Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picit buta kérdés, de. :ti...

Picit buta kérdés, de. :ti hogyan hívjátok az orrváladékot? Mit mondjak a babának?

Figyelt kérdés
Halottam anyukáktól: béka, cica... de ezektől nem hiszi majd hogy egy élő állat van az orrában? :) a fika meg annyira durva, az orrváladék meg túl hivatalos.
2011. máj. 27. 22:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:
70%
nálunk fikusz kukisz
2011. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen fikának hívom :)
2011. máj. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:
15%

Nálunk cicakaki volt, de én Taki bá-nak hívom a fiamnál.


Kedves hozzászóló, a te kisgyereked "behugyozik" vagy "beszarik"? Így mondod neki, vagy idegenek, ismerősöd előtt? Nem hiszem...

Ebben az esetben a leszúrást, vagy kioktatást indokolatlannak tartom, főleg, hogy itt vannak olyan kérdezők, akik szopcsiztatnak, a gyerekük tejcit iszik és még sorolhatnám....

Attól, hogy a gyerek előtt azt mondom, pisi, kaki vagy taki bá attól még nem becézgetem őket, mondjuk ha engem ismernél ebben tuti lennél, én nemigen bugyulizom a fiamat.

2011. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 anonim ***** válasza:
96%

Az én fiam is takonynak hívja azt, ami az orrában van.

Eleinte cicakaka volt, aztán amikor egyszer mondtam neki, hogy gyere kifújjuk az orrodat mert taknyos, azóta takonynak hívja Ő is és mi is. Én sem látok ebben semmi kivetnivalót. De a kommentedben annál inkább!

2011. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk is fikusz, ha nagyon kétségbe van esve akkor mondom neki,hogy most kiszedjük a fiksuz mikuszt, ezen mindig elkezd mosolyogni.
2011. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 anonim ***** válasza:
67%

*fikusz mikusz

:):)

2011. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, ez kinek szólt, mert rajtam kívül még páran írták, hogy nem becézik...

Ez nem azt jelenti, hogy csúnyán vagy durván beszélek a gyerek előtt. Felnőttek előtt se.

A durva vagy trágár szavakat elítélem, de a gügyögést meg viccesnek és tőlem idegennek tartom, ennyi. Ám felőlem mindenki úgy beszél a gyerekével, ahogy szerinte jó.

Nehogy már egy ilyen kérdés kapcsán kezdjük támadni egymást, könyörgöm :))

2011. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
98%

Azért a takony nem ugyanaz, mint hugyozni meg szarni. A takonynak ez a neve. Azon senki nem akad fenn, hogy azt mondom taknyos az orrom. Akkor mi a gond a takony szóval?

Erre nincs más egyetemes szó, amit ugyanúgy használ mindenki. A kaka és pisi viszont mindenki által ismert, és normál esetben használt. Ne hasonlítsuk már össze a kettőt. És kedves hozzászóló, nekem nincs bajom a tejcsi, szopcsi, és társaival sem, ha nem teszik kötelezővé, és nem én vagyok a hülye ha nem így mondom. De engedtessék meg nekem, hogy zokon vegyem, ha takonynak neveznek azért mert takonynak hívom azt ami takony.

2011. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 anonim ***** válasza:
96%
Fikusz, takony, taknyesz
2011. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/121 anonim ***** válasza:
10%
És ha mész az orvoshoz azt mondod hogy tiszta takony a gyerek? Mert én azt mondom, meg van fázva, folyik az orra. Ez mégis szebben hangzik. Nem? Nem tehetek róla, de ha én meghallom a takony szót akkor el kap a hányinger. Szerintem ez egy undorító szó. És azért gyerek szájából is elég csúnyán hangzik.
2011. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!