Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
 111/162 anonim ***** válasza:
88%
Én a 109-ess hozzászólásomban írtam tippet, más ötletem nincs :( 90-es években voltam ötödikes, akkor még a szülői fegyelem volt :)))
ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/162 anonim ***** válasza:
79%
#113 Ha ez a véleményed a pedagógusokról, akkor kérlek, tényleg ne is próbáld a saját gyerekedet se nevelni, hagyd a pedagógusra.
ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/162 anonim ***** válasza:
82%

"Rokonodnak segítek, Erzsike néni biztos fejt reggel, megadom szívesen a telefonszámát. :D"


Ez jó! :D

ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/162 anonim ***** válasza:
85%
Nekik az a "való életben" dolgozás, hogy a gyerekedet nevelik, amíg te dolgozol. Ez a szakmájuk. Ezt tanulják. És oké, az sem normális, hogy egy gimis fizikatanár több fizikát tanul, mint amennyit valaha elmesélhet, de kevesebb pedagógiát, mint amennyit kéne, de még akkor is mind fizikából, mind pedagógiából, kommunikációból magasabb szinten van, mint te. Csak ugye te szaporodhatsz nyugodtan, és ő fog a gyerekeddel időt tölteni. Ennyire gyökér ne legyél már.
ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/162 Darius- ***** válasza:
33%

Én egyet sem olvastam el. Mindig ebből a tárgyból voltam a leggyengébb és az idegen nyelvekből. Ennek ellenére főleg most sokat írok, minden nap blogolok. Nem igazán fedeztem fel ezekben a kötelezőkben a motivációs hatást, tanítást. Egyrészt a kor elvárásainak felel meg, másrészt az író szemlélet módját tükrözik.


Arról nem írtál, hogy a magyar tananyagon belül egyebet mennyire tanul meg a gyereked. A kötelező része a tananyagnak, nem kellene feltétlenül bukást jelentsen, ha a többi rész megy. Jelentheted az igazgatónak, ha ugyanarra ad bukást erő jegyet. Nem olvasta el, megkapta rá a jegyet, kész, ennyi. A többi jegyet egyébre kell adni. De sajnos sok tanár úgy az, hogy utálja a gyerekeket ( embereket). Az nem elég, hogy tudja a tananyagot. Nem megfelelően motivál. Nem büntető jegyekkel kell eleinte. Hanem megpróbálni megkedveltetni az anyagot, hogy miért kell elolvasni. Aki pedig a legjobban fog teljesíteni, az kap jutalmat. Mivel gyerekek, szeretnék versenyezni egymással .Nálam tornán így megy.

ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/162 anonim ***** válasza:
95%
#118 Az a baj, hogy te biztos tehetséges vagy, de sokaknál pl. a kötelezők elolvasása miatt alakul ki az a készség, hogy tudják, mikor kell j-vel, mikor ly-vel írni egy szót. Ugye nem tudod ránézésre, melyik gyereknek mi az igénye. A tanterv kb. azt biztosítja, hogy a végére mindenki elér minimum egy közös szintre. :) Tök jó, ha te ezek elolvasása nélkül is tudsz blogolni, írni úgy, hogy van, akinek tetszik is. Amúgy a kedvenc olvasmányaim nekem is olyanok, hogy oké, iskolában hallottam róluk, de amúgy kötelezők pont nem voltak.
ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/162 anonim ***** válasza:
8%
"Mivel gyerekek, szeretnék versenyezni egymással .Nálam tornán így megy." Fú, ugye te nem vagy pedagógus????
ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/162 anonim ***** válasza:
24%

#118 itthon meg tudnám neki tanítani lényeget napi 3 óra alatt, azt amit ők próbálnak 8-9 óra alatt.


Én csak azért írattam be, mert kötelező. Jelenlegi rendszer alkalmatlan az élet felkészítésére. Én itthon tanítanám, ha megtehetném...

Nem tanul meg a legtöbb gyerek kritikusan gondolkodni. Csak kérdés-válaszokat seggelni. Nyilván megosztó a veleményem, de ez van.


Szerintem a kérdező gyereke, teljesen normális. Mert nem akar beállni a sorba. Én büszke lennék rá. Valahogy megoldanám, mint szülő, hogy 2-essel átmenjen. Az ilyen gyerekek sokra vihetik, ha foglalkoznak velük. Ha meg beskatulyázzák abba, hogy "hülye gyerek,mert nem olvassa el a kötelezőt" dobozba, akkor az élete végéig kísérni fogja ez és ebben fog élni, de akkor tényleg egy roncs, életképtelen felnőtt lehet belőle... Ahogy ti tanárok mondjátok neki.

ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/162 anonim ***** válasza:
75%
#121 Te hogy tanítanál meg egy gyereket kritikusan gondolkodni? Segítek, az a legbiztosabb módja, hogy kötelező válaszokat seggel, és aztán majd elgondolkodik, hogy hoppá, miért kötelező nekem ezt seggelnem, és amúgy igaz-e egyáltalán az a válasz, amit éppen seggelek.
ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/162 anonim ***** válasza:
0%
#122 köszi, hogy segítettél!
ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!