Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőm, és a legjobb barátnőm, akit több mint 12 éve ismerek eljött az esküvőre "üres zsebbel".

Menyasszonytánc előtt elmentek sétálni a párjával, ami az esküvőn is rosszul esett. Állítólag fájt a hasa. ( akkor sem értem, hogy miért kellett órákra eltűnni...)


Esküvő után megszámoltuk a pénzt, és napokkal később gondolkoztam, hogy nem rémlett a szóban forgó hölgyemény neve.

A sors fintora, hogy minden vendég ráírta a borítékra a nevét, és mivel a táncnál nem voltak...


Anyagi gondjai nincsenek ( nettó 300.000,-Ft körül keres, jelentős kiadásai nincsenek, a rezsin- étkezésen kívül. Saját vállalkozást indított, segítettem neki, így még azt is tudom, hogy tartaléka is van.


Olyan kellemetlen .... nem is tudom, hogy hozzam fel. Nem a 10-20-30 e Ft bánt, hanem, hogy ennyi év és jó barátság- után miért csinálta :(



2016. aug. 28. 10:58
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
87%

Én elmennék, de valamit akkor is vinnék, egy üveg bort, egy csokor virágot csokival, bármit, amire telik. Felénk minden vendégségbe, összejövetelre illik vinni valamit. Éppen ezért, én sem örülnék, ha a legjobb barátnőm nem adna semmit.

De azt nem várnám el, hogy pénzt adjon, nekem megfelel bármilyen apróság, sőt, ha valami olyat adna, mint pl egy általa készített asztaldísz vagy az anyukája esküvői csokra kiszárítva, szóval valami, aminek eszmei értéke van, nekem az is tökéletesen megfelel (igazából még jobban is örülnék neki, mint a pénznek, mert én magam is kreatív ember vagyok). Őszintén megmondom, nem tudom, hogy hoznám fel a témát, de engem is zavarna.

Nem hinném, hogy ettől pénzéhes lennék, egyszerűen csak arra neveltek, hogy így illik. Ugyanígy, a szüleim arra is neveltek, hogy adjam át a helyet a buszon az időseknek, és át is szoktam, ezért zavar, ha mások nem teszik.

2016. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
84%
Igen bunkó dolognak tartom, nem lenne pofám ilyenhez. Ha nincs pénzem akkor nem megyek el a lagzira, de náluk ez nem lehetett indok a leírás alapján. Most lehet itt jönni ilyenekkel, hogy nem az a lényeg, meg ne azért hívj meg valakit. Én el sem mennék az ő esküvőjére.
2016. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

#27


Milyen " rendes", hogy felhívott. Azóta tartod a kapcsolatot Vele? Vagy emiatt megromlott?

( Mi kaptunk vázát egy pártól, és egy egyáltalán nincs rossz érzés bennem. Ők gondoltak ránk egy kis aprósággal.)

Mint kiderült, a testvéremnek esküvő előtti nap, éjszaka írt üzenetet, hogy nem vett ajándékot.


#18


Megpróbálom elengedni, de nehéz, ha nem tudok az okokat. Talán könnyebb lenne, ha tudnám, hogy miért csinálta. Soha nem ment üres kézzel sehova. Ha nálunk volt buli, akkor mindig hozott egy üveg valamit. ( ahogy mindenki).

Az esküvő jó volt. Örültem volna, ha életem egyik legszebb estéjén Ő is velem-velünk ünnepel. Zavaró volt, hogy vacsora után odajött, hogy elmegy sétálni, mindjárt jön. Majd órákkal később, hogy hazamennek.


#16


Sokat gondolkoztam, hogy kérdezzem meg, hogy üljek le vele beszélgetni. Nem vagyok benne biztos, hogy kíváncsi vagyok a válaszára. Lánybúcsún viccesen megjegyezte, hogy úgy se fogom tudni, hogy ki dobott-ki nem, biztos lesz olyan, aki "potyázik".

Valószínűleg szándékosan eltervezte, hogy így fognak eljönni. Tánc előtt lelépnek "sétálni", és akkor lám-lám nem is kell a menyasszonytáncnál ott lenniük.


#13


Lehet nem voltam elég egyértelmű. A hölgyemény a legjobb barátnőm volt. Van legjobb barátod/barátnőd? Akkor biztos tisztában vagy a kiadásaival, bevételeivel. Írtam azt is, hogy az induló vállalkozásával kapcsolatban én adtam neki tanácsokat, tippeket. Tudom, hogy mennyi tartaléka van jelenleg. Mennyi a bevétele egy hónapban, és milyen kiadásai vannak. Biztosan állíthatom, hogy nem anyagi okok miatt jöttek el Ft nélkül az esküvőnkre.

"hogy epp milyen nagyobb kiadasaik voltak abban a honapban" .... Nem hónapról-hónapra élnek meg. Mindegy is, Neked hiába írok bármit is.

Nem, nem kérdeztem meg. Esküvő után írt, hogy x napja vállalkozó, és felhívna.

2016. aug. 28. 13:41
 34/50 anonim ***** válasza:
87%
7# vendégségbe is üres kézzel mész? Ez is gusztustalan.
2016. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
27%

#34


Nelegyé' má' olyan mint a székely a viccben, mikor gyereke születik és meghívja az ismerőseit...


