Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan ennyien természetesne...

Komolyan ennyien természetesnek veszik a melegek gyerekvállalását?

Figyelt kérdés

Én kiakadtam, az egyik kérdésnél volt erről szó, és a föld alá lettek pontozva, akik azt mondják hogy nem normális, ha homokosok nevelik a gyereket.

Ez komolyan ilyen elfogadott?

Kíváncsi vagyok, hogy mások hogy gondolják.

21. század meg minden, de akkor is!


2012. jún. 17. 12:23
 61/113 anonim ***** válasza:
62%

"és a sztereotípiák nyilván úgy alakulnak ki, hogy tapasztalunk valamit, és annak a hót ellenkezője ivódik bele a köztudatba?"


Sztereotípia jelentése: Felszínesen általánosító vélemény. Negatív, pozitív vagy semleges elképzelések és előítéletek együttese.


Ebből három szót emelnék ki: felszínes, általánosító, előítélet.

2012. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/113 anonim ***** válasza:
33%

"Mi van, ha én egy olyan Istenben hiszek, aki megbocsátó és igazságos?"


Az en Istenem pontosan ilyen hiszen O Jezust az egyetlen fiat mindenkiert oda adta,hogy szenvedjen es meghaljon a kereszten. Mindenkiert meg a homoszexualis emberekert.

O mindenkit egyforman szeret de Isten tiszta es szent es a bunt nem tudja elviselni mert O olyan hihetetlenul szent. Nem a bunost nem szereti hanem a BUNT,erted?

Mindenki bunos,hiaba tertem meg es lettem a gyermeke en is az vagyok mindenki aki ebbe a vilagba szuletik az.

De van kiut ebbol.

Isten soha senkire nem eroltette ra magat,az O kovetese fakultativ tehat nem kotelezo. Mindenki maga dont.

De O nem fogadhatja el a homoszexualitast ha egyszer az bun erted?De barmikor kesz megbocsatani ha az illeto bocsanatot ker!

Egyebkent en egyaltalan nem itellek el teged a velemenyedert hiszen mindenkinek mas a velemenye,kulonbozoek vagyunk es nem egyforman gondolkozunk(bar latom az en velemenyemet sokan nem tudjak elfogadni),

A homoszexualis emberek fele se gyuloletet erzek hiszen nincs jogom arra,hogy barkit is gyuloljek ezzel ugyanis bunt kovetnek el. En inkabb nagyon sajnalom oket. Tudom,hogy vannak koztuk akik a kulso hatasok miatt lettek azok. A testveremnek volt egy osztalytarsa aki szegeny homoszexualis volt. Nagyon sajnaltam a fiatalembert, egy olyan apa mellett not fel aki allandoan verte es bantalmazta. O egesz eletebe az "apat" fogja keresni a partnereibe mert sosem volt resze apai szeretetben.

Ezert irtam mar fentebb is ,hogy minden szempontbol rajtunk szulokon nagyon sok mulik.

2012. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 anonim ***** válasza:
29%
Na, pont az ilyen szemellenzős Biblia-(bele)magyarázások üldöztek el a vallás közeléből. Ha valaha kételkednék, hogy jól tettem-e, hogy nem vagyok vallásos, csak visszaolvasok itt....
2012. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
13%
Kedves #62! Te most nem Istenről írtál, hanem egy könyvről és egy vallásról. Az pedig egészen más.
2012. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 anonim ***** válasza:
72%

Az idézett bibliai szöveg szerint:

"Mikor asszony lesz magfolyóssá és véressé lesz az õ magfolyása a testén, hét napig legyen az õ havi bajában, és valaki illeti azt, tisztátalan legyen estvéig.

Mindaz is, a min hál az õ havi bajában, tisztátalan legyen és mindaz is, a min ül, tisztátalan legyen.

És mindaz, a ki illeti az õ ágyát, mossa meg ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig.

És mindaz is, a ki illet bármely holmit, a melyen ült, mossa meg ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig.

Sõt ha valaki az õ ágyán, vagy a holmikon illet is valamit, a melyeken õ ült, tisztátalan legyen estvéig.

Ha pedig vele hál valaki, és reá ragad arra az õ havi baja: tisztátalan legyen hét napig, és minden ágy is, a melyen fekszik, tisztátalan legyen.

És hogyha sok napig tart az asszonynak az õ vérfolyása a havi bajának idején kivül, vagy ha a folyás a havi bajon túl tart: valameddig az õ tisztátalanságának folyása tart, úgy legyen, mint havi bajának idején, tisztátalan az.

Minden ágy, a melyen fekszik az õ folyásának egész ideje alatt, olyan legyen, mint a havi baja idejében lévõ ágya, és minden holmi is, a melyre ráül, tisztátalan legyen, mint az õ havi bajának tisztátalansága miatt.

És mindaz is, a ki illeti azokat, tisztátalan lesz, mossa meg azért a ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig.

Ha pedig megtisztul az õ folyásából: számláljon hét napot, és azután tiszta legyen.

A nyolczadik napon pedig vegyen elõ két gerliczét vagy két galambfiat, és vigye el azokat a papnak, a gyülekezet sátorának nyílásához.

