Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Így hogy váljak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így hogy váljak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak, ha már beteg vagyok teljesen lelkileg a depressziós férjemtől, de nincs lehetőségem anyagi okok miatt elválni? És nem is lesz. Én még csak elmennék akármilyen körülmények közé, de a két gyerekemmel nem szeretném megtenni ezt. Az apjuktól se szeretném őket elválasztani, tehát maradna az, hogy még így is nagyon sokat kellene találkoznunk. Menjek nélkülük, őket meg hagyjam az apjukra? Imádják őt amúgy, mert én vagyok a csúnya szigorú néni, az apjuk meg egy puha p. sose szól rájuk. Vagy marad a pia meg a nyugtatók? Vagy kezdjek valamiféle elkerülésbe, próbáljak programokat szervezni magunknak, hogy minél kevesebbet kelljen egymás fejét nézni? Vagy már arra is gondoltam, hogy egyszerűen behazudom, hogy megcsaltam, és akkor ő maga nem akar már együtt élni. De mi van, ha még így is együtt akar maradni a gyerekek miatt, és akkor még emiatt is hallgathatom a pampogást? Nincs más kilátásban, nem is akarok senkit. A legfőbb gond, hogy ha együtt élünk, akkor szexelni kell vele, mert ha nem fekszek alá, akkor még az alapnál is elviselhetetlenebb. Lehet másnak ez egy egyértelmű helyzet,de nekem nem, ezért kérdezek itt, ha emiatt szerencsétlen vagyok, hát vállalom.
2023. márc. 21. 11:06
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%
29-es igen, sajnos. Az a baj, hogy csoborbol vodorbe esik ilyen esetben, mert az ilyen csaladban felnottek hajlamosak pontosan ugyanolyan bantalmazot talalni parnak is. De az ilyen csapdaba sajnos akkor is sajat magukat csaljak be. En nem hibaztatni akartam, tudom, hogy nehez helyzet. De nem lehet jo valaszt adni egy ilyen kerdesre, mert bizonyos szempontbol biztosan rosszabb lesz a valas utan. Kerdes, hogy most van-e annyira rossz, hogy inkabb azt valassza.
2023. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
29. Én általában beléd szoktam állni a válaszaidnál, de most nagyon jót írtál! Sajnos a rossz családi minta öröklődik, így a kör általában be is záródik. Nekem jó a családi mintám, még a nagyszülői is. Nem akarok pálcát törni mások felett, mindenki úgy látja a világot, amilyennek megtanulta látni. Szóval ki milyennek.
2023. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

32:

Te honnan tudod hogy "belém szoktál állni a válaszaim miatt"?

Honnan tudod hogy melyik választ ki írja?

Egy csomó nő van aki hasonló százalékon áll, nem értem hogy tudsz megkülönböztetni itt embereket úgy, hogy nincs kiírva a nevük?

Elárulhatnád nekem is a titkot! :D

2023. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
42%
33. :D Azzal levennélek a lábadról, én meg házas vagyok! ;)
2023. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

"Az összes rokonom idióta, barátaim meg nincsenek." Akkor nem csak apukával van gond...

A másik, hogy elválni olyan, mint amikor rendet raksz, selejtezel... Először sokkal nagyobb kupi lesz, de ez ezzel jár, ki kell bírni az átmeneti időszakot, amíg újra rendeződik az életed. És minél tovább halogatod, annál nehezebb. Én is váltam két gyerekkel, na de el tudom tartani őket, plusz kisírhattam a barátnőim vállán magam.

"Van olyan típus, aki egyszerűen nemet mond az élet jó oldalára, és nem lehet mit tenni vele." Pontosan. A semmiből nem lesz semmi. Vagy összeszeded marad vagy marad minden ugyanígy.

2023. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

29: "Mindegy is hogy ki az az illető, csak a szülőktől megszabaduljon."


De ez ugyanaz. Egyik rossz embertől a másik rossz emberhez, ugyanolyan függő viszonyba.

