Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picit buta kérdés, de. :ti...

Picit buta kérdés, de. :ti hogyan hívjátok az orrváladékot? Mit mondjak a babának?

Figyelt kérdés
Halottam anyukáktól: béka, cica... de ezektől nem hiszi majd hogy egy élő állat van az orrában? :) a fika meg annyira durva, az orrváladék meg túl hivatalos.
2011. máj. 27. 22:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/121 anonim ***** válasza:
94%

"Az, hogy engem minősít... nézd, engem nem sértettél meg, csak egyszerűen nem szeretem a haszontalan válaszokat."

Ha ők takonynak nevezik a taknyot,az miért haszontalan válasz?Egyébként nálunk az orvos szokta kérdezni,hogy taknyos-e.Egyébként én azt szoktam mondani orvosnál,hogy tele van az orra,vagy folyik,stb.De mi a kakát kakának hívjuk nem kaksimaksinak,szerintem ez nem gáz.Egyébként őszintén szólva nem értem miért kell rendes szavakat agyon becézni.Miért jó,ha most nünükének hívjuk,akkor 2 év múlva tanítsuk meg,hogy az bizony takony?Mert a kutya nem fogja érteni,mi az a nünüke és bizony előbb-utóbb takonynak fogja hívni.Szerintem a kérdező minősíthetelen kommenteket ír.Ráadásul nincs is igaza.

2011. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/121 anonim ***** válasza:
95%

":ti hogyan hívjátok az orrváladékot?"


nem értem erre miért nem hasznos válasz, hogy takony...??? ha egyszer ő így hívja! kérdezted volna azt, "ti hogy becézitek a fikát"? akkor biztos nem válaszolt volna...


én azt mondom a gyerekemnek: -taknyos vagy, megtörlöm a nózid!

nekem ez egyáltalán nem csúnya. nálunk is ahogy az előző is írta, az orvos azt szokta kérdezni, hogy "taknyos?" én meg válaszolom adott esetben, hogy "eléggé betaknyosodott."


nekem furcsa, hogy kiírtál egy kérdést, valaki válaszolt erre sértegeted :O

2011. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/121 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem meg derüljön már ki, hogy vannak olyan területek, vagy embercsoportok, vagy bizonyos emberek, akiknek a takony csúnya szó, ennyi. Nem értem, mit kell ezen sápítozni.
2011. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/121 anonim ***** válasza:
21%
FIKUSZ KUKUSZ!! :)fikusz-mukusz,cicafika.:D
2011. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/121 anonim ***** válasza:
92%
És azon embercsoportok,akiknél a takony csúnya szó,mit használnak egymás között?Mármint két felnőtt hogy beszélget erről?
2011. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/121 anonim ***** válasza:
16%
2 felnőtt: képzeld megbetegedtem, tiszta nátha vagyok, folyik az orrom
2011. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/121 anonim ***** válasza:
19%

Én nem tudom, miért, te egy felnőttel, mondjuk a szomszéddal a liftben így beszélgetsz, hogy;

Marikám képzelje, betaknyosodtam. Egyvégtében folyik a takony az orromból.


Nálunk ilyenek nem laknak, de elég furán néznék rá...

2011. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/121 anonim ***** válasza:
14%

Az utolsó kettővel egyetértek!

Nem azt mondom hogy taknyos vagyok! Nagyon megfáztam! Ebből is érthető hogy mi bajom van. Nem részletezem hogy mi van az orromban !!!


Nünükés voltam :))

2011. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/121 A kérdező kommentje:

Nem tetszik a válaszom? hát ne olvasd! :) ennyi! :) és nem, nem a kérdésre adott választ a taknyolós, mert én arra voltam, kiváncsi, hogy szebb kifejezés van-e és a takony már bocs de nekem nem szebb!


és igen, az utolsó pár válaszoló jól mondja, bizonyos közösségekben, kultúrákban megengedhetetlen az effajta beszéd, bár azt gondolom, a szép beszéd nem kellene, hogy kultúra függő legyen... de mindenki úgy neveli a gyerekét is ahogy akarja.


Na és akkor most jön a provokáció:

1. értő olvasással kezdeném... van, aki általános iskolában elsajátította van, aki nem.

2. ez amúgy is egy igen primitív oldal, nem állok le vitatkozni idiótákkal! kérdeztem, nem bírtál válaszolni!

2011. máj. 29. 23:45
 50/121 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm!
2011. máj. 29. 23:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!