Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picit buta kérdés, de. :ti...

Picit buta kérdés, de. :ti hogyan hívjátok az orrváladékot? Mit mondjak a babának?

Figyelt kérdés
Halottam anyukáktól: béka, cica... de ezektől nem hiszi majd hogy egy élő állat van az orrában? :) a fika meg annyira durva, az orrváladék meg túl hivatalos.
2011. máj. 27. 22:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/121 anonim ***** válasza:
17%
Nalunk a szutyi-mutyi meg a taki-nyaki megy az orrvalladekre, a fulzsirt mi lekvarnak hivjuk. De nagyon tetszett a nunuke! Meg sosem hallottam meg a fikuszt sem.
2011. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/121 anonim ***** válasza:
21%
Az én Anyukám bubucinak hivta...Most én is igy hivom...
2011. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/121 A kérdező kommentje:
:) Bubuci a kutyánk neve :P :D :)))! De a fikuszt fogom alkalmazni azt hiszem, vagy fikamika ilyesmi, bár ez se túl "szép". A kakijára kaksimaksit szoktam mondani :).
2011. máj. 27. 23:21
 14/121 anonim ***** válasza:
95%
22:46-os vagyok: kikérem magamnak, a kérdésre válaszoltam. Nem becézgetjük a taknyot. Az takony. Köszönöm az intelligens reakciót.
2011. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/121 anonim ***** válasza:
18%

Fikusz, takszi, takcsi.

Kislánykoromban anyámék takcsiztak.

2011. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/121 A kérdező kommentje:
Elnézésedet kérem, ez esetben gondolom nálatok a szar az szar!
2011. máj. 27. 23:25
 17/121 anonim ***** válasza:
95%
Nem, a "szar" az kaki. De a takony nálunk nem pejoratív szó, mivel veled ellentétben mi nem mondjuk emberekre. Én nem szólok bele, hogy ki hogyan becézi, számomra abszurd becézgetni egy testnedvet, miért ne lehetne takony?
2011. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/121 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, a takony válaszra írt kommented téged minősít. Megjegyzem a gyerek nem hülye, csak kicsi. Nem kell mindenre gügyögést kitalálni. De gondolom te a szopcsi-tejci-kakcsi háromszögben megrekedtél. Ettől a takony még a kicsi orrában is takony, és nem babuci, meg fikamika. Mindenkinek jogában áll úgy hívni ahogy akarja, de nehogy már az legyen a baj, ha nevén nevezzük. Emberre még én sem használtam, de most kedvem lenne. Ellentétben veled, azonban én túl intelligensnek tartom magam ehhez.
2011. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/121 anonim ***** válasza:
96%
Én is kiakadtam a kérdező reakcióján. Nálunk ugyan "béka" az orrváladék, de a szüleim is simán takonynak hívták, mikor mi voltunk kicsik. Felháborító, milyen stílusban vagdalkozva válaszolsz embereknek. Szégyelld magad! (És az se semmi, hogy nálatok a takony szót emberekre használjátok).
2011. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/121 anonim ***** válasza:
97%

Mi viccesen gumának hívjuk. Fogalmam sincs, hallottuk-e valahol vagy saját találmány :)

Szerintem a takony - bár nálam a vizes náthás fajtát jelenti - teljesen rendben van, nem trágár szó. (De emberre nem használnám.) A fika viszont tényleg durva, inkább csúnya szó kategória.

Nekem a becézgetős, pláne állatos formációk tűnnek perverznek, de hát mindenkinek szíve joga... :)

2011. máj. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!