"az ajtót meg nyugodtan rúgjátok csak be"

"Miért rúgnánk?"

"A kezetek úgyis tele lesz ajándékokkal..."

2016. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
85%
8# nem tudom miért vagy ezen kiakadva, régen is így volt szokás. Eszembe nem jutott soha esküvőre menni úgy, hogy legalább a vacsorám árát fedezzem. Nyilván, ha valaki nagyon rossz anyagi körülmények között él attól nem várja el az ember, de akkor is bunkóság odajönni üres kézzel. Kicsit álszentnek érzem a válaszod. Vendégségbe is úgy mész hogy nem viszel semmit?
2016. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
74%

Nem mertem elolvasni ezt a sok hozzászólást, mert 99%-ig biztos vagyok benne, hogy a kérdező jól ki lett osztva, hogy milyen szemétláda, hogy nem puszira eteti a 20. barátnőt.


Bevallom, nem vagyok híva a 300 fős esküvőknek, ahol a 86. osztálytársként is meg vagyok hívva nászajándék reményében. De az ilyen esküvőre el sem megyek. Ha elmegyek egy esküvőre, akkor azért teszem, mert az illető valamilyen formában közel áll hozzám, és ilyen esetben teljesen egyértelmű, hogy üres kézzel nem megyek oda, pláne tömni az fejem! Sőt, megkérdezem, hogy mit szeretnének (a meghíváskor), annak megfelelően készülök, és előreláthatólag úgy kalkulálok, hogy minimum a ránk költött összeget visszaadjuk (kb. 20 ezer/fő). Az esküvői meghívások többsége nem két héttel az esküvő előtt történik, lehet arra készülni, kamu hogy nem... Ha pedig olyan vis major van, akkor azt tudná a másik.


Épp esküvőszervezés előtt állunk, szóval átérzem. Hogy mit szeretnénk? Dominikai tengerparti privát esküvőt. Ehelyett megtiszteljük a szűk családot, hogy együtt ünnepeljünk az erre szánt pénzből, mert nekik fontos, és nem akarjuk a hozzánk közel állókat megbántani. A szervezésnél prioritásként szerepelnek az ő igényeik, a vegetáriánus, a gluténérzékeny, a mogyoróallergiás, a kisgyerekes, a nagyon vidéki stb. gondjai meg az összes "mit illik" dolog. A zenét, a helyszínt, a köszöntőket, a vacsorát is ennek megfelelően szervezzük. Nem, nem fogom név szerint számontartani, hogy ki mennyit adott, de nehogy már én legyek a pénzéhes lotyó, ha úgy gondolom, hogy egy ilyen helyzetben én minimum odavágnék néhány tízezrest, mert miattuk is van vacsora és lagzi, nemcsak miattunk.


(Képzeljük el: lecsüccsenek a család, barátok a házasságkötő teremben, meggyújtjuk a gyertyáinkat, és utána közöljük, hogy mindenki szépen megvacsizza otthon a teszkóban megvett tósztkenyeret, mert nincs vacsi és nincs semmi, csak esküvő volt, tessék boldognak lenni, hiszen ezért jöttek! Ugye hogy nem illik. Nászajándékot nem vinni is kb. ennyire illik. )


Kérdező: engedd el, nem tudod úgy felhozni, hogy jól gyere ki ebből. Vond le a következtetéseket, és lépj túl rajta, sajnos ezzel nincs mit tenni.

2016. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem már az is bunkóság, hogy elmennek sétálni (ráadásul órákra). Más lett volna ha 10-15 percre kimegy a levegőre, mert úgy bekajált vagy valami. Igazad van kérdező, nekem is nagyon rosszul esne de hidd el akárhogy is hozod fel neki a témát a vége ugyanaz lesz: pénzéhes vagy. Persze nem, de ő így fogja lereagálni. :(
2016. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

# 37

Kitartást az esküvőszervezéshez! :)

Köszönöm a tanácsot. Megfogadom.


#38


A lakodalom félig nyitott térben volt, járt a levegő.


___________________________________________


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2016. aug. 28. 16:42
 40/50 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, olyan tökéletes a történet. Pont kikövetkeztethető, hogy nem adtak borítékot, percre pontosan tudod mikor mentek ki sétálni, tisztában vagy az anyagi helyzetukkel.

Nekünk volt olyan vendégünk az esküvőn, akik semmit nem hoztak. El sem akartak jönni éppen ezért. Én külön kértem őket, hogy jöjjenek még fuvart is szerveztem nekik hogy a 3 gyerekkel ne kelljen kánikulában buszozni majd vonatozni. Nem esett rosszul, hogy nem hoztak semmit.

Most mi megyünk esküvőre. Legjobb barátnőmé lesz. Viszünk pénzt, de lenne jobb helye a pénznek. Ha valaki ránézne a számlánkra akkor azt mondaná, hogy milyen jól állunk anyagilag. Azt már senki nem tudja, hogy még ki kell fizetnünk két szakembert, építkezési anyagot, a kocsi alja félig szétesett és ha ez nem lenne elég, két napja kilyukadt a kazán. Ha ezt mind kifizetjük, teljesen nullán leszünk vagy mínuszban. Két hét alatt elmegy 2 millió Ft. Ma gazdagok vagyunk, nemsoká nincstelenek leszünk.

2016. aug. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!