Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőm, és a legjobb barátnőm, akit több mint 12 éve ismerek eljött az esküvőre "üres zsebbel".

Menyasszonytánc előtt elmentek sétálni a párjával, ami az esküvőn is rosszul esett. Állítólag fájt a hasa. ( akkor sem értem, hogy miért kellett órákra eltűnni...)


Esküvő után megszámoltuk a pénzt, és napokkal később gondolkoztam, hogy nem rémlett a szóban forgó hölgyemény neve.

A sors fintora, hogy minden vendég ráírta a borítékra a nevét, és mivel a táncnál nem voltak...


Anyagi gondjai nincsenek ( nettó 300.000,-Ft körül keres, jelentős kiadásai nincsenek, a rezsin- étkezésen kívül. Saját vállalkozást indított, segítettem neki, így még azt is tudom, hogy tartaléka is van.


Olyan kellemetlen .... nem is tudom, hogy hozzam fel. Nem a 10-20-30 e Ft bánt, hanem, hogy ennyi év és jó barátság- után miért csinálta :(



2016. aug. 28. 10:58
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Nem vagyok pénzéhes, nem írtam, hogy az esküvőt a nászajándékokból fedeztük volna.


Nem volt gond a 100 fős esküvő anyagi része, nincsenek anyagi gondjaink. Mint írtam, NEM a 10-20-30 X összeg bánt, hanem az, hogy eljött nászajándék nélkül.



A kérdés nem volt sokan számára egyértelmű. Akik azt írták, hogy nem szép dolog pénzt várni, stb. Ti elmennétek a legjobb barátnőtök esküvőjére nászajándék nélkül? Komolyan azt gondolnátok, hogy ez így rendben van????


Többen írtátok, hogy nem mentek el vendégségbe, anélkül, hogy ne vinnétek valamit. ( Amivel egyet is tudok érteni.)


Köszönöm szépen az előítéletektől mentes válaszokat!

2016. aug. 28. 12:05
 22/50 A kérdező kommentje:

#18


Nem hoztak semmit.

Nászajándékot sem, és mivel a menyasszonytáncnál nem voltak jelen, így a táncba sem dobtak)



A meghívóban benne volt, hogy a menyasszony sorsjeggyel, vagy puszival leváltható. Vacsora után mondta, hogy elmennek sétálni ( 21:30 körül)

23:00 után volt tánc, de akkor még nem voltak ott.

Fél egy környékén jöttek vissza.

2016. aug. 28. 12:09
 23/50 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez tényleg durva, tudom hogy imádják a pénzéhséget írni. De az esküvő pénzbe van,egész délutántól enni,inni tök ingyen és pénzt,nászajándékot nem adni bunkóság. Ez olyan mintha buliban, vagy étteremben nem fizetnéd ki a fogyasztásod.
2016. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
93%

Oké, így már érthető, tehát akkor se nászajándék, se semmit nem vittek. Így már tényleg kicsit gáz. Tényleg nem azon az 5ezer vagy akármennyi forinton múlik, de valami ajándékot akkor hozhattak volna, ha pénzt nem is tudtak...


Szerintem próbáld elengedni ezt a dolgot, ne is járj utána... Azért remélem jó volt az esküvőd és nem hagyod, hogy ez most beárnyékolja!


#18as voltam.

2016. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
34%

nővérem eskövőjénél úhgy csinálták szüleim hogy visszanézték a felvételeket vagyis elsősorban a menyasszonytáncot és pipálgatták a táncolókat a vendégnévsor alapján(ki volt benne a bizniszbe és ki vonta ki magát)...

én csak olyan top barátokat hívok meg akiktől még azt is elnézném ha nem adnának semmit.....aki nem olyan jó barát annál nem kockáztatok szal kimarad inkább a keretszűkítésből

2016. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
22%
12:20as vagyok hogy a kérdésre is válaszoljak: esküvőre úgy elmennék hogy nem látnak tőlem egy fityinget sem...max a templomi szertartáson perselypénzt dobok.....pontosabban fogalmazzunk, ha a lagziba is hívnak(kérdésben erről van szó)akkor felvenném a kapcsolatot a párral(mert egyiküket nyilván ismerem ha hívnak) és szóból értünk alapon megkérdezném hogy ajándékot kérnek-e (és mit) vagy a táncnál dobjak pénzt.....mert azért a násznép is tud úgy kapzsi lenni hogy valaki mittudomén étkészletet vett és juttatta el nekik előre, valaki pénzborítékot adott külön, valaki táncnál dobott be szintén nem keveset... és ennek kapcsán hallottam már olyat hogy valakinek felrótták hogy a 3 variáció közül "csak"egyet merített ki de legalábbis nem mind a hármat
2016. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
87%
Képzeld engem felhívott egy barátnőm előző nap, hogy csak akkor tudnak jönni, ha nem hoznak semmit ugye nem baj? Erre mit lehet mondani? Mondtam, hogy persze nem baj, jöjjenek csak. De hát megmondom őszintén nagyon rosszul esett, és nem amiatt, hogy nekem kellene az ő pénze, hanem, hogy ennyire nem vagyok fontos, hogy 1 év alatt nem sikerült neki akár egy 2000 forintos vázát, vagy valamit vennie. Egyébként ők voltak azok akik másnap még szendvicset is csomagoltak maguknak a visszaútra, meg még pár üveg innivalót elvittek, akkor is csak néztem.. mert ezt sem illik. Szerintem iszonyú nagy bunkóság üres kézzel elmenni egy esküvőre, meg egyébként bármilyen vendégségbe, én mindig viszek egy üveg piát, sütök egy tálca süteményt, akármiről is van szó..nemhogy egy esküvőről. Nyilván nem két nappal előtte lettek meghívva, és igenis spórolhattak volna akár csak 5000 ft-ot, és abból vehettek volna valami tárgyi ajándékot, és kész, az ember sosem azt nézi, hogy mit kap, vagy mennyibe került, de igenis feltűnik és rosszul esik, ha valaki pofátlan..furcsák a hozzászólások, hogy még a kérdező a rossz..érdekes emberek vannak itt..
2016. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja még azt akartam írni, hogy én biztosan nem hoznám szóba, mert akkor még a végén ő sértődne meg (ilyenek az emberek), csak csöndben levonnám a következtetést, hogy ennyit érek neki.
2016. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
46%
Igen, elmennek pénz nélkül esküvőre, mivel nem vagyok hajlandó finanszírozni más nagyzolasat. Nem én akartam nagy esküvőt, hanem ők. Ha még vendég vagyok, akkor az azt jelenti, hogy ők állják a költségeket és nem a vendégeket húzzák le. Viszont ajándékot vinnék, mint ahogy szülinapra is szoktam.
2016. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!