Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőm, és a legjobb barátnőm, akit több mint 12 éve ismerek eljött az esküvőre "üres zsebbel".

Menyasszonytánc előtt elmentek sétálni a párjával, ami az esküvőn is rosszul esett. Állítólag fájt a hasa. ( akkor sem értem, hogy miért kellett órákra eltűnni...)


Esküvő után megszámoltuk a pénzt, és napokkal később gondolkoztam, hogy nem rémlett a szóban forgó hölgyemény neve.

A sors fintora, hogy minden vendég ráírta a borítékra a nevét, és mivel a táncnál nem voltak...


Anyagi gondjai nincsenek ( nettó 300.000,-Ft körül keres, jelentős kiadásai nincsenek, a rezsin- étkezésen kívül. Saját vállalkozást indított, segítettem neki, így még azt is tudom, hogy tartaléka is van.


Olyan kellemetlen .... nem is tudom, hogy hozzam fel. Nem a 10-20-30 e Ft bánt, hanem, hogy ennyi év és jó barátság- után miért csinálta :(



2016. aug. 28. 10:58
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
44%

"bízom benne, hogy esküvőtök után is hasonló érzésetek lesz!"


Milyen kedves dolog vadidegeneknek ilyet kívánni, nagy emberségre vall, gratulálok...egyébként meg ezalatt a 12 év alatt nem kaptál annyi segítséget, támogatást a barátnődtől, hogy most azt mondtad volna magadban, hogy jöjjön nyugodtan üres kézzel, úgyis annyit kaptam már tőle az elmúlt években, hogy nem várom el?


Kicsit más tészta, de a legutóbbi szülinapi bulimon 20-an voltunk, ajándékot nem kaptam mindenkitől, de nem is vártam el senkitől. Elég öröm volt így is, hogy mindenki miattam gyűlt össze, és képzeld el, ajándékhalmozás nélkül is jól éreztem magam, és fergetegeset buliztunk.


(1. válaszoló voltam)

2016. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom ilyen budapesti tipikus "megennéd a saját szarod, ha nem lenne bödös" típusú ember lehetsz. :D Durva, mik vannak manapság, ezért megsértődni...
2016. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg hiaba hiszed azt hogy mindent tudsz valaki penzugyeirol, igazabol fogalmad sem lehet rola hogy epp milyen nagyobb kiadasaik voltak abban a honapban, es valoszinuleg egett a pofajuk hogy nem tudtak semmit hozzaadni. Felesleges ezen hisztizni. Azert hivtatok meg hogy osztozzon veletek az nagy napban nem azert hogy az o penzen vegyetek kis asztalt vagy akarmit. Eleg undorito a hozzaallasod egy 12 eves baratsaghoz. Azt mar nem is merem remelni hogy csondes hiszti helyett esetleg megkerdezted hogy minden rendben van e veluk vagy szukseguk van e segitsegre, mert nem szegyen.
2016. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is nagyon rosszul esne.

Nem értem, hogy miért nem vitt legalább, egy tortát.. Főleg, hogy van pénze!

Nem szép dolog a barátságot keverni, az anyagiakkal???? Szép dolog volt, hogy a barátnő elment a lagzira üres kézzel?? (Ott bekajált stb, Van pénze, nem egy olyanról van szó, aki alig tudott magának ruhára/jegyre valót összekaparni.)

Ha emiatt pénzéhes, a kérdező, akkor szerintem sokan lennénk azok. Mert én is adnék pénzt, egy nagyon jó barátnak a lagziján, lehetőségeimhez képest... S fordítva is elvárnám! Nem azt,h százezreket adjon, ha ezer ftra telne tőle, akkor annyi, de lássam már,h szándékozik... Ebben, az esetben meg főleg,h a kérdező segített neki.

25N

2016. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
15%
Simán :D Akkor nem kell fizetni :D Bár rejtve lenne nálam pénz és ha kérik azt mondanám, hogy "elveszett idefele jövet", ha nagyon kell eljátszom hogy kiraboltak.
2016. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
74%

Kíváncsi vagyok hány embernek esne rosszul, ha a születésnapjára nem kapna egyáltalán semmit, esetleg karácsonyra. Ünnepekre ajándékkal lepjük meg a szeretteinket, ez lehet egy virágcsokor is, amit a réten szedtünk, vagy egy saját készítésű akármi.


Karácsonyból szülinapból minden évben van egy, viszont esküvőből csak egy egy életben(jóesetben). Ez egy olyan nap, ahol egy(vagy két) számunkra kedves és fontos embert ünneplünk, mert életre szóló döntést hoz, valakivel összeköti az életét, és ez a valaki a mi életünk részévé is válik kisebb vagy nagyobb mértékben.