Mit old meg?


A felnövés az, hogy magadról gondoskodsz, nem pedig az, hogy bebújsz egy másik tyúkanyó szárnya alá.

Ezt az életfeladatot nem lehet megúszni, minél jobban halogatja az ember, annál nehezítettebb formán tolja az arcába az élet.

Jelen esteben immáron 2 gyerekkel.

Ha egyedül nem ment, így még nehezebb lesz megoldani.

2023. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
12%

Hát szerintem ebben a helyzetben csak a válás a megoldás, csak az a kérdés, hogy mikor. Minél később, annál rosszabb.


Adva van egy depressziós férfi, aki verbálisan bántalmazza a nőt. Valahogy azt feltételezem, hogy te jóval fiatalabb vagy a férjednél.

Ő egyre jobban lehúz téged, és te is egyre rosszabbul leszel. Hogy most is alkoholista vagy-e, vagy csak mint baljós lehetőségként mondtad, hogy esetleg piába, gyógyszerekbe menekülhetnél, az nem derül ki.


Azt írtad, hogy van házassági szerződés. Maga a házasság is egy szerződés, nem tudom, hogy erre gondoltál-e, vagy a házassági VAGYONszerződésre, hogy mi lesz a válás után.


Mi van benne, ami számodra annyira hátrányos, hogy rossz lenne neked?

Ami ilyenkor lenni szokott, hogy ki milyen vagyonnal rendelkezik az esküvő előtt. Abból amúgy se részesednél, ez tiszta sor, csak annak jár a fele, amit a házasság alatt szereztek.


Előbb-utóbb szerintem úgyis válnátok, kérdés, hogy mennyire mész addigra tönkre, és milyen hátránnyal indulsz akkor, mert a lehetőségeid egyre szűkülnek.


A gyerekeket nem kell eltiltani, miért ne lehetne láthatási joga? Azért mert nektek már nem működik a házasságotok, még a gyerekek találkozhatnak az apjukkal, ill. az apa láthatja a gyerekét, te sem mondtad, hogy olyasmit csinált volna, ami veszélyeztetné őket. Ellenben ha te tényleg masszív alkoholista stb. vagy, az inkább lehet hátrány a gyermek elhelyezési ügyben.


Szerintem beszélj egy válóperes ügyvéddel, vidd el a "házassági szerződést", mondd el, hogy mit szeretnél, mit nem szeretnél, és mit tanácsol.

2023. márc. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
0%

Egy időre mindenképp menj el otthonról, kiengedni a gőzt. Ez minimum egy kéthetes időtartam legyen, átgondolni, hogyan tovább. Ha nem lépsz, magadat teszed tönkre, ha meg lelépsz végleg, lehet a gyerekek fognak egy életre meggyulolni. Szóval vonulj el valahova, de lehetőleg ne a szuleidhez. Utazz el pl valami egzotikusabb helyre.

Ez persze tudom, nagyon ideiglenes megoldás, de ahogy a szavaidból kiveszem, most még erre is nagyon nagy szükséged van.

2023. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
52%

Az egzotikus hely egy kicsit érdekes tanács volt, amikor írta, hogy alig van pénze. :)

De ha valami vadkempinget értesz alatta, akkor az úgy rendben, igen, érdemes átgondolni:


elválni - s lemondani a gyerekekről


elválni - cél a gyerekek felügyelete - hozzáteszem, hogyha a pasié a ház, és a gyerekkel te maradhatsz ott, akkor is kb. a gyerekek 18 éves koráig, már ha neked ítélik, amit így elsőre kétlek


maradni


Ha nagyobbak már a gyerekek, akkor megkérdezik, hogy ők kiknél szeretnének lenni, és az is lehet, hogy kétlaki életük lesz, de hogy csak nálad és a fatert kipaterolják a házából édeskevés esély van.

2023. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

39: "De ha valami vadkempinget értesz alatta, akkor az úgy rendben.."

Ezen besírtam:DDD

2023. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!