És készítse el a pap az egyiket bûnért való áldozatul, a másikat pedig egészen égõáldozatul; így szerezzen néki engesztelést a pap az Úr elõtt az õ tisztátalanságának folyása miatt. "


Nem arról szól, hogy enyeleg-e vagy sem...

A jog szó szerinti értelmezése hatalmas jogtalanságot szül. Ezt már a rómaiak is megmondták, itt vannak az egyházjogi példák.


A homoszexuális témához: mindenkinek szuverén döntése az, hogy sztereotípiákból építkezik, avagy sem.


Itt nem az elfogadásról és az elutasításról van szó. Volt válaszoló aki azt nehezményezte, hogy "egymást se..be rakják". Miért, a heteroszexuális pároknál csak az előírt és a gyermeknemzésre tökéletesen alkalmas póz lehetséges? Van olyan pár aki szexuális segédeszközöket használ, mégis tökéletes szülő. Szóval az, hogy ki mit és hova rak, szerintem nem szempont egy gyermeknevelésnél.

Számomra nem fogadható el az az érv sem, hogy a gyermeknek kell női és férfi mintát is látni. És azért nem fogadható el, mert a gyermekem kb. 2 éves korától - attól a kortól, amikortól kezd nyitni a világ felé - közösségbe kerül, bölcsibe, oviba, majd iskolába jár. Ahol nem csak homoszexuális férfiak és nők vannak, hanem van csúnya-szép, okos-buta, magas-alacsony, férfi-nő, és még sorolhatnám a "párokat". Szóval a világról alkotott képét formálja a környezete, ő nem egy kalitkában él, ahol két férfit lát.

A gyermekneveléshez mindenkinek megvannak az eszközei. Így az agyonütöm a b.zi fiam is lehet egy eszköz. Itt egyetlen egy apró és pici dologra hívnám fel a figyelmet. Ha ugyanazon válaszoló szerint, aki kijelentette, hogy agyonütné, a leszbikus vagy homoszexuális párok gyermekei "sérültek", akkor vajon hogy válhat az ő gyermekéből leszbikus vagy homoszexuális? Szóval kicsit szerintem óvatosabban a kijelentésekkel.

A nevelőintézet vs. azonos nemű párok flame sem fog eredményre vezetni. Mindenki saját értékrendjében jogosult lesz eldönteni a kérdést és a választ.

Tudom mit jelent gyermeket nevelni. És azt is tudom, hogy milyen meleg párkapcsolatban élni. Most pedig lehet hozni a köveket, és rám dobálni :) Persze csak azután, miután a kődobó igazolta, hogy az ő heteroszexuális kapcsolata és gyermeknevelés tökéletes :)

2012. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen nevelhetnek gyereket. Nyugat-Európa több országában örökbe fogadhatnak. Most kérdezem az ellenzőket: az ottani jogi, gyermekvédelmi, gyámügyis stb. szakemberek megőrültek volna? Azért nevelhetnek ott, mert sok tanulmány bebizonyította semmi káros hatása nincs.

Amúgy meg sok társadalomban a család nem a "hagyományos" apa+anya+gyerek(ek).


Több természeti nép kommunában él, nem is igazán tudják a gyerekek ki a vér szerinti szülője.

A muszlimoknál több feleség is lehet, és ott így több anyja is van egy gyereknek, függetlenül attól ki szülte meg.

A himalájai és más óceáni népeknél nőközpontúság van, a nőnek több férje is lehet (poliandria) és a megszületett gyermekeknek kvázi több apjuk is van.

Még sincs ezeken a társadalmakban semmi probléma.

2012. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 anonim ***** válasza:
6%

szerintem akkor nőhetne fel gyerek azonos neműek között, ha a gyerek így határoz erről. és ha elmúlt már 18.

így lenne igazságos.


és mi ebben az érdekes, hogy szerintem egy hetero sem vállalná. csak a homik.

2012. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/113 anonim ***** válasza:
93%
Kedves utolsó, fuss neki még egyszer amit leírtál. :)
2012. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/113 anonim ***** válasza:
28%
Visszatérve a fenékbe rakáshoz... A heterok is csinálják. Érdekes módon, ha egy hetero férfit ez nem érdekel, akkor nyámnyila. Viszont ha hagyja, hogy a nő is közeledjen felé hátulról, akkor látens homokos. A logika az nem valami népszerű az ilyen hozzáállásokban.
2012. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 anonim ***** válasza:
0%
67-es vagyok. ellentmondás nem véletlenül van benne, tükrözve a valódi választ, hogy tehát, hogy nem nőhetne fel gyerek azonos neműek között, ezzel meg ellentmondva a mondat elejének. mert nincs olyan érv tehát, ami ez mellett szól. mert ez még lehetne, hogy a gyerek döntése szerint. dehát egy gyerek felnőve döntésképes... tehát ez is befuccsolt. így semmi nem maradt, ami az mellett szól, hogy MIÉRT NŐLJÖN FEL GYEREK HOMIK KÖZÖTT? A homik ezt miért nem taglalják soha....miért nem érvelnek soha...ja, de egy érvük van az árvaház. de ki tudja igazolni, hogy melyik a rosszabb....
2012. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!