Ez ünnepnap, ajándékot érdemelnek. Nem azèrt kell adni, hogy kifizesd a kajádat, az csak az ajándék mértékét jelzi.


Én úgy látom, hogy ajándékot mindenképp adnék az ünnepre, mint minden másik ünnepre is, a vacsora és az egész ünnepségre költött pénzük felém és a meghívottak felé egy ajándék a részükről. Nem biztos, hogy az ajándék a legjobb szó, közel áll hozzá a kegy, a gesztus, a szívesség.


Szóval a lényeg, hogy elhívnak egy klassz helyre fizetik a vacsorám, nagy buli van, gondolnak rám. És mindezt azért, mert boldogok, mert ünnepelnek.


Nem tudom érthető e.


Nekem legalább olyan rosszul esne,mintha karácsonyra vagy a szülinapomra nem kapnék semmit. Sőt jobban bántana. Akármit adhatott volna, milyen barátság ez, hogy nem mered neki megemlíteni? Nyugodtan mondd meg neki, hogy rosszul esett. Ha nem lett volna pénze az a minimum, hogy szól, hogy majd, ha helyrejönnek anyagilag meglep valamivel.


Nekem is van ilyen ismerősöm, akinek nyilvanvalóan van pénze mindenre, csak másokra nem. Én nem sorolom a barát kategóriába.

2016. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
15%

"Kíváncsi vagyok hány embernek esne rosszul, ha a születésnapjára nem kapna egyáltalán semmit, esetleg karácsonyra. "


Engem pl. nem zavarna, mert tudom hogy nem érdemlem meg. Ezen ünnepek előtt még szorongok is, mert tudom hogy nem szabanda kapnom semmit. Szerencsére nem is szoktam sokat. Igazából amit kérnék azt úgysem tudják megadni nekem (szorongás elmúlása, fülzúgás(?) megszűnése, stresszmentes élet, békés világ, egészség, -30kg, jobb és fehér fogak, nagyobb broki vagy hogy újra boldog legyek. A felszabadultság lenne a legnagyobb kincs, de azt sem lehet adni... :S

2016. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor nászajándékot sem adtak,vagy csak pénzt nem?


Laikusként annyit tudok írni, hogy max rokonoktól elfogadnék pénzt esküvőre, de egyébként nem várnám el egyik barátomtól sem. Mondjuk azért annyi elvárás szokott lenni(saját tapasztalatom nincs, mert még nem házasodtam, de reálisnak látom!), hogy a vacsora illetve a fogyasztás árát azért illik odaadni menyasszonytánckor.

Ez akkor érdekes, mikor vmi nagyobb puccos esküvőre megy az ember, és alsóhangon min. 20-25ezer/ fő csak az étel..


De ha belegondolok a mai világba, mekkora kiadás akár csak 10.000 forint is az embereknek, inkább nem várnék el semmit,bár nem is tartanék nagy esküvőt sem...


Kérdező: lehet épp megszorultak a barátnődék, sosem tudhatod kinek milyen kiadási vannak egy hónapban. Hiába keres valaki nettó 300-at, ha 150 a banki hitel törlesztője. Szóval ezeket nem tudhatod. Ha meg direkt menőzött európán kívüli nyaralással és varratott ruhával, akkor sem tudhatod mi lehetett a háttérbe.


Én ha nem is pénzt, de valami ajándékot biztos vittem volna az esküvőre.

2016. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
72%

És az ajándék lényege, hogy örömet akarunk okozni. A hiánya a szándék hiányát jelzi és ez a bántó.


A társaságod(mivel barátság) mindkettőtök számára természetes. Nem azért vagy ott, hogy ő örüljön, hanem mert mindkettőtök számára kellemes érzés. Ez nem róla szól, hanem kettőtökről. Ezért nem lehet ajándék a társaságod. Ráadásul mivel megszokott a találkozásotok, egyáltalán nem is különleges a jelenléted. Ugyanúgy látod egy esős keddi napon, mint egy ünnepségen.


Remélem az ajándékellenesek nem vettek fel ünneplő ruhát sem.

2016. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
22%

#19


Még sosem voltam esküvőn mint magánszemély, eddig csak elhurcoltak mint "távoli rokont" vagy "ismerősnek gyerekét" még régen. És szerintem nem is fogok járni egy esküvőn sem... Rokonság már öreg, dezsvírem kizárt, hogy házsodjon, másokat nem ismerek.

2016. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!