Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőm, és a legjobb barátnőm, akit több mint 12 éve ismerek eljött az esküvőre "üres zsebbel".

Menyasszonytánc előtt elmentek sétálni a párjával, ami az esküvőn is rosszul esett. Állítólag fájt a hasa. ( akkor sem értem, hogy miért kellett órákra eltűnni...)


Esküvő után megszámoltuk a pénzt, és napokkal később gondolkoztam, hogy nem rémlett a szóban forgó hölgyemény neve.

A sors fintora, hogy minden vendég ráírta a borítékra a nevét, és mivel a táncnál nem voltak...


Anyagi gondjai nincsenek ( nettó 300.000,-Ft körül keres, jelentős kiadásai nincsenek, a rezsin- étkezésen kívül. Saját vállalkozást indított, segítettem neki, így még azt is tudom, hogy tartaléka is van.


Olyan kellemetlen .... nem is tudom, hogy hozzam fel. Nem a 10-20-30 e Ft bánt, hanem, hogy ennyi év és jó barátság- után miért csinálta :(



2016. aug. 28. 10:58
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érthető, hogy rosszul esik, mi nem vártuk el senkitől sem, hogy adjon, de végül mindenki adott valamennyit, még anyósomék is, pedig igazán kevés pénzből élnek.

Belegondolva egy esküvő időpontja legalább fél egy évvel előre ismert, azalatt azért össze lehet kuporgatni valamennyit (ha tényleg fontos neki, hogy adjon valamennyit). Az meg hogy lelépett sétálni a menyasszony tánc előtt kifejezetten bunkóság (függeltenül attól, hogy nálunk menyasszony tánc se volt, mert nekünk nem tetszik, de ha már ti tartotok, nem kellett volna lelépni) ennél már az is jobb lett volna hogyha az elején megmondja, hogy nem tud adni semennyit sem, mert nincsenek abban a helyzetben.

2016. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

#41


A meghívó mellékletében, a programtervben benne volt, hogy a menyasszonytáncnál sorsjegyet is lehet dobni.


Hála a facebooknak, és annak, hogy mindent kiposztol, láttam, hogy esküvő utáni nap kirándult belföldön. Nincs "logikus" magyarázat arra, hogy miért viselkedett így.

2016. aug. 29. 09:45
 43/50 anonim ***** válasza:
75%

A helyzet nálunk is majdnem ez volt. Annyiban volt más, hogy az én legjobb barátnőm volt a tanú, és ő már napokkal az esküvő előtt ott volt nálunk és mindenben segített, de tényleg mindenben. Én nem vártam el tőle hogy akár egy Ftot is adjon, mert a segítsége nagyon nagyon sokat jelentett, meg eleve hogy ott volt velem.

Amúgy én sem értem az olyan embereket hogy hogy mehetnek el vendégségbe üres kézzel. Mi ha csak szalonnát sütni megyünk bárkihez, vagy csak felugrunk beszélgetni akkor is viszünk valamit magunkkal. Nálunk ez az alap!

2016. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi van ha valaki elvitte? Vagy az egyik pincér de esetleg elveszett és le esett a földre és valaki zsebre rakta
2016. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem még kicsit szarrago vagy, hogy ennyire figyelted, hogy mikor hol van a barátnőd, biztos nem tett be pénzt stb. Lehet már előtte bedobott, vagy odaadta másnak hogy dobja be neked. Azért meghivni valakit és azt figyelni ki hol mennyit ad, szerintem nagyon gáz. Meg ezen kattogni. Nem adott akkor meg ez van. Tudsz ellene tenni? Nem.
2016. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó igen tud, azt hogy nem barátkozik ilyen emberekkel. Mert az ilyen igenis egy bunkó.
2016. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alap, hogy akármilyen összejövetelre megyek, ha mást nem, egy üveg bort, sütit viszek. Az esküvő miért lenne más? Az olyan, mint egy nagy vendégség. Ajándékot ILLIK vinni. Esküvőre amúgy pénzt is. Én szeretek adni az illemszabályokra, nem a tehén volt a gyerekszobámban a radiátor.


De ha már mondjuk tényleg úgy alakul, hogy olyan csóró vagyok... az a minimum, hogy felhívom a menyasszonyt, vőlegényt, és megkérdezem, hogy iszonyatosan röstellem magam, semmit nem tudok most adni nektek, így furán érezném magam, ha elmennék. Na akkor mennék el, ha azt mondják, hogy nekik tényleg rendben van. És akkor tényleg nem csomagoltatnék magamnak kaját-piát...

2016. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mint meghívott vendég szerintem illik vinni valamit, van aki nem teheti meg hogy 10ezreket adjon, de vendégségbe is úgy megy az ember hogy visz valamit, ez alap szerintem, egy esküvőnél pláne. Volt akitől egy szimpla táblácskát kaptunk valami felirattal, de hozott valamit. Viszont másik részről nem lehet szerintem ez elvárás, meghívtad és kész. Ha hozott valamit hozott, ha nem nem. Ha csak nem írtad rá a meghívóra külön, hogy minimum ennyi és ennyi összeggel kell érkezni akkor igazából nem várhatod el, bármennyire is ésszerű hogy az ember visz valamit. Mi mindig adunk pénzt ha megyünk esküvőre, vagy ajándékot viszünk amit a listájukról választottunk ha volt, és nagyon örültünk hogy mi is kaptunk pénzt is ajándékot is, de nem álltam le utána összeírni hogy ki mennyit és mikor adott, volt aki csak egy szimpa borítékba beletett pénzt, nem is egy, fogalmam sincs volt-e olyan aki nem adott semmit, de nem is foglalkoztam vele.
2016. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
69%

'az ajándék lényege, hogy örömet akarunk okozni. A hiánya a szándék hiányát jelzi és ez a bántó. '


ennyi. nem kell túlspilázni.

2016. szept. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Régebbi már ez a kérdés, de én csak a saját tapasztalatomat írom le:

Nálunk csak a szűk család volt a vacsorán, a templomira elhívtuk a barátainkat, ismerőseinket is. Kb. így voltunk ott 35-en, szóval nem sokan. Az egyik legjobb barátnőmet is természetesen elhívtuk a templomira. Semmilyen ajándékot nem adott, se egy ft-ot, vagy egy üveg bort, pedig szingli, csak magára költheti a pénzét. Nem azt mondom, úgy, hogy nem lett vendégül látva, nem tudom mit vártunk volna el, de magamból kiindulva, én biztos adtam volna a kb. 15 év barátság után egy pár ezer ft-ot, vagy valami kis ajándékot. A mai napig bánt a dolog, mert szerintem ez irtó nagy bunkóság! Volt, aki saját készítésű dolgot hozott, vagy ajándékutalványt adott, de az, hogy üres kézzel jön?? Nyilván nem került szóba, de évek óta bánt a dolog, nem tudtam ezen túltenni magam. Apróság, de a gesztus, az hiányzott, igen, mert illik!

2018. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!