Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
 141/162 anonim ***** válasza:
27%
"A legtöbb ember nem szereti a tragikus filmeket, könyveket." Hogy is mondta Tolsztoj? A boldog családok mind egyformák, a boldogtalan családok a saját módjukon boldogtalanok. Azért nézünk filmet, azért olvasunk könyvet, hogy boldogtalanságot lássunk. Másfélét, mint ami nekünk van, tanuljunk belőle. Az egy dolog, hogy neked ez nem ment át, és nem vagy rá hajlandó. De remélem, a gyerekedet nem fogod ettől megfosztani.
ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/162 anonim ***** válasza:
71%
Ha semmi sem működik és a gyerek makacsul ellenáll, hagyd megbukni. Aztán ebből, majd megtanulja a gyerek, hogy jobban jár, ha időre, pontosan, az adott tanár nünükéjét figyelembe véve, elvégzi a nemszeretem munkát is. Még az is lehet, hogy új tanárral meg fogja ugrani másodszorra, ha meg megint ezt a szipirtyót kapja, legalább tudja, mihez tartsa magát. Persze ez is szar lesz, de ebből már nemigen lehet máshogy kijönni, mint szarul.
ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/162 anonim válasza:
43%

Legalább nézze meg filmen, vagy ha van rá lehetőség nézze meg Musicalbe :) Legtöbb kötelező olvasmánynak már van musical változata, van ami youtubon is fent van- Nálunk a helyi színházban szokták adni. Nagyon sok diák szokott ezeken lenni :D Így letudják 2-3 óra hossza alatt.

5.-ben pont a Pál utcai fiúk a kötelező, az musicalben nagyon jó.

Sajnos az én sulis időmben még nem nagyon volt lehetőség színházas verziót nézni.


Kis véleményezés az egészről:

Az a baj hogy amiket feladnak mint kötelező olvasmány azokat nem a megfelelő korosztályban adják fel. Én volt amit elolvastam, de túl kicsi voltam hozzá és vagy a mondandót nem értettem meg, vagy magát a könyvet se (pl kőszívű ember fiai teli volt olyan szavakkal aminek a jelentését se tudtuk...) Kb valóban nem hogy megszerettetnék az olvasást hanem konkrétan megutáltatják.

Igazából ezt a tanároknak is bekéne látniuk végre, jó nem ők csinálják a kerettantervet, de ők kérik számon, és ők osztályoznak.


Emellett reggel 8-16-ig tanítás, majd otthon leckeírás, majd kötelező olvasmány persze, hogy nem győzik... Gyakorlatilag egy felnőtt nem dolgozik annyit mint egy diák naponta

ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/162 anonim ***** válasza:
63%

"A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá."

Nem nagyon szigorú, csak szeretné úgy elvégezni a munkáját, ahogy azt elvárják tőle. Ha te buszsofőr vagy, és megállsz a STOP! táblánál, ahogy kell, akkor te egy nagyon szigorú buszsofőr vagy?


Tudod, igazából az a helyzet, hogy itt neked kellett volna már az iskolánál sokkal hamarabb elkezdened a gyereked nevelését. Akár az olvasásra azzal, hogy kiskorától olvasol neki mesét, akár pl. arra, hogy ha valami régi, még nem feltétlenül rossz.

ápr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/162 anonim ***** válasza:
30%

"Nem nagyon szigorú, csak szeretné úgy elvégezni a munkáját, ahogy azt elvárják tőle."


Végre egy jó tanár aki teljesíti a tőle elvártakat. Ne arra tanítsa a gyereket, hogy nem baj fiam, ha nem olvasod el. Milyen felnőtt válna belőle, melyik munkahelyen lehet ezt megcsinálni, hogy ami nem tetszik nem csinálom.

Mit kell ezen ennyit rugózni, Olvassa el az a k....a kölyök, mert ez a dolga, ezért jár iskolába. Nem a tanárt kell szidni és hülyébbnél hülyébb ötletekkel kibúvókat keresni a gyereknek.

Akárki akármit mond ez szülői nevelési hiba következménye. Lesz még baja ezzel a gyerekkel később is a "kedves szülőnek".

ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/162 anonim ***** válasza:
67%

#145 Végre egy értelmes ember. Apám műhelyben dolgozott egész életében, engem nem engedett volna szakmát tanulni, azt mondta, diplomázzak, ha kell, még támogat is.

És mit mondott mindig gyerekkoromban? Diák vagy, egy dolgod van, tanulni. Minden más jöhet utána. Én sem adok ki sz*rt a kezemből. Tehát neked is minimum az a dolgod, hogy az iskolában jól teljesítesz.

ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/162 anonim ***** válasza:
67%
Hozzáteszem, frissdiplomásként még így is pofán b*szott az élet, hogy milyen a munka világa, pedig volt egy-két diákmelóm korábban. Az ilyen nyámnyila "jaj egy Pál utcai fiúkat nehéz elolvasnom" kölyökkel mi lesz később? Ha lány, még lehet belőle prosti, de ha heteró fiú, akkor az kellemetlen.
ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/162 anonim ***** válasza:
28%

Imádok olvasni, rengeteget olvasok, sőt, könyvet írok, de egyetlen kötelező, amit elolvastam az a Vuk volt - sírógörcs - és a Pál utcai - sírógörcs a végén.


A többibe beleszagoltam de pl a Kőszívűt úgy a 40. oldalnál bsztam a sarokba.


Semmi értelmük, csak annyi hogy a gyerek megutálja az olvasást egy életre. Ismétlem, ÉN könyvmoly vagyok és elolvasok bármit, ami érdekes. Ezek nem azok.

ápr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/162 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik kötelezőn nem sírod el magad, az nem is ér semmit.
ápr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/162 anonim ***** válasza:
19%

Igazság szerint b.romi szomorú, hogy ilyen depresszív szrokat adnak "kötelező" címén, véletlenül sem olyat, ami érdekes és tanít valamire.


Mert ezek semmire az égvilágon, csak megutáltatják az olvasást.


Gyűlöltem olvasni, mert azt hittem, minden regény olyan, mint a kötelezők: vontatott, túlbonyolított lassú, érthetetlen szr - tisztelet a kevés kivételnek.


Aztán rájöttem, olvasni JÓ, csak nem 150 éves könyveket, amik megalázáson, értelmetlen halálon kívül nem adnak át semmit.


Alapműveltség: ja, 35 vagyok, azt sem tudom, kik voltak a Pál utcaikban, mert 10 évesen (?) elolvastam és azóta sem, ellenben Dumas Három testőrjét kenem-vágom.

ápr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!