Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Így hogy váljak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így hogy váljak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak, ha már beteg vagyok teljesen lelkileg a depressziós férjemtől, de nincs lehetőségem anyagi okok miatt elválni? És nem is lesz. Én még csak elmennék akármilyen körülmények közé, de a két gyerekemmel nem szeretném megtenni ezt. Az apjuktól se szeretném őket elválasztani, tehát maradna az, hogy még így is nagyon sokat kellene találkoznunk. Menjek nélkülük, őket meg hagyjam az apjukra? Imádják őt amúgy, mert én vagyok a csúnya szigorú néni, az apjuk meg egy puha p. sose szól rájuk. Vagy marad a pia meg a nyugtatók? Vagy kezdjek valamiféle elkerülésbe, próbáljak programokat szervezni magunknak, hogy minél kevesebbet kelljen egymás fejét nézni? Vagy már arra is gondoltam, hogy egyszerűen behazudom, hogy megcsaltam, és akkor ő maga nem akar már együtt élni. De mi van, ha még így is együtt akar maradni a gyerekek miatt, és akkor még emiatt is hallgathatom a pampogást? Nincs más kilátásban, nem is akarok senkit. A legfőbb gond, hogy ha együtt élünk, akkor szexelni kell vele, mert ha nem fekszek alá, akkor még az alapnál is elviselhetetlenebb. Lehet másnak ez egy egyértelmű helyzet,de nekem nem, ezért kérdezek itt, ha emiatt szerencsétlen vagyok, hát vállalom.
2023. márc. 21. 11:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is először a depressziódat kellene kezelni, hogy ne nyugtatókhoz meg piához fordulj segítségért. Aztán el kell döntened, hogy mit akarsz a házasságoddal. De ne azért maradj benne, mert beteg vagy. Nyilván ez a helyzet nem jó senkinek.
2023. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
82%

Újabb remek példa arra, hogy a legtöbb ember mennyire önző. Két gyereket bevállaltatok egy ilyen kapcsolatba, gratulálok! Te meg ahelyett, hogy összekapnád magad, még alkoholistává és gyógyszeressé válsz, amivel a végén még azt éred el, hogy a gyerekek az apjukkal maradnak, te pedig mehetsz a híd alá.


Fogjátok már fel, hogy ahol gyerek van, ott már nem ti vagytok az elsők, hanem a gyerekek! Amíg két ember nem vállal gyereket, úgy basszák el egymás életét, ahogy akarják, de ahol gyerek van, ott már igenis felelősek vagytok értük mindketten és kutya kötelességetek félretenni a köztetek lévő feszültségeket és a gyerekek érdekeit nézni. Csak hát ez így már teljesen lehetetlen, mert két teljesen alkalmatlan ember vállalt két gyereket. Gratulálok, sikerül majd felnevelnetek két újabb lelkisérült embert ebbe a remek társadalomba!

2023. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
6%

"nincs lehetőségem anyagi okok miatt elválni?"

Ez mit jelent?

Szerintem nincsen ilyen...

1. A házasság előtt is laktál valahol nyilván.

2. A házasságban szerzett vagyon pedig osztódik.

3. A férjed fizet majd gyerektartást, te kapsz CSOK-ot, családi pótlékot és adókedvezményt. Az asszonytartás se ismeretlen fogalom a polgárjogban. Ezek kitesznek annyit, amiből simán kell tudni boldogulni.

2023. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy már arra is gondoltam, hogy egyszerűen behazudom, hogy megcsaltam, és akkor ő maga nem akar már együtt élni."

És ez mit változtat az anyagi okokon, amikre hivatkozol?

2023. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

7

"Depressziós. Nem lehet, hogy ezen kéne segíteni, meg rendbe kéne tenni a házasságotok?"

Én már minden tőlem telhetőt megpróbáltam, de egy idő után belefárad az ember, ha nincs eredménye. Van olyan típus, aki egyszerűen nemet mond az élet jó oldalára, és nem lehet mit tenni vele. De a családja is ilyen, minden hétvégén csak egymással ordítottak, nehogy véletlen jól kelljen érezni magukat egyszer. Volt, hogy az anyja odajött, és felpofozta, úgy hogy ott ültem mellette...Csak akkoriban én az egészet poénra vettem, hogy olyan "olaszosak", nem szólalt meg a vészcsengő a fejemben.


10

"Elmondanád kerlek, hogy miért nem mondasz rá NEMET?"

Mert akkor végképp elviselhetetlenné válik, ahogy írtam. Bár lehet ez lenne a kulcs ahhoz, hogy ő komolyan vegye, hogy szét akarok válni, és közösen keressünk valami megoldást. Az lenne a legjobb, ha ő költözne el és összejönne valami szerencsétlen idióta csajjal, aki lát benne valamit.

2023. márc. 21. 11:56
 16/54 A kérdező kommentje:

13

1. Koliban laktam, azt hiszem havi kb. 10 ezret fizettem :D :D :D

2. Van házassági szerződésünk. Amilyen helyzetben most vagyok, ő azt évekig tudatosan készítette elő. Szerintem a lelke mélyén tisztában van ő azzal, hogy milyen ember, és hogy csak így fogja valaki hosszú távon elviselni a stílusát.

3. CSOK már elinflálódott, amúgy is beépült azonnal az eladási árakba, de amúgy se vagyok jogosult, és nincs pénzem a maradék önrészre, törlesztőt se tudnék fizetni, családi pótlék, adókedvezmény :D :D :D ne röhögtess már. Azért a gyerekneveléshez szabad szemmel is látható összegekre van szükség. Gyerektartás talán játszana.

2023. márc. 21. 12:03
 17/54 anonim ***** válasza:
24%
Menj pszichológushoz, esetleg családterápia.
2023. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolog a pszichológus, csak azt nem értem az miben segít akkor ha a férjével nem akar szexelni, mert a gyomra is felfordul tőle?

Ha eljár pszichológushoz akkor jobban bírja majd hogy ráfekszik egy olyan ember akitől már rég nem akarna semmit?

Pszichológus jót tenne a lelkének, de az anyagi dolgait nem oldaná meg, attól még nem tudna megszabadulni a férjétől.

2023. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
70%
Mondd, hogy ez csak troll kérdés!
2023. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

"3. CSOK már elinflálódott, amúgy is beépült azonnal az eladási árakba, de amúgy se vagyok jogosult, és nincs pénzem a maradék önrészre, törlesztőt se tudnék fizetni, családi pótlék, adókedvezmény :D :D :D ne röhögtess már. Azért a gyerekneveléshez szabad szemmel is látható összegekre van szükség. Gyerektartás talán játszana."


Engem egyedül nevelt fel anyukám mindezek nélkül, 2 diplomám van, nyelvvizsgáim, tandíjat is fizetett nekem, gyík közalkalmazotti fizetésből, szóval én vagyok az élő példa, hogy nem valótlanságról beszélek, és minden 10 családból 7-ben így élnek kb.

De, jogosult vagy a CSOK-ra, a szomszédban egy elvált nő most vette igénybe 1 gyerekkel. Illetékmentesség is jár.

No és lehet menni olyan faluba, ahol ingyen kapod a lakhatást, mert elnéptelenedő falu.

Sok lehetőség van, ami még gyerektartás nélkül is megvalósítható,

nem tudom értelmezni, mi lehet ez az anyagi okok miatt válni képtelenség.

2023. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!