Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Így hogy váljak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így hogy váljak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak, ha már beteg vagyok teljesen lelkileg a depressziós férjemtől, de nincs lehetőségem anyagi okok miatt elválni? És nem is lesz. Én még csak elmennék akármilyen körülmények közé, de a két gyerekemmel nem szeretném megtenni ezt. Az apjuktól se szeretném őket elválasztani, tehát maradna az, hogy még így is nagyon sokat kellene találkoznunk. Menjek nélkülük, őket meg hagyjam az apjukra? Imádják őt amúgy, mert én vagyok a csúnya szigorú néni, az apjuk meg egy puha p. sose szól rájuk. Vagy marad a pia meg a nyugtatók? Vagy kezdjek valamiféle elkerülésbe, próbáljak programokat szervezni magunknak, hogy minél kevesebbet kelljen egymás fejét nézni? Vagy már arra is gondoltam, hogy egyszerűen behazudom, hogy megcsaltam, és akkor ő maga nem akar már együtt élni. De mi van, ha még így is együtt akar maradni a gyerekek miatt, és akkor még emiatt is hallgathatom a pampogást? Nincs más kilátásban, nem is akarok senkit. A legfőbb gond, hogy ha együtt élünk, akkor szexelni kell vele, mert ha nem fekszek alá, akkor még az alapnál is elviselhetetlenebb. Lehet másnak ez egy egyértelmű helyzet,de nekem nem, ezért kérdezek itt, ha emiatt szerencsétlen vagyok, hát vállalom.
2023. márc. 21. 11:06
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha nincsenek barátaid és nem akarsz pszichológushoz menni, akkor marad egy ilyen fórum. "Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek". Az embernek tök természetes igénye, hogy a problémáit másokkal megbeszélve kívülről tudja látni, ha már nagyon beléjük gabalyodott. Csak amíg a barátaid vagy a pszichológust meg tudod válogatni, itt ezt nem teheted meg. Pont olyan, mintha a buszon ülve kérnéd ki egy random melletted ülő véleményét, hogy mit csinálj az életeddel. Vagy inkább megszavaztatnád az egész busszal :) Ötletelni fognak, ki így ki úgy, de a felelősség a te válladon marad, s ezen nincs mit felháborodni.
2023. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%

49 Kedves kérdező, szerintem itt nagyon kevesen vannak,,akik mások nyomorán élvezkednek. Sőt, mivel kisgyerekek is bele vannak vonódva ebbe a történetbe, a nagy többség inkább tényleg hasznos tanácsot adna, ha tudna.

Rosszul érzed magad ebben a kapcsolatban. Tedd fel magadnak a kérdést: megéri így élni? Az élet szerintem sokkal többet ér annál, hogy elhamarkodottan igennel válaszoljunk. Amennyiben maradsz, a gyerekeknek is nehezebb lesz,folyamatosan ki lesznek téve a köztetek lévő csatározások okozta lelki traumáknak.

Szóval törj ki ebből a helyzetből, amilyen gyorsan csak tudsz. Nyílván az ördög a részletekben rejlik. A férjeddel viszont meg kell állapodnod, akár úgy, hogy bizonyos dolgokban engedsz neki.

Amiről írsz, hidd el átéltem. Gyerekem anyjával gyűlöljuk egymást, nem is beszélünk már évek óta. De ismerem a másik oldalt is: 11 éve élek /vagyok együtt egy fantasztikus nővel! Nem és nem érdemes boldogtalanul tengodni egy kapcsolatban /házasságban!Gyakorlatilag az egészséged mehet rá!

2023. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha depresszios a ferjed, hogy hogy kívánja a szexet? A depisekre azért ez nem nagyon jellemző, valljuk be.
2023. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én értelek, ebben vagyok. Egy lelkileg lassan kiszipolyozó házasságban. Kifelé nálunk minden tökéletes ,a férjem a kedves udvarias laza vicces, senki nem hiszi el róla, hogy ha magunk vagyunk akkor kritizàl veszekszik manipulálni akar és olyan érzelmi hullámvasút vele az élet hogy teljesen kimerülök.


Én most tervezem meg hogy szétköltözünk. Hiába keresünk viszonylag jól, az albérlet árak és a megélhetés nagyon drága lett. Emiatt 1 gyerekkel óvatosabb vagyok, de a cél az h menjek mert látom H a gyerek is sérül egy ilyen beteg kapcsolat mellett

2023. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!