi elvárásból" tartanak hatalmas lagzikat....

Számomra ami a pálmát viszi, hogy egyesek abból indulnak ki, kinek-mennyi pénze volt az esküvőre, és ehhez igazítja a mércét :(


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további hozzászólásokat!

2011. júl. 12. 12:22
 37/73 anonim ***** válasza:
100%

Költségvetést készítettél már? Mert az, hogy szerinted "hidegtálak rendelésével jóval olcsóbban ki lehetne jönni", nem biztos, hogy úgy van. Mindkét megoldásban (főtt kaja - hidegtálas) vannak olcsóbb és drágább megoldások, nem szabadna szerintem így általánosítani.


Nálunk olyan volt a családban, hogy az örömszülők baráti házaspárjai főztek otthon és azt vitték a lányos házhoz (ott volt az esküvő utáni vendégelés), ők voltak kvázi a "felszolgálók" is. Volt pörkölt is, de leginkább hideg sült húsok, francia és egyéb saláták, meg minden ami kell hozzá: savanyúság (ezt egy falusi nénitől vették), kenyér, stb. Fantasztikus buli volt.

De hangsúlyozom, ha neked szendvicsekhez, salátákhoz és egyéb dolgokhoz van kedved, akkor csináld azt. Ez a nap rólatok szól, nem arról, hogy ki mit evett, de én azt mondom, hogy nem feltétlenül olcsóbb megoldás.

2011. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
100%
A miénk egy 4*-os szállodában volt és sokkal olcsóbb volt így, mint egy kockásterítős étterem. A tortát (cukrászda), sütiket (nagymamák) és a piát (nagypapák) is behozhattuk, mellette pedig leves volt és svédasztal sokféle meleg-hideg kajákkal. Nagyon elegáns volt, kilátás, terasz... és még ingyen nászutas szobát is kaptunk a 15-ödiken. Kérdezzetek körbe, megéri! és nyugodtan lehet alkudni is - városi szállodákban pláne, mert általában panganak az éttermek.
2011. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
26%

Személy szerint én nem így csinálnám (fogom csinálni), de ha már nem engedhettek meg magatoknak több fogásos menüt akkor legalább a szendvics helyett egy tyúkhúslevest beiktathatnátok, nem olyan nagy pénz kidobás és kétlem, hogy valamelyik szülő, nagyszülő ne tudná megcsinálni hozzá a tésztát, vagy a zöldséget megvenni.

Mert így a felsorolás alapján nekem inkább egy sulis uzsonnának hangzik. Már bocs


21 éves menyasszony!

2011. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%

az esküvőn senki sem a kaját fogja nézni, ha nem az újdonsült házaspárt. a kaja csak egy kellék ahhoz hogy jól érezze magát az ember és tudjon mulatni. nagy kaják után kinek lenne kedve ropni ha tele van a has...akkor csak elfáradnak és többet fognak ülni. :D


ez az én véleményem..az én esküvőm még messze van sajnos :D de én nem azon törnm magam hogy milyen svédasztal legyen :D

2011. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!