Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picit buta kérdés, de. :ti...

Picit buta kérdés, de. :ti hogyan hívjátok az orrváladékot? Mit mondjak a babának?

Figyelt kérdés
Halottam anyukáktól: béka, cica... de ezektől nem hiszi majd hogy egy élő állat van az orrában? :) a fika meg annyira durva, az orrváladék meg túl hivatalos.
2011. máj. 27. 22:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy ekkora port kavar :).


Az, hogy engem minősít... nézd, engem nem sértettél meg, csak egyszerűen nem szeretem a haszontalan válaszokat. Én feltettem egy bennem felmerült kérdést, mivel én sem vagyok az a becézgetős és nem is gügyörészek állandóan a csemetéhez, de! azt gondolom, hogy vannak olyan szavak, ami jelentéstől függetlenül túl "erős" egy babának, és nem szeretném ha úgy beszélne, azt tanulná meg és később is azt hasznalná. Értem ez alatt: pl. elmegyünk valahová és a gyerek megszólal: anya takony van az orromban töröld meg! már bocs de szerintem ez így nem szép. Viszont, a cica, béka, amiket én hallottam eddig, meg megtévesztő lehet, ezért kérdeztem, hogy ki hogy hívja és van e valami szebb javaslata a fikára!Vagyis a válaszoló szerinti "takony" kifejezés használatos, de ez semmivel se "szebb", mint a fika, ezért ezt a választ egyáltalán nem találtam hasznosnak, sőt inkább provokálónak.

2011. máj. 28. 10:24
 32/121 anonim ***** válasza:
97%

Igen, elmész az orvoshoz, és azt mondod, folyik a gyerek orra. De nem azt, hogy Taki bá, meg nünüke van az orrában, úgyhogy ilyen szempontból édes mindegy, hogy én a gyerekkel hogy hívom.


Akinek meg már a takony is csúnya szó...hát nem tudok vele mit kezdeni. Én nem gügyögök 0-24 a gyerekeimnek, talán ez a baj. És mindenkinek szíve joga azt és úgy becézni, amit és ahogy akar, én teljesen normálisan válaszoltam neked, úgyhogy innentől kezdve leszel szíves nem te megsértődve lenni.


A "takony" válaszoló.

2011. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/121 anonim ***** válasza:
95%

Én azt mondom, hogy "gyere, megtörlöm az orrodat". Ennyi.

Vagy "kiszedjük a cicakakit". Ettől függetlenül nem látok kivetnivalót a takony szóban. Ahogy a hányásra is azt mondom, hogy hányás.

2011. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/121 anonim ***** válasza:
12%

Én vagyok a "nünükés" meg akinek undorító a takony szó! Ha elmegyek az orvoshoz akkor azt mondom, hogy meg van fázva vagy folyik az orra. De ha a babám orrába látok valamit, akkor mondom neki hogy "gyere anya kiszedi neked nünükét". Nekem ez így szebben hangzik, minthogy kiszedem a fikát. De ha már így kirészletezzük, akkor a nünüke az a beszáradt váladék. Ha viszont nagyon folyik az orra, vagyis taknyos akkor azt mondom "gyere anya megtörli az orrodat". Mégis csak szebb :)) De mindenkinek szíve joga úgy mondani ahogy akarja. Egyébként én sem vagyok gügyögős meg hasonló. Ettől is kiráz a hideg mikor hallom "edem isz meg a kisz pofidat" Vááááá

Szép napot Nektek! :)

2011. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 anonim ***** válasza:
38%
Hogy micsoda dolgokon össze tudtok veszni:D nálunk cicakaka.
2011. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
90%
fikusz, de van egy növényünk is fikusz, így amikor a gyerek először hallotta hogy a növény is fikusz, kicsit megzavarodott hogy akkor most mi van? :)
2011. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 anonim ***** válasza:
87%
Cicakaka
2011. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 anonim ***** válasza:
67%
Felénk pikának (hosszú i-vel) hivjuk. És a cice kakilt az orrába, a fülmatyi meg a fülébe. :-)
2011. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/121 anonim ***** válasza:
80%
ja ill. pikamatyinak.
2011. máj. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/121 anonim ***** válasza:
97%

En egyszeruen valadeknak hivom...De mindenkinek szive joga ugy hivni,ahogy akarja!

Ellenben kerdezo",a "takony" valaszt adoja,pontosan a kerdesedre adott valaszt,amire te a kovetkezokepp reagaltal:

" A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak.

Az utolsónak pedig: nem az kérdeztem anyád hogy hívott kicsi korodban!"


Nos kerlek,ez a provokacio!Innentol nincs mirol beszelnunk..

2011. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!