Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez így egy "bunkó" megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így egy "bunkó" megoldás? Mindenképpen szeretnék szép esküvőt!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szép esküvőt szeretnék, nem világra szóró lakodalmat, de a családot, és néhány barátot (kb 40 fő) mindenképpen szeretnék meghívni.


Sok helyen olvastam 4 meg 5 fogásos menüt, ilyesmit sajnos mi nem engedhetünk meg magunknak, hogyha valóban ennyi emberben gondolkodunk...


Arra gondoltam, hidegtálak rendelésével jóval olcsóbban ki lehetne jönni! Így azért mégsem éheztetem a vendégeket, lenne sokféle szendvics, saláta, hidegtál, stb, mégis, együtt, sokan örülhetnénk, mert szerintem ez a lényeg :)


Ez egy "gagyi" megoldás? Csinált már valaki hasonlót?


2011. júl. 7. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
A kérdező nem azt "fikázta" le, aki nem csinálná, hanem azt, aki annyira okosan beleugat a témába, amikor azt sem tudja, hogy mi az a hidegtál... meg akinek ezsébe sem jut, hogy a hidegtálat igényesen is meg lehet oldani, nem úgy, mint a helyi iskola "svédasztalos" büféjében...
2011. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:

"Akárhogy is raguzzuk,a kérdező azt fikázta le, azt pontozta le, aki szerint gagyi.

A kérdés így szólt: Ez egy "gagyi" megoldás? Csinált már valaki hasonlót?

Erre van, aki írta,hogy igen, van,aki szerint nem. Aki azt írta,hogy nem,az piros kezet kapott.

Világ életemben nem értettem az ilyen unintelligens hozzáállást! Miért teszi fel a kérdést, ha az övével nem egyező választ lepontozza!"


Én meg azt az unintelligens hozzáállást nem értem, mikor szidják a kérdezőt, hogy lepontoz, mikor ha egy hangyányi ésszel belegondolnak, akkor rájönnek, hogy egymagában elég kevés egy komoly lepontozáshoz valaki.

2011. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
23%

Tudjátok esküdni többféleképpen lehet:


1. Nem rázom a rongyot ha nincs mire fel: egyszerű esküvő két tanúval házasságkötő teremben, végülis csak az számít hogy összeesküdjünk és hogy boldogan éljünk különösebb rongyrázás nélkül,,,


2. Rázom a rongyot közben más pénzét szóróm: tipikus esete annak amikor anyuci, apuci fizeti vagy a házasulók fizettetik ki a szülőkkel... no comment... ha már valaki házasodik legalább ezt intézze már saját zsebből...


3. Rázom a rongyot és hitelt veszek fel: látszatházasság


4. Rázom a rongyot meghívok +50 fő feletti vendégsereget és majd a vendégektől hajtom be a pénzt (menyasszonytánc, ráírom a meghívóra hogy aggggyyyyjjjjaaatoook pííínnnzzzt: szintén látszatházasság


5. Meghívok jó sok vendéget (igaz a büdzsé nem elég rá) de majd a kaján spórolok, meg minden máson ahelyett hogy kevesebb vendéget hívnék de azokat színvonalasan látnám el... tudjátok mindig van kifogás: gyereket várok, kocsira gyűjtök, házra gyűjtök meg ez meg az... nálam ez ultra szánalmas duma! Nem az utolsó pillanatban kellene kapkodni, hogy jaj terhes lettem, vegyé már el! És az még szánalmasabb HOGY MÁR MOST FELHASZNÁLOD A MÉG MEG NEM SZÜLETETT GYEREKEDET! Érdekes, a különböző (ősi) törzsek nem dobnak ki több százezer forintot gyerekcuccokra, és még is fel tudják nevelni a gyerek(eiket)üket!



Vésd az eszedbe, hogy ha már meghívtad őket és ha már megtisztelnek a jelenlétükkel akkor ILLENE nem egy sz@ros hidegtállal kiszúrni a szemüket! Arról nem beszélve, hogy akik pénzt adnak ajándékba nem hiszem hogy meg lesznek elégedve a 200 Ft/ fő-s hidegtállal!!!

2011. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
70%

akkor most még egyszer: Húgom esküvőjén hidegtálak voltak ill. nagyon mini szendvicsek, nagyon mini kis sütikkel + persze egy 3 emeletes torta - egy kastély kertjében volt az esküvő, nagyon elegáns volt minden, a hidegtálakat és a szendvicset beleértve (gyakorlatilag egy kastélykerti állófogadás volt)- kb 70-80 ember volt az esküvőn, mindenki NAGYON JÓL érezte magát, pedig vacsora csak a nagyon szűk családnak volt...ÉS a mai napig az összes barát és a távolabbi rokonok is, akiket csak a kerti fogadásra és az esküvőre, de a vacsorára nem hívtak emlegeti, hogy milyen jól érezték magukat és hogy azóta sem jártak olyan szép esküvőn...a Húgomék direkt jelezték, hogy nem várnak el nászajándékot senkitől, de szerették volna, ha mindenki részese az eseménynek (ennek ellenére kaptak nászajándékokat) - és ami a legfőbb senki nem sértődhetett meg, mert mindenki ott volt ;)


a sznobok, akik itt rázzák a rongyot nyilván még életükben nem láttak ELEGÁNS hidegtálat, ami nem két kupac franciasalátából és 3 kaszinótojásból áll ;)

2011. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
41%
Hogy lehet valaki ilyen korlátolt, mint Te, kedves 70%-os? És még Te oltogatod a Kérdezőt? Hihetetlen.
2011. júl. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Félreértés ne essék, nem pontoztam le az ellenvéleményeket, bár egy-két ember nem értem, minek írt, aki nincs tisztában a hidegtálas állófogadás fogalmával, de lényegtelen :)

2011. júl. 13. 09:20
 57/73 anonim ***** válasza:

nem költönek többszázezer forintot gyerekcuccokra, és még is fel tudják nevelni a gyerek(eiket)üket!


Basszus attól hogy a busmannok pucéran járatják a gyereküket,mi se adjunk már rájuk ruhát ha megtehetjük miért ne nem vagyunk civilizálatlan népek,és attól,hogy másnak csak rongyra futja,én nem fogok rongyokba járni.


Amúgy az ő esküvője,és attól hogy hidegtál,vagy kaviár a menű,nem biztos hogy látszat esküvő.

ÁÁÁÁ,fejemet a falba verem.

2011. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:

Tévedés azt gondolni, hogy a hidegtálas megoldás olcsóbb, mint a főtt étel. Egy rendesen elkészített hidegtál, különféle sajtokkal, téliszalámíval, sültekkel, salátákkal, mint annak idején a Mézesmackóban- elég húzós ára van, ha csak nem a konyhaasztal sarkán elkészített vajaskenyér párizsi szeletekkel, pirosaranypöttyökkel díszítés esete forogna fenn.

Hidegtálból annyit rendelni, hogy pont úgy jól lakjanak, mint a főttételtől -nagyon drága dolog.

A hidegtál inkább az állófogadásos, -csipegetünk, beszélgetünk, koktélozunk és 2 óra múlva mindenki hazamegy.

Ha asztalhozülős 17-02-ig tartó vacsorát tervezel, akkor inkább a főttételt válaszd! Kérj árajánlatot több helyről, mind két megoldásra és csak utána dönts.

2011. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
100%

"Arról nem beszélve, hogy akik pénzt adnak ajándékba nem hiszem hogy meg lesznek elégedve a 200 Ft/ fő-s hidegtállal!!!"


nem tudom milyen vendégek azok, de én a magam részéről, meg azok is, akiket ismerek, úgy vagyunk vele, hogy megünnepelni megyünk az esküvőjüket, nem azért, hogy hülyére zabáljam magam olyan kajákkal, amiket amúgy minden vasárnap eszünk. A kajának annyi szerepe van, hogy ne éhezzek meg, nem akörül forog minden gondolatom... Vagy neked ez az egyetlen esélyed arra, hogy egyél három féle főtt ételt, vagy mi a fene?

2011. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
Sajnos sok ember ebéd után már a vacsorára mit eszünk kérdést teszi fel ezeknek a kaja az életük egyetlen öröm forássa sajnos.Az iylen csak a kaját látja,csak a kajálás a léyneg mindenben.
2011. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!